Kiel – Aue 5:1 (kon.) | Heidenheim – Union Berlín 2:1 (kon.)
1.FC Heidenheim 1846
2:1 (0:1)
1. FC Union Berlín
Pátek 15.03.2019, 18:30 • Voith-Arena, Heidenheim • 2. německá Bundesliga • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V rámci pátečního programu druhé nejvyšší německé soutěže se odehraje také duel mezi šestým Heidenheimem a třetím Unionem Berlín. Domácím se v posledních týdnech vůbec nedaří a postupové příčky se jim začínají vzdalovat. To Union je naopak rozjetý a momentálně se drží na pozici, která by zaručovala účast v baráži o Bundesligu.

1. FC Union Berlín (3. místo, 12 – 11 – 2, skóre 41:21, 47 bodů)
    Union v této sezóně prohrál jen dva zápasy, což je nejméně v soutěži. Zároveň je však také remízovým králem, a proto mu patří v tabulce „až“ třetí příčka. Na přímý postup však Berlínští ztrácejí jen tři body. Do karet hraje fotbalistům Unionu i aktuální forma. Z posledních pěti zápasů totiž vyhráli čtyři a k tomu přidali jednu remízu. Naposledy doma přehráli 2:0 Ingolstadt.

Posledních 5 zápasů Unionu:
    Union – Sandhausen 2:0
    Duisburg – Union 2:3
    Union – Bielefeld 1:1
    Kiel – Union 0:2
    Union – Ingolstadt 2:0

1.FC Heidenheim 1846 (6. místo, 10 – 9 – 6, skóre 38:31, 39 bodů)
    Nedávno byli ve hře o postup i fotbalisté Heidenheimu. Po sérii nepřesvědčivých výsledků se však v tabulce propadli na šesté místo a na baráž ztrácejí 8 bodů. Heidenheim totiž čeká na výhru už čtyři zápasy a poslední dva dokonce prohrál. Naposledy tento tým padl 0:1 v Bochumi.

Posledních 5 zápasů Heidenheimu:
    Darmstadt – Heidenheim 1:2
    Heidenheim – Hamburk 2:2
    Fürth – Heidenheim 0:0
    Heidenheim – Regensburg 1:2
    Bochum – Heidenheim 0:1

1.FC Heidenheim 1846: Müller – Busch, Mainka, Beermann, Theuerkauf – Thomalla, Dorsch, Griesbeck, Schnatterer (C) – Dovedan – Glatzel.
    Náhradníci: Eicher – Schmidt, Reithmeir, Feick, Sessa, Thiel, Multhaup

1. FC Union Berlín: Gikiewicz – Trimmel (C), Friedrich, Hübner, Reichel – Hartel, Zulj, Kroos, Schmiedebach, Gogia – Andersson.
    Náhradníci: Jensen – Abdullahi, Ryerson, Parensen, Mees, Lenz, Mané

Rozhodčí: Stegemann – Assmuth, Zorn.

1

2
    Hostům byl odpískán faul na útočné polovině. Rozehrávají domácí.

3
    Fanoušci Unionu jsou zatím slyšet více než domácí příznivci. Přijelo jich hodně.

3
    Z pravé strany se tlačil do zakončení Nikola Dovedan. Domácí ofenzivní hráč pálil z hranice šestnáctky do náruče brankáře Gikiewicze.

5
    Hráči Heidenheimu se snaží o aktivní nástup do utkání a k protihráčům rychle přistupují. Zatím to slaví úspěch v podobě jejich územní převahy.

6
    První ofenzivní výpad Unionu. Z poměrně velké dálky to zkusil Robert Zulj, brankář Müller si ale s přehledem poradil.

7
    Domácí mohli jít do vedení! Denis Thomalla zakončoval z levé strany šestnáctky a gólman Gikiewicz předvedl reflexivní zákrok levou nohou! Následná dorážka už v bráně skončila, ale pomezní mával ofsajd!

8
    Žlutou kartu dostává Sebastian Griesbeck (1.FC Heidenheim 1846).

10
    Zajímavou příležitost si vytvořili hosté! Hartel poslal z pravé strany před bránu povedený centr, po němž míč hlavou sklepl Sebastian Andersson na Akakiho Gogiu. Ten střílel tak 6 metrů od brány, ale trefil pouze obránce Heidenheimu.

12
    Domácí sahají zřejmě k vynucenému střídání. Ze hry odešel Sebastian Griesbeck, kterého nahradil Arne Feick.

14
    Domácí zahrávali rohový kop. Po odraženém míči následovala střela, která byla sražena do zámezí a je tu tedy další roh.

14
    Z toho ale vůbec nic nebylo. Míč po centru Dovedana totiž opustil hrací plochu.

16
    Domácí kapitán Schnatterer nastřelil při rozehrávce standardní situace míč do nohou Reichela a gesty upozorňoval rozhodčího na počínání fotbalisty Unionu. Sudí Stegemann si oba hráče zavolal k sobě, chytil je za ramena a otcovsky jim domluvil.

18
    Právě Schnatterer se nyní nacházel v ofsajdu.

19
    Hostující hráči zapojují do rozehrávky i brankáře Gikiewicze. Na nějaké riziko se zatím nehraje, ani jeden z týmů nechce pomoci soupeři zbytečnými chybami.

20
    Pokus o přenesení hry na levé křídlo, kde operuje Thomalla, domácím nevyšel. Balón dolétl až do autu.

21
    Ve středu hřiště byl faulován Ken Reichel. Hosté zůstanou u míče.

23
    Union Berlin právě vstřelil branku!
    Hosté jdou do vedení po velké chybě brankáře Müllera! Ten neudržel střelu Akakiho Gogii, která mířila na střed brány a dobíhající ROBERT ZULJ balón zblízka uklidil za jeho záda.
    23. Robert ZULJ - 0:1

26
    Střelec gólu, Robert Zulj, zůstal po jednom ze soubojů ležet na trávníku. Zdá se, že bude muset být ošetřen.

27
    Zulj bude v pořádku. Hra už zase pokračuje.

28
    Domácí zaútočili po levé straně. Dovedan reklamoval rohový kop, ovšem sudí nařizuje jen odkop od brány.

29
    Hosté budou mít k dispozici poměrně zajímavou standardní situaci.

29
    Tu rozehrával Zulj. Ten volil centr, který obrana Heidenheimu odvrátila.

31
    Za námi je půlhodina hry. Hosté zatím vedou 1:0, když využili zaváhání brankáře Müllera.

32
    Domácí hráči teď drží míč na svých kopačkách. Je to ale daleko od brány soupeře.

33
    Teď zase mají míč hráči Unionu, kteří s ním také nikam nepospíchají.

35
    Hra je teď poklidná. Oba týmy se střídají v držení míče, aniž by se s ním přiblížily k šestnáctce soupeře.

36
    Hra je také plná osobních soubojů ve středu hřiště. Kdo tohle území ovládne, bude mít v dalším průběhu utkání asi velkou výhodu.

38
    Domácí si teď připravili dobrou příležitost! Glatzel sklepl míč za obranu Nikolovi Dovedanovi, který měl na levé straně pokutového území před sebou už pouze brankáře Gikiewicze. Ten situaci výborně ustál a Dovedan tak střílel jen do jeho nohou.
    38. Dovedanova šance.

39
    Následoval ještě rohový kop, který domácí nijak nezužitkovali.

41
    Theuerkauf poslal do pokutového území dobrý centr z levé strany. Před bránou skákal Glatzer, ovšem obrana berlínského klubu odolala.

43
    Pomalu se blíží závěr prvního poločasu. Útočnou akci se snaží rozjet hosté.

44
    Po obranném zákroku Beermanna budou hosté rozehrávat rohový kop.

45
    Ten ale nebyl rozehrán vůbec dobře. Míč skončil v zámezí.

45
    Hostující Manuel Schmiedebach si pomohl při převzetí míče rukou. Pozornému oku sudího to neuniklo.

45+1
    Rozhodčí nastaví první poločas ještě o minutu.

45+1

První poločas přinesl herně vyrovnanou podívanou. Výsledkově ale vyšel lépe pro berlínský Union, který si odnáší do šaten nejtěsnější vedení. Pod zatím jediný gól se hodně podepsal domácí brankář Müller, který neudržel v rukavicích relativně lehkou střelu Gogii a dorážející Robert Zulj už měl snadnou úlohu.

46

46
    Domácí zkusili zaskočit soupeře hned po rozehrávce ve středovém kruhu. Po levé straně si naběhl dopředu Theuerkauf, který se dostal za obranu Unionu, ale jeho přihrávku před bránu zablokoval protihráč na roh.

47
    Z něj domácí šanci nevytěžili.

47
    Druhou půli začali domácí tlakem. Obrana Unionu srazila střelu Feicka na roh.

48
    Heidenheim právě vstřelil branku!
    Z dalšího rohového kopu už domácí udeřili! Na centr kapitána Schnatterera si naběhl ROBERT-NESTA GLATZEL, který přesnou hlavičkou vyrovnává na 1:1.
    48. Robert-Nesta GLATZEL - 1:1

50
    Domácí museli dostat v kabině pořádně za uši, protože do druhé půle vlétli jako velká voda. Odměna v podobě vyrovnání už přišla. Uvidíme, jak bude zápas pokračovat.

51
    Hosté se teď snažili o odpověď. Z levé strany šestnáctky nastřeloval míč před bránu Zulj. Dobře však zakročil bránící hráč, který balón odehrál do bezpečí.

53
    Trimmel centroval z pravé strany na vzdálenější tyč. Balón odhlavičkoval do bezpečí Mainka.

54
    Hosté se snaží přebrat iniciativu. Před bránou teď nedosáhl na balón útočník Andersson.

56
    Standardní situaci z pravé strany rozehrával Schnatterer. Hosté jeho centr odvrátili do autu.

56
    Takhle pálí kapitán! Míč se po sraženém centru Thomaly odrazil k MARCOVI SCHNATTEREROVI, který si ho před pokutovým územím navedl na levačku a zamířil ke vzdálenější tyči Gikiewiczovy brány. Domácí tak otáčejí skóre utkání.
    56. Marc SCHNATTERER - 2:1

58
    Žlutou kartu dostává Florian Hübner (1. FC Union Berlín).

58
    Mohlo to být klidně 3:1! Míč po standardce Schnatterera propadl až na bránu a Gikiewicz musel reagovat na poslední chvíli. Dorážka Thomaly se pak mezi tyče nevměstnala!

61
    Domácím skvěle vyšel nástup do druhého poločasu. Během deseti minut skóre otočili a teď to mají lépe rozehrané oni.

63
    Domácí jsou v pohodě a tlačí svého soupeře. Teď sehráli zajímavý signál po rohovém kopu a k zakončení z hranice šestnáctky se dostal Nikola Dovedan. Ten zamířil vysoko nad.

65
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Marcel Harter, přichází Suleiman Abdullahi.

65
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Akaki Gogia, přichází Carlos Mané.

66
    Ve středu hřiště byl faulován Felix Kroos. Rozehrávat budou hosté.

68
    Marc Schnatterer hraje ve druhé půli výborně. Teď vyvezl míč až k šestnáctce soupeře, kde ho předal Glatzerovi. Ten se ale neprosadil v souboji s obráncem. Domácí budou alespoň vhazovat.

70
    Hosté by potřebovali v tomto zápase nějaký bod získat. Nechali si však utéci začátek druhého poločasu a teď mají něco přes dvacet minut na to, aby se pokusili utkání zachránit.

71
    Přihrávku za obranu obdržel Suleiman Abdullahi. Ten se řítil zprava na domácí bránu, jenže zakončení vůbec nezvládl. Jeho obstřel minul vzdálenější tyč o parník.
    71. Abdullahi naložil se svou šancí prachbídně.

73
    Teď se vytáhl brankář Müller! Robert Zulj poslal z levé strany krásný centr na vzdálenější tyč, který dopadl na nohu nabíhajícího Carlose Maného. Müller však stačil přeběhnout od jedné tyče své brány ke druhé a nohou Maného zakončení zblízka vykopl!
    73. Müller skvěle vychytal Carlose Maného.

74
    Z následného rohu hosté neudeřili. Heidenheim tak stále drží své vedení.

76
    Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846: ze hřiště odchází Norman Theuerkauf, přichází Maurice Multhaup.

77
    Hosté se nadechli k náporu. Nezužitkovali však ani další rohový kop.

79
    Hosté nadále drží míč na svých kopačkách a pokračují ve snaze něco vymyslet.

81
    Střídající Maurice Multhaup se dostal k zakončení. Z levé strany si navedl míč na pravačku a z hranice šestnáctky přestřelil hostující bránu.

82
    Centr z pravé strany, který poslal před bránu Trimmel, byl snadnou kořistí pro domácího brankáře Müllera.

83
    Střídání v týmu 1.FC Heidenheim 1846: ze hřiště odchází Marc Schnatterer, přichází Tobias Reithmeir.

83
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín: ze hřiště odchází Ken Reichel, přichází Joshua Mees.

84
    Neskutečné, co teď hosté nedali! Centr z pravé strany propadl k Robertovi Zuljovi, který z bezprostřední blízkosti neprostřelil výtečného Müllera. Poté se míč dostal k Sebastianovi Anderssonovi, jenž z malého vápna neprotlačil balón do prázdné brány Mainka. Zabránil mu v tom obránce. Hrací předmět nakonec doputoval až do rukavic Müllera!
    84. Ani tohle hosté nedali.

86
    Hosté tentokrát zahrávali roh. Trimmel odcentroval na zadní tyči, kde byl připravený obránce.

88
    Carlos Mané zastavil faulem únik Dorsche a domácí budou kopat penaltu!

88
    Žlutou kartu dostává Carlos Mané (1. FC Union Berlín).

88
    Tak nakonec ne. Podle rozhodčího došlo k faulu ještě před šestnáctkou. Domácí tak budou zahrávat jen přímý kop.

89
    Arne Feick z přímého kopu pořádně vyprášil rukavice brankáře Gikiewicze. Ten míč vyrazil před sebe a pak ho ještě posunul do bezpečí před dobíhajícími protihráči!
    89. Feick z přímého kopu donutil hostujícího brankáře k dobrému zákroku.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě čtyři minuty!

90+1
    Žlutou kartu dostává Trimmel (1. FC Union Berlín).

90+3
    Hosté mají minimum času. Už musejí spíše jen nakopávat balóny dopředu.

90+4
    Teď jim ale byla odpískáno hra rukou, které se dopustil Andersson. Brankář Müller nebude s rozehrávkou pospíchat.

90+4

Fotbalisté Heidenheimu se po čtyřech zápasech, v nichž získali jen dva body, zase konečně radují z vítězství! Třetí Union Berlín porazili 2:1 a v tabulce se svému soupeři přiblížili na rozdíl pěti bodů. Domácím přitom po prvním poločase prohrávali. Ve 23. minutě potrestal chybu brankáře Müllera Robert Zulj. Úvod druhé půle však vyšel Heidenheimu skvěle. Obrat dirigoval kapitán Marc Schnatterer. Nejprve se po jeho rohu prosadil ve 48. minutě Robert-Nesta Glatzer a v 56. minutě se trefil Schnatterer sám. V závěrečné dvacetiminutovce si pak Berlínští připravili několik velkých šancí na vyrovnání, ovšem gólman Müller svým spoluhráčům bohatě vynahradil zaváhání z prvního poločasu.

Statistiky:
    Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 6:5. Rohy: 7:6. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:15. (20:32:02)