Most – Pardubice 3:4 (kon.) | Rakovník – Kert Park Praha 1:11 (kon.) | Kovo Praha – Karviná 5:3 (kon.)
Ústí n/L – Hr. Králové 2:1 (kon.) | Sudoměřice – Letohrad 0:1 (po pr.) | Plzeň – Kladno 2:1 (kon.)
HBC Plzeň
2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
HBC Kladno
Sobota 16.03.2019, 16:00 • Hokejbalová hala • CROSSDOCK Extraliga • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dnešní utkání 21. kola CROSSDOCK extraligy bude zajímavé pro oba týmy. Zatímco domácí mečouni bojují na dálku s Letohradem o třetí příčku, Kladno se může v případě úspěchu vyhoupnout do samotného čela tabulky.

V prvním vzájemném utkání, které spolu oba týmy sehrály na konci října loňského roku, dokázali po vyrovnané bitvě zvítězit hokejbalisté Plzně. Remízový výsledek 1:1 vydržel až do samostatných střílení, které rozhodl ve prospěch Západočechů Jiří Kavalír.

HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – O. Benedikt, Polívka, Kastner, Vodrážka, Hanuš, Pavlečka, Šmucer, Kavalír – Roušal, J. Benedikt, Pejchar, Kunzmann, Švarc, Majer, Vobruba, Valenta, Hurt, Forejt, Lang.

HBC ALPIQ Kladno: Jirotka (Hájek) – Pospíšil, Pliml, Dědič, Haisman, Hrabár, Soukup (A) – Špaček (C), Prokop, Pražák, Barnošák, Schnaubelt, Eitler, Kohout, Šícha (A), Procházka, Novák, Kamenář.

Rozhodčí: Pečený, Danylec.

00:01

00:32
    Vobrubovu ránu z mezikruží hosté zablokovali, míček končí v ochranné síti.

01:15
    Zakázané uvolnění Kladna při snaze o prudkou přihrávku napříč středním pásmem. Vhazuje se tedy před Jirotkou.

01:19
    A kladenský gólman má za sebou první těžší zákrok. Valenta pálil ihned po buly a mířil neomylně mezi betony Jana Jirotky, ten ale stihl včas zakleknout.

02:49
    Kladenští se opět osvobodili jen díky vyhození až za Kráčinovu branku.

03:16
    A do třetice. Plzeňští dokázali v úvodních minutách utkání svého soupeře zatlačit, zatím ale kromě Valentovy střely bez vážnější šance.

04:45
    První zákrok si připisuje také Kráčina, který bez větších potíží zachytil nahození Prokopa.

05:22
    Eitler se teď pokoušel ze vzduchu sklepnout do brány střelu spoluhráče, která se na brankoviště vrátila odrazem od zadního mantinelu, ale těsně minul.

05:57
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Jiří Kavalír – 2 min., sekání).

06:03
    Pliml vyzkoušel hned po vhazování Kráčinovu pozornost. Ten úspěšným zákrokem přerušuje hru.

06:49
    Polívka výborně zachytil Prážakovu přihrávku za bránu a míček navíc dokázal po mantinelu vyhodit až ke kladenské brance.

07:38
    Barnošák využil střídání Plzně, počkal si na modré a po rychlé kolmici se rázem objevil v téměř ideální střelecké pozici. Kráčina jeho pokus zastavil levým betonem a poradil si i s pokusem o dorážku.

07:57

08:24
    Chytrou přihrávkou o mantinel teď uvolnil jeden z domácích beků Kunzmanna, proti němu ale skvěle vystartoval Jirotka, který jej vůbec nepustil do zakončení.

09:43
    Další úspěšný zákrok Kráčiny. Zatím se zdá, že gólmani budou opět pro oba týmy tou hlavní překážkou.

10:37
    Přímočarou akci domácích po pravé straně teď zakončoval z dobré pozice Roušal, ten ale na Jirotku také nevyzrál.

11:14
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Martin Kohout – 2 min., hákování).

12:34
    Jiří Benedikt to zkoušel od modré, ale Jirotka byl dobře postavený. Plzeň zůstává v útočném pásmu.

13:14

14:33
    Ondřej Benedikt se málem utrhl do samostatného úniku, prudkou přihrávku na útočnou modrou ale nedokázal zpracovat ideálně a míček mu utíká za kladenskou branku.

15:00

V první třetině jsme branku neviděli, oba týmy ale mají za sebou po jedné přesilové hře a oba si dokázali vypracovat hned několik zajímavých šancí. Zatím ale nedokázali vyzrát na dobře chytající brankáře Jirotku s Kráčinou.

15:01

16:01
    Vypadalo to, že se hosté po vyhraném vhazování dostanou do přečíslení 2 na 1, domácí obrana se ale stihla vrátit a Eitlera vytlačila s míčkem až k mantinelu.

17:38
    Opět se hraje ve vysokém tempu, stejně jako po většinu první třetiny.

18:23
    Dvojitá šance pro Kladno. Nejprve pálil zpoza modré František Pliml, jehož pokus možná nevypadal na první pohled tak nebezpečně, jeden z jeho spoluhráčů jej ale dokázal těsně před brankou nepříjemně tečovat. Míček ale neskončil v síti, stejně jako po další ztrátě domácích ve středu hřiště, kdy celou situaci vyřešil Kráčina.

19:49
    Tvrdou ránu Švarce teď obětavě zastavil vlastním tělem Hrabár a Kladno mohlo vyrazit do rychlého kontru, při kterém nakonec získali svou druhou přesilovku.

20:16
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Tomáš Majer – 2 min., podražení).

20:46
    Soukup teď s míčkem uklouzl kousek za modrou, a Plzeňští se tak bez větších potíží osvobozují.

21:19
    Kladno už je zpět v útočném pásmu.

21:45
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Adam Roušal – 2 min., napadení).

22:08
    Dědič při krátce přesilovce 5 na 3 několikrát tvrdě vypálil na modré čáře, domácí ale ani jednu z jeho střel ke Kráčinovi nepustili.

22:16
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Ondřej Benedikt – 2 min., podražení).

22:16
    Akorát když se Tomáš Majer vracel do hry, přišel další trest pro mečouny. Ondřej Benedikt dostává dvě minuty za podražení a Kladno bude pokračovat proti třem.

22:48
    Hosté ostřelují plzeňskou bránu, ale zatím bez úspěchu.

23:18
    Pejchar dokázal zachytit křižnou přihrávku, vyhazuje a celá plzeňská trojka může vystřídat. Ve druhé třetině to mají na střídačku o nějaký ten metr dále.

23:45
    Roušal je zpět ve hře a Plzeň hraje ve čtyřech.

24:20
    A teď už dobíhá do obranného pásma i vyloučený Benedikt. Plzeň přestála dvouminutové oslabení ve 3 proti 5!

25:25
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Jakub Haisman – 2 min., nedovolené bránění).

26:12
    Kladenští dokázali už dvakrát vyhodit, teď se ale zřejmě Plzeň konečně usadila v útočném pásmu.

26:49
    Po další zablokované střele ale utekl domácím Schnaubelt, vystřelil a dokonce si stihl i dorazit. Kráčinu ale ani nadvakrát nepřekonal.

27:13
    Ofsajd teď odpískali rozhodčí Kastnerovi a Haismanův trest se pomalu chýlí ke svému konci.

27:25

27:35
    Haisman se hned zapojil do přečíslení ALPIQu, které nakonec vyústilo ve velkou šanci Barnošáka. Ten pálil do odkryté branky přes ležícího Kráčinu, ani tato situace ale nakonec nekončí prvním gólem!

28:43
    Jirotka chytá nahození ze středního pásma a míček ihned vytřepává pro svého spoluhráče.

29:15

29:29
    Ofsajd teď přibržďuje útočné snažení Kladna.

30:00

Ve druhé třetině dokázali domácí přestát několik oslabení v řadě, včetně dvouminutového oslabení ve třech proti pěti. Stále tak čekáme na úvodní gól zápasu.

30:01

30:56
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Tak přece jen hosté využívají přesilovku a berou si vedení! V úvodu třetí třetiny využili rozděleného trestu Majera ke své první brance v utkání. JAN POSPÍŠIL dostal výbornou křižnou přihrávku, kterou bez přípravy uklidil pod horní tyčku Kráčinovy branky – 0:1. Asistence: František Pliml a Milan Schnaubelt.

32:14
    Domácí tak musejí zabrat, rozhodně to ale bude chtít zlepšit disciplínu. Ve druhé třetině nasbírali hned čtyři menší tresty a s tím by se gólové manko dotahovalo jen stěží.

34:10
    Pejchar teď střílel nebezpečně z mezikruží, míček ale prolétl těsně vedle levé tyčky kladenské branky.

35:19
    Zakázané uvolnění Středočechů. Vhazovat se bude před Jirotkou.

36:06
    Výbornou křižnou přihrávku na brankoviště teď vymyslel Valenta, ale ani tentokrát to nekončí gólem Plzně.

36:12
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Jan Eitler – 2 min., nedovolené bránění).

36:56
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Michal Dědič – 2 min., vysoká hůl).

36:56
    A teď pozor! Výhodu dvou mužů v poli teď mají i domácí. To je ideální příležitost k vyrovnání.

37:17
    Jirotka zasahuje a přerušuje hru. Plzeň tak zůstává v pásmu.

37:37
    Střelu Jiřího Benedikta obětavě přizvedl nad vlastní branku Pliml.

38:09
    A příkladně zabojoval také Schnaubelt, který nejprve skočil do tvrdé střely od modré, aby později vyhodil míček a umožnil svému týmu dostřídat. Kladno už je zpět ve čtyřech.

38:56
    A teď už jsou hosté kompletní. Tak ani domácím dvojnásobná přesilovka nepřinesla štěstí.

40:02
    Skvělý zákrok si připisuje Kráčina, který zlikvidoval rychlý únik Schnaubelta.

40:31
    Vyloučení v týmu HBC ALPIQ Kladno (Radek Soukup – 2 min., sekání).

41:50
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Vyrovnáno! Bratrská souhra zafungovala. JIŘÍ BENEDIKT si na levé straně vyměnil míček s bratrem Ondřejem, tak aby se mu otevřelo trochu místa pro střelu a následně míčem nekompromisní dělovkou uklidil za Jirotkova záda – 1:1. Asistence: Ondřej Benedikt.

43:01
    Pliml teď při vysokém lobu z vlastního pásma trefil strop plzeňské haly, vhazovat se tedy bude opět v obranné třetině Kladna.

43:08
    A to se ukázalo být klíčové! Rychlá akce, křižná přihrávka přes brankoviště Kladna a bekhendové zakončení MARTINA KUNZMANNA znamená vedení Plzně v poměru 2:0! Asistence: Ondřej Benedikt.

44:16
    Vyloučení v týmu HBC Plzeň (Jiří Benedikt – 2 min., podražení).

44:16
    Plzeňští si ale ještě koncovku utkání komplikují dalším trestem. Hosté si vybírají oddechový čas a po něm budou mít ještě 44 vteřin na odpověď v podobě vyrovnávací branky.

44:45
    Nepřesnou přihrávkou se hosté sami vyhánějí z útočného pásma.

44:59
    V samotném závěru ještě pálil Pliml a dorážel Pospíšil, Kráčina ale v klíčový okamžik nepovolil.

Plzeň to nakonec zvládla a v nádherném utkání dvou týmů z čela tabulky vítězí 2:1. O vyrovnanou bitvu se starali zejména brankáři Jirotka s Kráčinou, kteří dvě třetiny navzdory několika zajímavým šancím odolávali. Jako první se dokázali prosadit hosté, když Jan Pospíšil potrestal v pořadí páté vyloučení domácího týmu. Domácí ale v přesilovce odpověděli zásluhou Jiřího Benedikta a chvíli poté přidali i vítěznou trefu. O tu se postaral Martin Kunzmann.

Střely na branku: 24–28 (17:41:32)

Hanz

Branky a nahrávky: 42. J. Benedikt (O. Benedikt), 44. Kunzmann (O. Benedikt) – 31. Pospíšil (Pliml, Schnaubelt)

HBC Plzeň: Kráčina (Návara) – O. Benedikt (C), Polívka, Kastner, Vodrážka, Hanuš, Pavlečka, Šmucer, Kavalír (A) – Roušal, J. Benedikt, Pejchar, Kunzmann, Švarc, Majer, Vobruba, Valenta, Hurt, Forejt, Lang
    HBC Kladno: Jirotka (Hájek) – Pospíšil, Pliml, Dědič, Haisman, Hrabár, Soukup (A) – Špaček (C), Prokop, Pražák, Barnošák, Schnaubelt, Eitler, Kohout, Šícha (A), Procházka, Novák, Kamenář

Rozhodčí: Pečený, Danylec