Heerenveen – Graafschap 0:3 (kon.) | Breda – Utrecht 0:4 (kon.) | Feyenoord – Willem II 2:3 (kon.)
Heracles – Arnhem 3:2 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
2:3 (1:1)
Willem II Tilburg
Sobota 16.03.2019, 19:45Nizozemská Eredivisie • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu z dnešního utkání 26. kola nizozemské Eredivisie mezi třetím Feyenoordem a jedenáctým Tilburgem. Domácí favorit nutně potřebuje body, aby si pojistil třetí místo zaručující přímý postup do pohárové Evropy. První vzájemný zápas letošní sezony skončil v říjnu 2018 na hřišti Tilburgu nerozhodně 1:1. Feyenoord vedl po Berghuisově penaltě 1:0, za domácí v závěru odpověděl španělský útočník Fran Sol. Ten už ale nyní svému týmu nepomůže, protože si na podzim vystřílel přestup do ukrajinského Dynama Kyjev. Dnešní utkání začíná v 19.45 hodin.

Domácí Feyenoord Rotterdam je jasným favoritem dnešního utkání. S bilancí čtrnácti výher, pěti remíz a šesti porážek při skóre 53:30 je třetí se ziskem 47 bodů. Nejlepším střelcem mužstva je pětatřicetiletý holandský veterán Robin van Persie, který už nasázel celkem 14 branek. V předminulém kole prakticky sám sestřelil Emmen, do jehož sítě nasázel hattrick a jasně ukázal, že do starého železa ještě rozhodně nepatří.

Hostující Willem II Tilburg může na hřišti favorita jen překvapit. Zatím je s bilancí devíti výher, čtyř remíz a dvanácti porážek při skóre 40:48 na jedenáctém místě se 31 body. Nejlepším střelcem mužstva je stále už zmíněný Fran Sol, dnes už fotbalista Dynama Kyjev. Zapomenout na něj ale nechává devatenáctiletý supertalent ze Švédska Alexander Isak, který přišel na hostování z Dortmundu a do holandského fotbalu vletěl jako kometa. V posledních šesti zápasech (včetně jednoho pohárového) nasázel pět branek.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Feyenoord Rotterdam: Vermeer – Cuco Martina, Botteghin, van der Heijden, Haps – Clasie, Kokcu, Vilhena – S. Berghuis, van Persie (K), Sam Larsson.
    Náhradníci: Ten Hove, Delle – Sinisterra, Vente, Ayoub, Wehrmann, Nieuwkoop, van Beek, Toornstra, N. Jörgensen, Malacia, Verdonk.

Willem II Tilburg: Wellenreuther – Lewis, Heerkens, Peters (K), Palacios – Tapia, Crowley, Anita – Vrousai, Isak, Pavlidis.
    Náhradníci: Brand, Woud – Coulibaly, Dankerlui, Özbiliz, Akkaynak, Saddiki, van den Bogert.

Rozhodčí: van Boekel – van Dongen, Honig.

1

1
    Feyenoord útočí v první půli zleva doprava. Zatím rozvážně kombinuje v obranných řadách.

2
    Berghuisův nepřesný centr sebral brankář Wellenreuther.

3
    První útočný výpad hostí měl na svědomí talent světového fotbalu Isak, ale o míč ho obral už před vápnem Kokcu.

4
    Vilhena centroval hodně nepřesně a hosté rozehrávají od vlastní branky.

6
    Lewis taktickým faulem na polovině hřišti zastavil Larssona.

7
    První střelecký pokus v utkání si připsal Berghuis, který pálil po přiťuknutí patičkou od spoluhráče levačkou z hranice vápna, ale trefil jen střed hostující svatyně.

8
    Kokcu pálil zpoza vápna hodně tvrdě, ale balon proletěl jen o pár centimetrů kolem pravé tyče.

9
    Po obrovské chybě domácího stopera van der Heijdena se řítil sám na bránu Alexander Isak, ale Vermeer mu vyběhnutím zmenšil úhel a střelu nohou vyrazil.
    9. Isak se dostal do slibné šance.

13
    Domácí se po horkých chvílích snaží trochu uklidnit hru a drží míč pozvolnou kombinací.

15
    Vrousai prodloužil nákop hostí jen do území nikoho, kde si jej sebral brankář Vermeer.

16
    Larsson krásným křížným pasem našel za obránci nabíhajícího si kapitána van Persieho, který se do balonu položil ze vzduchu levačkou, ale branku Tilburgu těsně přestřelil.
    16. van Persie se připomenul pěknou střelou, ale nad branku soupeře.

18
    Isak pronikal po pravém křídle až do vápna, ale jeho střílený přízemní centr domácí obránci zpacifikovali a odkopem na polovinu hřiště definitivně zamezili nebezpečí před vlastní bránou.

20
    Postupná kombinace domácího Feyenoordu je zatím hodně ospalá a bez nápadu. Oba týmy hrozí spíše rychlými kontry.

21
    Pavlidis po zaváhání v domácí rozehrávce pronikal do šestnáctky, ale míč před ním odvrátil na roh Botteghin.

22
    Feyenoord právě vstřelil branku!

Rohový kop odvrátil na přední tyči Clasie a domácí udeřili z rychlého protiútoku. STEVEN BERGHUIS si vyměnil míč s Larssonem a krásným přehozením na zadní tyč rozvlnil síť – 1:0. Parádní kontr v podání Feyenoordu.
    22. Steven BERGHUIS - 1:0

25
    Larssonův dravý průnik středem hřiště zastavil dobrým obranným zákrokem Tapia, který ve Willemu II hostuje právě z Feyenoordu.

27
    Willem II právě vstřelil branku!

Druhý rohový kop Tilburgu končí také gólem, tentokrát se ale prosadili skutečně jeho exekutoři. Sražený míč si našel na malém vápně nekrytý stoper FREEK HEERKENS a zblízka propálil Vermeera.
    27. Freek HEERKENS - 1:1

30
    Vilhenovu gólovou radost překazil po Berghuisově přiťuknutí středem hřiště ofsajd. Správné rozhodnutí sudího na lajně.

34
    Isakovu střelu z hranice vápna Vermeer bez potíží kryl.

37
    Poslední minuty příliš vzruchu nepřinesly. Uvidíme, jestli se ještě do konce první půle něco stane.

38
    Berghuis chtěl vrátit míč do náběhu van Persiemu, ale přihrávka střelce jediné domácí branky byla velmi nepřesná.

40
    Tapia byl faulován Berghuisem a u míče jsou hosté.

43
    Domácí opět pohrozili z pravé strany. Berghuisův centr zakončoval hlavičkou van Persie, ale balon vyrazil Wellenreuther na roh. Z něj už Feyenoord nezahrozil.

45+1
    Rozhodčí nastaví první půli o jedinou minutu.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Úvodní polovina dnešního zápasu je za námi a zatím sledujeme celkem vyrovnanou hru. Domácí favorit se ujal vedení z rychlého protiútoku po dobře odvráceném rohovém kopu Willemu II, když se prosadil Berghuis, ale další roh už hosté o pět minut později využili podle svých představ a Heerkens srovnal na poločasových 1:1. Uvidíme, co přinese druhá půle, domácí Feyenoord se určitě požene za rozhodnutím, aby si pojistil pohárovou třetí příčku v tabulce.

46

48
    Tapia pálil z hranice vápna, jeho střela ale byla zblokována na roh. Stejný hráč, hostující ve Willemu II právě z Feyenoordu, ani podruhé Vermeera příliš nevystrašil.

50
    V úvodu druhého poločasu jsou trochu překvapivě aktivnější hosté. Další roh ale opět odvrácen.

51
    Berghuisův centr zprava odvrátil na přední tyči Peters.

53
    Larsson už si míč chystal ke střele zpoza vápna, ale nakonec situaci prováhal a Tapia jej o míč obral.

55

Třetí gól dnešního utkání padl opět po rohovém kopu. Centr od rohového praporku si našel nekrytý brazilský stoper domácích ERIC BOTTEGHIN a přesně umístěnou hlavičkou vrací Feyenoordu vedení – 2:1.
    55. Eric BOTTEGHIN - 2:1

57
    Domácí jsou po rozdílovém gólu při chuti a pokračují v náporu.

60
    Haps si hezky naběhl po levém křídle do dobré pozice, ale jeho centr si blbě převzal Kokcu.

61

Šok na stadionu Feyenoordu! Hosté zaútočili po několika minutách defenzívy a hned srovnávají. Míč si převzal FERNANDO LEWIS, postupoval po pravé lajně nikým nepronásledován až k vápnu a z rohu šestnáctky utěšenou střelou na zadní tyč překvapil všechny včetně gólmana domácích. Máme opět srovnáno – 2:2.
    61. Fernando LEWIS - 2:2

62
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Evangelos Pavlidis, přichází Damil Dankerlui.

66
    Robin van Persie zády k bráně krásnou patičkou přichystal tutovku Vilhenovi, ale ten z prostoru penalty přestřelil.

67
    Van Persie pálil netradičně pravou nohou nad.

69

Takhle pálí nový švédský Zlatan – Alexander Isak! Devatenáctiletý světový supertalent si vzal míč u pravé lajny a dravým průnikem vyškolil hned dva domácí obránce, kteří mu popadali k nohám. Isak si prohodil míč mezi nimi a tváří v tvář Vermeerovi posílá Willem II do senzačního vedení!
    69. Alexander ISAK - 2:3

73
    Kokcu faulován Tapiem. Domácí čeká výhodná standardní situace...

73
    Ještě předtím ale domácí dvakrát vystřídají.

Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Orkun Kokcu, přichází Jens Toornstra.
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Jordy Clasie, přichází Nicolai Jörgensen.

74
    ...Van Persie sice propálil zeď, ale Wellenreuther jeho pokus u tyče kryl.

78
    Domácí v posledních minutách drží míč na kopačkách, jsou aktivní, ale Willem II jejich úmysly dobře čte a do šancí favorita nepouští.

80
    Larsson místo přihrávky doleva na čerstvého Jörgensena táhl míč sám a hned jej ztratil. Domácím fandům dochází trpělivost a slyšíme první nesmělé pískání z hlediště.

80
    Domácí už mohli prohrávat o dvě branky. Tilburg dopravil míč do sítě, ale pomezní odmával ofsajd a video jeho rozhodnutí potvrdilo. Pokračujeme za stavu 2:3.

82
    Feyenoord je evidentně nervózní a začíná se trápit v jednoduché kombinaci.

84
    Jörgensen dostal míč k van Persiemu, ale ten slabým zakončením ve složité pozici Wellenreuthera vůbec nevystrašil.

85
    Střídání v týmu Willem II Tilburg: ze hřiště odchází Daniel Crowley, přichází Dries Saddiki.

85
    Žlutou kartu dostává Steven Berghuis (Feyenoord Rotterdam).

87
    Jörgensen vyrovnal jako správný žolík hlavou ze standardní situace, ale sudí jeho gól po dlouhých minutách u videa odvolal pro útočný faul. Hosté stále vedou 3:2!

90+1
    Rozhodčí nastavuje pět minut, což je dáno zejména dlouhým rozborem u videa před pár okamžiky.

90+3
    Polovina nastavení už uběhla a Feyenoord se vůbec nedostává na dostřel brány. Fanoušci jsou nervózní.

90+4
    Larsson se pustil mezi tři soupeře a o míč zákonitě přišel.

90+6
    Van Persie pálil z nadějné pozice zprava mimo a utkání je u konce!

90+6

Šok na stadionu De Kuip je dokonán! Domácí se v úvodu druhé půle podruhé dostali do vedení, ale ani tentokrát jej neuhlídali. Naopak si nechali dát dvě branky a promrhali šanci odskočit svým pronásledovatelům na třetí příčce zaručující pohárovou Evropu. Willem II si polepšil na 34 bodů a je osmý, rozhodující gól vstřelila vycházející hvězda světového fotbalu – Alexander Isak.

Držení míče: 66%–34%.
    Střely na branku: 8–7.
    Střely mimo: 7–1.