Belenenses – Portimonense 2:2 (kon.) | Setúbal – Braga 0:1 (kon.) | Guimarães – Boavista 3:1 (kon.)
Porto – Marítimo 3:0 (kon.)
Vitória FC Setúbal
0:1 (0:1)
SC Braga
Sobota 16.03.2019, 16:30 • Estádio do Bonfim, Setubal (kapacita: 18.694 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 26. kolo

Vítám všechny příznivce portugalské kopané. Od 16:30 se spolu utkají Vitória FC Setúbal a SC Braga. Komentářem vás provede Milan Šplíchal.

SC BRAGA
    Hostům se letos daří. Po pětadvaceti zápasech se s pohodlným náskokem drží na čtvrté příčce. To znamená, že Braga bude bojovat o evropské poháry.

VITÓRIA FC SETÚBAL
    Domácí hráči dokázali nasbírat za pětadvacet zápasů stejný počet bodů, což znamená, že se nacházejí až na 15. místě tabulky. Záchranářské boje se Setúbalu stále nevyhýbají, náskok na sestupové příčky je minimální.

3 – Frédéric Mendy

Vitória FC Setúbal: Makaridze – A. Jorge, V. Fernandes, Semedo, A. Sousa – Mano, Nuno Valente, Bessa, Micael – Pereira, Cádiz.
    Náhradníci: Cristiano – Cascardo, Allef, Zequinha, B. Fernandes, F. Mendy, Sekgota.

SC Braga: T. Sá – Goiano, R. Silva, B. Viana, Sequeira – Murilo, Claudemir, Palhinha, R. Horta – Fransérgio, Dyego Sousa.
    Náhradníci: Marafona – Esgaio, Paulinho, Novais, Ricardo, Xadas, P. Santos..

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

2
    Domácí fotbalisté nastoupili v zelenobílé kombinaci, hosté hrají v červeném.

3
    Domácí měli možnost vyrazit do rychlého protiútoku, ale byli zastaveni rozhodčím. Přesto budou na míči.

4
    Outsider se drží před pokutovým územím hostů. Obléhání trvá dlouho, ale zatím bez efektu.

5
    Rychlý kontr Bragy doslova smrděl gólem. Do dobré příležitosti se dostal Horta, jenže jeho pokus byl sražen mimo.

6
    A zasahovat musel i Sá, který zlikvidoval střelu z levé strany.

7
    S míčem na vlastní polovině kombinují hosté.

8
    Nyní se domácí osvobodili pouze za cenu rohového kopu pro hosty. Ti z něj ale nic nevytěžili.

9
    Dyego Sousa se provinil útočným faulem, takže u balonu jsou domácí.

10
    Braga pomalu přebírá iniciativu. K ohrožení branky Setúbalu to zatím nevede.

12
    S rozehrávkou svému celku pomáhá brankář Sá.

13
    V souboji dvou hráčů s číslem pět se provinil Mano faulem. Hrát budou hosté.

14
    Dlouho trvala rozehrávka Bragy, nakonec situace skončila ofsajdem, takže hrát budou domácí.

15
    Další faul Mana, opět tak míč zadarmo putuje na kopačky hostů.

16
    Domácí se snažili o rychlý brejk, ale pozorná obrana hostů byla proti.

17
    Velká šance hostů na skórování! Po centru z levé strany se do skluzu dostal Fransérgio, jenže na míč nedosáhl! Pokud by jej trefil, určitě by mířil do prázdné branky.

18
    Domácí měli výhodu rohového kopu. S nabídnutou šancí ale nenaložili dobře, pozorná obrana Bragy míč dostala mimo.

19
    V krátkém sledu druhý rohový kop pro Setúbal, nicméně znovu nevyužitý. Domácí se navíc provinili útočným faulem, takže hrát budou hosté.

20
    Je za námi dvacet minut hry, stále bez branek.

23
    Valente zkusil pozornost brankáře Bragy, ten však byl pozorný a míč chytá.
    23. Valente zkusil vystřelit, ale brankář pozorný

24
    V posledních minutách to byli právě domácí, kdo převzal iniciativu, jenže Sá může být klidný. Setúbal jeho branku dosud neohrozil.

28
    Hosté mohli jít směle do útoku, jenže zkažená přihrávka vše zazdila. U míče jsou domácí, kteří s ním pokračují směrem kupředu.

29
    U míče jsou hosté, kteří kombinují na vlastní polovině.

30
    Pereira měl možnost jít do brejku, jenže se o ni sám útočným faulem připravil. Hrát budou hosté.

31
    Ani akce Bragy nekončí úspěchem, hostům byl odpískán útočný faul.

32
    Je za námi více než půlhodina hry, ale skóre se dosud neměnilo.

34
    Vášně vyvolal zákrok na polovině hřiště, rozhodčí si zatím poradil bez karet.

35
    Braga právě vstřelila branku!
    Favorit jde z nenápadné akce do vedení. Centr z levé strany si skvěle sklepl pro sebe Dyego Sousa, který míč následně poslal do tyčky, od ní se odrazil před branku, kde stál připravený MURILO, jemuž nedělalo problém poslat balon do branky – 0:1!
    35. MURILO - 0:1

36
    Domácí se rychle snažili o odpověď, jenže jejich akce ztroskotala na obraně Bragy. Přesto mají k dispozici roh.

37
    Míč se sice snášel do vápna, jenže tam nikoho neoslovil, protože všechny hráče přeletěl. Hrát budou hosté.

38
    Domácí fotbalisté měli zajímavou příležitost po centru z levé strany, jenže obrana Bragy zbystřila a nedopustila žádné zakončení.
    38. Centr do vápna vypadal nebezpečně!

39
    R. Silva si při hlavičce ublížil, když se srazil s Pereirou. Bude muset být ošetřován.

40
    Pět minut před koncem první půle je pískán faul Fransérgiovi. Hrát tak budou fotbalisté Setúbalu.

41
    Sá se blýskl proti střele ze zhruba třiceti metrů! Jeho zákrok zachránil Bragu od inkasování.

43
    Domácí měli k dispozici další rohový kop, bohužel pro něj znovu nedokázali nabídnutou šanci využít.

45
    Rozhodčí nastavil první poločas o jednu minutu.

45+1

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první poločas, po kterém jdou do šaten spokojenější hosté. Ti se ve 35. minutě ujali vedení, když se trefil Murilo.

Druhý poločas začíná zhruba v 17:36.

46

48
    Bessa byl faulován, takže u míče zůstanou domácí fotbalisté.

49
    Nyní je pískán faul na polovině hřiště, takže se po delší době může Braga dostat k míči a něco s nim vymyslet.

50
    Sledujeme spíše boj než fotbal. Míč drží hosté na polovině hřiště, zatím toho ve druhé půli směrem kupředu moc nevymysleli.

51
    Murilo dostal míč za obranu, jenže jeho střela byla sražená mimo. U míče stále Braga.

52
    Z rychlého brejku domácích nic nebylo, neboť si vše pokazili nepřesnou přihrávkou.

53
    Sá si musel připsat další zákrok. Po centru z pravé strany se k hlavičce dostal Pereira, jenže mířil doprostřed. Pro brankáře Bragy snadná práce.
    53. Pereira hlavičkoval do rukou brankáře

54
    Pereira se provinil proti pravidlům, když fauloval da Silvu. Míč mají hosté.

55
    Braga se znovu dokázala ubránit před rychlým kontrem soupeře. Po deseti minutách druhé půle jsou aktivnější domácí.

56
    Šance na druhé straně. Dyego Sousa přihrával pod sebe, rána Claudemira byla sražená na roh. Z něj se nic nebezpečného neurodilo.

57
    Aktivní Pereira se probíjel do vápna, jenže do zakončení se nakonec nedostal, byl zastaven obranou Setúbalu.

59
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Rúben Micael, přichází Allef.

60
    Domácí se opět snažili protlačit do vápna, jenže jejich akce skončila neúspěchem. U míče tak jsou hosté.

61
    Brankář Makaridze pomohl svému celku s rozehrávkou.

62
    Sá vykopává míč do hřiště. Máme za sebou více než hodinu utkání, které moc ofenzivní krásy nenabralo.

63
    Allef fauloval R. Silvu, takže u míče bude Braga. Obránce hostů se nechává na hřišti ošetřovat.

65
    Pokračujeme ve hře, R. Silva je za pomezní čárou. Vypadá to, že nebude moci pokračovat.

66
    Domácí po krásné akci srovnali, konkrétně to byl Allef. Jenže fotbalisté Setúbalu se dlouho neradovali, protože byl pískán ofsajd!

69
    R. Silva je opět nějakou dobu na zemi, zřejmě bude vystřídán.

70
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Raúl Silva, přichází Pablo Santos.
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Ricardo Horta, přichází Joao Novais.

71
    Míč na polovině soupeře drží hosté, ale zatím se k ničemu jinému než špatnému centru nedostali.

72
    První žlutou kartu v utkání uviděl Claudemir (BRG), a to za svůj ostrý šlapák.

73
    O míč se bojuje na polovině hřiště, po odpískaném faulu jej získávají hosté.

74
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Hildeberto Pereira, přichází Zequinha.

75
    Murilo zahrával rohový kop. Jeho centr však dokázala odvrátit obrana Setúbalu.

76
    Zequinha táhl akci domácích, neměl však dostatek podpory od spoluhráčů. Rozhodl se vystřelit, jenže jeho pokus byl sražen.

77
    Goiano (BRG) je druhým ohodnoceným hráčem žlutou kartou v tomto duelu.

78
    Domácí měli výhodu přímého kopu, jenže z dobré pozice nedokázali nic vytěžit.

79
    Centr z levé strany sice dokázal Cádiz hlavičkovat, jenže mířil vedle. Vykopávat bude Sá.

80
    Domácí jsou na hřišti mnohem aktivnějším celkem. Mají něco kolem deseti minut na to, aby dokázali minimálně vyrovnat.

81
    Střídání v týmu SC Braga: ze hřiště odchází Dyego Sousa, přichází Paulinho.

82
    Santos byl faulován na polovině hřiště a hodně dlouho se zvedal. Může se pokračovat ve hře.

83
    Allef (STL) dostal žlutou kartu za simulování.

86
    S míčem na kopačkách se vstříc brance soupeře ženou domácí.

87
    Střídání v týmu Vitória FC Setúbal: ze hřiště odchází Éber Bessa, přichází Kgaogelo Sekgota.

88
    Domácím se nedaří ve finální fázi. Teď měli dobrou příležitost k centru z levé strany, jenže jim vůbec nevyšel.

89
    Do konce zápasu zbývají desítky sekund, fotbalisté Setúbalu vrhají všechny síly do útoku.

90
    Z hodně velké dálky to zkusil Nuno Valente, jenže vysoko přestřelil. Ze země bude vykopávat Sá.

90+1
    Rozhodčí nastavil pět minut!

90+2
    Po nepřesné přihrávce domácích se bude vykopávat od branky, kterou hájí Sá. Setúbalu utíkají cenné vteřinky.

90+3
    Fotbalisté Setúbalu vybojovali rohový kop. Míč se snášel do ideálního prostoru, jenže obrana v čele s brankářem Sá si s tím dokázala poradit!
    90+3. Obrovská šance Setubalu

90+4
    Další rohový kop domácích znamenal velký závar před brankou. Nakonec Sá zůstal na zemi, takže je pískáno.

90+4
    Na další roh míří brankář domácích!

90+5
    Setúbal si v krátké době připisuje snad pátý další roh. Dokáže jej proměnit?

90+5
    Sá vyskočil po centrovaném míči z levé strany a vypadá to, že skóre zůstane nezměněné.

90+5

Je za námi konec utkání. Fotbalisté Bragy vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem a berou tři body. Rozhodující gól si připsal ve 35. minutě Murilo. Domácím nestačil ani závěrečný tlak.

Držení míče: 52 % : 48 %.
    Střely na branku: 8:6.
    Střely mimo: 3:3.
    Rohy: 11:4.
    Ofsajdy: 2:1.
    Fauly: 19:12.

Já se s Vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek dne. (18:29:19)

Milan Šplíchal

Branky: 35. Murilo

Karty:   83. Allef (STL) – 72. Claudemir (BRG), 77. Goiano (BRG)

Střely na branku: 8:6. Střely mimo: 3:3. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:12.
    Vitória FC Setúbal: Makaridze – A. Jorge, V. Fernandes, Semedo, A. Sousa – Mano, Nuno Valente, Bessa (87. Sekgota), Micael (59. Allef) – Pereira (74. Zequinha), Cádiz.

SC Braga: T. Sá – Goiano, R. Silva (70. P. Santos), B. Viana, Sequeira – Murilo, Claudemir, Palhinha, R. Horta (70. Novais) – Fransérgio, Dyego Sousa (81. Paulinho).
    Náhradníci: Marafona – Esgaio, Paulinho, Novais, Ricardo, Xadas, P. Santos.