Jihlava – Havlíčkův Brod 4:3 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 1:3 (kon.) | Plzeň – Vsetín 3:2 (4:1 po s.n.)
Žďár n/S – Přerov 1:2 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 3:2 (2:1 po s.n.) | Sparta – Liberec 2:4 (kon.)
Třinec – Slavia 6:2 (kon.) | Vítkovice – Č. Budějovice 5:2 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 3:2 (kon.)
Zlín – Salzburg 6:5 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
5:2 (3:1, 1:1, 1:0)
HC Motor České Budějovice
Sobota 16.03.2019, 17:00 • MFH Ostrava • DHL Extraliga juniorů • O účast v play-off, skupina F

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Poslední utkání ve skupině "F", ve které se bojuje o účast v play-off, mají právě před sebou Vítkovice, které se před svými fanoušky představí v zápase s Českými Budějovicemi.

Ve čtyřčlenné skupině zaujímají Vítkovice 2. místo, po pěti odehraných kolech mají bilanci 2-0-0-3 s pasivním skóre 19:20, což jim vyneslo 8 bodů. Od prvního Chomutova je dělí body čtyři. Českým Budějovicím patří 4. pozice, bilance 2-0-0-3 s aktivním skóre 15:14 jim do tabulky přinesla 6 bodů. V této části soutěže se totiž k získaným bodům připočítávají body za pořadí dosažené v předchozí části soutěže.

Lídrem kanadského bodování Vítkovic je dlouhodobě útočník Petr Fridrich s devětasedmdesáti body (36+43). Šestatřicet kanadských bodů má na svém kontě obránce Marcel Kunc (8+28). Nejvíce trestných minut si zatím vykoledoval útočník Jan Bernovský , a to 42. Nejlepším gólmanem je Dominik Piták se třemi čistými konty, dvěma asistencemi, průměrem 2,64 a úspěšností 92,48 %

Nejproduktivnějším hráčem Českých Budějovic je s pětačtyřiceti kanadskými body útočník Pavel Novák (29+16), nejlepším nahrávačem je ale s dvaadvaceti přihrávkami útočník Jakub Čížek (18+22). Nejlepším bekem je s dvaceti body Daniel Dudáček (2+18). Sto deset trestných minut má na svém kontě útočník Vojtěch Krcho. Nejlepším gólmanem je Daniel Svoboda s třemi vychytanými nulami, dvěma asistencemi, průměrem 2,94 a úspěšností 90,38 %.

Tyto dva týmy se v letošní sezóně utkaly třikrát, dvakrát se radovali vítkovičtí, jednou po výsledku 8:4, kdy si připsali i prémiový bod, podruhé po výhře 3:2 po samostatných nájezdech. V posledním vzájemném utkání, hraném jen před devíti dny na ledě Jihočechů, se však radovali českobudějičtí z vysoké výhry 6:2.

V posledním kole zajížděly Vítkovice na led Litvínova, odkud si odvezly vysokou prohru 2:7, Jihočeši na svém ledě prohráli s Chomutovem těsně 2:3, když neudrželi dvougólový náskok, který měli ještě pár minut před koncem druhé třetiny. Oba týmy tak budou chtít vyhrát a připsat si do tabulky poslední důležité body, které je posunou k závěrečným bojům v play-off. Uvidíme, jak se jim to bude dařit.

HC Vítkovice Ridera: Piták (Dolíška) – Kunc, Bílý, Smolka, Smička, Zapletal, Věntus (A) – Konečný, Fridrich, Tvrdý, Lednický, Baláž (C), Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva (A), Potočný, Toman, Ivan

HC Motor České Budějovice: Svoboda (Dvořák) – Remta, Dudáček, Pavlát, J. Novák, Doktor, Prospal – Tlačil, Vaculík, Řezáč (A), Š. Masopust, M. Masopust, Pouzar, Janoch, Schwartz, P. Novák, Silný (C), Krcho

Rozhodčí: Z. Kubičík – M. Vengřín, M. Dohnal.

00:01

00:02
    Úvodní vhazování vyhrávají hosté.

00:14
    Hosté rozehráli od své branky, ale byli příliš natěšeni do pásma, je pískán ofsajd.

00:30
    První zákrok pro Pitáka, toho vyzkoušel Pavel Novák.

00:36
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Domácí se ihned dostali do protiútoku, Vojtovič našel rozjetého PETRA FRIDRICHA, který se lehce dostal až k brance a s přispěním tyče prostřeluje Svobodu – 1:0. Asistence: Jan Vojtovič.

01:32
    V útočném pásmu Vítkovic je u mantinelu už delší dobu zašlápnutý puk, sudí ale vyčkávají a vybízejí hráče ke hře.

02:09
    Domácí se stále drží v pásmu, hostům se nedaří vyvézt hru do bezpečnějších vod.

02:36
    Ivan posílá ze středního pásma kotouč zpět do útoku.

02:58
    Vítkovičtí zúročili svou snahu v pásmu, po menším závaru rychle reagoval VIKTOR KONEČNÝ a vyhání Svobodu z jihočeské klece – 2:0. Asistence: Jozef Baláž, Radim Toman.

02:58
    Do braky host= nastupuje gólman Dvořák, Svoboda odjíždí na střídačku.

03:22
    Špatná rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.

03:53
    Za hru vysokou holí je potrestán domácí Vojtovič.

04:10
    Hosté rozjeli přesilovkový kolotoč.

04:16
    Od modré pálil Tlačil, ale jen do betonů Pitáka.

04:36
    Domácí zdatně šetří vteřiny z oslabení v pásmu před Dvořákem.

04:58
    Českobudějovičtí se znovu usadili v pásmu.

05:04
    Krcho zůstává ležet v kruhu, hra je přerušena, hostující útočník se zvedá a pomalu odjíždí na střídačku.

05:27
    Vítkovičtí zvyšují ve svém vlastním oslabení, do pásma se rozjel MATĚJ POTOČNÝ a zleva zvyšuje na 3:0. Bez asistence.

05:53

06:37
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou, hosté se brání ve svém pásmu.

06:59
    Hosté se rychle dostali do pásma, od modré nepřesně pálil Jakub Novák.

07:22
    Vítkovičtí si hledají prostor u Dvořákovy klece.

08:14
    Hosté na skok v pásmu, Piták byl připraven, ale zasahovat nemusel.

08:39
    Domácí v situaci dva na dva, Ivanovu střelu Dvořák tečoval za branku.

09:17
    Vítkovičtí v pásmu, hrají ve velké herní pohodě a snaží se své akce co nejvíce vyšperkovat.

09:56
    Kotouč za domácí brankou, ale domácí si pro něj sjeli a znovu založili útočnou akci.

10:40
    U mantinelu vybojovali puk domácí, přesunují se těsně k českobudějovické kleci.

10:56
    Fridrichův pokus proletěl kolem branky, Dvořák se za ním jen otočil.

11:29
    Ivan s Vojtovičem se prodrali do pásma, Vojtovičovi ale sjel kotouč z hole.

11:56
    Pouzar sprintoval za pukem mířícím do rohu k domácí kleci, ale jeho spoluhráči se mu nenabízeli, a tak Piták jen kontroloval hru.

12:58
    Puk se střídá na hokejkách obou týmů.

13:45
    Ivan sprintoval za vyhozeným pukem, zabrzdil, počkal si na spoluhráče, před branku pak dostával puk Fridrich, ale Dvořák byl rychlejší.

14:10
    Vítkovičtí v pásmu, Konečný si najel do lepší pozice, ale branku přestřelil.

14:24
    Vhazování po levici Dvořáka.

14:48
    Silný krouží kolem útočné modré, zatímco jeho spoluhráči bojují v obranném pásmu o puk.

15:22
    Vaculík zatáhl kotouč do pásma, nahrál na Šimona Masopusta, ale ten kotouč u branky nezachytil.

15:31
    Na opačné straně měl dobrou příležitost Fridrich, ale Dvořák sklapl betony včas.

15:38
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Hosté snižují z dalšího protiútoku, Doktor našel volného ONDŘEJE VACULÍKA, který dostal puk za Pitákova záda – 3:1. Asistence: Vojtěch Doktor.

16:10
    Vítkovice se usadily před brankou a pálí, Fridrich ale těsně vedle,

16:30
    Baláž z mezikruží nastřelil jen Dvořákovu výstroj.

18:11
    Hra se přelévá ze strany na stranu, držení puku ale nahrává domácím.

18:23
    Ofsajd odpískán domácímu týmu.

18:27
    Těžký zákrok pro Dvořáka, vhazuje se po jeho pravici.

18:47
    Matouš Masopust mířil do pásma za rozehrávající dvojicí domácích, ale marně.

19:22
    Domácí zbrklá akce končí na zakázaném uvolnění, Dvořák může vydechnout.

19:26
    Hned po vhazování pálil Tlačil, ale zblokovaný puk mířil nad branku.

19:43
    Puk je mimo ledovou plochu, vhazovat se bude před útočnou modrou hostů.

19:54
    Domácí Beránek s Lednickým se drali do branky Jihočechů, ale ten si tyč dokázal pohlídat.

20:00

Další třetina začne přibližně v 17:45.

Vítkovičtí vletěli do zápasu jako velká voda, hned v první minutě skóroval Fridrich, ve třetí minutě přidával branku Konečný a gólman Svoboda putoval na střídačku. Po dalších třech minutách skóroval i Potočný a domácí začali své útočné akce šperkovat. Dvořák však další jejich pokusy kryl, po několika protiútocích na obě strany se ale trefil za hosty Vaculík, který snížil na dvoubrankový rozdíl. Uvidíme, s jakou taktikou nastoupí oba týmy do další části.

20:01

20:02
    Domácí vyhrávají vhazování.

20:29
    Hra je přerušena, z rohu se zvedá hostující hráč.

20:59
    Hosté se rychle dostali do pásma, VOJTĚCH KRCHO snižuje na rozdíl jedné branky pěkným blafákem – 3:2. Bez asistence.

22:25
    Hra získala na rychlosti a má větší spád, hraje se na obě strany.

22:39
    Zakázané uvolnění pro domácí.

22:44
    Za hrubost jsou současně vyloučeni domácí Ivan a hostující Krcho,

22:52
    Za zdržování hry je vyloučen hostující Dvořák, trest odpyká Pavel Novák. Domácí hrají přesilovku.

23:07
    Baláž vyhrál vhazování, puk se dostal k Věntusovi, který jej posunul na RADIMA TOMANA a ten střelou zápěstím propaluje hostující branku – 4:2. Asistence: Dominik Věntus, Jozef Baláž.

23:58
    Vítkovičtí mají puk pod kontrolou a okupují útočné pásmo.

24:44
    Oba týmy hrají v plném počtu.

25:28
    Kolem domácí branky se prosmýkl Tlačil, ale skóre se nemění.

26:11
    Za podrážení je vyloučen domácí Smička.

26:53
    Hosté se sice drží v pásmu, ale spíše bojují o prostor, než že by stříleli jednu ránu za druhou.

27:10
    Matouš Masopust střílel na branku, puk byl ale zblokován.

27:33
    Českobudějovičtí i nadále bojují u Pitáka.

27:52
    Vítkovice se i s pukem přesunují k Dvořákovi.

28:11

28:33
    Od kruhu tvrdě střílel Tlačil, ale Pitákovy betony byly sklapnuty včas.

29:02
    Domácí v pásmu, Fridrich se protáhl až k brance, ale Dvořák byl na místě.

30:16
    Domácí zavřeli svého soupeře před brankou, ale ani jedna ze střel se neujala.

31:51
    Hosté se propracovali do pásma, v rohu poté vyhráli boj o puk, volný Doktor si vybruslil do lepší pozice, ale jeho rána se odrazila od hráčů před brankou do bezpečí.

33:07
    Hraje se převážně ve středním pásmu, útočící strany se rychle střídají.

33:23
    Vhazovat se bude u Pitáka, domácí vyslali puk na zakázané uvolnění.

33:42
    Před branku se dostal Tlačil, jeho dělovka se odrazila od tyče, dorážet mohl Doktor, ale před brankou se strhla mela.

33:42
    Domácí Zapletal je potrestán dvěma minutami za zdržování hry – zalehnutí puku.

34:10
    Domácí se zatím brání úspěšně.

34:28
    Hosté se usadili v pásmu a ostřelují domácí hráče, protože k brance se kotouč v těchto chvílích příliš nedostává.

34:52
    Domácí posílají puk do bezpečí.

35:17
    Českobudějovičtí jsou znovu usazeni v pásmu a touží po snížení.

35:42

36:18
    Na trestnou lavici putuje další domácí hráč, Mrva se provinil vysokou holí a navíc dostává deset minut za nesportovní chování. Jeho dvouminutový trest odpyká Ivan.

36:42
    Hosté jsou pevně usazeni v pásmu, střelu Dudáčka od modré Piták tak tak vytěsnil.

37:10
    Hosté se snaží střílet ze všech pozic.

37:37
    Puk je ve středním pásmu, domácí mohou vydechnout.

38:00
    Jihočeši jsou zpět v pásmu, Piták se má v brance co ohánět.

38:18
    Na led naskakuje domácí Ivan.

39:42
    Je signalizováno vyloučení hostů, domácí se drží u Dvořáka.

39:52
    Spolupráce Baláže s Fridrichem své ovoce nepřinesla.

39:56
    Za držení je vyloučen hostující Doktor.

40:00

Další třetina začne přibližně v 18:31.

Druhá třetina byla herně vyrovnaná, oba týmy si navíc ke svému skóre připsaly po jednom gólu. Stále to ale znamená, že domácí vedou o dvě branky a pokud můžeme soudit z právě odehrané třetiny, tak ta třetí bude boj do poslední sirény. Určitě se k nám po přestávce vraťte.

40:01

40:01
    Na třetí třetinu se vrací do hostující branky gólman Svoboda.

40:50
    Domácí jsou usazeni v pásmu a dohrávají přesilovku z předchozí části, Věntus dělovkou vyprášil Svobodovy betony.

41:12
    Hosté odpalují puk až za Pitáka.

41:36
    Domácí využívají přesilovku, Svoboda trestuhodně opustil branku a JOZEF BALÁŽ tuto hrubku trestá – 5:2. Bez asistence.

42:33
    Českobudějovičtí se zakousli do hry a snaží se ostřelovat domácí branku, Piták je ale velmi pozorný.

43:18
    Hraje se na opačné straně, Fridrich v dobré pozici uklouzl.

43:59
    Zasahovat musel domácí Piták, Šimon Masopust dobře tečoval před vítkovickou brankou puk.

44:50
    Hostující Svoboda nevypadá v brance příliš jistě, vyrobil už druhou hrubku v krátkém čase, spoluhráči jsou ale při něm.

45:21
    Na ledě zůstává v útočném pásmu ležet Fridrich, je přivolán i lékař, domácí útočník nakonec odjíždí na střídačku sám.

45:44
    Baláž se svižně protáhl ze svého pásma až ke Svobodovy, zakončení chyběla trocha přesnosti.

46:06
    Hosté rozehráli útočnou akci, do pásma se pak sám protáhl Tlačil, ale zakončil mimo brankoviště.

46:57
    Motor se na chvíli usadil v pásmu, ale domácí se zkoncentrovali a ujímají se puku.

47:57
    Domácí mají puk pod kontrolou, ale nedaří se jim vyjet od Pitáka.

48:20
    Vaculík zatáhl puk do pásma, nahrál nalevo na Janocha, ale ten poslal puk příliš vysoko.

49:07
    Jednotlivé akce se rychle střídají na obě strany.

49:19
    Prospal se dostal k vyraženému puku, poslal ho na Pavla Nováka, ale ten mířil jen doprostřed branky.

49:42
    Českobudějovičtí rozehrávají od své branky.

49:50
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

50:07
    Vaculík se snažil prodrat do Pitákovy branky a dotíral hlavně u jeho tyče, hra je přeručena.

50:39
    Vítkovičtí si v pásmu rozuměli, puk ale končí ve Svobodově lapačce. Vhazuje se po jeho pravici.

51:10
    Rychlá rozehrávka znovu končí na zakázaném uvolnění domácího celku.

51:42
    Závar před hostující brankou ukončuje Svoboda.

52:01
    Pavlát i Doktor dobře stříleli od modré, ale puk do branky neprošel.

52:22
    Puk míří na zakázané uvolnění, vhazovat se bude znovu u Pitáka.

52:52
    Prospal dobře nabil Janochovi, ale Piták měl dobrý výhled.

53:28
    Českobudějovičtí mají více ze hry, domácí ale bojují.

54:20
    Tlačil se před branku neprosadil, puk si ale převzal Řezáč a vypálil, Piták je ale připraven.

54:55
    Motor se znovu tlačí před vítkovickou klec, ale Piták je ve střehu.

55:40
    Za svou brankou drží puk Prospal a čeká na dostřídání spoluhráčů.

56:28
    Puk byl delší dobu zašlápnut v rohu u domácí branky.

56:39
    Mrva se dostal do pásma a řítil se za pukem, Svoboda jej ale přikryl, a domácí útočník končí za brankou.

57:10
    Smička vybojoval za svou brankou puk a domácí mohou ke Svobodovi.

57:42
    Domácí se rozjeli v čele s Fridrichem na branku, jeho pokus se neujal, u opačné tyče to zkusil Ivan, ale Svoboda byl ve střehu.

58:41
    Kapitán Silný se protáhl až k vítkovické brance, Piták rychle přikrývá kotouč.

59:01
    Věntus posílá žabičkou puk do středního pásma.

59:10
    Zakázané uvolnění domácích.

59:24
    Budějice bojují o puk za Pitákovou brankou, Svoboda stále zůstává v brance.

59:31
    Nad ostravským ledem panuje výborná nálada, diváci už slaví postup.

59:43
    Ofsajd pro hráče v červenomodrých dresech.

59:56
    Vítkovičtí v pásmu, ale Fridrichovi ujel kotouč.

Poslední kolo třetí části juniorské extraligy je za námi. Vítkovice si vypracovaly dvougólový náskok už v první třetině, a i když hosté ve druhé části srovnali s domácími krok, dnes to nestačilo. Ve třetí třetině Jihočeši viditelně toužili minimálně po vyrovnání, ale gólman Svoboda, který se na tuto část vrátil do branky zazmatkoval a toto jednoznačné zaváhání trestal domácí kapitán Baláž. Hosté nepolevovali ve svém úsilí, ale pozorně chytající Piták byl dnes velkou překážkou. Vítkovičtí tedy mohou slavit postup do vyřazovacích bojů.

Z Ostravy je to tedy vše, ale jen pro dnešek. Mějte příjemný večer a já se budu těšit zase brzy na počtenou. (19:10:56)

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 1. Fridrich (Vojtovič), 3. Konečný (Baláž, Toman), 6. Potočný, 24. Toman (Věntus, Baláž), 42. Baláž – 16. Vaculík (Doktor), 21. Krcho

HC Motor České Budějovice: Svoboda (od 3. Dvořák) – Remta, Dudáček, Pavlát, J. Novák, Doktor, Prospal – Tlačil, Vaculík, Řezáč (A), Š. Masopust, M. Masopust, Pouzar, Janoch, Schwartz, P. Novák, Silný (C), Krcho

Rozhodčí: Z. Kubičík – M. Vengřín, M. Dohnal