Sereď – Slovan Bratislava 1:4 (kon.) | Žilina – Michalovce 4:0 (kon.) | Podbrezová – Nitra 1:1 (kon.)
Zlaté Moravce – Senica 3:2 (kon.) | Trenčín – Trnava 0:1 (kon.)
FK Železiarne Podbrezová
1:1 (1:0)
FC Nitra
Sobota 16.03.2019, 17:00 • Zelpo Aréna (Podbrezová) • Niké liga • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemné sobotní odpoledne všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Slovenská Fortuna Liga má za sebou základní část. Nyní je na řadě nadstavbová část. Vítejte u sledování textového přenosu z 1. kola nadstavbové části o udržení mezi FK Železárny Podbrezová vs. FC Nitra. Výkop je stanoven na 17:00 hodin. Zápasem vás provede Jan Přikryl.

Podbrezová

Mužstvo se po základní části nachází na 10. místě z 12. Podbrezová si zatím připsala bilanci 6-3-13 při skóre 22:35. Nejlepším střelcem týmu je slovenský záložník David Leško se 7 brankami. Na domácím hřišti si Podbrezová připsala z 11 zápasů bilanci 4-1-6 při skóre 13:15. Na barážovou příčku má náskok 6 bodů.

Poslední výsledky (liga)

Podbrezová – Žilina 0:2
    Trenčín – Podbrezová 1:1
    Podbrezová – Ružomberok 0:1

Nitra

Mužstvo se po základní části nachází na 7. místě z 12. Nitra si zatím připsala bilanci 7-5-10 při skóre 27:30. Nejlepším střelcem týmu je chorvatský záložník Nikola Gatarič s 8 góly. Na venkovních trávnících si Nitra připsala z 11 zápasů bilanci 3-3-5 při skóre 14:15. Na barážovou příčku mají náskok 11 bodů.

2018 Podbrezová – Nitra 1:0

FK Železiarne Podbrezová: Vantruba – Kiwior, Oravec, Viazanko (C), Pavúk – Hlohovský, Štefánik, Obročník, Paraj – Mojžiš, Špyrka.
    Náhradníci: Ludha – Fadairo, Galčík, Leško, Olatunji, Voško, Fischer.

FC Nitra: Pindroch – Charizopulos, Niba, Farkaš, Chovanec – Šimončič (C), Kóňa – Bilovský – Gatarić, Vestenický, Štefanec.
    Náhradníci: Búš – Fabiš, Machovec, Dubeň, Soković, Šurnovský, Vrábel.

Rozhodčí: Glova – Ferenc, P. Kováč – Sedlák.

1

1
    Výkop obstaral Pavúk.

2
    Gatarič se nedostal ke střele. Nitra má možnost rohového kopu. Centr si našel Vestenický, ale zakončil pouze nad branku Vantruby.

3
    Kiwior výborně zastavil Vestenického, který si již chystal míč na zpracování.

4
    Štefanec vystřelil z vápna, jeho pokus letěl vedle branky.

5
    Vestenický v úvodu utkání aktivní, ale již po několikáté ztratil míč.

6
    Podbrezová se zatím nemůže dostat pořádně na útočnou polovinu, Nitra výborně vytahuje napadání.

7
    Vantruba se zapojil do rozehrávky, ta stále pokračuje na polovině domácích.

8
    Bilovský na levé straně pouštěl míč, tam již nikdo z jeho spoluhráčů nebyl. Vhazuje tedy Obročník.

9
    Gatarič vybojoval rohový kop, který rozehrál Kóňa nebezpečí z toho nebylo.

10
    Deset minut utkání je za námi a zatím vidíme dominanci Nitry na míči.

11
    Pavúk se nedostal k přihrávce na malém vápně.

12
    Domácí se díky Mojžišovi dostávají k vápnu hostů.

13
    Štefánik rozehrál rohový kop, Kiwior však hlavičkoval nad branku.

14
    Kiwior výborně zakročil a nepustil hosty do útoku, přesto se nakonec mával a poté odpískal ofsajd.

15
    Hlohovský hledal ve vápně Mojžiše, ten byl nachytán v ofsajdu.

15
    Žlutou kartu dostává Alexander Mojžiš (FK Železiarne Podbrezová).

16
    Viazanko to vzal na sebe, následná jeho přihrávka nebyla přesná, hrát může Niba.

17
    Nitra si vybojovala na levé straně zajímavou standartní situaci. Kóňa místo centru před Vantrubu to vyzkoušel sám, svůj pokus poslal vysoko nad.

18
    Nitra opět vytáhla presink a domácím to dělá obrovské problémy.

19
    Farkaš se dostal do nesnází, ale pomohl si s Pindrochom, který poslal míč do bezpečí.

20
    Viazanko vystřelil z vápna, jeho pokus šel vedle.

21
    Šimonič zahrál míč přesně do vápna, Kiwior výbornězasáhl jinak by míč skončil u Farkaše, před který zívala prázdná branka.

22
    Mojžiš centroval do vápna pouze k nohám hostujícího obránce.

23
    Chovanec to vzal po levé straně, ale byl zastaven čistě Obročníkem.

24
    Nitra získala roh. Obročník míčve vápně dobře neodvrátil, míč si našel na pravé straně Šimončič. Při střele uklouzl a poslal míč nad břevno.

25
    Hlohovský ve vápně našel pouze hlavu Šimončiče.

26
    Šimončič opět na scéně. Zastavil útok domácích a ještě si poté dokázal vybojovat faul.

27
    Špyrka si zpracoval míč ve vápně, následná jeho přihrávka nikoho ze spoluhráčů nenašla.

28
    Žlutou kartu dostává Márius Charizopulos (FC Nitra).

29
    Viazanko rozehrál standartní situaci do vápna. Míč se odrazil na hranici vápna, kde si ho nikdo z domácích nenašel. Dopředu proto vyrazili hosté, Gatarič však zakončil nad branku.

30
    Paraj zůstává ležet, již je v péči lékařů a jen těžce se zvedá zpátky na nohy.

31
    Paraj je již za lajnou, vypadá to, na otřes mozku, uvidíme jestli bude moci pokračovat.

32
    Paraj je zpátky na hřišti a ihned vyrazil k vápnu Nitry, tam byl tvrdě sestřelen skluzem, rozhodčí ukazuje, že tam byl míč.

33
    Podbrezová má možnost zajímavé standartní situace.

34
    Hlohovský trefil pouze zeď. Následně je pískán útočný faul.

35
    Pindroch si našel centr z pravé strany a rychle rozehrává akci Nitry.

36
    Vestenický je zastaven praporkem pomezního rozhodčího.

37
    Mojžiš zastavil rodící se šanci odkopem do zámezí.

38
    Domácí drží míč na polovině hřiště.

40
    Centr z levé strany nezakončil Pavúk, Paraj posunul míč pod sebe a Štefánik těsně minul branku.

41
    Hlohovský si přehodil míč z levačky na pravačku, jeho pokus zamířil pouze doprostřed branky.

42
    Žlutou kartu dostává Macdonald Niba (FC Nitra).

43
    Podbrezová právě vstřelila branku!
    Domácí se dostávají do vedení. FILIP HLOHOVSKÝ si postavil míč a ze standartní situace ho poslal přesně k tyči. Pindroch nestihl zareagovat.

44
    Nitra se tlačila dopředu,ale přišla o míč Podbrezová se snaží dohrát poločas v klidu.

45
    Rozhodčí nastaví 1 minutu.

45+1

První poločas přinesl poměrně vyrovnaný fotbal, oba týmy měli náznaky příležitostí. O jediný přesný zásah se však postaral Filip Hlohovský, který předvedl krásnou střelu z přímého kopu.

Druhý poločas začne přibližně v 18:02.

46

46
    Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Šimon Štefanec, přichází Nemanja Soković.

47
    Nitra začala druhý poločas na útočné polovině, ale přišel ofenzivní faul a akce skončila.

48
    Paraj byl opět faulovaný, tentokrát se provinil Kóňa.

49
    Hlohovský centroval z levé strany, Kiwior hlavičkoval pouze dopřostřed branky, kde byl připravený Pindroch.

50
    Vestenický se natlačil k míči a trefil tyčku, ovšem byl odmáván ofsajd.

51
    Špyrka poslal centr pouze nad branku Pindrocha.

52
    Hlohovský vybojoval rohový kop. Ten samý hráč rozehrál, Pindroch vyboxoval do bezpečí.

53
    Hlohovský z levé strany našel centrem pouze Kóňu.

54
    Chovanec odkopl na rohový kop. Štefánik centrem spoluhráče nenašel, odražený míč si našel Hlohovský, kopl ho přesně volejem k tyči. Pindroch vyrazil na další rohový kop.

55
    Žlutou kartu dostává Miloš Šimončič (FC Nitra).

56
    Mojžiš zastavil na hranici faulu útok Nitry.

57
    Paraj vybojoval rohový kop.

58
    Zablokovaný centr do vápna končí za brankovou čarou. Pindroch může v poklidu rozehrát.

59
    Hlohovský našel rozehrávkou pouze obránce Nitry.

60
    Sokovič zastavil útočným faulem Obročníka.

61
    Podbrezová se snaží hlídat vedení a kontrolovat hru.

62
    Špyrka z hranice vápna minul o kousek tyčku.

63
    Nitra fauluje na polovině hřiště.

64
    Mojžiš přečetl centr z levé strany a odkopl míč do bezpečí.

65
    Vetenický sinaběhl do vápna, přihrávka na něj byla nepřesná. Míč si našel pouze Vantruba.

65
    Vestenický dostal přihrávku mezi stopery, jeho zakončení na Vantrubu neprošlo. Kiwior srazil míč na rohový kop.

66
    Střídání v týmu FK Železiarne Podbrezová: ze hřiště odchází Daniel Pavúk, přichází Victor Olatunji.

67
    Obročníksi připsal výborný obranný zákrok. Na druhé straně vybojoval rohový kop Hlohovský.

68
    Hlohovský to kopl na zadní tyč, na další roh odvrátil Chovanec.

70
    Dvacet minut do konce základní hrací doby, uvidíme, jestli se hostům podaří vyrovnat.

71
    Niba nepustil míč na Olatunjiho.

73
    Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Frederik Bilovský, přichází Patrik Šurnovský.

74
    Vestenický se dostal ke střele ve vápně a bude to penalta, protože trefil bránícího hráče do ruky.

75
    Nitra právě vstřelila branku!
    Máme srovnáno. TOMÁŠ VESTENICKÝ si poradil velmi dobře, poslal míč přesně prudce pod břevno.

77
    Přihrávka do vápna hostů byla velmi nepřesná.

78
    Paraj byl faulován před vápnem a domácí mají zajímavou standartní situaci.

79
    Hlohovský nestřílel, ale centroval. Z těžké pozice zakončoval Olatunji.

80
    Deset minut do konce řádné hrací doby. Uvidíme, jestli se některému z klubů pořadí ještě skórovat.

81
    Žlutou kartu dostává Tomáš Kóňa (FC Nitra).

82
    Paraj otočil míč doprava, kde stál Špyrka a ten vybojoval autové vhazování.

83
    Žlutou kartu dostává Patrik Šurnovský (FC Nitra).

83
    Střídání v týmu FK Železiarne Podbrezová: ze hřiště odchází Samuel Štefánik, přichází Dávid Leško.

84
    Hlavička Paraje letěla nad branku.

85
    Obročník faulovaný v hlavičkovém souboji, takže místo rohu z toho je útočný faul.

86
    Oba týmy se nyní střídají na míči.

87
    Paraj faulován Chovancem. Domácí rozehráli faul pouze zpět ke stoperům.

88
    Střídání v týmu FC Nitra: ze hřiště odchází Nikola Gatarić, přichází Lukáš Fabiš.

89
    Podbrezová se snaží v utkání zvítězit a tlačí se do vápna Nitry.

89
    Olatunji ve velké šanci hlavičkou přestřeluje.

90
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty.

90+1
    Žlutou kartu dostává Branislav Pindroch (FC Nitra).

90+2
    Domácí si pomohli v útoku faulem a vypadá to, že branku již neuvidíme.

90+3
    Nitra mohla otočit skóre. Obročník před prázdnou brankou odkopávat na rohový kop. Poté poslal míč těsně vedle tyčky Šimončič.

90+3

Utkání nám vítěze nepřineslo zápas skončil 1:1. Do vedení poslal domácí v prvním poločase Hlohovský. Ve druhém poločase dokázal vyrovnat zásluhou pokutového kopu Vestenický.

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 9:4. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 17:11.

Ode mne to je pro toto utkání již vše, přeji Vám příjemný zbytek sobotního večera a u dalších textových přenosů na počtenou. (18:57:46)