FK Turnov
1:0 (0:0)
SK Benátky nad Jizerou
Sobota 16.03.2019, 10:30 • Koškova 2277, Turnov • Divize skupina C • 17. kolo

Zápas skončil velkým překvapením. Benátečtí nepodali v Turnově očekávaný výkon, domácí v závěru skórovali a v domácích podmínkách získali tři body. (12:25:31)

90+2

90+1
    Míč padal ke Glöknerovi, kterému ale utekl až k brankáři Špínovi.

90+1
    Ofsajd domácích a hosté putují na útočnou polovinu.

90
    Nastavovat se bude 1 minuta.

90
    Nulíček pláchl do otevřené obrany, jeho přízemní centr odkopl Glöckner na rohový kop.

88
    Turnovskému týmu se podařilo vybojovat rohový kop.

87
    Domácí drží míč na své polovině, což jim bezezbytku vyhovuje.

86
    Dnešnímu zápasu přihlíží 80 diváků.

85
    Hosté střídají. Odchází Tochukwu Mbah, nastupuje David Chaloupka.

84
    Turnov právě vstřelil branku!
    Na levé straně se uvolnil DENIS DRAHOŠ, jehož střela se od břevna odrazila za brankovou čáru.

83
    Ofsajd domácího týmu a v něm Houžvička.

81
    Na útočné polovině fauloval Zabilanský, je pískáno.

81
    Sudkův centr směřoval hodně daleko za pokutové území. Míč ale mají stále hosté.

80
    Hosté vybojovali další rohový kop.

80
    Mbahův centr z levé strany zakončoval Jimmy do břevna!

77
    Domácí střídají. Odchází Petr Svoboda, nastupuje Aleš Benek.

77
    Další žlutá karta je pro domácího Vojtěcha Tvrdého.

76
    Košek se protlačil k hlavičce, ze záklonu ale nebyl přesný.

76
    Domácí znovu faulovali poblíž poloviny hřiště, je pískáno.

75
    Mbah se proháčkoval ke střele, po které musel Špína na trávník , aby chytil míč.

74
    Hosté střídají. Místo Patrika Procházky jde na plac Ondřej Šimek.

74
    Zabilanského střílený centr stahuje Špína do svých rukavic.

73
    Žlutou kartu obdržel domácí Petr Svoboda.

71
    Domácí střídají. Petra Havla nahrazuje Tomáš Houžvička.

69
    Po přímém kopu z poloviny hřiště zakončoval z pravé strany Mbah, Špínu ale neohrozil.

67
    Brejk hostů táhl Jimmy, domácí jej odzbrojili jen za cenu autového vhazování.

66
    Přímý kop pro domácí od levé postranní čáry po faulu Kleina na Blažka.

65
    Kleinův pas hledal Dohnalíka, kterého domácí pohlídal. Špína se chystá poslat míč do hry.

65
    Zabilanského centr učesal Dohnalíka, míč do branky hostující hráč nenasměřoval!

64
    Kupředu se dral hostující Košek, domácí jej ale od míče čistě odzbrojili.

64
    Daleký centr směřoval před Strakovou bránu, hostující brankář stáhl míč do náručí.

62
    Drahoš zůstal zcela osamocený před Strakou, který ho ve vyložené šanci vychytal! Poté se míč odrazil k Havlovi, jenž možná přihrával na zadní tyč, tu ale minul.

61
    Centr od rohového praporku odhlavičkovali domácí hráči do bezpečí.

61
    Sudkův centr srazili domácí na rohový kop.

60
    Po levé straně pláchl do otevřené obrany Nulíček, přízemní centr na zadní tyč směřoval na Svobodu, kterému chyběl do zakončení krok!

57
    Druhý poločas zatím nabízí vyrovnaný fotbal bez vážnějších šancí na obou stranách.

55
    Nepříjemný centr na bližší tyč se několikrát odrazil, Straka ale zasahovat nemusel.

54
    Domácí se po delší době dostali na útočnou polovinu a vybojovali rohový kop.

54
    Jimmy skákavá střela končí vedle pravé tyče domácí brány.

53
    Tvrdý si počínal nedovoleně, když hasil Procházkův brejk faulem. Hosté se stěhují před Špínovu bránu.

51
    Jimmy se otočil s míčem, jeho střela se ale stala pro Špínu lahůdkou.

50
    Domácí znovu faulovali na polovině hřiště, tentokrát byl postiženým Sudek.

48
    Hosté kopali standardní situaci z poloviny hřiště. Mbah se sice dostal k hlavičce, která ale nebyla vůbec přesná.

47
    Dlouhý nákop směřoval na Svobodu, který ale míč na hřišti nedostihl.

46

45+1

45

45
    Košek na zadní tyči vracel míč před bránu, tam ale nebyl nikdo v zeleném.

45
    Šimek přidržel u postranní čáry Koška, hosté budou kopat přímý kop.

44
    Havlovi se střela vůbec nepovedla, míč končí vysoko nad bránou.

43
    Přímý kop budou zahrávat domácí po faulu Borovičky. Nutno dodat, že z docela nebezpečné vzdálenosti.

43
    V ofsajdu se ocitl hostující Dohnalík, pomezní rozhodčí Hájek jej do něj lapil.

42
    Po centru z pravé strany hlavičkoval Jimmy do země, Špína poté sebral míč.

41
    V pokutovém území se skácel Klein, hlavní rozhodčí však postrčení jako penaltový zákrok neposoudil.

41
    Benátečtí jsou nyní lepším týmem, vybojovali další rohový kop.

39
    Borovičkovu tvrdou střelu z uctivé vzdálenosti krotí nadvakrát brankář Špína.

39
    Košek se dral kupředu mezi turnovskými obránci, poté ale pokazil přihrávku a o míč přišel.

37
    Benátečtí se usadili v pokutovém území, nakonec střílel Mbah nad turnovskou bránu.

35
    Jimmy se odhodlal ke střele zpoza vápna, která byla sražena na rohový kop.

33
    Svoboda se dostal na pravé straně k přízemnímu centru, který má Straka ve své moci.

31
    Přetažený centr se stočil až za bránu, Klein na míč hlavou nedosáhl.

31
    Žlutou kartu za faul obdržel také domácí Jan Blažek. Hosté budou navíc kopat rohový kop.

29
    Straka musel hodně rychle ze své brány, aby lapil míč před útočícím Havlem.

28
    Po rohovém kopu přiťukl míč Jimmy novicovi Dohnalíkovi, který centroval do vápna na Koška, poté zakončoval Glöckner. Špína musel na trávník, aby jeho střelu zkrotil.

27
    Hosté střídají. Jana Mižiče nahrazuje Michal Dohnalík.

27
    Benátečtí vybojovali další rohový kop.

26
    Pěkná útočná akce domácích skončila Nulíčkovým ofsajdem.

26
    Jimmy se ve vápně zkoušel prosadit nůžkami, Špína sebral míč a chystá se vykopávat.

22
    Košek se dral po levé straně, provinil se však útočným faulem.

21
    Tvrdý dostával míč z pravé strany před bránu, tam se sice neprosadil Drahoš, poté ale střílel z dobré parkety Tomašov, leč nad bránu!

20
    Po centru od rohového praporku odhlavičkoval míč do bezpečí hostující Glöckner.

20
    Po standardní situaci z poloviny hřiště vybojovali domácí rohový kop.

16
    Za faul na polovině hřiště obdržel žlutou kartu hostující Jan Mižič.

14
    Havlův centr směřoval před Strakovu bránu, byl ale máván ofsajd.

13
    Borovička fauloval Kima v dostatečné vzdálenosti Strakovy brány. Přesto budou domácí zahrávat trestný kop.

12
    Tentokrát Nulíček vyskočil nejvýše a poslal míč před pokutové území.

12
    Domácí faulovali u rohového praporku, nyní se Benátečtí stěhují do pokutového území.

11
    Na centrovaný míč nasakakoval Mbah, před ním ho ale odhlavičkoval Podzimek.

11
    Benátečtí domácí zatlačili a vybojovali další rohový kop.

9
    Benátečtí se provinili útočným faulem, který hlavní rozhodčí Braun postřehl.

9
    Standardní situaci z pravé strany budou zahrávat také hosté.

8
    Přesný centr od rohového praporku trkl Klein těsně vedle!

7
    Uvidíme první rohový kop tohoto zápasu, zahrávat ho budou hosté.

5
    Blažek unáhleně rozehrál standardní situaci z poloviny hřiště. Vykopávat bude brankář Straka.

4
    Sudek posílal pas na Procházku, který už ale míč na hřišti nedostihl.

3
    Po Jimmyho centru se míč snášel ke Koškovi, ten ho přistrčil Mižičovi, jehož nepříliš razantní střela končí mimo.

1
    Domácí měli velice brzy k dispozici standardní situaci z pravé strany, Benátečtí odhlavičkovali míč do bezpečí.

1

FK Turnov: Špína – Tvrdý, Blažek, Šimek, Podzimek, Tomašov – Drahoš, Havel, Svoboda, Kim – Nulíček

SK Benátky nad Jizerou: Straka – Zabilanský, Klein, Glöckner, Sudek – Procházka, Mižič, Jimmy, Borovička, Mbah – Košek.

Rozhodčí: Braun – Šimek, Hájek..

Fotbalové jaro v rámci Řídící komise pro Čechy odstartovalo úvodními mistrovskými zápasy minulý víkend, 17. kolo je tedy na programu o víkendu nadcházejícím. Fotbalisté Benátek nad Jizerou, kteří se v závěru zimní přípravy potýkali s řadou zraněných hráčů, vstoupili do jarních odvet vítězně a po domácí výhře nad nováčkem ze Slatiňan už vyhlížejí blížící se venkovní duel. V něm zavítají do sportovního areálu FK Turnov, kde se, vzhledem k počasí, nejspíš představí na tamní zbrusu nové umělé trávě. Turnovští však, kromě otevření zmiňované umělky, neprožívají povedenou sezónu. Po odstoupení Kratonoh totiž uzavírají tabulku divizní skupiny C s pouhými deseti body, když v patnácti odehraných zápasech dvakrát vyhráli za tři body, jednou v rozstřelu, dvakrát v něm neuspěli a hned desetkrát padli v řádné hrací době. Při skóre 8:37, což činí chabý průměr zhruba 0,5 vstřeleného gólu na zápas. Sledovat můžete tradiční textový online přenos nebo přímý video přenos.

Podzimní vzájemný zápas:
    Podzimní vzájemné utkání Benátek s Turnovem bylo v režii benáteckého celku, který o své výhře rozhodl už v prvním poločase. Středočechy na koně posadil zejména skvělý úvod do utkání, když po gólech Bočka a Glöcknera už po osmi minutách vedli 2:0. V 38. minutě Šimeček proměněnou penaltou zvýšil na 3:0 a poločasový čtyřbrankový rozdíl ve skóre zajistili krátce před hvizdem Jimmy. Na snížení Šimka krátce po obrátce reagoval v 55. minutě Kocourek a stav 5:1 vydržel až do závěrečného hvizdu rozhodčího Míče.

Benátky v minulém 15. kole:
    V prvním jarním kole Benátečtí hostili nováčka ze Slatiňan a povinnost jim v domácím prostředí velela vyhrát. Aktivnějšímu domácímu celku se to také povedlo. Skóre otevřel už v 9. minutě Jimmy, když proměnil penaltu nařízenou za faul na Mbaha. Skóre se podruhé měnilo až v 63. minutě, kdy Košek přidal druhou branku Benátek. O šest minut později se hostům situace ještě zkomplikovala, když byl po druhé žluté kartě vyloučen Radouš. Přesto se Slatiňanům podařilo snížit Rálišem z pokutového kopu v 82. minutě. Víc už se ale u Jizery neudálo, a tak tři body slavily Benátky.

Turnov v minulém 15. kole:
    Turnov čekalo hned na úvod jara derby se sousedními Přepeřemi, na které bylo ve velmi deštivém počasí zvědavo na dvě stovky diváků. Nakonec se prokázala kvalita divizního nováčka, který v domácím prostředí zvítězil 3:0. Výhra se však nerodila snadno. Ačkoliv hosté prohrávali od 33. minuty po gólu Pavlaty, dlouho se drželi. Inkasovali až v závěru, a to od kanonýra Synka a střídajícího Schuberta. Stínem utkání bylo vážné zranění přepeřského Vaníčka, který po úderu od turnovského Beníška musel být odvezen do nemocnice.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.