Žižkov – Ústí n. L. 0:1 (kon.) | Vlašim – Táborsko 2:3 (kon.) | Varnsdorf – Vítkovice 0:0 (kon.)
Hr. Králové – Prostějov 3:0 (kon.) | Č. Budějovice – Brno 3:2 (kon.)
SK Dynamo Č. Budějovice
3:2 (0:2)
FC Zbrojovka Brno
Neděle 17.03.2019, 17:00 • Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 19. kolo

Dnešní šlágr FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je u konce, více než čtyři tisíce diváků viděly úžasnou podívanou. Brno vedlo 2:0 po dvou rychlých gólech v prvním poločase. Lídr soutěže se ale nevzdal a třemi góly utkání otočil. Zásadní moment přišel dvacet minut před koncem, kdy Magera nedal penaltu a Táborský naopak záhy z jedenácti metrů vyrovnal. Pak rozhodl Ledecký a Jihočeši už si výhru pohlídali. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek dne. (18:52:43)

90+3

90+3
    Asi poslední útok hosté zahodili, to už Dynamo zvládne.

90+3
    Jindřich Staněk příliš otálel s rozehrávkou, dostává žlutou kartu.

90+2
    Hosté mají čas možná na poslední útok, jeden či dva dlouhé nákopy.

90+1
    Vysoký míč do šestnáctky stáhl brankář Staněk a opět přiblížil Dynamo ke třem bodům.

90
    Nastavovat se budou tři minuty.

89
    Před tím ještě taktické střídání, Davida Ledeckého nahrazuje na poslední vteřinky Patrik Brandner.

88
    Po krásném sólu získal Helešic alespoň roh, k zakončení se nedostal. I to však domácím vyhovuje.

87
    Útočné snažení hostů nyní zastavil pomezní, který viděl ofsajd Michala Škody.

86
    Hosté budou dohrávat o deseti. Prchajícího Provoda stáhl Jakub Šural a vidí druhou žlutou, tím pádem červenou kartu.

85
    A každý zbytečný hostující faul bude pochopitelně vodou na domácí mlýny.

84
    Horejšův tým drží míč a nikam se teď už bezhlavě nežene. Naopak Brno se chystá na závěrečný nápor.

83
    Poslední změna Zbrojovky, Ondřeje Sukupa nahradil Martin Zikl.

81
    Michal Škoda v souboji s Havlem bez míče loktem zasáhl domácího stopera, je z toho žlutá karta.

80
    Zajímavá situace, dlouhý aut Provoda skákal do branky, brankář Halouska raději odpinkl míč nad branku.

79
    Hosté mají před sebou nelehký úkol. Za nějakých třináct, čtrnáct minut alespoň vyrovnat. Rozjetí domácí ale spíše přemýšlí o čtvrtém kousku v brněnské síti. Bude to ještě zajímavé.

78
    Úžasnou podívanou sleduje na Střeleckém ostrově 4214 diváků!

Pavel Kortus ml.

Branky: 55. L. Havel, 70. Táborský (pen.), 76. Ledecký – 29. Šumbera, 33. Michal Škoda

Karty:   63. Helešic (CEB), 90+3. Staněk (CEB) – 69. Růsek (BNO), 69. Jakub Šural (BNO), 81. Michal Škoda (BNO)   86. Jakub Šural (BNO)

Neproměněná penalta: 68. Magera (BNO), mimo

SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Kladrubský (C), L. Havel, P. Novák, Helešic – Čavoš, Javorek – Martan (64. Mršić), Provod, Wermke (46. Táborský) – Ledecký (89. Brandner).
    Náhradníci: Křížek – Táborský, Šplíchal, Řezáč, Brandner, Grajciar, Mršić.

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Sukup (83. Zikl), L. Krejčí, Jakub Šural, Eismann – Štepanovský (60. Přichystal), Bariš, Růsek, Šumbera – Magera (C) (76. O. Vintr), Michal Škoda.
    Náhradníci: Floder – O. Vintr, Kotula, Přichystal, Zikl, Kryštůfek, Bartolomeu.

Rozhodčí: Orel – Blažej, Hock