Žižkov – Ústí n. L. 0:1 (kon.) | Vlašim – Táborsko 2:3 (kon.) | Varnsdorf – Vítkovice 0:0 (kon.)
Hr. Králové – Prostějov 3:0 (kon.) | Č. Budějovice – Brno 3:2 (kon.)
SK Dynamo Č. Budějovice
3:2 (0:2)
FC Zbrojovka Brno
Neděle 17.03.2019, 17:00 • Fotbalový stadion Střelecký ostrov, České Budějovice • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 19. kolo

Dnešní šlágr FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY je u konce, více než čtyři tisíce diváků viděly úžasnou podívanou. Brno vedlo 2:0 po dvou rychlých gólech v prvním poločase. Lídr soutěže se ale nevzdal a třemi góly utkání otočil. Zásadní moment přišel dvacet minut před koncem, kdy Magera nedal penaltu a Táborský naopak záhy z jedenácti metrů vyrovnal. Pak rozhodl Ledecký a Jihočeši už si výhru pohlídali. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek dne. (18:52:43)

90+3

90+3
    Asi poslední útok hosté zahodili, to už Dynamo zvládne.

90+3
    Jindřich Staněk příliš otálel s rozehrávkou, dostává žlutou kartu.

90+2
    Hosté mají čas možná na poslední útok, jeden či dva dlouhé nákopy.

90+1
    Vysoký míč do šestnáctky stáhl brankář Staněk a opět přiblížil Dynamo ke třem bodům.

90
    Nastavovat se budou tři minuty.

89
    Před tím ještě taktické střídání, Davida Ledeckého nahrazuje na poslední vteřinky Patrik Brandner.

88
    Po krásném sólu získal Helešic alespoň roh, k zakončení se nedostal. I to však domácím vyhovuje.

87
    Útočné snažení hostů nyní zastavil pomezní, který viděl ofsajd Michala Škody.

86
    Hosté budou dohrávat o deseti. Prchajícího Provoda stáhl Jakub Šural a vidí druhou žlutou, tím pádem červenou kartu.

85
    A každý zbytečný hostující faul bude pochopitelně vodou na domácí mlýny.

84
    Horejšův tým drží míč a nikam se teď už bezhlavě nežene. Naopak Brno se chystá na závěrečný nápor.

83
    Poslední změna Zbrojovky, Ondřeje Sukupa nahradil Martin Zikl.

81
    Michal Škoda v souboji s Havlem bez míče loktem zasáhl domácího stopera, je z toho žlutá karta.

80
    Zajímavá situace, dlouhý aut Provoda skákal do branky, brankář Halouska raději odpinkl míč nad branku.

79
    Hosté mají před sebou nelehký úkol. Za nějakých třináct, čtrnáct minut alespoň vyrovnat. Rozjetí domácí ale spíše přemýšlí o čtvrtém kousku v brněnské síti. Bude to ještě zajímavé.

78
    Úžasnou podívanou sleduje na Střeleckém ostrově 4214 diváků!

76
    Hosté záhy střídají, Ondřej Vintr nahradil Lukáše Mageru.

76
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Obrat snů lídra FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY pro tuto chvíli dokonán! Mršičův roh našel na první tyči DAVIDA LEDECKÉHO a nejlepší střelec soutěže strhl vedení na stranu Dynama!

75
    Tribuny opět probudil přímočarý Ivo Táborský, který střelou z dálky protáhl Halousku. Následuje roh.

73
    Hra se trošku zklidnila, přeci jen poslední minuty byly trochu bláznivé. Jsou to ale domácí, kteří jsou na koni a touží po další brance.

72
    Příběhů a zajímavých momentů už jsme viděli celou řadu, ale šlágr pokračuje, ještě máme před sebou dvacet minut hry!

71
    Sport umí být jedinečný. Hosty dělily centimetry od toho, aby vedli 3:1. Místo toho je to o dvě minuty později 2:2.

70
    IVO TÁBORSKÝ zachoval chladnou hlavu, Halouska skočil doprava, Táborský zvolil druhou stranu a je to 2:2!

69
    Žlutou kartu dostává Jakub Šural (FC Zbrojovka Brno).

69
    Penalta i pro Dynamo! Jakub Šural ve vápně povalil Davida Ledeckého a penaltu mají i domácí!

69
    Žlutou kartu dostává Antonín Růsek (FC Zbrojovka Brno).

68
    Lukáš Magera trefuje tyč Staňkovy branky!

66
    Po zákroku Havla na Škodu je tu penalta pro Brno! Velké zaváhání a nedorozumění domácí obrany.

64
    Druhé střídání Dynama. Ladislava Martana nahrazuje Matej Mršič, pro kterého to bude po zranění jarní premiéra.

63
    Taktický faul na polovině hřiště od Matěje Helešice potrestán první žlutou kartou dnešního utkání.

62
    Přichystal mohl pár desítek vteřin po příchodu na hřiště skórovat. Po rychlém brejku ho však Škoda trošku zahnal ze střeleckého úhlu, proti Přichystalově ráně se pak zaskvěl Staněk.

60
    První změna hostů, Petera Štepanovského nahradí Jakub Přichystal.

59
    Čavoš hledal centrem Ledeckého, což bývá dobrá volba. Dobrá volba to byla, gólová však tentokrát ne, domácí kanonýr v těžké pozici zády k brance nezamířil přesně.

58
    Dynamo se nalepilo na soupeře a snaží se jej dostat pod tlak. Do vápna létají centry, hosté musí být v pohotovosti.

57
    Probouzejí se i diváci, kteří ženou Jihočechy za okamžitým vyrovnáním.

56
    Zápas má novou zápletku, najednou domácí cítí, že je o co hrát. Naopak Brno už nemůže spoléhat pouze na obranu.

55
    Teď už se domácí radují! Kladrubského rohový kop přizvedl hlavou David Ledecký a LUKÁŠ HAVEL pohotově usměrnil balon do sítě.

54
    Signál Dynama, Kladrubský vyzval k zakončení Provoda, jeho skvělou ránu vyrazil na další roh ještě lepším zákrokem Halouska.

53
    Centr Kladrubského levačkou z pravé strany, to je velká hrozba. Tentokrát se do centru položil Provod, jeho hlavičku vyškrábl Halouska na roh.

52
    Pěkně si na hranici vápna potykali hostující útočníci. Magera patičkou na Škodu, ten mu narazil zpátky a střela Magery placírou zhruba metr vedle.

50
    Stále pod dekou jsou českobudějovičtí fotbalisté. Času na případné vyrovnání však je stále dost, prakticky celý poločas.

48
    Po nedorozumění brněnských stoperů pálil Táborský, ale sám takovou příležitost nečekal, asi i proto balon netrefil vůbec dobře.

47
    Od úvodu druhého dějství vidíme poměrně očekávaný obraz hry. Brno se bude bránit a čekat na rychlé brejky, Dynamo bude hrát do plných.

46
    Domácí o poločase vystřídali, Romana Wermkeho nahradil Ivo Táborský, a tak se na levý kraj zálohy posune Lukáš Provod. Táborský bude hrát pod hrotem.

46

První poločas je za námi, Brno po něm vede v Budějovicích 2:0. Dynamo bylo dvacet minut aktivnější, ale do šancí se nedostalo. Hosté pak byli velice efektivní, ze dvou šancí dali za čtyři minuty dva góly. Jihočeši pak zahrozili ještě před pauzou, ale zaplněný stadion si ještě gólovou radost domácích neužil.

45+1

45+1
    Ani do třetice! Javorkův centr doletěl k Ledeckému, který zblízka nedokázal usměrnit hlavičku mimo dosah Halousky.

45
    Nastavovat se bude jedna minuta hry navíc v prvním poločase.

44
    To už byla velká šance! Kladrubského přetažený míč vracel do ohně Wermke, Provod prodloužil na Ledeckého, který si balon zpracoval, ale pak překopl z hranice malého vápna!

43
    Následný roh přinesl pouze vzruch po pádu Čavoše ve vápně, penalta z toho však nebude ani v tomto případě.

42
    Asi nejzajímavější moment před Halouskovo brankou v prvním poločasu. Z kroku vystřelil Wermke, ale jeho oblouček se snášel přesně do růžku. Hostující brankář zapsal důležitý zákrok.

40
    Domácí jsou opařeni z nepříznivého výsledku, ale snaží se hrát. Naopak Brno se nikam nežene, nyní ani nemá důvod.

39
    Na to, že je půlka března, tak počasí vyšlo na dnešní druholigový šlágr fantastické. Teplota v Českých Budějovicích se pohybovala kolem patnácti stupňů, obloze vládne sluníčko.

37
    Celé 19. kolo je ve FORTUNA:NÁRODNÍ LIZE ve znamení Víkendů otců. V praxi to funguje tak, že kdo přijde s tátou na utkání Dynama s Brnem, má pro sebe i pro tátu vstupné zdarma. Na dnešní návštěvu to jistě má vliv.

35
    Pro domácí je to černý scénář, který si nepřáli. Jako první inkasovat, navíc dvakrát během čtyř minut. Brněnští si naopak mohou mnout ruce. Ze dvou šancí dvakrát skórovali a jsou v klidu.

33
    Brno právě vstřelilo branku!
    Dva góly za čtyři minuty a Zbrojovka je na koni. Opět propadla českobudějovická záloha a do otevřené obrany se vydal MICHAL ŠKODA, obhodil si ve vápně Nováka a nekompromisně pod břevno pokořil Staňka.

33
    Podobně jako před chvíli Wermke, i rána Provoda šla pouze do středu branky.

31
    I vzhledem k ostatním výsledkům je dnešní duel pro oba celky velmi důležitý. Dynamo musí odrážet útoky Jihlavy s Hradcem, naopak Brno se na tyto celky chce dotáhnout.

30
    Na druhé straně chtěl odpovědět, ale Wermkeho rána šla do středu branky.

29
    Domácí nabízejí soupeři vedení. Po další ze ztrát ve středu hřiště se Zbrojovka vydala dopředu ve velkém počtu hráčů. Akce se sice zbrzdila a zdálo se, že to Dynamo už zvládne. Pak ale natáhl ŠIMON ŠUMBERA, jeho rána levačkou trefila tyč a od zad brankáře Staňka se balon odrazil do sítě.

26
    Na větší šanci zatím čekáme. Obrany obou celků fungují velice spolehlivě, nikdo nechce dostat první gól, to je jasné.

25
    Nic z toho nebylo, naopak Ledecký kvapil směrem k brance soupeře. Nezvolil však ideální řešení brejku, situace volala po přihrávce doprava na Martana, který se také na svého spoluhráče trošku zlobí.

24
    Nejistá domluva Čavoše se Staňkem zapříčinila to, že u míče zůstali hosté. A po dalším faulu může exligový celek zahrozit ze standardní situace.

23
    Takový kratší roh se nabízí Zbrojovce Brno po faulu Petra Javorka.

22
    Elegantní uvolnění Bariše a následný centr byl pro domácí obranu poměrně překvapivý. Tečovaný míč ale šel mezi dva hráče Zbrojovky, a tak nemohl zakončovat ani jeden.

20
    Odražený míč se pokusil napálit Javorek, ale těžké zakončení mu nevyšlo.

19
    Převaha Dynama roste, prozatímním výsledkem je další rohový kop.

18
    Dlouhý aut Wermkeho zaměstnal obranu Zbrojovky. Do ostrého souboje se dostali Sukup s Ledeckým, ale penalta se po zákroku zadáka hostů pískat nebude.

17
    Provodův centr brankář Halouska raději vyboxoval, v ofenzivě tak mohou domácí pokračovat.

16
    Třetí rohový kop Dynama v tomto utkání.

15
    Postupný útok Horejšova týmu tentokrát k ohrožení branky Halousky nevedl, domácí to musí zkusit znovu.

13
    Mezi tím na hřišti k ničemu zásadnímu nedošlo. Brněnští vyslali do vápna dva centry, při obranné práci se vystřídali oba domácí stopeři a Dynamo se opět žene dopředu.

12
    Pozornost diváků upoutalo působivé choreo domácího kotle. Pěkná práce, to se musí nechat.

11
    Deset minut se Jihomoravané jen bránili a prakticky nepřešli přes polovinu hřiště. Nyní se hosté poprvé osmělují.

10
    Nejisté počínání hostujících zadáků při bránění mohl potrestat Čavoš, ale napoprvé si střelu rozmyslel a na druhý pokus už jeho rána postrádala razanci.

9
    Tentokrát centr nejlepšího nahrávače F:NL odvrátila obrana Zbrojovky na roh.

8
    Hosté jsou zatím hodně nedisciplinovaní v okolí vápna. Další přímý kop pro Dynamo, opět u míče Kladrubský.

7
    Těžko říci, jestli šlo o nízký centr nebo přímou střelu. Každopádně si s Kladrubského míčem obrana Brna poradila.

6
    Na rohu šestnáctky rozehraje Dynamo další standardní situaci. Míč si postavil Kladrubský. Zajímavá pozice.

5
    Další Kladrubského centr odvracel před Čavošem jeden z bránících hráčů hodně nešťastně skrz vápno. Ke štěstí Zbrojovky nebyl v blízkosti žádný z hráčů Dynama, aby toho využil.

4
    Další nabídka do pokutového území přilétla z pravé strany, kde chystal míč pro spoluhráče levačkou Kladrubský. Centr domácího kapitána ale byl přetažený.

3
    Načechraný centr byl pro spoluhráče obtížný, k hlavičce se sice dostal Lukáš Havel, ale nejednalo se ani o střelecký pokus.

2
    Po ruce jednoho z hráčů v červeném se domácím nabízí první standardní situace, míč si staví Provod.

1

Ještě před utkáním dorazil na hrací plochu Miroslav Šerý, jedna z velkých postav českobudějovického klubu, aby mu zástupci klubu pogratulovali k nedávným 90. narozeninám.

Sudí Pavel Orel přivádí oba celky na hrací plochu prosluněného Střeleckého ostrova. Dynamo bude hrát v černobílém, Brno v červeném.

Známe základní jedenáctky obou celků. V té domácí chybí zraněný Mareček, jehož nahrazuje Wermke a bude zajímavé, jak se Jihočeši v ofenzivě poskládají. Na lavičce už je rekonvalescent Mršič. Zbrojovka po vysoké výhře nemění vítěznou sestavu.

SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Kladrubský (C), L. Havel, P. Novák, Helešic – Čavoš, Javorek – Martan, Provod, Wermke – Ledecký.
    Náhradníci: Křížek – Táborský, Šplíchal, Řezáč, Brandner, Grajciar, Mršić.

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Sukup, L. Krejčí, Jakub Šural, Eismann – Štepanovský, Bariš, Růsek, Šumbera – Magera (C), Michal Škoda.
    Náhradníci: Floder – O. Vintr, Kotula, Přichystal, Zikl, Kryštůfek, Bartolomeu.

Rozhodčí: Orel – Blažej, Hock.

Utkání bude jako hlavní rozhodčí řídit Pavel Orel, na čarách mu budou jako asistenti pomáhat Petr Blažej a David Hock.

Vzájemné zápasy:

Když se oba celky potkaly v rámci pátého kola probíhající sezony, bylo to historicky vůbec poprvé v druhé nejvyšší soutěži. Jihočeši prohráli v televizním duelu v Brně 1:2, když na branku Magery a vlastní gól dokázal gólovou hlavičkou reagovat pouze Lukáš Havel. I celková bilance je nakloněna na stranu Zbrojovky. Ze sedmatřiceti duelů jich Jihomoravané ovládli patnáct, třináctkrát se body dělily a devětkrát se z výhry radovali českobudějovičtí fotbalisté. Dynamo neporazilo Brno už takřka osm let.

Českobudějovické Dynamo má i na jaře skvělou formu. Horejšův tým vstoupil do druhé části soutěže výtečně, když zvládl oba těžké venkovní duely. Ve Vlašimi i v Prostějově vyhráli Jihočeši 1:0, přičemž v obou případech se prosadili v 15. minutě. Díky stoprocentnímu bodovému počinu a zaváhání soupeřů má Dynamo na čele tabulky FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY již čtyřbodový náskok před druhou Jihlavou, na čtvrtý Varnsdorf je to již bodů osm.

Zřejmě jedinou nepříjemností vítězného utkání v Prostějově bylo zranění Daniela Marečka, který vypadal ze hry na delší dobu. Ve stavu zraněných zůstává i Filip Havelka, otazník visí nad startem Mateje Mršiče. Jinak by tým měl být kompletní. Na karetní hrozbu si musí dávat pozor Čavoš s Ledeckým, kteří mají tři žluté karty. Po nedělním šlágru s Brnem následuje reprezentační pauza, po ní se Jihočeši představí před televizními kamerami v Ústí nad Labem.

FC Zbrojovka Brno je tradiční český fotbalový klub, který po minulé sezoně po šesti letech opustil nejvyšší soutěž. Jasným cílem mužstva z druhého největšího města České republiky je okamžitý návrat mezi elitu, k tomu ale Jihomoravané v podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY nenakročili vůbec dobře. Po zimní pauze to vypadá lépe. Tým kouče Pavla Šustra zvítězil i v oslabení v Chrudimi 2:1 a v minulém kole rozstřílel Žižkov doma 6:0. Celkově to značí v tabulce šesté místo s pětibodovou ztrátou na třetí Hradec Králové.

Jedničkou v brance pro jarní část je po konci zkušeného Melichárka třiadvacetiletý Pavel Halouska. Obraně zpravidla šéfují Šural či zkušený Eismann, ve střední řadě si černobílí budou muset dát pozor na Šumberu s Růskem. Největší hrozbou v ofenzivě je vytáhlý útočník Magera, s deseti góly nejlepší kanonýr Zbrojovky a druhý nejlepší střelec F:NL. V útoku jej doplňuje bývalý českobudějovický útočník Michal Škoda. Po jednozápasových trestech se do sestavy mohou vrátit Kryštůfek a Přichystal.

Vítejte při sledování online přenosu z utkání 19. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY, ve kterém se v neděli od 17 hodin utkají na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích domácí Dynamo se Zbrojovkou Brno.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Pavel Kortus ml.

Branky: 55. L. Havel, 70. Táborský (pen.), 76. Ledecký – 29. Šumbera, 33. Michal Škoda

Karty:   63. Helešic (CEB), 90+3. Staněk (CEB) – 69. Růsek (BNO), 69. Jakub Šural (BNO), 81. Michal Škoda (BNO)   86. Jakub Šural (BNO)

Neproměněná penalta: 68. Magera (BNO), mimo

SK Dynamo Č. Budějovice: Staněk – Kladrubský (C), L. Havel, P. Novák, Helešic – Čavoš, Javorek – Martan (64. Mršić), Provod, Wermke (46. Táborský) – Ledecký (89. Brandner).

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Sukup (83. Zikl), L. Krejčí, Jakub Šural, Eismann – Štepanovský (60. Přichystal), Bariš, Růsek, Šumbera – Magera (C) (76. O. Vintr), Michal Škoda.

Rozhodčí: Orel – Blažej, Hock