Winnipeg – Calgary 2:1 (kon.) | Tampa – Washington 6:3 (kon.) | Carolina – Buffalo 4:2 (kon.)
Montreal – Chicago 0:2 (kon.) | Boston – Columbus 2:1 (po pr.) | Ottawa – Toronto 6:2 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 5:2 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:3 (po pr.) | San Jose – Nashville 2:4 (kon.)
Colorado – New Jersey 3:0 (kon.) | Buffalo – St. Louis 4:3 (2:1 po s.n.) | Minnesota – NY Islanders 2:3 (po pr.)
Boston Bruins
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Columbus Blue Jackets
Neděle 17.03.2019, 00:10 • TD Garden, Boston • NHL

Z mé strany je to pro dnešek vše. Těším se na Vás zase příště u NHL. Na počtenou! (02:59:39)

Česká stopa:

Lukáš Sedlák (CBJ), 0+0, 2 střely, 2 hity, čas na ledě: 10:59
    David Krejčí (BOS), 0+1, 4 střely, 2 hity, čas na ledě: 21:07.

Buly: 32-28.

Je dobojováno! Domácí tým vítězí 2:1 po prodloužení a bere dva body. Columbus sice prohrál, získal však důležitý bod a navíc jeho náskok na devátý Montreal opět vzrostl, protože kanadský tým dnes podlehl Chicagu 0:2.

Úvodní branku utkání vsítil v 6. minutě Patrice Bergeron. Boston byl v prvním dějství aktivnější, ale přesto v 17. minutě inkasoval. Trefil se Matt Duchene. Rozhodnutí přišlo ve 4. minutě prodloužení. Brad Marchand využil přihrávky Bergerona a rozhodl tento zápas.

63:30 Brad MARCHAND - 2:1

63:30
    Bruins právě vstřelili branku!
    Domácí vítězí v prodloužení! BRAD MARCHAND si dojel puk v rohu kluziště, manévrem se zbavil obránce a dostal kotouč na hůl Bergerona. Střelec první branky Bruins poté nabil svému hokejovému dvojčeti puk na pravý kruh, odkud se Marchand razantní ránou nemýlil. 2:1 po prodloužení. Asistence: Patrice Bergeron.

62:52
    Duchene si vybruslil před bránu, ale Halák jej dokázal zastavit.

62:34
    Panarin to udělal famózně. Vyčkal si na pád obránce a dokázal jej přelstít. Nakonec se ocitl v blízkosti Haláka, kterého ale překonat nedokázal.

62:24
    Hra se zase poněkud uklidnila a oba týmy vystřídaly.

61:42
    Boston předvedl skvělé střídání a vytvořil si hned tři zajímavé šance.

61:06
    Velká šance Marchanda brankou neskončila. Korpisalo se skvěle přemístil a dokázal zabránit gólu.

60:43
    Duchene nabral rychlost, ale ve finální fázi mu kotouč ujel z hole.

60:21
    Kuraly si vyměnil puk s Moorem a vystřelil zápěstím. Jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

60:01

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:42
    Vypadá to, že dnes už jistě půjdeme do prodloužení. Hraje se za bránou Bostonu a nic nenasvědčuje tomu, že by měla v závěrečných sekundách padnout branka.

58:58
    Dubinsky nabil Bjorkstrandovi, jehož rychlá střela z prvního doteku skončila na vyrážečce Haláka.

58:16
    Carlova rána se do brány nevešla. Hra pokračuje v obranném pásmu Columbusu.

57:34
    Duchene bojuje za bránou a snaží se si udělat prostor. Obrana Bostonu ale zase funguje kompaktně.

56:41
    Savard si stáhl puk a vystřelil zápěstím. Halák také tentokrát stačil zasáhnout. Poradil si i s dorážkou Nashe.

56:14
    Clifton vypálil od modré čáry, ale jeho pokus dokázal srazit do bezpečí útočník Bjorkstrand.

55:51
    Kvůli ofsajdu je hra zastavena. Čeká nás poslední komerční přestávka v tomto zápase.

55:33
    Závěrečné minuty třetí periody se hrají ve vysokém tempu. Je vidět, že obě mužstva chtějí vyhrát už v základní hrací době.

54:20
    Werenski se zjevil v obrovské šanci. Dobře pracující třetí formace vymyslela přihrávku na levý kruh, kde stál právě Werenski. Z výtečné pozice však propálit Haláka nedokázal.

53:32
    Krejčí nachystal palebnou pozici Chárovi. Toho opět dokázal vychytat Korpisalo.

52:41
    Chárova dělovka skončila na vyrážečce Korpisala. Následně zkoušel hostujícího brankáře překvapit z úhlu také Marchand.

52:17
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Každou chvíli tahá za delší konec provazu někdo jiný.

51:24
    Wagner tečoval nahození od modré čáry, které málem zapadlo za Korpisala. Finský brankář reagoval na poslední chvíli.

51:00
    Kotouč skončil na střídačce domácího celku. Vhazovat se bude v obranném pásmu Bruins.

50:26
    Marchanda dokázali hosté zastavit. Přechod do útoku se tak Bostonu nevyvedl.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:35
    Krejčí šikovně nahazoval puk před bránu. Korpisalo nepočítal s odrazem puku, a tak musel situaci řešit až na poslední chvíli.

49:10
    Anderson hledal mezi kruhy Dzingela. Přihrávka však na adresáta nedošla, neboť byla sražená domácími obránci.

48:47
    Hosté nahodili kotouč na zadní mantinel a okamžitě jeli střídat.

48:12
    Korpisalo zasáhl. Vhazovat se bude po levici brankáře Blue Jackets.

47:42
    Sedlák našel na pravé straně Jennera, který puk ztratil. Na opačné straně se řítili do přečíslení domácí. DeBrusk zakončil svou akci střelou mimo tři tyče.

47:16
    Nordström zrychlil a dostal se do útočného pásma. Jeho následná střela byla zablokována a vylétla z hrací plochy.

46:57
    Dubinsky dokázal vyhrát osobní souboj a před bránou hledal Bjorkstranda. Velká škoda pro hosty, že se šikovný útočník Columbusu nezorientoval na brankovišti lépe.

46:27
    Werenski nahodil touš za bránu a okamžitě mířil na střídačku.

45:50
    Bostonské však početní výhoda nabudila a nyní je jich plný led. Hosté se brání pouze za cenu vyhození puku.

45:05

44:56
    Atkinson vyhazuje puk přes všechny čáry a přesilová hra Bruins za chvíli skončí.

44:25
    Druhá přesilovková lajna Bruins už tak nebezpečná není. Columbus se dvakrát po sobě stačil ubránit.

43:35
    Boston je opět velmi nebezpečný ve své přesilovce! Marchand dostal i v pádu kotouč do brankoviště, kde stál Krejčí. Korpisalo předvedl skvělý zákrok a sebral českému hráči branku.

43:05
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Pierre-Luc Dubois – 2 min., podrážení).

42:32
    Wennberg uvolnil Bjorkstranda, který se prodral až k zakončení. To mu sice moc nevyšlo, ale nakonec dostal puk k Dubinskému.

41:40
    Columbus tlačí na svého soupeře. Boston se nyní pouze brání.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:00
    Na hokejce měl velkou šanci Sedlák. Dostal puk zpoza brány na hůl a bez přípravy pálil. Halák si však pokryl bránu a ramenem zasáhl.

40:39
    Krejčí vyjel od mantinelu do lepší pozice a zápěstím zamířil do lapačky Korpisala.

40:13
    Atkinson nenápadně vystřelil z pravého křídla. Halák zasahovat nemusel.

40:01

Skončila nám druhá perioda. Branku jsme v ní neviděli, a tak stále platí stav 1:1. Jedná se o urputný hokej, ve kterém tolik šancí k vidění není. Pokračovat budeme přibližně ve 2:03. Střely na bránu: 20-15.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:29
    Panarin objel bránu a přihrál puk přes celou šíři kluziště Duboisovi. Centr první lajny měl na střelu dostatek času, trefil však pouze připraveného Haláka.

38:37
    David Krejčí je dnes hodně vidět. Také tentokrát hledal pro své křídla dobré střelecké pozice.

37:55

37:28
    Až nyní se hosté usadili v pásmu a kombinují. Zatím to je však bez střelby.

36:49
    Už to vypadalo, že do úniku se dostane Marchand. Ve finální fázi mu však chyběla rychlost a obránci ho dojeli.

36:13
    Boston se hned na začátku oslabení osvobodil vyhozením přes všechny čáry.

35:55
    Vyloučení v týmu Boston Bruins (Charlie Coyle – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

35:41
    Tak tohle byla obrovská šance! Krejčí si vyměnil puk s Coylem a právě jemu naservíroval puk před prázdnou klec. Útočník Bostonu bránu přestřelil a nevyužil velké příležitosti.

34:57
    Acciari pálil ze zajímavé pozice z vrcholku pravého kruhu. Korpisalo se ohlédl za sebe, ale zasahovat nakonec nemusel.

34:30
    Hosté jsou důrazní v prostoru u mantinelu. Bojují o každý kotouč.

33:27
    Panarin se osamostatnil na pravém křídle a získal výbornou pozici ke střele. Mířil do správných míst, jenže střela se o tyč pouze olízla.

33:08
    Columbus teď získal územní převahu. Drží se na puku a snaží se něco vymyslet.

32:13
    Kuraly pálil z levé strany. Halák zasahovat nemusel, protože střela zařízení minula. Na druhé straně to zkoušel Jenner. Bránu taktéž netrefil.

31:36
    Anderson servíroval puk Dzingelovi. Ten se k zakončení nedostal, protože přihrávka byla skákavá.

30:53
    V těchto chvílích sledujeme velmi opatrný hokej na obou stranách. Ani jeden tým nechce udělat chybu.

30:22
    Halák raději přerušil hru, neboť hráči Columbusu byli rychlí. Máme zde druhou komerční přestávku v této třetině.

29:48
    Kuraly vypálil pouze do hráče, který stál před ním. Puk se následně odrazil do ochranné sítě.

29:02
    Bergeron přihrával před bránu Heinenovi. Ten poté posunul kotouč na hůl Cháry, jehož tvrdou ránu Korpisalo vyrazil.

28:43
    Riley Nash vystřelil zápěstím pouze do připraveného Haláka. Slovenský brankář následně přikryl puk pod lapačkou a přerušil hru.

27:51
    DeBrusk přihrával před bránu. Tam však nestál nikdo. Krejčí měl totiž k puku daleko a najížděl si z mezikruží.

27:12
    Jonesovi se nepovedla rozehrávka. Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před Korpisalem.

27:03
    Také Heinen se dostal do zajímavé pozice ke střele. Tentokrát už hostující brankář musel zasáhnout. Komerční přestávka.

26:32
    Brad Marchand zůstal nepokrytý před brankovištěm a měl poměrně dost času na zakončení. Bránu ale minul a Korpisalo si velmi oddechl.

25:45
    Kuraly se snažil za bránou něco vymyslet, ale pouze přihrál puk na hůl Andersona, který se hnal vpřed. Carlo ale předvedl dobrý obranný zákrok.

25:09
    McAvoy vystřelil od modré čáry pouze do noh bránícího hráče. Hosté následně vyvezli touš do střední třetiny.

24:36
    Krejčího lajna zabojovala o puk v pásmu. Ke střele se však nedostala.

23:53
    McQuaid drží puk v pásmu a čeká na své spoluhráče, kteří momentálně střídají.

23:16
    Domácí se ubránili dalšímu náporu. Columbus nyní však lépe bruslí.

22:43
    Bjorkstrand předvedl velmi dobré střídání. Nejprve se dostal po pravém křídle do pásma a nakonec bekhendem vystřelil. Halák byl úspěšnější.

21:58
    Hosté začali druhou třetinu lépe. Dvě minuty se drží v pásmu.

21:06
    Dzingel dostal pobídku od Duchena. Útočník Columbusu vystřelil tvrdě, ale Halák zasáhl perfektně pravým betonem.

20:29
    Halák nerozehrál úplně přesně. Hosté však jeho zaváhání nedokázali potrestat.

20:01

Skončila nám první třetina. Boston v ní byl aktivnější a vytvořil si více šancí. Využil přesilovou hru a dostal se do vedení, v 17. minutě ale odpověděl Matt Duchene a srovnal stav zápasu na 1:1. Střely na bránu: 12-6. Druhá třetina začne v 1:10.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:11
    Boston si zbytečně nekomplikoval situaci a odpálil puk přes všechny čáry na icing.

18:55
    Dzingel ujel po levém křídle a vystřelil. Halák se přitiskl k tyčce a dokázal zasáhnout.

18:32
    Kampfer si z pozice beka zaútočil a vystřelil. Boston je zatím aktivnější, ale brankář hostů předvádí velmi dobrý výkon.

18:12
    Zakázané uvolnění na straně Columbusu. Hra se opět přesouvá před bránu hostů.

17:45
    Coyle se natlačil před bránu a zkoušel střílet z blízkosti. Korpisalo si pokryl spodek brány.
    16:52 Matt DUCHENE - 1:1

16:52
    Columbus právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! MATT DUCHENE si na útočné modré čáře našel kotouč a jel s ním až před bránu. Mezitím přetlačil obránce a po chvíli vystřelil přesně pod horní tyč. 1:1. Asistence: Markus Nutivaara a David Savard.

16:28
    Nyní se hraje převážně ve středním pásmu.

15:28
    Jenner se dostal ke střele z pravého kruhu. Halák dokázal vyrážečkou posunout puk do rohu kluziště.

14:12
    Carlo nahodil puk na bránu a Korpisalo toho moc neviděl. Přesto stačil lapačkou zasáhnout.

13:36
    Další ofsajd Blue Jackets. Vhazovat se bude ve střední třetině.

13:17
    Panarin byl v útočném pásmu velmi aktivní a hledal Duboise mezi kruhy. Centr první lajny hostů ale přes hokejky domácích nevystřelil.

12:47
    Columbus se osmělil a dostal se na puk. Ofsajdové postavení však jeho akci pozastavilo.

11:55
    Nutivaara si najel mezi kruhy a bekhendem se snažil překvapit Haláka. Slovenský brankář vyrazil puk levým betonem.

11:14
    Bostonu se nepovedlo dostat se z obranného pásma. Třetí formace Columbusu totiž vysoko napadala.

10:49
    Domácí ujeli do přečíslení a Wagner viděl, že spoluhráč je pokrytý, a tak vystřelil. Korpisalo si jej stačil vybruslit a lapačkou zasáhnout.

10:14
    Chára zůstal úplně nehlídán v dobré pozici a jeho dělovka skončila pouze na zadním mantinelu.

09:39
    Werenski předložil Jonesovi střeleckou pozici. Obránce Columbusu vypálil zápěstím těsně vedle levé tyče.

09:02
    Hosté se dostali pod tlak a pouze posunuli puk do střední třetiny.

07:59
    Coyle projel jednoduše útočným pásmem a bekhendem vystřelil. Jeho pokus byl přizvednutý obráncem a nadělal brankář Blue Jackets potíže.

07:03
    Atkinson dostal před modrou čárou ideální přihrávku z hole Panarina a zakončil razantně. Halák předvedl první těžší zákrok lapačkou.

06:34
    Vypadalo to sice, že domácí hokejisté protečovali touš, ale nakonec bylo odpískáno zakázané uvolnění.

06:02
    Po vyhraném vhazování Bergerona se dostal k pohotové střele Heinen. Korpisalo se svým zákrokem uspěl.
    05:51 Patrice BERGERON - 1:0

05:51
    Domácí využívají svou první přesilovku. Krejčí u mantinelu podržel puk a posunul jej na Marchanda. Ten si najel před bránu a uvolnil PATRICE BERGERONA, jehož zakončení pod beton Korpisala bylo přesné. 1:0. Asistence: Brad Marchand a David Krejčí.

05:33
    Hosté hned vyhodili kotouč a Boston se musí v pásmu soupeře usadit znovu.

05:24
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Lukáš Sedlák – 2 min., nedovolené bránění).

04:34
    DeBrusk si vybruslil od mantinelu až před bránu, odkud vystřelil. Korpisalo byl pozorný.

04:08
    Columbus se usadil v útočném pásmu a snaží se něco vymyslet.

03:26
    Savard vypomohl útoku a sám také své snažení zakončil. Jeho bekhendová rána minula bránu o malý kousek.

02:40
    Acciari byl úplně volný na pravém křídle, ale prudkou přihrávku Nordströma nezachytil.

02:06
    Přihrávka před bránu nebyla přesná a kupředu se zase hnali hosté. Kotouč ale pouze nahodili za bránu.

01:30
    Zakázané uvolnění Columbusu. Hra se přesune před Korpisala.

01:15
    DeBrusk se ocitl před Korpisalem, ale v dobré pozici promáchl Krejčího pobídku.

00:39
    Hned v úvodním střídání se tlačili vpřed hosté. Dlouho jim tlak nevydržel a už útočí hokejisté Bostonu.

00:01

Před začátkem utkání ještě nastane děkovný ceremoniál čárovému sudímu Brianu Murphymu, který zaokrouhlil svou metu odřízených zápasů na čísle 2000.

Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), Carlo, J. Moore, Clifton, Kampfer – Heinen, Bergeron (A), Marchand – Coyle, Krejčí (A), DeBrusk – Wagner, Kuraly, Carey – Backes, Acciari, Nordström.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Kinkaid) – S. Jones, Werenski, D. Savard, Nutivaara, McQuaid, Harrington – Atkinson, Dubois, Panarin – J. Anderson, Duchene, Dzingel – Jenner (A), Riley Nash, Sedlák – Bjorkstrand, Wennberg, Dubinsky.

Rozhodčí: McCauley, Rooney – Murphy, Nowak.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

BOSTON BRUINS

Medvědi okupují druhou příčku ve Východní konferenci se ziskem 93 bodů. Na třetí Toronto a čtvrtý Washington mají náskok dvou bodů. Tým kouče Cassidyho však potřebuje zabrat, neboť prohrál tři poslední duely. I přesto má Boston skvělou výchozí pozici a boj o Stanley Cup jej v letošní sezoně nemine. Nejlepším mužem v kanadském bodování týmu je s 85 body Brad Marchand. Jak je známo, tak v kádru Bostonu nastupují dva čeští hokejisté. David Pastrňák, který je momentálně zraněný do hry nezasáhne, ale naopak David Krejčí by měl být připraven a bude se snažit navýšit svůj bodový účet, jenž momentálně ukazuje 62 kanadských bodů. Také mladý obránce Jakub Zbořil se v letošní sezoně v sestavě Bruins objevil a stihl odehrát dva duely.

COLUMBUS BLUE JACKETS

Columbus bude zřejmě bojovat o postup do play off do posledních chvil. Týmu kouče Johna Tortorelly patří 11 zápasů před koncem základní části druhá divoká karta ve Východní konferenci. Columbus má náskok dvou bodů na devátý Montreal a celkových 83 bodů na svém kontě. Tento celek zvítězil ve dvou posledních zápasech, které zvládl na domácím ledě. Přes týden porazil právě Boston poměrem 7:4 a v noci na dnešek si poradil s Carolinou výsledkem 3:0. Nejproduktivnějším hráčem týmu je ruský útočník Artěmij Panarin. Jediný český zástupce v barvách Columbusu, Lukáš Sedlák, odehrál v této sezoně 45 utkání a připsal si 4 branky a 2 asistence.

Krásné nedělní ráno. Hokejová NHL dnes opět pokračuje a my budeme společně sledovat utkání mezi Bostonem Bruins a Columbusem Blue Jackets. Zápas začíná krátce po půlnoci a jste k němu srdečně zváni!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 6. Bergeron (Marchand, Krejčí), 64. Marchand (Bergeron) – 17. Duchene (Nutivaara, D. Savard)

Rozhodčí: McCauley, Rooney – Murphy, Nowak

Diváci: 17 565