Winnipeg – Calgary 2:1 (kon.) | Tampa – Washington 6:3 (kon.) | Carolina – Buffalo 4:2 (kon.)
Montreal – Chicago 0:2 (kon.) | Boston – Columbus 2:1 (po pr.) | Ottawa – Toronto 6:2 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 5:2 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:3 (po pr.) | San Jose – Nashville 2:4 (kon.)
Colorado – New Jersey 3:0 (kon.) | Buffalo – St. Louis 4:3 (2:1 po s.n.) | Minnesota – NY Islanders 2:3 (po pr.)
Montreal Canadiens
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Chicago Blackhawks
Neděle 17.03.2019, 00:05 • Bell Centre, Montreal • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Krátce po půlnoci bude rozehráno utkání NHL mezi Montrealem Canadiens a Chicagem Blackhawks. Domácí Habs se ve Východní konferenci nacházejí jen dva body za postupem do play-off. V postup do vyřazovacích bojů mohou stále doufat i Černí jestřábi, byť jejich ztráta je už o něco větší. Oba týmy tak rozhodně ještě mají o co hrát.

Chicago Blackhawks:
    Hokejisté Chicaga mocně finišují ve snaze smazat své manko na pozice zaručující postup do play-off. Na ten ale momentálně stále ztrácejí 6 bodů. Že to Blackhawks nezdávají, dokazuje i aktuální šňůra čtyř výher v řadě. Naposledy hráči Chicaga zvítězili 5:4 v Torontu. Černí jestřábi tam vedli po první třetině už 4:0, ale domácí ve třetí části mocně finišovali a moc nescházelo, aby duel dotáhli do prodloužení. Blackhawks budou postrádat útočníka Drakea Caggiulu a brankáře Cama Warda.

Montreal Canadiens:
    Montreal to má do play-off trochu blíže než Chicago. Nasbíral 81 bodů a z devátého místa tabulky Východní konference ztrácí na postup jen dva body. Výkony Canadiens jsou vcelku příjemným překvapením, čekalo se totiž, že v tuhle dobu už asi budou bez šancí na vyřazovací boje. Teď se však Habs moc nedaří, z posledních čtyř zápasů vyhráli jen jediný, když doma zdolali 3:1 Detroit. Naposledy padli 1:2 na ledě Islanders.

Max Domi – 62b (24+38)
    Tomáš Tatar – 50b (22+28)
    Jonathan Drouin – 50b (17+33)

Brankáři:
    Carey Price – 56 zápasů, průměr 2,58, úspěšnost 91,5 %
    Antti Niemi – 17 zápasů, průměr 3,78, úspěšnost 88,7 %

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber (C), Mete, Petry, Kulak, Folin, Jo. Benn – A. Shaw, Domi, Lehkonen – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Weal, N. Thompson, Byron (A).

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – E. Gustafsson, Keith (A), C. Murphy, Koekkoek, Seabrook (A), Forsling – Sikura, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Anisimov, Kahun – Perlini, D. Strome, DeBrincat – Krüger, Kämpf, Kunitz.

Rozhodčí: Furlatt, Morton – Nagy, Barton.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Zatím stále čekáme na zahájení utkání. To tedy začne s několikaminutovým zpožděním.

Zazní hymny USA a Kanady.

Oficiality jsou za námi. Nyní se již můžeme věnovat boji o důležité body.
    Před utkáním byl oceněn Carey Price, který se stal brankářem s nejvíce vítězstvími v historii Canadiens.

00:01

00:18
    Hned první dobrá příležitost hostí. Jonathan Toews z levé strany nebezpečně pálil, ale Price zakročil ramenem.

00:28
    Na druhé straně kontroval Artturi Lehkonen. I Crawford zvládl úvodní zákrok.

01:03
    Další střelu vyslal Brendan Gallagher, ten hostující branku minul.

03:13
    Většinu střeleckých pokusů zatím dokáží obě obrany blokovat. Brankáři tak mají ulehčenou práci.

03:55
    Domácí si zahrají přesilovku. Za podražení je potrestán Erik Gustafsson.

04:01
    Od modré čáry hned pálil Shea Weber, Crawford dal betony včas k sobě.

04:27
    Weber tentokrát neudržel útočné pásmo a musí se pro kotouč vracet.

05:00
    Hostům se podařilo vyhodit.

05:25
    Jeff Petry posílal od modré nahození na teč. Tomáš Tatar puk netrefil a ten tak prolétl vedle branky.

05:56
    Hostující tým oslabení přestál, už je v plném počtu.

06:06
    Tlak Montrealu ale pokračuje! Corey Crawford vychytal Maxe Domiho, který z bezprostřední blízkosti nedostal puk za brankovou čáru!

07:00
    Habs jsou teď hodně aktivní! Joel Armia z levého kruhu minul bližší tyčku. Poté pálil Jonathan Drouin a do akce musel Crawford. Následuje reklamní přestávka.

07:15
    Jonathan Toews se snažil prostrčit puk na Brandona Saada, který by jel už sám na Price, ale v tom mu zabránil Weber! Poté nabízel Sikura kotouč před branku právě Saadovi, který ho i tečoval, ovšem Price ho našel pod betony.

08:20
    Zatím sledujeme zajímavý zápas! Nabídku Byrona tečoval zblízka mimo Nate Thompson!

09:45
    Artturi Lehkonen kroužil s pukem v útočném pásmu, ale nic velkého nevymyslel. Teď už ho odzbrojil Gustafsson.

10:07
    Od modré čáry vypálil Brent Seabrook. Price si kotouč našel a přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:30
    Brandon Saad se z pravé strany natlačil až před branku. Ještě hledal Jonathana Toewse, ovšem Price puk odrazil do bezpečí.

10:35
    Právě Brandon Saad pálil na Price v momentě, kdy domácí brankář klečel! Zamířil však vedle branky.

11:54
    Utkání je otevřené na obě strany. Šance jsou k vidění před oběma brankami.

12:15
    Do přihrávky Dylana Stromea se opřel Brendan Perlini. Price byl připraven.

13:38
    Se střelou Jonathana Toewse si poradil Price. Hosté přebírají iniciativu.

13:59
    Velký závar před Crawfordem! Pálil Benn, poté dorážel Gallagher, ovšem Crawford svůj tým podržel! Kotouč pak odpálil do bezpečí Duncan Keith.

15:29
    Hra se teď trochu uklidnila a plyne bez dalších šancí.

16:18
    Také se už hraje hodně dlouho bez přerušení.

16:36
    Z osy kluziště vypálil Connor Murphy. Hostující obránce našel jen náruč připraveného Price. Následuje další reklamní přestávka.

17:02
    Po přihrávce Toewse se dostal mezi kruhy ke střele Dylan Sikura. Trefoval ale skákavý puk a tak z toho byl slabší pokus, který Price vyrazil.

17:27
    Oba brankáři jsou zatím bezchybní. Crawford přerušil hru po ráně Petryho.

17:59
    Domácí defenzivě zatopil Patrick Kane. Ten se svou rychlostí prosadil až k bekhendovému zakončení, ovšem Price si prostor u tyčky pohlídal.

18:59
    Podobnou akcí se teď prezentoval Brendan Perlini. Ten z bekhendu ale minul branku.

19:20
    A dobrý zákrok si připsal Carey Price. Ten našel ve výstroji střelu Alexe DeBrincata.

19:54
    Toewse si ve středním pásmu pohlídal Shea Weber. V první třetině se už asi nic nestane.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině jsme gól neviděli. Zajímavý hokej ale rozhodně ano. Hra se přelévala ze strany na stranu, oba týmy měly šance a hodně střel. Brankáři jsou však dosud bezchybní.

20:23
    Od modré čáry střílel Connor Murphy. Puk se od mantinelu odrazil zpět před Price, který byl připraven a přikryl ho.

20:39
    Andrew Shaw zavezl puk do útočného pásma a přenechal ho Tomášovi Tatarovi. Ten ale vypálil jen do nohou Murphyho.

21:15
    Domácí Paul Byron měl na holi první gól zápasu! Přebruslil obránce Gustafssona a z pravé strany nastřelil brankovou konstrukci!

22:11
    Tečovaná střela Jeffa Petryho se mezi tyče nevešla. Poté zakončoval před brankou volný Max Domi, ale puk končí pod Crawfordem!

23:04
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Černí jestřábi otevírají gólový účet zápasu! Dylan Strome zavezl puk do útočného pásma a našel obránce CONNORA MURPHYHO, který z mezikruží překonal Price střelou na lapačku. Asistence: Dylan Strome a Alex DeBrincat.
    23:04 Connor MURPHY - 0:1

24:18
    Z mezikruží zakončoval Jonathan Toews. Price puk vykopl do rohu.

24:34
    Po přihrávce Brandona Saada střílel z voleje Dylan Sikura. Price se stačil přesunout a vyrazil střelu hostujícího útočníka!

25:37
    Nabídku Tomáše Tatara tečoval před Crawfordem Nate Thompson. Puk umístil přímo do těla připraveného gólmana Chicaga.

26:47
    Zápas je zatím minimálně přerušován a minuty tak rychle ubíhají.

27:07
    Alex DeBrincat se dostal do velmi dobré šance. Z pravé strany najížděl na Price, který jeho ránu pokryl. Následuje reklamní přestávka!

27:19
    Střelu Erika Gustafssona vyrazil Price. Jeden z hostujících hráčů pak ještě vracel puk před branku, ale tam byl připravený Tatar, jenž kotouč vyvezl pro Habs do bezpečí.

27:47
    Přihrávku na pravý kruh obdržel Dylan Sikura. Hostující útočník se prezentoval téměř dokonalou střelou, která orazítkovala břevno za Pricem!

27:56
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Paul Byron – 2 min., sekání).

28:18
    Domácím se podařilo na úvod oslabení vyhodit.

28:35
    Hostům se nepovedlo opětovné zavezení kotouče do útočné třetiny. Habs opět vyhazují.

29:13
    Patrick Kane ztratil puk v útočném pásmu a dopředu vyráželi Joel Armia s Natem Thompsonem. Přihrávku prvně jmenovaného odpálil svou širokou holí brankář Crawford, ovšem rozhodčí viděli faul Jonathana Toewse, který je vyloučen za hákování. Síly na ledě s tak vyrovnají.

29:57
    Domácí jsou v plném počtu a začala tak jejich zkrácená přesilovka.

30:19
    Shea Weber dostal puk před branku, kde do něj plácnul Paul Byron. Crawford se v brankovišti roztáhl a nepustil kotouč za čáru!

31:14
    Chicago je již kompletní.

31:49
    Gustav Forsling vyslal střílenou přihrávku před odkrytou klec, kde kotouč nezasáhl Dominik Kahun! Domácí měli velké štěstí.

31:58
    Teď předvedl velkou parádu Corey Crawford! Hostující gólman vyrazil střelu Meteho na hůl Artturiho Lehkonena, jehož dorážku z bezprostřední blízkosti schoval do lapačky! Dnes chytá skvěle.
    31:58 Fantastický Crawford.

32:21
    Domácí v postavení mimo hru.

33:01
    Domácím se nelíbí, že prohrávají a na hře to je vidět. Crawford je teď zaměstnanějším gólmanem.

34:22
    Další výborný zákrok Crawforda. Gólman Hawks reflexivně vykopl dorážku Domiho.

34:56
    Domácí tlak může pokračovat. Dominik Kahun je totiž vyloučen za hákování.

35:26
    Bombu Webera vyrazil Crawford, který si dobře povyjel.

35:56
    V oslabení vyvezl puk dopředu Jonathan Toews. Ten se snažil objet branku, ovšem do zakončení připuštěn nebyl.

36:26
    Crawforda nepřekonal ani Andrew Shaw, jeho bývalý spoluhráč z Chicaga.

36:40
    Z pravé strany pálil Tomáš Tatar, Crawford zasáhl pravým betonem.

36:48
    Max Domi zasáhl vysokou holí obránce Koekkoeka. Přesilovka domácích tak předčasně končí.

36:58
    Teď naopak začíná přesilová hra Blackhawks.

37:35
    Domácí se osvobodili vyhozením.

38:18
    Přesilová hra se hostům nedaří, nemohou se dostat do pásma.

38:54
    Brent Seabrook střílel z pravého kruhu vedle domácí klece. Montreal je už kompletní.

39:01
    Běží už poslední minuta druhé třetiny.

39:24
    Po vyhraném buly střílel Tomáš Tatar. Puk obětavě zastavil Chris Kunitz, který tak pomohl svému brankáři.

39:50
    Ještě přišla střela Brendana Gallaghera z pravého kruhu, kterou zablokoval David Kämpf.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po 40 minutách jsme viděli jediný gól. Ten vstřelil ve 24. minutě hostující Connor Murphy a Montreal tak prohrává s Chicagem 0:1. Domácí si po inkasované brance vytvořili tlak i šance, ale narážejí na výborně chytajícího Coreyho Crawforda. Ten je pro ně zatím nepřekonatelnou překážkou.

40:36
    Za sekání je vyloučen Jonathan Toews. Habs si tak na začátku třetí části zahrají přesilovku.

40:51
    Hosté hned vyhazují.

41:19
    Brandon Saad se v oslabení protáhl až do zakončení. Z levé strany ale minul branku.

41:54
    Tatarovu přihrávku srazil do bezpečí Perlini. Hosté se tak opět osvobodili.

42:24
    Z úhlu to zkusil Max Domi. Do jeho střely vložil hůl Murphy a Crawford tak nemusel zasahovat.

42:42
    Hosté jsou už v plném počtu. Střelu Gallaghera srazil do ochranné sítě Anisimov.

43:13
    Jeff Petry nahodil po přejetí do útočného pásma puk na branku Chicaga. Crawford ho raději přidržel a přerušil hru.

43:55
    Domácí v postavení mimo hru. Hráči Chicaga se snaží pozorně bránit vlastní modrou čáru a vyrážet do brejků.

44:41
    Domácím tentokrát nevyšla rozehrávka. Dopustili se zakázaného uvolnění.

44:49
    Hosté to sehráli nádherně a vedou o dva góly! Slater Koekkoek se dostal na modré ke kotouči a okamžitě ho poslal na hůl Alexe DeBrincata. Ten z první oslovil BRENDANA PERLINIHO, jenž volejem z levého kruhu vymetl šibenici nad Priceovou lapačkou – 0:2. Asistence: Alex DeBrincat a Slater Koekkoek.
    44:49 Brendan PERLINI - 0:2

45:59
    A hosté jsou při chuti. Ke střel z první napřáhl Patrick Kane. Produktivní útočník však minul branku.

46:42
    Perlini se snažil protáhnout mezi obránci do šance. Petry mu kotouč vypíchl.

47:01
    Střelu Erika Gustafssona od modré čáry pokryl Price. Následuje reklamní přestávka.

47:25
    Domácím není souzeno! Andrew Shaw s Artturim Lehkonenem rozebrali obranu Chicaga. Druhý jmenovaný už zakončoval do poloodkryté branky, ale Crawford puk zřejmě ještě škrtl ramenem a pomohl mu na břevno!

48:27
    Se střelou Victora Meteho ze středního pásma neměl pozorný Crawford žádný problém.

48:36
    Další střela Meteho, tentokrát od modré čáry. Crawford přerušil hru.

49:03
    Další snahu domácích zastavilo odpískané postavení mimo hru.

49:51
    Zpoza branky si vyjel do zakončení obránce Jeff Petry. Jeho bekhendovou střelu pokryl bezchybný Crawford.

50:27
    Danault našel Jordieho Benna, který střílel od levého mantinelu. Zamířil nad branku.

50:56
    Nate Thompson našel obránce Victora Meteho, který si sjel až před branku, ale Crawford se proti němu bleskově přesunul! O chvíli později pálil Jordan Weal, ovšem zase našel jen Crawforda. Reklamní přestávka.

Corey Crawford dnes pochytal už 43 střel a stále neinkasoval. Podává heroický výkon!

51:14
    Bombu Webera zablokoval obránce Gustafsson. K dorážce se pak dostal Andrew Shaw, ovšem ten puk neprotlačil za výtečného Crawforda.

52:19
    Střely na branku – 45:22.

52:57
    Hosté mohli asi definitivně dorazit soupeře! Chris Kunitz nahrál mezi kruhy Arťomovi Anisimovovi, který těsně přestřelil!

53:34
    Kotouč vypadl z hrací plochy. Vhazuje se ve středovém kruhu.

54:15
    Andrew Shaw nahodil z rohu kluziště puk do brankoviště. Crawford ho přikryl a tak je tu čas na poslední komerční přestávku.

54:23
    Hosté ztratili puk ve vlastním obranném pásmu. To se snažil potrestat Artturi Lehkonen, jehož střela postrádala přesnost.

54:50
    Domácí teď měli štěstí! Toews bekhendem oslovil Brandona Saada, který trefil z první tyčku!

55:37
    Do brejku se tentokrát dostával Marcus Krüger. Price mu puk vypíchl hokejkou.

56:18
    Zakázané uvolnění hostí. Pomalu se blíží čas, kdy by mohli Habs odvolat brankáře.

56:50
    Sikura s Perlinim využili zaváhání obránce Webera a ve dvou najížděli sami na Price! Asi to ale překombinovali, jelikož Perlini v situaci, kdy už měl asi střílet, ještě vracel Dylanovi Sikurovi, který zblízka mířil jen do betonů brankáře Canadiens.

57:30
    Price odjel na střídačku, domácí hrají v šesti!

58:00
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

58:38
    Seabrook vyhodil velmi šikovně. Kotouč se zastavil v obranném pásmu domácích a ti tak musejí hrát.

58:54
    Z vrcholu pravého kruhu střílel Jonathan Drouin. Puk srazil do ochranné sítě bránící hráč.

59:20
    Domácí teď zachránil Jeff Petry, který zastavil střelu Marcuse Krügera, která směřovala do prázdné branky!

Je konec! Hokejisté Chicaga mohou velebit svého brankáře Coreyho Crawforda, který pochytal domácím všech 48 střel a je hlavním strůjcem výhry Blackhawks 2:0!

Skóre se poprvé měnilo ve 24. minutě, kdy se trefil obránce Connor Murphy. Domácí na to zareagovali tlakem, který přinesl spoustu střel i šance, ale Crawford byl dnes nepřekonatelný. Ve 45. minutě naopak ještě navýšil vedení Chicaga Brendan Perlini, jenž zakončil povedenou akci svého týmu střelou do horního růžku. Černí jestřábi tak zase více rozdmýchali plamínek naděje na postup do play-off, naopak Montreal si svou situaci zkomplikoval.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 48:24 (13:11, 17:8, 18:5)

David Kämpf (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:48
    Corey Crawford se stal teprve druhým brankářem v historii Blackhawks, který vychytal na ledě Montrealu více než jedno čisté konto. Navíc vyrovnal klubový rekord v počtu zákroků, které gólman potřeboval na vychytanou nulu.

To už je ode mne vše. Někdy opět na počtenou! (03:03:04)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 24. C. Murphy (D. Strome, DeBrincat), 45. Perlini (DeBrincat, Koekkoek)

Rozhodčí: Furlatt, Morton – Nagy, Barton

Diváci: 21 302