Winnipeg – Calgary 2:1 (kon.) | Tampa – Washington 6:3 (kon.) | Carolina – Buffalo 4:2 (kon.)
Montreal – Chicago 0:2 (kon.) | Boston – Columbus 2:1 (po pr.) | Ottawa – Toronto 6:2 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 5:2 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:3 (po pr.) | San Jose – Nashville 2:4 (kon.)
Colorado – New Jersey 3:0 (kon.) | Buffalo – St. Louis 4:3 (2:1 po s.n.) | Minnesota – NY Islanders 2:3 (po pr.)
Montreal Canadiens
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Chicago Blackhawks
Neděle 17.03.2019, 00:05 • Bell Centre, Montreal • NHL

To už je ode mne vše. Někdy opět na počtenou! (03:03:04)
    Corey Crawford se stal teprve druhým brankářem v historii Blackhawks, který vychytal na ledě Montrealu více než jedno čisté konto. Navíc vyrovnal klubový rekord v počtu zákroků, které gólman potřeboval na vychytanou nulu.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 48:24 (13:11, 17:8, 18:5)
    Zblokované střely – 11:24
    Vyhraná vhazování – 25:29
    Trestné minuty – 4:8
    Hity – 23:11

Je konec! Hokejisté Chicaga mohou velebit svého brankáře Coreyho Crawforda, který pochytal domácím všech 48 střel a je hlavním strůjcem výhry Blackhawks 2:0!

Skóre se poprvé měnilo ve 24. minutě, kdy se trefil obránce Connor Murphy. Domácí na to zareagovali tlakem, který přinesl spoustu střel i šance, ale Crawford byl dnes nepřekonatelný. Ve 45. minutě naopak ještě navýšil vedení Chicaga Brendan Perlini, jenž zakončil povedenou akci svého týmu střelou do horního růžku. Černí jestřábi tak zase více rozdmýchali plamínek naděje na postup do play-off, naopak Montreal si svou situaci zkomplikoval.

59:20
    Domácí teď zachránil Jeff Petry, který zastavil střelu Marcuse Krügera, která směřovala do prázdné branky!

58:54
    Z vrcholu pravého kruhu střílel Jonathan Drouin. Puk srazil do ochranné sítě bránící hráč.

58:38
    Seabrook vyhodil velmi šikovně. Kotouč se zastavil v obranném pásmu domácích a ti tak musejí hrát.

58:00
    Domácí si vyžádali oddechový čas.

57:30
    Price odjel na střídačku, domácí hrají v šesti!

56:50
    Sikura s Perlinim využili zaváhání obránce Webera a ve dvou najížděli sami na Price! Asi to ale překombinovali, jelikož Perlini v situaci, kdy už měl asi střílet, ještě vracel Dylanovi Sikurovi, který zblízka mířil jen do betonů brankáře Canadiens.

56:18
    Zakázané uvolnění hostí. Pomalu se blíží čas, kdy by mohli Habs odvolat brankáře.

55:37
    Do brejku se tentokrát dostával Marcus Krüger. Price mu puk vypíchl hokejkou.

54:50
    Domácí teď měli štěstí! Toews bekhendem oslovil Brandona Saada, který trefil z první tyčku!

54:23
    Hosté ztratili puk ve vlastním obranném pásmu. To se snažil potrestat Artturi Lehkonen, jehož střela postrádala přesnost.

54:15
    Andrew Shaw nahodil z rohu kluziště puk do brankoviště. Crawford ho přikryl a tak je tu čas na poslední komerční přestávku.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 24. C. Murphy (D. Strome, DeBrincat), 45. Perlini (DeBrincat, Koekkoek)

Montreal Canadiens: Price (Niemi) – S. Weber (C), Mete, Petry, Kulak, Folin, Jo. Benn – A. Shaw, Domi, Lehkonen – Gallagher (A), Danault, Tatar – Armia, Kotkaniemi, Drouin – Weal, N. Thompson, Byron (A).
    Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – E. Gustafsson, Keith (A), C. Murphy, Koekkoek, Seabrook (A), Forsling – Sikura, J. Toews (C), Saad – P. Kane, Anisimov, Kahun – Perlini, D. Strome, DeBrincat – Krüger, Kämpf, Kunitz.

Rozhodčí: Furlatt, Morton – Nagy, Barton

Diváci: 21 302