Winnipeg – Calgary 2:1 (kon.) | Tampa – Washington 6:3 (kon.) | Carolina – Buffalo 4:2 (kon.)
Montreal – Chicago 0:2 (kon.) | Boston – Columbus 2:1 (po pr.) | Ottawa – Toronto 6:2 (kon.)
Minnesota – NY Rangers 5:2 (kon.) | Arizona – Edmonton 2:3 (po pr.) | San Jose – Nashville 2:4 (kon.)
Colorado – New Jersey 3:0 (kon.) | Buffalo – St. Louis 4:3 (2:1 po s.n.) | Minnesota – NY Islanders 2:3 (po pr.)
Minnesota Wild
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
New York Islanders
Neděle 17.03.2019, 23:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování National Hockey League! Zde budete moci sledovat souboj mezi týmy Minnesota Wild a New York Islanders. Úvodní vhazování tohoto utkání bude v Xcel Energy Center vhozeno krátce po 23:00! Textovým přenosem Vás bude provádět Jiří Sameš.
    Minnesota Wild vs New York Islanders, 23:00 SEČ

MINNESOTA WILD
    - 9. místo v Západní konferenci (76 bodů)

Wild v minulém zápase porazili doma New York Rangers 5:2. Do utkání proti Islanders ale vstoupí s bilancí 1-3-0 za poslední čtyři duely. Proti Isles zároveň odehrají čtvrté utkání ze série pěti zápasů doma v řadě.

Kdo je ve formě?

Útočník Jason Zucker má za posledních pět utkání čtyři góly a celkem pět kanadských bodů.

NEW YORK ISLANDERS
    - 2. místo v Metropolitní divizi (89 bodů)

Islanders na ledové ploše Wild zakončí dvouzápasový trip. Na jeho úvod, v posledním střetnutí, prohráli na hřišti Detroitu Red Wings těsně, 1:2. Za uplynulých šest utkání mají mimochodem na svém kontě čtyři výhry.

Kapitán, útočník Anders Lee vstřelil po gólu ve třech zápasech po sobě.

ČEŠI A SLOVÁCI V TOMTO UTKÁNÍ

Do tohoto utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Příjemný nedělní večer! Vítám Vás všechny ještě jednou při sledování utkání NHL mezi týmy Minnesota Wild a New York Islanders.

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler, Hunt – Parise (A), E. Staal (A), Zucker – Greenway, Kunin, Fiala – Donato, V. Rask, Åberg – M. Foligno, Fehr, J.T. Brown.

New York Islanders: Greiss (Lehner) – Leddy, Mayfield, Pelech, Pulock, Hickey, D. Toews – Lee (C), Barzal, Eberle – Ladd, B. Nelson, Beauvillier – Kühnhackl, Filppula, Jo. Bailey (A) – M. Martin, Komarov, Clutterbuck (A).

Rozhodčí: Brad Watson, Ghislain Hebert – Mark Shewchyk, Steve Miller.

Startující brankáři
    (Statistiky: National Hockey League 2018/2019)

NYI: Greiss – Leddy, Mayfield – Ladd, Nelson, Beauvillier

Zahajovací formace obou týmů stojí na modrých čarách, v Xcel Energy Center zazní americká státní hymna.

Hymna je minulostí, od začátku zápasu mezi Wild a Islanders nás dělí už pouze několik málo okamžiků.

Do středového kruhu se na úvodní vhazování staví Staal a Nelson, jdeme na to!

00:01

00:16
    Staal z pravého rohu vybídl před bránou k zakončení Pariseho, ten ovšem minul tři tyče. Hned na úvod ale velká šance pro Minnesotu.

00:47
    Obě mužstva mají za sebou první střídání.

01:57
    Hra je poprvé přerušena. Ostrované se dostali do postavení mimo hru.

02:21
    Foligno se na chvíli ocitl s pukem v prostoru mezi kruhy, ke střele se ovšem nedostal.

03:00
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Matt Martin – 2 min., držení).

03:00
    Wild si zahrají první přesilovou hru dnešního utkání. Vhazování po pravici Greisse.

04:01
    První polovina z trestu Martina je pryč, Divočině se zatím příliš nedaří.

04:26
    Nahození Sutera od modré čáry bylo zablokováno, Greiss tak zasahovat stále nemusel.

05:00

05:11
    Střely na bránu: 0 – 0

05:24
    Kunin z levého kruhu pro vhazování přestřelil Greissovu svatyni.

06:25
    Od modré, z pravé strany, obstaral první střelu zápasu domácí Spurgeon. Greiss schoval touš ve svém náručí, následuje reklamní přestávka.

06:25

06:55
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Andrew Ladd – 2 min., sekání).

06:55
    Konec sedmé minuty, druhá početní převaha pro Wild. Vhazuje se po pravici Greisse.

07:56
    Hokejisté New Yorku i druhé oslabení zatím zvládají s velkým přehledem.

08:20
    Minnesotě se ani nedaří držet útočné pásmo. Greiss může být naprosto v klidu.

08:55

09:28
    Islanders právě vstřelili branku!
    Hosté otevírají v polovině desáté minuty skóre dnešního utkání! Po dobré práci Barzala na levé straně skóroval zprava, zblízka, JORDAN EBERLE. Tohle by měl Stalock chytat. Pro Eberleho jinak čtrnáctý gól v této sezoně! Asistence: Mathew Barzal.
    09:28 Jordan EBERLE - 0:1

09:50
    Spurgeon vypálil od modré, zprava, bez přípravy, avšak nepřesně.

10:34
    Seelerův střelecký pokus od levého mantinelu taktéž postrádal na přesnosti.

11:01
    Odehráno 11 minut, Islanders vedou na ledě Wild 1:0. V desáté minutě skóroval Eberle. Jednalo se přitom o vůbec první střelecký pokus Isles v utkání.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:30
    Zatím jinak nesledujeme moc pohledný hokej.

12:10
    Stalock lapil do své rukavice střelu Martina z levého kruhu, na řadu přichází druhá reklamní přestávka.

12:10
    Můžeme pokračovat. Fehr a Komarov v souboji na vhazování po pravici Stalocka.

12:26
    Střely na bránu: 2 – 2

13:26
    Lee nahazoval kotouč na bránu od modré, z pravé strany, Stalock bez problémů vyrazil před sebe.

13:38
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kevin Fiala – 2 min., sekání).

13:38
    Islanders mají k dispozici první přesilovku. Podaří se jim odskočit do dvougólového vedení?

14:25
    Leddy nabil doleva Pulockovi, ten ale Stalocka přímo neohrozil.

14:48
    Obrovská šance Ostrovanů, která ovšem nekončí gólem! Pulock sice měl Stalocka překonaného, výborný defenzivní zákrok však na poslední chvíli předvedl Spurgeon.

15:14
    Nelson z pravé strany nezamířil přesně. 24 vteřin do návratu Fialy.

15:38

16:19
    Střelu Seelera od modré čáry, zleva, zablokoval Komarov vysoko nad, do ochranné sítě. Před námi je v pořadí třetí reklamní přestávka.

16:19
    Tři minuty a 41 vteřin do konce první třetiny. Vhazuje se po pravici Greisse, mezi hole Raska a Filppuly.

17:17
    Islanders hrají velmi dobře defenzivně. Soupeře de facto k ničemu nepouští.

17:42
    Pulock vystřelil od modré, z pravé strany, Stalock měl připravené své betony.

17:56
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Adam Pelech – 2 min., hákování).

17:56
    Třetí přesilová hra pro Wild. Předchozí dvě byly hodně špatné.

18:40
    Zprava vyzkoušel Greissovu pozornost Staal. Parise se poté k dorážce nedostal.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:31
    Rána Hunta z pravé strany, Greiss má kotouč ve své moci.

19:56

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Trestné minuty: 2 – 6

Hokejisté Minnesoty a New Yorku jsou zpět na kluzišti Xcel Energy Center. Druhá část nám tak odstartuje za malou chvíli.

20:01

20:46
    Lee to zkusil zleva bez přípravy, střele ale chyběla razance. Stalock i tak zasáhl svou rukavicí.

20:57
    Další útočná akce od hostů, tentokrát ji však přerušuje ofsajd.

21:16
    Postavení mimo hru pískají čároví nyní také na druhé straně hřiště.

21:45
    Nepřesnost a zakázané uvolnění v podání Divočiny. Hra se tedy přesune před Stalocka.

22:06
    Brodinova střela od modré, z levé strany, byla zablokována Kühnhacklem.

23:02
    Domácí drželi i nadále útočné pásmo, Greisse se jim ale zaměstnat nepodařilo.

23:10
    Icing od Ostrovanů. Vhazovat se tak za malý moment bude poblíž Greisse.

23:57
    Nyní už Greiss v akci. Zleva jej otestoval Zucker.

24:21
    Greenway měl velmi dobrou příležitost srovnat na 1:1, když byl sám před Greissem. Vyzrát na něj však nedokázal.

24:57
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Konec pětadvacáté minuty, máme srovnáno! Při signalizované výhodě se prosadil bekhendem z těsné blízkosti, trochu šťastně, RYAN DONATO.

24:57
    Islanders si berou coach's challenge. Domnívají se, že došlo k nedovolenému bránění brankáři.

24:57
    Po zkoumání videa gól neplatí! Skutečně došlo k nedovolenému bránění brankáři. Platí tedy stále skóre 1:0 pro Islanders.

24:57
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Anders Lee – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

24:57
    Je tu tedy nakonec čtvrtá početní výhoda pro Wild. Vhazování po pravici Greisse.

25:58
    Začíná druhá minuta z trestu Leea. Greiss zatím bez práce.

26:57

27:01
    Minnesota měla při přesilovce tři střelecké pokusy, všechny byly ovšem soupeřem zablokovány.

27:16
    Střely na bránu: 9 – 9

28:33
    Pokus Pateryna od modré, zprava, se snažil před bránou dorážet Brown, avšak bezvýsledně.

29:30
    Útočnou akci Beauvilliera rychle zastavil Spurgeon.

29:46
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Thomas Greiss – 2 min., sekání). Trest odpyká Josh Bailey.

29:46
    Po reklamní přestávce budeme sledovat už pátou přesilovku Wild.

29:46
    Staal a Clutterbuck v souboji na vhazování po levé ruce Greisse.

30:07
    Střelecký pokus Donata z pravého kruhu pro vhazování skončil v Greissově lapačce.

31:11
    Nyní už ale máme srovnáno! Přesilovou hru využil po přihrávce od Sutera před bránou ukázkově ZACH PARISE. Jeho pětadvacátá trefa v sezoně 2018/2019, 1:1! Asistence: Ryan Suter, Ryan Donato.
    31:11 Zach PARISE - 1:1

31:50
    Islanders se pokoušeli rychle odpovědět, z útočné akce toho však moc nevytěžili.

32:11
    Střely na bránu: 13 – 10

32:47
    Po zaváhání Fialy střílel z mezikruží nebezpečně Nelson, Stalock ale svůj tým podržel.

33:20
    Domácí hokejisté jinak v prostřední třetině lepším mužstvem.

33:58
    Spurgeon se rychle obtočil kolem brány soupeře, na Greisse si ale následně nepřišel.

34:05
    Hra už nebyla dlouho přerušena.

34:32
    Brodin zkoušel štěstí zleva, trefil ovšem střed brány, tudíž i Greissovo náručí. Následně je tu reklamní přestávka.

34:32
    Konec reklamní přestávky, vhazování po pravici Greisse obstarávají Staal a Nelson.

35:11
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Eric Staal – 2 min., nedovolené bránění).

35:11
    Islanders si zahrají druhou přesilovou hru. Vrátí se díky ní zpět do tempa?

35:55
    Nelson z pravé strany nastřelil boční tyč Stalockovy svatyně.

36:12
    Také Ostrované využívají přesilovku! Autorem gólu je ANDERS LEE, jenž mezi kruhy umě tečoval střelecký pokus Toewse od modré čáry. Kapitán hostů zaznamenal svůj sedmadvacátý gól v sezoně! Asistence: Devon Toews, Brock Nelson.
    36:12 Anders LEE - 1:2

37:12
    Střela Raska z pravé strany, Greiss měl připraven svůj pravý beton.

37:31
    Islanders mají mimochodem na svém kontě ve druhé třetině zatím pouze tři střely na bránu.

38:47
    Spurgeon našel křižnou přihrávkou na levé straně Åberga, ten si následně vylámal zuby na skvělém Greissovi.

38:59
    Hra přerušena pro přihrávku rukou, proběhne ještě další z reklamních přestávek.

38:59
    Po reklamní přestávce se vhazuje v neutrální zóně, před střídačkou Minnesoty, mezi hole Staala a Filppuly.

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:21
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

39:58
    Ve druhé třetině se už nic dalšího nestane.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Trestné minuty: 4 – 10

Oba týmy se vrátily zpět na led Xcel Energy Center. Závěrečná, třetí dvacetiminutovka bude zahájena co nevidět!

40:01

40:30
    První střelu třetí třetiny obstaral zblízka Ladd, Stalock předvedl důležitý zákrok.

41:13
    Na opačné straně ledové plochy střílel zleva z dobré pozice Suter, avšak Greiss se blýskl výborným zákrokem.

41:27
    Následně Barzal v samostatném úniku, Stalock si ale dal pozor na jeho zakončení.

41:27
    Brána za Stalockovými zády mimo své obvyklé postavení, hra je tedy přerušena.

41:30
    Vhazovalo se v neutrální zóně, před střídačkou Divočiny. Závěrečná část jinak začala v divokém tempu.

42:32
    Brodinův pokus od levého mantinelu, Greiss touš vyráží vyrážečkou před sebe.

43:05
    Střelecký pokus Ladda z pravé strany neprošel přes Sutera.

43:34
    Kuninova útočná akce po pravé straně, Greiss neměl příliš práce se zákrokem.

44:45
    Nyní se nám to na ledě přeci jen trochu zklidnilo.

45:06
    Střely na bránu: 25 – 14

45:27
    Isles se při přechodu do útočného pásma dostali do postavení mimo hru.

45:59
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Brock Nelson – 2 min., držení).

45:59
    Šestá přesilovka pro Wild. Dočkáme se vyrovnání?

46:50
    Minnesota kombinuje v útočném pásmu, chybí tomu ovšem střela.

47:15
    Druhá využitá početní převaha domácích hokejistů v tomto zápase! Střelu Donata z pravého kruhu dorazil za Greissova záda zleva velmi pohotově JARED SPURGEON. 2:2! Asistence: Eric Staal, Ryan Donato.
    47:15 Jared SPURGEON - 2:2

48:08
    Bekhendový pokus Beauvilliera z mezikruží, Stalock kotouč vyráží před sebe.

48:51
    Touš opustil hrací plochu, na řadě je první reklamní přestávka ve třetí třetině.

48:51
    Zpět do akce! Rask a Bailey v souboji na vhazování ve střední třetině, poblíž trestné lavice hokejistů New Yorku.

49:43
    Nahození Fialy z levé strany, Greiss pohodlně sbírá puk do své rukavice.

49:56
    Postavení mimo hru v podání Wild.

50:01
    Máme za sebou polovinu třetí periody, skóre mezi Wild a Islanders je momentálně nerozhodné, 2:2.

50:45
    Nepřesná rozehrávka od mužstva Bruce Boudreaua – zakázané uvolnění.

51:40
    Greiss má kotouč ve svém držení poté, co jeho bránu ohrožoval Fehr. Proběhne reklamní přestávka.

51:40

52:01
    Střely na bránu: 30 – 15

52:55
    Čas utíká rychle. Kdo za to vezme?

53:19
    Staal zprava před bránu na Pariseho, toho ale dokázal ubránit Mayfield.

53:50
    Paterynova střela od modré čáry, z pravé strany, mířila mimo. Greiss však stejně zasáhl.

54:19
    Střelecký pokus Hickeyho z levé strany Stalocka neohrozil.

55:01
    Necelých pět minut do konce třetí třetiny.

55:27
    Ladd vybídl na pravé straně ke střele Pelecha, Stalock pozorný.

56:03
    Pokus Åberga z pravého kruhu pro vhazování končí u Greisse. Následuje poslední reklamní přestávka.

56:03
    Tři minuty a 57 vteřin do konce třetí třetiny. Åberg a Komarov na vhazování po levici Greisse.

57:05
    Ofsajd mužstva z Long Islandu.

57:50
    Střela Brodina z levé strany, Greiss dával pozor.

58:38
    Staal se pokoušel prosadit středem, obrana Islanders byla ovšem dobře zorganizovaná.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:58
    V posledních vteřinách se ještě něco snažil vymyslet Barzal, Stalock připraven na svém místě.

59:58
    1.2 vteřiny do konce třetí třetiny, vhazování po levici Stalocka.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po 3. třetině: Wild vs Islanders 2:2

Po šedesáti minutách vítěze neznáme. Rozhodnout tedy bude muset pětiminutové prodloužení 3 na 3. V případě nutnosti ještě může dojít na samostatné nájezdy.

Střely na bránu: 34 – 19

Úvodní vhazování prodloužení obstarají Staal a Nelson.

60:01

60:05
    Kotouče se ujali Islanders.

60:37
    Leddyho střela ze středu útočného pásma na bránu neprošla.

61:04
    Prodloužení končí poměrně rychle! Zápas ukončuje po pohledné kombinaci s Barzalem, díky pěkné střele, BROCK NELSON. Asistence: Mathew Barzal.
    61:04 Brock NELSON - 2:3

Konečný výsl.: Minnesota Wild vs New York Islanders 2:3 pp

Islanders zaznamenali třetí výhru za poslední čtyři zápasy, pátou výhru za posledních sedm zápasů. Dostali se díky tomu do čela Metropolitní divize, přičemž s Capitals mají stejný počet bodů (91).

Wild sice bodovali ve druhém utkání po sobě, padli však ve čtvrtém duelu z posledních pěti. V tabulce Západní konference jsou nadále devátí, na druhou divokou kartu, Coyotes, ztrácejí jeden bod.

Československá stopa v utkání

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Děkuji Vám za pozornost, přeji příjemný vstup do nového týdne! (02:03:38)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 32. Parise (Suter, Donato), 48. Spurgeon (E. Staal, Donato) – 10. Eberle (Barzal), 37. Lee (D. Toews, B. Nelson), 62. B. Nelson (Barzal)

Rozhodčí: Brad Watson, Ghislain Hebert – Mark Shewchyk, Steve Miller

Diváci: 18 696