Club Brugge – Mouscron 1:2 (kon.) | Charleroi – Eupen 1:2 (kon.) | Kortrijk – Antverpy 2:0 (kon.)
Lokeren – Cercle Brugge 3:1 (kon.) | Oostende – Anderlecht 0:2 (kon.) | Standard – Waasland-Beveren 4:3 (kon.)
Sint-Truiden – Gent 0:2 (kon.) | Waregem – Genk 3:3 (kon.)
SV Zulte-Waregem
3:3 (1:2)
KRC Genk
Neděle 17.03.2019, 18:00 • Regenboogstadion, Waregem • Belgická liga • 30. kolo

S konstatováním, že SV Zulte-Waregem vybojovalo jeden bod a připravilo KRC Genk o dva body v boji o titul, když hosté v 61. minutě vedli již 3:1 a utkání nakonec skončilo 3:3, se s Vámi loučí a hezkou neděli přeje Tomáš Lysý. (09:01:39)

Je konec! Kdo by si byl v 61. minutě pomyslel, že Genk ztratí dva body. Hosté totiž šli do vedení již 3:1. Samatta vyslal přesnou přihrávku na Leandra Trossarda, jenž zasekl míč, zbavil se obránce a vyslal hezkou střelu na vzdálenější tyč, kterou obstřelil gólmana Bossuta. Jenže v 72. minutě přišlo snížení domácích. Seck napodruhé odcentroval do vápna a jeho oblouček našel přesně hlavu Sandyho Walshe, který jakožto střídající hráč vykřesal domácím naději na bod. A ta se stvrdila v 93. minutě. Centrovaný míč usměrnil na branku Harbaoui, ale Bossut dokázal balon vyrazit, nikoliv však zkrotit. Hamdi Harbaoui byl nejblíže u míče a důrazně ho napálil do branky – 3:3.

90+5

90+4
    Žlutou kartu za taktický faul obdržel také Marvin Baudry.
    90+3. Davy de Fauw - 3:3

90+3
    Waregem právě vstřelil branku!
    Jen aby tohle hosty v boji o titul nemrzelo. Centrovaný míč přilétl na hlavu Harbaouiho, který hlavičkoval na branku. Už se zdálo, že Danny Vuković míč zastaví, ale nezkrotil ho v rukavicích, balon uskočil před něj a Théo Bongonda se do celé situace raději vůbec nemotal, byť také mohl střílet. HAMDI HARBAOUI totiž doběhl míč a nekompromisně ho uklidil do sítě.

90+1
    Sebastien Dewaest přejel na půlící čáře soupeře. Neměl ani moc na výběr, jinak by z toho byl ještě rychlejší kontr soupeře. Stef Peeters tak pocítil tvrdost kolíků útočníka Genku. Žlutou kartu dostává také Dieumerci Ngondala.

90+1
    Domácí celek kombinuje před vlastní brankou, více vinou dobrého napadání Genku ani nemůže.

90
    Sudí nastaví ve druhém poločasu ještě pět minut.

90
    Na zemi poblíž rohového praporku zůstává ležet Théo Bongonda. Pravděpodobně špatně dostoupl a vůbec mu nyní nezávidím, to není nic příjemného.

90
    Poslední minuta základní hrací doby se právě rozběhla.

89
    A hned z toho byl rychlý protiútok. Ndongala se znovu hlásil výrazně o slovo. Trossard zpracoval jeho krásnou přihrávku a kapitán Genku vyslal přesný pas na Samattu, jehož střelu konečny prstů vytáhl Sammy Bossut na roh.

88
    Jenže jeho centr skončil na hlavě prvního obránce před vápnem.

88
    Centr do vápna bude posílat Stef Peeters.

88
    Vypadalo to, že Leandro Trossard si pomohl proti Bongondaovi nedovoleně, Poprvé nikoliv, podruhé již ano.

87
    A další autové vhazování pro hosty.

87
    Domácí zkusili postupný útok po pravé straně, ze kterého nevytěžili vůbec nic – jen aut Genku.

86
    Nyní nemohl Samatta na míč vůbec dosáhnout, přihrávka byla extrémně prudká.

85
    Do nějakého souvislejšího tlaku se SV nemůže dostat, naopak Ndongala se nyní snažil nahradit svojí chybu před druhou inkasovanou brankou. Dobrý centr z levé strany ale hosté v gól nepřetavili. Samatta ještě posunul hlavičkou míč na penaltový puntík pro Ingvartsena, jehož zakončení hlavou bylo extrémně slabé. Gólová šance vychází do ztracena.

Tomáš Lysý

Branky: 11. Harbaoui (pen.), 72. Walsh, 90+3. Harbaoui – 19. Malinovskyj, 39. Ito, 61. Trossard

Karty:   78. Pletinckx (WAR), 90+4. Baudry (WAR) – 90+1. Dewaest (GNK), 90+1. Ndongala (GNK)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 1:5. Ofsajdy: 2:1.
    SV Zulte-Waregem: Bossut – de Fauw, Baudry, Bürki (46. Walsh), Pletinckx (82. Sylla) – De Pauw (46. Soisalo), Björdal, Seck, S. Peeters – Harbaoui, Bongonda.
    Náhradníci: Bostyn – Heylen, Walsh, Marcq, Tardieu, M. De Smet, Soisalo, Sylla.

KRC Genk: Vuković – Dewaest, Maehle, Lucumi – De Norre, Ito (71. Ndongala), Malinovskyj (84. Ingvartsen), Piotrowski (59. S. Berge), Heynen – Samatta, Trossard.
    Náhradníci: Jackers – Wouters, Seigers, Aidoo, Paintsil, S. Berge, Ingvartsen, Ndongala, Gano.

Rozhodčí: Laforge