Venlo – Eindhoven 0:1 (kon.) | Alkmaar – Ajax 1:0 (kon.) | Groningen – Den Haag 1:0 (kon.)
Excelsior – Zwolle 0:2 (kon.)
FC Groningen
1:0 (1:0)
HFC ADO Den Haag
Neděle 17.03.2019, 14:30Nizozemská Eredivisie • 26. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Zdravím vás u 26. kola nizozemské nejvyšší fotbalové soutěže. Společně se zaměříme na utkání týmů FC Groningen a HFC ADO Den Haag.

Dnešní domácí celek má momentálně dobrou formu a v tabulce se nachází na desáté pozici. Z posledních pěti zápasů si totiž fotbalisté Groningenu odnesli 11 bodů za tři vítězství a dvě remízy. Naposled remizovali 8. března na hřišti Utrechtu po bezbrankovém výsledku 0:0. Nejlepším střelcem týmu je marocký záložník Mimoum Mahi, který se v letošní sezóně prosadil sedmkrát. K tomu přidal šest asistencí.

Hráči Den Haagu drží v tabulce třinácté místo a na svého dnešního soupeře ztrácí čtyři body. V posledních třech odehraných zápasech se jim úplně nedařilo, protože dvakrát prohráli a jednou remizovali. Naposledy přišla domácí prohra 2:3 s Heerenveenem. Nejlepším střelcem Den Haagu je záložník Nasser El Khayati, který je s 14 góly na děleném třetím místě ligových kanonýrů. Na dalších šest branek pak přihrál. Součástí týmu je také český útočník Tomáš Necid, který se v sezóně prosadil pětkrát.

Poslední vzájemné zápasy:

6. 10. 2018 Den Haag – Groningen 1:0
    11. 2. 2018 Groningen – Den Haag 0:0
    2. 12. 2017 Den Haag – Groningen 0:3

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

FC Groningen: Padt – Zeefuik, te Wierik (C), Memišević, Handwerker – Doan, Reis, Bruns, Bel Hassani – Sierhuis, Mahi.
    Náhradníci: Begois, Hoekstra – Absalem, Breij, El Hankouri, Gladon, Chabot, Itakura, Van de Looi.

HFC ADO Den Haag: Zwinkels – Malone, Pinas, Kanon, Meijers (C) – Immers, D. Bakker, El Khayati – Becker, Necid, Goossens.
    Náhradníci: Groothuizen, Havekotte – Falkenburg, Goppel, Hooi, Lorenzen, Polley, Rieder..

1

1
    Úvodního výkopu se ujali hostující fotbalisté. Následný dlouhý nákop dopředu však skončil u domácích obránců.

2
    Doyovaisio Zeefuik posílal do vápna centr z pravého křídla, ten byl mírně přetažený, jenže jeho spoluhráč vrátil z druhé strany vápna míč do ohně. Nikdo z domácích však nedokázal zakončit a míče se ujali hosté.

3
    Faul na útočné polovině Den Haagu přisuzuje míč opět na kopačky domácích hráčů.

5
    Obránci Groningenu si delší dobu přihrávali mezi sebou a snažili se něco vymyslet. Na nic kloudného však nepřišli a míč skončil až u hostujícího brankáře, který jej bez sebemenších problému chytil.

6
    Wilfried Kanon odhlavičkoval centrovaný míč Mimouna Mahiho z levé strany na rohový kop. Z něj si však domácí fotbalisté žádnou šanci nevytvořili.

8
    Hráči Den Haagu měli k dispozici hned tři vhazování na úrovni soupeřova vápna po sobě, míč do pokutového území nedostali a Groningen může opět obrátit hru.

9
    Mahi se téměř dostal z pravé strany za obranu, poté míč zasekl a rabonou se jej pokusil poslat do pokutového území. Tam však čekali jen připravení obránci Den Haagu.

10
    Po rychlé akci po pravém křídle a přesném zásahu obránce domácích přichází roh pro Den Haag.

11
    Centr z rohového kopu přistál přesně na hlavu jednoho z bránících hráčů. Následný pokus o centr za obranu taktéž úspěch neslavil a brankář Padt míč v klidu chytil.

13
    Do vápna Den Haagu přiletěl střílený centr z levého křídla. Nejblíže k němu měl útočící Mimoun Mahi, ovšem ani on na něj nedosáhl a proto následuje odkop od brány.

14
    Zeefuik si pěkně nakopl míč až téměř k rohovému praporku a poté poslal jej do pokutového území, tam zkusil střelou z voleje štěstí Kaj Sierhuis a moc nechybělo, aby tato povedená střela skončila v síti hostující brány.

16
    Snahu o založení rychlého protiútoku hostů zastavil nedovolený zákrok Mikea te Wiereka ještě na útočné polovině Groningenu.

17
    Tentokrát se naopak provinil faulem na útočné polovině v souboji o míč hostující útočník Tomáš Necid.

18
    Závar před hostující bránou po centru z levého křídla ukončil až brankář Zwinkels, který míč lapil. Domácí se pokusili zakončit, ovšem oba jejich střelecké pokusy byly zablokované obranou.

20
    K vidiní byl další útočný nedovolený zákrok, tentokrát ze strany domácích fotbalistů. Následný dlouhý centr na útočnou polovinu Den Haagu k ohrožení brány nevedl.

21
    Sheraldo Becker se domníval, že na levém křídle vybojoval pro svůj tým rohový kop, nicméně rozhodčí byli odlišného názoru, proto musel míč odevzdat brankáři.

22
    Střela Diona Maloneho z větší vzdálenosti brankáře Padta neohrozila, míč totiž letěl celkem vysoko nad domácí bránu.

23
    I další pokus Beckera na levé straně byl neúspěšný, tentokrát jej efektním způsobem k míči nepustil dokonce sám brankář Groningenu.

24
    Fotablisté Groningenu svým fanouškům předvedli další nedovolený zákrok na útočné polovině, tentokrát u postranní čáry.

25
    První větší příležitost pro hosty. Míč se na malém vápně dostal k Tomáši Necidovi, který střílel z otočky, ovšem domácí bránu přestřelil.

26
    Ritsu Doan nasadil na půlící čáře svému soupeři jesličky a ten jej následně fauloval. Míč pro Groningen.

27
    Tentokrát byl na pravé straně faulován Mahi a domácí budou zahrávat standardní situaci ze slibného prostoru.

28
    Centr byl však odhlavičkován již prvním obráncem a k žádnému pozdvižení před bránou Den Haagu nedošlo.

29
    Dobře hrající Zeefuik tentokrát našel nabíhající Mahiho před bránou, který byl však tísněný obráncem a míč poslal jen mimo bránu Den Haagu.

31
    Malone si pěkně poslal míč podél postranní čáry, ovšem jeden z obránců byl u něj rychle a stihnul skluzem míč odkopnout do zámezí.

32
    Hosté rozehrávají standardní situaci od postranní čáry na útočné polovině po faulu soupeře.

33
    Z ní pravděpodobně přišla přímá střela, ta však nebyla přesné a minula všechny hráče a i brankovou konstrukci.

34
    Groningen právě vstřelil branku!
    Domácí vybojovali z rychlého protiútoku rohový kop, po kterém se radují z první vstřelené branky. Nešťastný moment pro hostujícího záložníka LEXE IMMERSE, který hrudí ztečoval míč do své brány mimo dosah brankáře Zwinkelse.
    34. Lex IMMERS - 1:0

35
    Vidíme první žlutou kartu dnešního utkání. Inkasuje ji hostující Dion Malone. (HAA)

36
    Na druhé straně přišel u rohového praporku útočný faul jednoho z domácích, tentokrát se však nežlutilo.

37
    To však neplatí o momentu chvílí později, kdy Ludovit Reis (GRO) zavadil o soupeřovo koleno a po zásluze dostává žluté ocenění.

39
    Z centrovaný míčem do pokutového území z levé strany si hostující obranu bez potíží poradila.

40
    Po dalším nedovoleném zákroku Ludovita Reise se na hřišti strhla hromadná potyčka. Tentokrát však rozhodčí nejspíš nikoho trestat nebude.

42
    Hra ještě nějakou dobu nepokračovala a hlavní arbitr přece jen žlutou kartu trestá. Viníky jsou Deyovaisio Zeefuik (GRO) a Abdenasser El Khayati (HAA).

44
    Vypjatá koncovka první půle pokračuje, tentokrát je žlutým kartonkem odměněn Kaj Sierhuis (GRO).

45+1
    Rozhodčí nastavuje tři minuty.

45+2
    V posledních minutách mnoho fotbalové krásy nevidíme. Většinu doby je přerušeno po menších nedovolených zákrocích.

45+4

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas dnešního utkání mezi Groningenem a Den Haagem je minulostí. K vidění byla poměrně vyrovnaná hra, vlastní gól hostující záložníka Lexa Immerse po rohovém kopu a také vypjatý závěr poločasu s větším množstvím žlutých karet. Uvidíme, co nám přinese druhá půle.

46

47
    Domácí zahrávali chvíli po úvodu druhého poločasu rohový kop, žádnou příležitost si z něj však vypracovat nedokázali.

48
    Domácí obránci zaváhali při rozehrávce a proto se naskytla velká příležitost Johna Goossense, který na brankáře nabíhal osamocen z pravé strany. Padt se však proti jeho přízemní střele vytáhl přesným zákrokem pravou nohou!

49
    Následný rohový kop fotbalisté Den Haagu v gólovou příležitost nepřetavili.

50
    Na druhé straně letěl do pokutového území dlouhý centr, hlavu nabíhajícího útočníka však o kousek minul.

54
    Celá situace byla ještě zkoumána na videu a nakonec došlo k odvolání standardní situace, protože původně faulovaný útočník Mimoun Mahi (GRO) si v souboji pomohl sám nedovoleným způsobem.

56
    Hostující brankář zariskoval a šel pro míč až mimo pokutové území, nakonec dopadla situace pro Den Haag dobře.

58
    V posledních chvílích vidíme převážně hru na polovině hřiště. Ani jeden z týmů si nedokáže vypracovat nějakou zajímavou příležitost.

59
    Dokazuje to například nepřesná přihrávka domácích nedaleko půlicí čáry, po níž přichází vhazování pro Den Haag.

60
    Hosté zahrávali standardní situaci z pravé strany, obrana Groningenu si bez problémů poradila a míč odvrátila.

61
    Domácí se následně vydali do rychlé protiakce, přihrávka na nastartovaného útočníka byla ale až příliš rychlá.

63
    Většinu druhé půle drží míč na svých kopačkách fotbalisté Den Haagu, kteří mají jednobrankové manko. Do šancí se však nedostávají.

64
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Danny Bakker, přichází Thijmen Goppel.
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Tomáš Necid, přichází Erik Falkenburg.

65
    S vysokým centrovaným míčem z levého křídla si hostující brankář poradil a lapil jej.

66
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Kaj Sierhuis, přichází Mohamed El Hankouri.

68
    Dobrá šance pro domácí tým. Brankář Zwinkles si však se zakončením z levé strany vápna i následným nečekaným odrazem míče dokázal poradit.

70
    Domácí Groningen se po nějaké době opět probudil. To ukázal i střídající Mo El Hankouri, který byl nejdříve faulován a o chvíli později sám prověřil brankáře.

72
    Hostující brankář se při pokusu o zákrok kuriózně narazil o tyč. Není to však nic vážného a bude bez problémů pokračovat ve hře.

73
    Ritsu Doan se po narážečce s Mahim dostal ke střele z pravé strany vápna, tu brankář Zwinkels vyrazil na rohový kop.

74
    Míč se po centru z rohu sice chvíli držel ve vápně den Haagu, k ohrožení brány však nedošlo.

75
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Thomas Bruns, přichází Julian Chabot.

76
    Žlutou kartu dostává Wilfried Kanon (HFC ADO Den Haag).

77
    Domácí zahraváli další standardní situaci. Přímá střela na brána však tři tyče minula brankáře Zwinkelse neohrozila.

78
    Domácí fotbalisté mají v posledních minutách jasnou převahu a soupeře na jeho útočnou polovinu vůbec nepouští.

80
    Až nyní málem přišlo zakončení z hranice vápna, ovšem Mimoun Mahi dobře zapracoval v obraně a střelu okamžitě zablokoval.

81
    Domácí budou mít k dispozici další volný kop po faulu na jejich útočné polovině.

82
    Rozhodli se rozehrát nakrátko, ovšem tato cesta k úspěchu v žádném případě nevedla.

83
    Střídání v týmu HFC ADO Den Haag: ze hřiště odchází Abdenasser El Khayati, přichází Melvyn Lorenzen.

84
    Zeefuik vybojoval na pravém křídle další rohový kop pro svůj tým.

85
    Střídání v týmu FC Groningen: ze hřiště odchází Iliass Bel Hassani, přichází Paul Gladon.

86
    Míč z rohovému kopu byl odvrácen jen k Ludovitu Reisovi, který zkusil štěstí zpoza pokutového území. Jeho pokus však mezi tři tyče neletěl.

87
    Mimoun Mahi zkusil efektně najít Zeefuika, ten se po jeho nepřesné přihrávce nakonec provinil nedovoleným zákrokem.

88
    Do pokutového území Den Haagu přiletěl další centrovaný míč, nikdo z útočících hráčů se v něm však nenacházel.

90
    Nad rámec základního hracího limitu bude nastaveno dalších pět minut.

90+1
    Hosté toho kromě tutovky po chybě soupeře na začátku půle v druhém poločase moc nepředvedli. Uvidíme, zda dokážou ještě srovnat.

90+2
    Zatím to tak nevypadá, protože vhazují nedaleko rohového praporku na své obranné polovině.

90+3
    Domácí obránci odkopávají míč až na polovině hřiště, tam se ho ujímá spoluhráč, který ve spolupráci s Reisem ušetřil další sekundy.

90+5
    V posledních chvílích již Den Haagu obléhal pokutové území soupeře, k zakončení se však nedostal.

90+5
    V samotném závěru nabíhal sám na brankáře domácí Mimoun Mahi, který si ale věřil až moc a jeho pokus o lob byl nepovedený.

90+6

Utkání 26. kola Eredivisie mezi Groningenem a Den Haagem je u konce. Domácí se v prvním poločase ujali vedení. Zásluhu na tom měl bránící hráč soupeře Lex Emmers, který míč po rohu usměrnil do vlastní brány. V druhém poločase pak Groningen většinu času kontroloval hru a nakonec po zásluze zvítězil.

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 5:1.
    Střely mimo: 8:6.