Neděle 17.03.2019, 15:00Niké liga • 1. kolo

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (16:58:43)

Držení míče: 67 % : 33 %.
    Střely na branku: 9:2. Střely mimo: 9:4. Rohy: 14:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:16.

Víc už se ale nestalo! Domácí fotbalisté do druhého poločasu vstoupili aktivně a vypracovali si několik výborných příležitostí, jenže většinou ztroskotali na skvěle chytajícím Macíkovi. Hosty poté oslabil Madleňák a Ružomberok dnešní zápas dohrával v deseti. Toho Dunajská Streda využila, srovnal střídající Abdulrahman. Oba celky tak na úvod nadstavbové části berou po bodu!

90+4

90+3
    Úplně poslední příležitost pro Dunajskou Stredu na skórování, domácí fotbalisté vybojovali další rohový kop!

90+2
    Závěr zápasu se blíží, Ružomberok teď chytře drží balón na útočné polovině hřiště, domácím už mnoho času nezbývá.

90+1
    Hlavní rozhodčí přidal tři minuty nad rámec druhého poločasu. Ta první už spěje ke svému konci, u balónu jsou znovu domácí hráči.

90
    Rozběhla se poslední minuta základní hrací doby, na zemi totiž zůstal ležet hostující Qose, ovšem hra se nepřerušovala.

89
    Davis poslal další centr do vápna, tentokráte hledal Kalmára. Před ním na poslední chvíli zasáhl obránce Kružilak, který odehrál na rohový kop.

87
    Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Matúš Kmeť, přichází Viktor Jedinák.

86
    Hosté se na chvíli dostali na útočnou polovinu a chtěli podržet míč. To se jim nepovedlo a musí se zase rychle vracet zpět.

85
    Do pokutového území Ružomberoku lítá jeden centrovaný míč za druhým, hosté zatím celou situaci bez problémů zvládají.

83
    Na pravé straně se ocitl Čmelík, který nedokázal zpracovat těžký míč. Balón skončil v zámezí, vhazovat bude hostující Jonec.

82
    Hodně aktivní Abdulrahman vybojoval rohový kop pro svůj tým. Z celé situace ale nakonec nic nebylo, odkopávat bude Macík.

81
    Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Štefan Gerec, přichází Ismar Tandir.

79
    Po dlouhé době musel být na pozoru také Jedlička. Střílel Qose, ovšem hostující fotbalista minul branku, domácí rychle rozehrávají.

78
    Čmelík na pravé straně vybojoval přímý kop. Huk se octil úplně volný před brankou soupeře a skóroval. Vzrušení bylo zbytečné, domácí fotbalista byl v ofsajdu!

77
    Davis dnes už poněkolikáté centroval z levé strany hřiště, Abdulrahman se natahoval po míči, ovšem nedosáhl na něj!

76
    Do konce utkání zbývá zhruba patnáct minut. Podaří se domácím fotbalistům přetočit skóre na svou stranu a získat tři body?

75
    Žlutou kartu dostává Erick Davis (FK DAC Dunajská Streda).

73
    Dunajská Streda dala gól! Se střelou Ronana si Macík poradil, balón však vyrazil pouze před sebe. Střídající TAIWO ABDULRAHMAN pak z bezprostřední blízkosti srovnal stav dnešního utkání!

73
    Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Kristián Koštrna, přichází Lukáš Čmelík.

71
    Po delší době odpočinek pro Ružomberok. Kmeť se s balónem dostal na útočnou polovinu, kde posbíral cenné vteřinky.

70
    Davisův centr odvrátil Maslo, Ronan následně pálil z nějakých sedmnácti metrů. Ten trefil pouze hráče před sebou!

69
    Tlak domácích fotbalistů pokračuje, další rohový kop směřoval na bližší tyčku, hostující defenziva však celou situaci zvládla.

Dnešní utkání sleduje 7 752 diváků.

67
    Další důležitý zákrok hostujícího gólmana, následně rohový kop, po kterém střílel Ronan. Jeho pokud mířil vysoko nad branku!

65
    Střídání v týmu MFK Ružomberok: ze hřiště odchází Zinedin Mustedanagić, přichází Michal Jonec.

64
    Macík dnes doslova zavřel branku! Další skvělý zákrok od hostujícího brankáře přišel po ráně Huka, ta mířila pod břevno!

63
    Matej Madleňák zahrál rukou, hlavní rozhodčí vytahuje druhou žlutou kartu pro tohoto fotbalistu a hosté budou dohrávat jen v deseti!

62
    Dunajská Streda přidává na aktivitě, což je evidentní také domácím příznivcům, kteří jsou v posledních minutách hodně slyšet.

61
    Rozběhla se závěrečná třicetiminutovka dnešního zápasu, Ružomberok i nadále vede tím nejtěsnějším možným rozdílem.

60
    Kalmár s Hukem kombinovali na pravé straně, s následným centrem si poradila hostující defenziva, další rohový kop.

59
    Herc našel Divkoviče, který měl hodně času. Míč si přichystal, poté zakončoval pod horní tyčku, Macík vytáhl další skvělý zákrok!

57
    Po rohovém kopu domácích šli hosté do brejku, Mustedanagiče však výborným obranným zákrokem zastavil Koné.

56
    Domácí jsou aktivnějším týmem a snaží se proti pozorné obraně soupeře něco vymyslet, Huk v tuto chvíli odkopl do bezpečí.

55
    Dunajská Streda byla blízko ke srovnání skóre! K míči se na malém vápně dostal Huku, proti kterému ale skvěle vystartoval Macík, hostující brankář vyrazil na rohový kop!

54
    Koštrna poslal centrovaný balón na zadní tyčku. Tam se natahovalo několik hráčů, celou situaci nakonec vyřešil brankář Macík.

52
    Domácí mají problémy, nedaří se jim dostat k velkému vápnu soupeře. Ružomberok výborně brání a rozhodně nikam nepospíchá.

51
    A opět Abdulrahman. Ten pronikal po pravé straně hřiště, jenže v klíčovém momentu podklouzl na trávníku a přišel o míč.

50
    Střídající Abdulrahman se dostal k centru, ovšem balón nakonec žádného z jeho spoluhráčů najít nedokázal.

49
    Domácí rozehrávali přímý kop. Než balón vůbec přiletěl do velkého vápna, hlavní rozhodčí přerušil hru a pískal útočný faul.

48
    Dobrou práci odvedl v pokutovém území domácích Mustedanagić, který si položil obránce, jenž poté zakončoval vedle branky!

46
    Žlutou kartu dostává Kristi Qose (MFK Ružomberok).

46
    Střídání v týmu FK DAC Dunajská Streda: ze hřiště odchází Maksym Tretiakov, přichází Taiwo Abdulrahman.

Ofsajdy – 1:1

Úvodní polovina dnešního utkání je za námi. Domácí začali aktivněji, ovšem do žádné větší příležitosti se nedostali. Ružomberok šel po zásluze do vedení, v poslední minutě první půle pak mohl navýšit náskok. To se ale nestalo, druhá polovina slibuje drama!

45+2

45+2
    Rozhodčí přidal dvě minuty, ta druhá už spěje ke svému konci. Macík se dostal do potíží a pro jistotu míč odkopl do bezpečí.

45
    Hosté mohli vést o dvě branky! Parádní střelou se prezentoval Qose, balón směřoval mezi tři tyče, ovšem Jedlička vytáhl bravurní zákrok!

44
    Mustedanagič nenašel žádného ze svých spoluhráčů, k odraženému balónu se dostal Takáč, který zakončoval vysoko nad branku!

43
    Kalmár ihned po ztrátě míče fauloval na vlastní polovině. Ružomberok získal standardku, ovšem je to daleko od domácí svatyně!

41
    Faulem ve středu hřiště si pomohl Gerec. Balón tak získali domácí fotbalisté, kteří ihned spěchají směrem dopředu.

40
    Na první centr teď Maslo dokázal dosáhnout,, Tratiakov poté hledal Divkoviče. skóre se al ani teď měnit nebude!

39
    Žlutou kartu dostává Matej Madleňák (MFK Ružomberok).

37
    Herc si balón navedl do šestnáctky soupeře, kde se poroučel na zem a dožadoval se odpískání pokutového kopu, sudí byl jiného názoru!

36
    Dobrý centr letěl do pokutového území Ružomberka. Divković si balón nedokázal zpracovat podle svých představ a přišel o něj.

35
    Za malou chvíli se rozeběhne závěrečná desetiminutovka prvního poločasu. V posledních minutách sledujeme hodně vyrovnaný boj.

34
    Z pravé strany centroval Kmeť, jeho centr byl zblokovaný. Balón skončil v zámezí, hosté tak budou znovu vhazovat.

33
    Dobrá myšlenka od Kalmára, který hledal Tretiakova. Druhý jmenovaný se nakonec k balónu nedostal, měl k němu daleko.

31
    Hra byla na pár vteřinek opět přerušena, tentokráte po předchozím zákroku, kdy na zemi zůstal ležet domácí fotbalista Davis.

30
    Žlutou kartu dostává Matej Čurma (MFK Ružomberok).

29
    Po ošetření se ve hře ocitl Gerec. Ten ale v tuto chvíli do hry zasáhnout nemohl, čárový rozhodčí signalizoval ofsajd!

27
    O akrobatické zakončení se marně snažil Kalmár. Následně Divković trefil pouze bránícího hráče, Davis pak celé snažení ukončil nepřesnou střelou!

26
    Téměř tři minuty se nehrálo, Gerec bude podle všeho pokračovat ve hře, na poslední chvíli teď čistě zasáhl obránce Kružliak.

24
    Až v tuto chvíli je hra přerušena, skutečně to byl Gerec, který bude muset být ošetřován.

23
    Na zemi zůstal ležet Gerec, ovšem domácí pokračují v útočné akci a hra se nepřerušuje, což se nelíbí hostujícím fotbalistům.

22
    Hosté jsou aktivnější, dobře se uvolnil Gál-Andrezly, který však proti přesile protihráčů neměl šanci a pomohl si útočným faulem.

21
    Dvacet minuty hry za námi, uvidíme, jak Dunajská Streda zareaguje na inkasovanou branku. Hosté rozehrávali roh, celou situaci vyřešil Kalmár.

19
    Před Macíka směřoval prudký centr, Maslo minul míč, ovšem domácí hráči se nakonec do zakončení nedostali, skóre se nemění!

18
    Ružomberok právě vstřelil branku!
    Hostující celek rozehrával tři rohové kopy během krátké chvíle, z toho posledního se dostal do vedení! Hlavičkoval Maslo, následně balón za záda Jedličky poslal z bezprostřední blízkosti PÉTER GÁL-ANDREZLY!

17
    Zpoza šestnáctky střílel Qose, jeho pokus byl zblokovaný, následovat bude první rohový kop v tomto zápase pro hosty!

16
    Gál-Andrezly svým centrem hledal Gerece. K míči se nakonec dostal úplně volný Mustedanagić, tomu však dlouho trvalo, než vůbec zakončil!

14
    Domácí fotbalisté kombinují a snaží se něco vymyslet. Hlavní rozhodčí pískal faul na Kalmára, ten vybojoval standardku!

13
    Hosté rozehrávali z vlastní poloviny hřiště, poté přišel centr. Mustedanagić se po balónu nakonec dotáhnout nedokázal!

12
    Nepřesnosti v domácí rozehrávce, balón nakonec skončil v zámezí. Rozehrávat od branky bude hostující gólman Macík.

11
    Zpoza šestnácti metrů střílel Kalmár. Jeho technické střele chyběly přesnější parametry, balón totiž směřoval vysoko nad branku!

10
    Gál-Andrezly centroval do vápna, obranný zákrok předvedl Koné. Poté přišel ostrý zákrok od Huka, rozhodčí nechává hru pokračovat!

9
    Poprvé teď o sobě dali vědět také hostující fotbalisté. Ružomberok rozjel útočnou akci po levé straně hřiště, hosté u balónu.

8
    K balónu se dostal Koné, který přihrával do křídla. Poté do pokutového území hostujícího týmu směřoval další centr, opět zasáhl Macík.

6
    Úvodní pětiminutovka tohoto duelu je za námi, Dunajská Streda bude rozehrávat od vlastní branky, míč si staví Jedlička.

5
    Ze strany centroval Davis, ovšem pro balón si bez větších problémů vyběhl brankář Macík.

4
    U míče je i nadále Dunajská Streda. Domácí celek začal opravdu hodně aktivně, momentálně kombinuje ve středu hřiště.

3
    Davis našel jednoho ze svých spoluhráčů v pokutovém území, ale následné zakončení nebezpečné nebylo, hosté se ubránili.

2
    Domácí fotbalisté se bleskově vydali na útočnou polovinu a během krátké chvíle dokázali vybojovat hned dva rohové kopy.

1

Co se týče vzájemných zápasů, tak oba celky na sebe v této sezoně narazily už dvakrát. Dunajská Streda hrála nejprve doma a body se dělily (2:2). Ružomberok před vlastními diváky vyšel bodově naprázdno a padl tím nejtěsnějším možným rozdílem (0:1). Kdo bude úspěšnější dnes?

Dunajská Streda má 44 bodů, nachází se na třetí příčce a na druhou Žilinu, která má o zápas více, ztrácí pouhé tři body. Domácí fotbalisté jsou sázkovými kancelářemi pasováni do role mírného favorita. Ružomberok je třetí, ovšem jeho bodová ztráta na dnešního soupeře je momentálně osmibodová. Hosté hrají ve slušné formě, po zimní pauze odehráli čtyři souboje a ještě ani jednou neprohráli!

Pěkný den přeji všem fotbalovým příznivcům, slovenská Fortuna Liga má na programu úvodní kolo ve skupině o titul, FK DAC Dunajská Streda narazí na MFK Ružomberok.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.