HC Litvínov – Plzeň 1:4 (kon.) | Slavia – Liberec 1:2 (kon.) | Chomutov – Kladno 1:4 (kon.)
Sparta – Mountfield HK 4:3 (po pr.)
HC Sparta Praha
4:3 (1:2, 0:0, 2:1 - 1:0) Stav série: 1:0
Mountfield HK
Neděle 17.03.2019, 14:30Play-off ELIOD extraligy dorostu sk. "A" • Čtvrtfinále

Pro tuto chvíli se s Vámi z Tipsport areny loučím, hezký zbytek neděli a někdy na počtenou! (16:47:04)

Poměrně rychle bylo o vítězi v prodloužení rozhodnuto! Mírně navrch měli hosté, nicméně Sparta se dokázala postupně z tlaku vymanit a sama se dostávala do útoku. Jako úspěšný nakonec byl pokus Michala Vitoucha, který vytřelil Pražanům první vítězství ve čtvrtfinálové sérii. Do Hradce Králové tak pojede Sparta s mečbolem na postup do semifinále.

62:21
    Sparta právě vstřelila branku!
    Obrovská radost sparťanů na ledové ploše, když se celá střídačka vyvalila po vítězném gólu. Rychlý útok předvedl Adamec, který nalezl před bránu najíždějícího MICHALA VITOUCHA, který poslal kotouč k pravé tyči. Asistence: Andrej Adamec.

61:43
    Rychle do protiútoku nabruslil Adam Jirků, nicméně Krbeček zavčasu pokryl skákavou pryž.

61:41
    Rychlý výpad Sparty zastavili zavčasu obránci Hradce, hosté otáčejí hru.

61:17
    Sparťanská kombinace však nezaznamenala v útočném pásmu úspěch a jde střídat.

60:44
    Vitouch zavezl puk do pásma podél pravého mantinelu, Sparta může zaútočit.

60:30
    Slafkovský s Pajerem šli do útoku, ale jejich pokus přerušil na modré hvizd rozhodčího.

60:07
    Hned na úvod se musel jeden člen hradeckého realizačního týmu krýt před letícím kotoučem na střídačku. Vhazuje se ve středním pásmu.

60:01

Třetí dějství nabídlo opravdu strhující podívanou. Hradec nastoupil sebevědomě do třetí třetiny, nicméně domácí byli rovnocenným soupeřem. Poté přišlo vyloučení hostů a dosud jedinou přesilovou hru proměnil Adam Mácha, bylo vyrovnáno. Pražané se nažhavili a byli nebezpečnější na hřišti. Z toho také vytěžili vedení z hole Alberta Bareše. Jenže Šimon Marha srovnal na 3:3. Následuje tak desetiminutové prodloužení čtyři na čtyři.

60:00

59:38
    Pražané s podporou fanoušků v zádech tlačí na hostující bránu, Tichý kryje jeden pokus za druhým.

59:28
    Po rychlém výpadu Hradce do středního pásma domácí otočili hru, Tichý vychytal další sparťanský pokus.

59:07
    Velká příležitost Davida v mezikruží, jenže Tichý předvádí sebevědomí zákrok.

58:54
    Krupička tygřím skokem poslal puk z obranné třetiny do středního pásma a jde střídat.

58:40
    Tichý chtěl předejít problémům, proto podržel puk před dojíždějícími sparťany před bránu.

58:12
    Hosté rozehrávají zpoza své brány, domácí jim to ale nechtějí usnadňovat a pokoušejí se nahrávky vypíchnout.

57:05
    Sparťané chtěli jít dopředu, proti byl Tichý, který si vyjel z brány a rozehrál kotouč dopředu na své spoluhráče.

56:12
    Hradec právě vstřelil branku!
    Nervydrásající zápas pokračuje! Rychlostí přihrávek se blýskli královéhradečtí šikulové, nejprve Slafkovský obdržel nahrávku Pajera v mezikruží. Prvně jmenovaný posunul puk nalevo na osamoceného ŠIMONA MARHU a Krbeček byl bezmocný proti jeho zakončení. Asistence: Juraj Slafkovský a Lukáš Pajer.

55:58
    Východočeši rozehrávají ze středního pásma.

55:28
    Jenže Hradec rychle otáčí hru a Krbeček znovu musí mít zvýšenou pozornost.

55:10
    Sparta se osvobozuje a okamžitě míří kupředu za kotoučem.

54:54
    Krbeček předvedl důležitý zákrok proti dorážejícím hostům, následuje vhazování v jeho blízkosti.

54:46
    Hradec jde skutečně srdnatě za vyrovnáním, Pražané se nedokáží vymanit ze svého území.

54:14
    Budina sprintoval do útočné třetiny za pukem, aby mohl svést souboj se sparťanem, který byl u kotouče dříve.

53:45
    Hradecká rozehrávka na modré byla lehce nepřesná a všichni hosté musí z pásma vn, aby nebyl pískán další ofsajd.

53:31
    Šimon Marha obdržel přihrávku na modrou čáru, prodral se do pásma podél pravého mantinelu a vystřelil z kruhu, Krbeček drží puk v náruči.

53:12

52:56
    Útočné tažení Východočechů překazil ofsajd, bude se vhazovat ve středním pásmu.

52:30
    Richard Němec ochotně padl do střely Hradce a těžce bruslí na střídačku.

52:07
    Sparta vyhazuje puk na druhý konec hřiště, Hradec musí zahájit nový útok.

51:57
    Krbeček raději pokryl puk před nepříjemně tlačícími hosty.

51:33
    Střela z levého kruhu Krbečka nepřekvapila, stejně tak ani teč nepropadla mezi tyčí a betonem domácího gólmana.

51:12
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Patrik Brůna – 2 min., sekání).

51:10
    Slafkovský poslal do brejku Giesla, který však měl znepříjemněné zakončení faulem sparťana, bude se vylučovat!

50:24
    Hradec se snaží vyrovnat stav zápasu, nicméně Pražanům vedení vlilo čerstvou krev do žil.

49:28
    Sparta je při chuti, v útoku měl další gól na hokejce Jan Krupička, Tichý vyrazil puk před sebe. K odraženému kotouči se dostal ještě jeden dojíždějící sparťan, ale ani on nevyzrál na hostujícího gólmana.

48:44
    Tipsport arena bouří, sparťané se poprvé v zápase ujímají vedení. Pražané zabojovali v dalším protiútoku a z předbrankového prostoru zaúřadoval ALBERT BAREŠ. První jeho střela se odrazila od Tichého výstroje, nicméně dorážku už bez obtíží poslal do poloodkryté klece. Asistence: Jakub Červenka, Richard Němec.

48:31
    To se jí však nedaří a Hradec se chce prokousat přes střední pásmo.

48:04
    Theimer poslal puk za bránu hostů a Sparta se pokusí setrvat v útočné třetině co nejdéle.

47:41
    Rychlý výpad hostů zastavuje zákrokem Krbeček.

47:32
    Domácí potřebovali vystřídat, a tak Východočeši mají konečně dostatek klidu na rozehrávku.

46:46
    Sparta nutí Hradec rozehrávat z jeho pásma, zatím však Pražané nepouštějí soupeře dopředu.

46:17
    Jenže Hradec dále dusí Spartu v jejím pásmu, Pražané se musí urputně bránit hostujícímu snažení.

44:59
    Tak tohle byla chybka ze strany domácího gólmana! Nejprve ukradl puk ujíždějícímu Gieslovi, který kotuč nestihl včas dojet. Krbeček chtěl rozehrát dopředu, ale jen namazal dojíždějícímu hostujícímu hráči, na poslední chvíli dokázal gólman odčinit své pochybení.

44:42
    Jenže ofsajdu se dopustil také sparťan David a jeho cesta do útočného pásma končí velmi brzy.

44:14
    Hosté se pokoušejí vykřesat útočnou akci a navrátit na svou stranu zpět vedení, jejich snahu zastavuje ofsajd.

42:50
    Hra se trochu zklidnila a bojuje se zejména o přechod středního pásma.

41:33
    A je to právě ADAM MÁCHA, který překonává Tichého a vyrovnává stav zápasu. Sparta totiž využila zmatku před bránou, hostujcí gólman již neměl Máchu ve svém brankovišti a sparťan se dostal ke střele z mezikruží. Asistence: Josef Broš.

41:23
    Mácha se střetl v brankovišti s Tichým, snaží se ale z kontaktu rychle vymotat.

41:03
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Matěj Havlíček – 2 min., nedovolené bránění).

40:55
    Střelu z kruhu Krbeček vyrazil a puk okamžitě rozehrává, spoluhráče měl totiž blízko, ti jdou okamžitě do útoku.

40:39

40:23
    Hradec zahajuje třetinu v přesilové hře a okamžitě jde také do útočné třetiny.

40:01

Hráči se připravují ke startu třetí třetiny, uvidíme, co nám přinese. Pojďme na to.

Druhá třetina byla na vyloučení ještě bohatší než ta první. Obě dvě mužstva hojně navstěvují trestnou lavici, nicméně nikdo to zatím nedokázal ztrestat. Také proto je stav po čtyřiceti minutách stále 1:2. Třetí třetina odstartuje přibližně v 16:04.

40:00

39:25
    Po krátkém působění Mountfieldu před Krbečkem znovu domácí vyhazují a na led jdou čerstvé síly.

38:50
    Okamžitě se Sparta osvobozuje ze svého pásma a Hradec musí založit nový útok ze svého konce hřiště.

38:39
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min. pro hráčskou lavici – zdržování hry / porušení postupu vhazování). Trest odpyká František David.

38:25
    Krbeček včas přitiskl betony k sobě po střele z levého kruhu, pokračuje se dál v domácím obranném pásmu.

37:54
    Broš vletěl do předbrankového prostoru s cílem tečovat puk za Tichého, kotouč se mu odrazil jen od nohou zpět do pole.

37:29

37:21
    Jenže Východočeši se opět osvobozují a přesilovka se blíží ke konci.

37:03
    Hradec se osvobodil a Pražané musí zahájit nový útok zpoza své svatyně.

36:35
    Sparta se usadila v útočné třetině a pokouší se v přesilovce vyrovnat stav na 2:2, zatím bez úspěchu.

36:03
    Domácí v plném počtu. Sparta pokračuje v přesilové hře pět na čtyři.

35:29
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Matěj Pinkas – 2 min. + 10 min. osobní trest, zásah do hlavy nebo krku). Trest odpyká Jan Gaspar. Hraje se čtyři na čtyři.

35:20
    Jenže domcí okamžitě otočili hru a utekli do přečíslení tři na jednoho, zblízka zakončoval Lukáš Pajer, Krbeček zakročil betonem.

35:15
    Pražané se osvobozují a jdou střídat.

34:58
    Střela z mezikruží šla nad bránu domácích, pokračuje se dále.

34:34
    Hradec kombinuje před domácí svatyní, zatím si přihrávají po stranách.

34:12
    Ještě před návratem Pajera na led se Sparta dopustila icingu, vhazovat se bude před Krbečkem už ve hře čtyři na pět.

Hosté v plném počtu.Hrají přesilovou hru pět na čtyři.

34:03
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (František David – 2 min., držení). Hraje se čtyři na čtyři.

33:44
    Praždané jsou zpět v útočném pásmu a chtějí využít zbývající vteřiny přesilovky.

33:14
    Mountfield se v oslabení čtyři na pět dostává ke Krbečkovi, nicméně hráči jdou raději střídat.

32:48
    Hradec hraje ve čtyřech.

32:41
    Sparta se usadila před Tichým, hosté ji však nepouštějí k zakončení.

32:25

32:08
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Lukáš Pajer – 2 min., nedovolené bránění). Sparta bude 17 vteřin hrát čtyři na tři, poté začne její krátká přesilovka pět na tři.

31:53
    Urputný souboj hráči předvádí o puk v rohu hřiště u sparťanské svatyně, rozhodčí nechávají hru běžet.

31:24
    Marha se pokoušel podél mantinelu prodrat přes modrou čárou, dohra tělem jednoho z domácích jeho cestu zastavila.

30:48
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Matěj Beneš – 2 min., nedovolené bránění). Hraje se čtyři na čtyři.

30:25
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Michal Vitouch – 2 min., nedovolené bránění).

30:25
    Pomalým střídáním Sparty se hosté dostali do přečíslení tři na jednoho, jenže rozhodčí signalizuje vyloučení a jediný sparťan proti třem se dotýká kotouče a zastavuje útok.

29:49
    I když zkoušeli Královéhradečtí zahrozit v útočném pásmu, sparťané je obírají o kotouč.

29:17

29:06
    Sparta v závěru svého oslabení nepouští soupeře přes střední pásmo, hraje s pukem na hokejkách.

28:43
    Další úspěšné vyhození Pražanů k Tichému a mohou vystřídat.

28:08
    Pražané se úspěšně brání v oslabení, Hradec se nedokáže déle usadit v útočném pásmu.

27:32
    Po tvrdé střele se kotouč obloukem odrazil od mantinelu a dojíždí až k bráně hostujícího celku.

27:17
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Richard Němec – 2 min., hákování).

26:57
    Napovedená hostující rozehrávka posílá puk na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před královéhradeckou svatyni.

26:19
    Tichý podpořil své spoluhráče do útoku, zakončení jednoho z hostujících hráčů končí za bránou Sparty.

25:45
    Andrej Adamec se vydal do úniku stíhán jedním hostujícím hráčem, zkusil střelu mezi beton a vyrážečku, puk mu ale sjel s čepele a střela postrádala potřebnou razanci.

25:16
    Marha se sice prodral mezi sparťany do předbrankového prostoru, domácí však vypíchli kotouč.

24:54
    Hosté vyhodili pouze na zakázané uvolnění, bude tedy následovat buly před jejich svatyní.

24:40
    K jásotu domácích příznivců nyní Sparta opět ohrozila Tichého, hra však pokračuje dále.

24:14
    Slafkovský s Pajerem dokonce šli do útoku, druhý jmenovaný ale zprava přestřelil domácí svatyni.

23:42
    Hosté se ale zatím úspěšně brání domácím výjezdům, nyní se snaží rozehrát od své brány.

23:10
    Sparťané ale kurážné vstoupili do třetiny, jsou výrazně aktivnější na hrací ploše.

22:12
    Trojice Pražanů s Brošem na hrotu vystartovala do přečíslení, královéhradecký Tichý ale zůstal pozorný a i s trochou štěstíčka přečkal domácí gólovku.

21:42
    Mountfield se propracoval do útočné třetiny, bojuje se však jen o kotouč v rohu hřiště.

21:27

21:17
    V oslabení ujel sparťanům Juraj Slafkovský, i když Krbečkovi nejprve puk vyskočil z náruče, rychle ho už trvale přikryl.

20:40
    Hradečtí se pokoušejí osvobodit z přesilovkového tlaku domácích, vyhazují za modrou čáru.

20:17
    Hned na úvod dějství tu máme ofsajd Pražanů, bude se tedy opět vhazovat ve středním pásmu.

20:01

Hokejisté i rozhodčí jsou už na ledové ploše, za chvíli pokračujeme.

Opravdu pohledný hokej nám nabídla první třetina čtvrfinálového duelu mezi Spartou a Hradcem Králové. K vidění bylo mnoho protiútoků, přečíslení, dokonce zvonila i tyčka. V první polovině dějství bylo na programu několik vyloučení, nicméně žádný celkem přesilovou hru nezužitkoval. Vše se změnilo až ve 12. minutě, kdy puk za Krbečka procpal Lukáš Pajer a hosté šli do vedení. To záhy navýšil Matyáš Budina a Sparta rázem byla na kolenou. Nicméně domácí hokejisté nesložili zbraně a do konce první dvacetiminutovky snížili rozdíl na 1:2 trefou Jakuba Červenky. Druhé dějství odstartuje přibližně v 15:17.

20:00

19:27
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Matěj Pinkas – 2 min., krosček).

19:02
    Tak přeci se domácí nenechali střelecky zahanbit a před sirénou snižují na rozdíl jedné branky. JAKUB ČERVENKA předvedl polootočku v mezikruží a po zemi zametl kotuč za Tichého záda. Asistence: Albert Bareš.

18:50
    Znovu to hosté zkusili, jejich rychlý přechod modré čáry však zabrzdil hvizd rozhodčího – ofsajd.

18:33
    Jenže Hradec vytáhl rychlý protiútok, kterému se však Krbeček dokázal ubránit.

18:03
    Po delší pauze se probojovali sparťané před Tichého, uvidíme, co koncem dějství ještě vymyslí.

17:24
    Vitouch zkoušel poslat dopředu Theimera, toho ale o chlup puk minul a přes hostujícího obránce se mu kupředu těžko dostávalo.

17:06
    David Brožek zkoušel procpat kotouč k levé tyči, puk mu však přeskákal hokejku.

16:42
    Hradec tlačí opět v pásmu Sparty, která se snaží srdnatě bojovat o kotouč u zadního mantinelu.

16:16

16:12
    Domácí se úspěšně osvobozují a oba celky mohou vystřídat.

15:38
    Hradec zaujal přesilovkové rozestavení a hledá palebnou pozici, po které by se mohl ujmout tříbrankového vedení.

14:59
    Hostující útočné tažení zastavuje odpískaný ofsajd, sparťané mají před sebou nelehký úkol, ubránit se další přesilovce Východočechů

14:16
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Krupička – 2 min., faul kolenem).

13:37
    Vypadá to, že postupně začínají poměry sil na ledě výrazně krystalizovat s Hradec začíná i výsledkově prokazovat roli favorita. Sparťané neubránili hostující forvardy a po úspěšné střele MATYÁŠE BUDINY jde Mountfield do vedení 2:0. Asistence: Juraj Slafkovský, Lukáš Pajer.

12:48
    Jakoby se oba celky uklidnili první úspěšnou trefou, po rychlých obratech hry se objevuje zdlouhavý přechod středního pásma.

11:37
    Nakonec se volba vhazování před rozehrávkou stala Krbečkovi osudnou, po povedeném hradeckém vhazování totiž dostal kotouč na hůl LUKÁŠ PAJER, který poslal kotouč do sítě a zajišťuje svému týmu vedení. Asistence: Juraj Slafkovský.

11:34
    Hradec vyslal obloukem nahození do útočné třetiny, to okamžitě sparťanský gólman zachytil lapačkou, bude se vhazovat.

11:12
    Už jsou to zase Východočeši, kteří zkoušejí ohrozit Krbečka, Sparta ale v zápase dobře brání.

10:37
    Červenka dokonce ukořistil puk a prokličkoval před bránu, jeho zakončení zlikvidoval Tichý.

10:13
    Pražané se snaží znepříjemnit hostům rozehrávku z vlastní třetiny, Hradec neví kudykam.

09:23
    Adam Mácha vyjel do přečíslený spolu s Brošem, jeho pokus ale Tichý vyrazil.

09:13

08:37
    Hosté v plném počtu a hrají přesilovou hru pět na čtyři.

08:20
    Budina zkusil střelu z pravého kruhu, domácí gólman ji vyrazil do rohu hřiště.

07:45
    Podruhé v zápase zazvonila tyčka Krbečkovi svatyně, sparťanský brankář má dnes dobře postavené tyče.

Rychlý výpad předvedli Pražané, kteří jsou z hlediště podporováni zvukem trumpet.

07:13
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Oto Theimer. Hraje se čtyři na čtyři.

06:54
    Pelda už je však na ledové ploše, sparťané pokračují s klasickou početní výhodou.

06:37
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Juraj Slafkovský – 2 min., sekání). Sparta hraje přesilovou hru pět na tři.

06:11
    Bareš s Menzelem konečně zavezli puk před hostující bránu, brankář Tichý však situaci ustál a podržel puk.

05:42
    Domácí se zatím nedostávají v přesilovce před Tichého, naopak Hradec jim dělá nemalé potíže před Krbečkem.

04:55
    Domácí v plném počtu a hrají přesilovou hru pět na čtyři.

04:54
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Marek Pelda – 2 min., sekání).

04:30
    Pelda nahodil puk na bránu od modré, kotouč se odrazil do mezikruží, kde ve skoku zkoušel dorážet Jirků, ale marně.

03:43
    Mountfieldu se nedaří udržet před Krbečkem, domácí celkem zatím úspěšně brání svou svatyni.

03:18
    Pražané se okam,žitě osvobozují a hosté musí založit nový útok od svého gólmana.

02:55
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Jan Krupička – 2 min., podrážení).

02:47
    Další akce Josefa Broše, který přespurtoval hostující obranu, jeho střela těsně minula bránu.

02:14
    Sparťané se musí opět bránit královéhradecké ofenzívě, nicméně domácí nepouštějí soupeře od mantinelu.

01:46
    Po útočném tažení Hradce je Pražané vykazují až na druhý konec hřiště a znepříjemňují hostům rozehrávku od své brány.

01:18
    Nicméně Sparta se nenechává zahanbit, také se probojovala dopředu, střela Broše byla ale sražena obráncem.

00:30
    Dokonce už se halou neslo i zazvonění tyčky, Východočeši chtějí potvrdit roli favorita.

00:17
    Hradec se dostává okamžitě do útočné třetiny a Sparta se musí v úvodu bránit.

00:01

První pětky se již formují k úvodnímu buly, za pár okamžiků začínáme.

Kapitáni Adamec a Havlíček už si podali ruce mezi sebou i s rozhodčími, následuje ještě předzápasový rituál mužstev u svých branek.

Hráči i rozhodčí už se připravují ke startu prvního čtvrtfinálového klání, nejprve pozdrav na modrých čarách.

HC Sparta Praha: Krbeček, Dlouhý – Tomov, Brůna, Ludvík, Ducháč (A), Menzel, Adamec (C), Horáček – Broš, Bareš, Mácha, Krupička, Straka, David, Červenka, Kalný, Němec, Theimer, Vitouch (A).

Mountfield HK: Tichý, Žalčík – Táborský, Boukal, Havlíček (C), Řehák, Pelda (A), Jerman, Pinkas – Giesl, Gaspar (A), Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek, Marha.

Rozhodčí: Vojtěchovský – Zháňal, Zmeškal..

Pražané se ve druhé fázi soutěže dokázali pevně posadit do sedla, když prohráli jen dva ze dvaceti utkání, dokonce šestnáct zápasů v řadě udrželi vítěznou sérii. Probojovali se tak ze skupiny C do play-off, kde narazí na Hradec Králové. Ten si zajistil účast ve vyřazovacích bojích již ve skupině Střed díky čtvrtému místu, v následné skupině A obsadil druhou příčku o pouhé čtyři body za prvním Kladnem. Královéhradečtí jsou jedním z adeptů na titul, nicméně proti rozjetým Pražanům nebudou mít lehkou práci. Mužstva v probíhajícím ročníku extraligy ještě síly vzájemně nezměřili, Sparta v první fázi zápasila ve skupině Západ.

Vítejte u sledování prvního utkání čtvrtfinálové série mezi domácí pražskou Spartou a hostujícím Hradcem Králové. Duel započne ve 14:30.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 20. Červenka (Bareš), 42. Mácha (Broš), 49. Bareš (Červenka, Němec), 63. Vitouch (Adamec) – 12. Pajer (Slafkovský), 14. Budina (Slafkovský, Pajer), 57. Marha (Slafkovský, Pajer)

HC Sparta Praha: Krbeček (Dlouhý) – Tomov, Brůna, Ludvík, Ducháč (A), Menzel, Adamec (C), Horáček – Broš, Bareš, Mácha, Krupička, Straka, David, Červenka, Kalný, Němec, Theimer, Vitouch (A).
    Mountfield HK: Tichý (Žalčík) – Táborský, Boukal, Havlíček (C), Řehák, Pelda (A), Jerman, Pinkas – Giesl, Gaspar (A), Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek, Marha.

Rozhodčí: Vojtěchovský – Zháňal, Zmeškal.