Buffalo – St. Louis 4:3 (2:1 po s.n.) | Minnesota – NY Islanders 2:3 (po pr.) | Dallas – Vancouver 2:3 (0:1 po s.n.)
Pittsburgh – Philadelphia 1:2 (po pr.) | Anaheim – Florida 3:2 (kon.) | Vegas – Edmonton 6:3 (kon.)
Vegas Golden Knights
6:3 (2:1, 1:1, 3:1)
Edmonton Oilers
Pondělí 18.03.2019, 03:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knightsa Edmonton Oilers.

Domácí hokejisté u příležitosti Dne Svatého Patrika nastoupí na rozbruslení v zelených speciálních dresech.

Hokejisté Vegas z farmy v AHL Chicago Wolves povolali brankáře Maxe Lagaceho. Ten by v tomto utkání mohl být náhradníkem.

Jedná se o třetí vzájemný zápas v této sezóně. Oba týmy dokázaly jednou vyhrát. Vegas naposledy porazilo Dallas 2:1, Edmonton porazil Arizonu 3:2.

Vegas Golden Knights: M. Subban (Lagacé) – Schmidt, Engelland, McNabb, Theodore, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Pirri, Eakin, Tuch – Carpenter, Bellemare, Reaves.

Edmonton Oilers: Stolarz (Koskinen) – Klefbom, A. Larsson, Nurse, K. Russell, Sekera, Benning – Lucic, Kassian, McDavid – Rieder, Draisaitl, Chiasson – Khaira, Nugent-Hopkins, Gagner – Gambardella, Cave, Currie.

Rozhodčí: Joannette, Pochmara – Nansen, Gallowa.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

00:01

00:38
    Mikko Koskinen hned musel zasahovat proti střele domácích. Ti se usadili v útočném pásmu.

01:31
    Vegas začalo aktivně, další střelu od modré čáry kryje hostující brankář. Mark Stone pálil a Mikko Koskinen byl připravený.

02:16
    Hra je nyní přerušena, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se tak bude před brankou Vegas.

02:42
    Mikko Koskinen s velkou dávkou štěstí dokázal betonem zastavit střelu Tucha, který měl před sebou odkrytou část branky. Následně brejk hostů neproměnil Connor McDavid. Trefil štangli.

03:34
    Dramatický úvod zápasu máme za sebou, jednak domácí předzápasový program, ale také úvodní šance.

04:00
    Shea Theodore udržel útočné pásmo.

04:16
    Shea Theodore vypálil od modré čáry, jeho projektil před brankou zblokoval jeden ze soupeřů.

05:14
    Adam Larsson pálil z dobré pozice, Malcolm Subban předvedl skvělý zákrok. Fanoušci Vegas jsou dnes velmi hluční.

05:40
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Pátý zápas v řadě bodoval MARK STONE. Tentokrát po výborné přihrávce spoluhráče z prostoru před brankou ránou z první překonal Koskinena, a tak k velké radosti fanoušků Vegas domácí vedou. Asistence: William Karlsson.
    05:40 Mark STONE - 1:0

06:30
    Golden Knights se prezentují dál velmi aktivním výkonem, hokejisté Oilers se musí bránit.

07:22
    Zakázané uvolnění se nepíská, hostující hráči musí hrát od své branky. Colby Cave nahazoval na branku Vegas.

08:00
    Ryan Carpenter vedl akci Vegas, k zakončení se nedostal.

08:20
    Shea Theodore se v útočném pásmu, Draisaitl vybojoval kotouč, a tak se směr hry otáčí.

08:50
    Jonathan Marchessault skvěle tečoval kotouč před brankou, ještě lépe dokázal zareagovat a zasáhnout Mikko Koskinen.

09:25
    Jujhar Khaira vypálil a jeho rána končí mimo branku. Komerční přestávka.

09:37
    Reilly Smith pálil z první, jeho rána byla zblokovaná.

11:00
    Vhazovat se bude před brankou Vegas. Hostující celek vyhrál souboj o kotouč, a tak obrana musí být pozorný.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

11:36
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Colin Miller – 2 min., hákování).

11:36
    Edmonton hraje přesilovku, ránu od modré čáry, kterou vyslal Oscar Klefbom, kryje brankář Malcolm Subban.

12:17
    Leon Draisaitl se usadil v útočném pásmu, pokoušel se něco vymyslet. Následné dvě střely kryje Malcolm Subban. Jeho spoluhráči pak vyhazují.

13:14
    Edmonton právě vstřelil branku!
    V přesilovce dokázal hostující celek vyrovnat. Po rychlé akci spoluhráčů se tvrdou ránou do protipohybu brankáře prosazuje RYAN NUGENT-HOPKINS. Asistence: Connor McDavid, Oscar Klefbom.
    13:14 Ryan NUGENT-HOPKINS - 1:1

13:25
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Colby Cave – 2 min., držení).

13:50
    Vegas se nemůže stabilněji usadit na útočné polovině. Hosté zodpovědně brání.

14:21
    Mikko Koskinen kryje kotouč po střele domácího hráče, Vegas získalo buly ve středním pásmu.

14:30
    Paul Stastny hledal spoluhráče na druhé straně útočného pásma, ale minul. Následně se po chybě Nate Schmidta dostal do šance Leon Draisaitl. Jeho blafák končí mimo branku.

15:25
    Oddechový čas pro hosty. Mizerná přesilovka Vegas.

15:39
    Komerční přestávka.

16:00
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Vegas se nyní pokouší hrát aktivně, ale má problémy s přesností přihrávek.

Wayne Gretzky pochopitelně sleduje tento zápas z jedné z VIP lóží T-Mobile Areny.

16:28
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., nedovolené bránění).

17:02
    Edmonton nedokázal vyhodit kotouč, a tak mohou hrát domácí.

17:17
    William Karlsson se pokoušel vybojoval kotouč, což se nepodařilo, a proto mohli hosté snadno vyhodit.

17:42
    Paul Stastny a Paul Stastny nedostali kotouč do útočného pásma. Je za brankou Vegas.

18:08
    Necelé dvě minuty zbývají do konce první třetiny, domácí sice hrají početní výhodu, ale mají problémy se ziskem pásma.

18:40

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:05
    Tomáš Nosek vyslal do brejku CODY EAKINA. Ten se střelou nespěchal, vylepšil si střeleckou pozici, a pak poslal kotouč do horního růžku branky. Vegas se dostává do vedení. Asistence: Tomáš Nosek a Ryan Carpenter.
    19:05 Cody EAKIN - 2:1

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Mark Stone poslal domácí celek do vedení, pak dokázal v přesilovce rychlou střelou srovnat Ryan Nugent-Hopkins. Vegas ale ještě v první třetině získalo náskok zpět, prosadil se Cody Eakin po pasu Tomáše Noska.

20:01

20:18
    Domácí celek špatně rozehrál, píská se icing, buly před brankou Subbana.

20:22
    Hostující celek dokázal rychle po vhazování vyrovnat. Connor McDavid vyhrál buly, a pak puk zamířil před branku, kde byl zcela volný LEON DRAISAITL. Asistence: Connor McDavid.
    20:22 Leon DRAISAITL - 2:2

21:24
    Stav zápasu je tedy vyrovnaný, a tak začínáme od začátku. Skvěle nyní Malcolm Subban zastavil akci hostů.

21:47
    Zack Kassian tečoval kotouč před brankou, a tak musel zasahovat Malcolm Subban.

21:50
    Edmonton hraje v úvodu třetiny aktivněji, domácí hráči se musí bránit.

22:12
    T-Mobile Aréna se znovu raduje, domácí hráči se opět dostávají do vedení, tentokrát se střelou na lapačku prosazuje JONATHAN MARCHESSAULT. Asistence: William Karlsson a Nate Schmidt.
    22:12 Jonathan MARCHESSAULT - 3:2

23:53
    Mark Stone zkoušel rychle dostat kotouč do útočného pásma, což se mu podařilo, Paul Stastny však pálil nepřesně.

25:14
    19:10, střeleckou převahu mají domácí hokejisté, kteří hrají aktivně a snaží se navýšit své vedení.

25:45
    Shea Theodore rozehrává od své branky, následně ale jeho spoluhráči šli střídat, a tak jen nahodil kotouč.

26:16
    Colin Miller od modré čáry trefil jen střed branky, kde byl Mikko Koskinen.

26:37
    Fanoušci ženou hokejisty Vegas vpřed za další vstřelenou brankou.

29:07
    Sledujeme dlouhou pasáž hry, ve které se nepřerušuje, oba týmy střídají za hry.

29:24
    Oilers se nyní dostali do útočného pásma, Malcolm Subban své spoluhráče podržel, poradil si se střelou z mezikruží.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině, nyní hraje aktivněji hostující celek a domácí hráči mají problémy.

30:40
    Komerční přestávka po hostujícím postavení mimo hru.

31:12
    Mark Stone autorem další střely, se kterou si dokázal poradit hostující brankář.

31:32
    Špatná rozehrávka Oilers znamená, že se bude vhazovat před brankou Oilers.

32:05
    Milan Lucic se pokoušel probojovat do střelecké pozice, domácí obrana ho ale nenechala vypálit.

32:30
    Jon Merrill rozehrává od své branky.

33:26
    Deryk Engelland to zkoušel z dobré střelecké pozice, jeho projektil byl nepovedený.

34:01
    Connor McDavid je na ledě a to znamená pro domácí obranu bacha, bacha, bacha.

34:11

34:41
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu, mnoho výraznějších šancí momentálně k vidění není.

35:02
    Dostáváme se do finální fáze hry, po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Oilers.

36:17
    Edmonton se nyní usadil v útočném pásmu, kde se pokoušel něco vymyslet. Ke střele se však nedostal.

36:42
    Blesková protiakce Vegas střelu na branku nepřinesla.

37:00
    Cody Eakin to zkoušel individuálně, ale jeho rána končí mimo branku.

37:23
    Ryan Nugent-Hopkins vybojoval kotouč v útočném pásmu, Sam Gagner se ke střele přes obránce nedostal.

37:43

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, aktivněji hrají hostující celek.

38:30
    Jonathan Marchessault zakončoval, jeho rána však nebyla příliš přesná.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině, domácí celek se nyní usadil v útočném pásmu. Shea Theodore pokračoval v akci.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině dokázal Leon Draisaitl vyrovnat, pak se ale prosadili znovu domácí, trefil se Jonathan Marchessault, který je autorem zatím rozhodující branky.

40:01

40:40
    Domácí celek krátce po začátku třetí třetiny navyšuje své vedení, Smith vyslal do šance JONATHANA MARCHESSAULTA, jeho rána propadla až za brankovou čáru. Asistence: Reilly Smith.
    40:40 Jonathan MARCHESSAULT - 4:2

41:39
    Postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

42:15
    Domácí celek nyní rozehrává od své branky, pokouší se hrát aktivně, ale musí klást důraz také na obranu.

42:37
    Darnell Nurse to zkoušel individuálně, ale obrana si s jeho pokusem dokázala poradit.

43:26
    Zbytečně se nepřerušuje, hraje se spíše ve středním pásmu, oba celky střídají za hry.

43:55
    Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Vegas. Malcolm Subban musí být pozorný.

45:52
    A je sníženo na rozdíl jediné branky, tentokrát to hosté sehráli dobře a vyšlo jim to. Ránu, kterou vyslal KRIS RUSSELL brankář Vegas vůbec neviděl, navíc byl před ním další hráč. Kotouč si našel cestu od brány. Asistence: Sam Gagner a Jujhar Khaira.
    45:52 Kris RUSSELL - 4:3

46:43
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit.

47:18
    Vegas se pokouší dostat stabilněji do útočného pásma. Paul Stastny pálil, jeho ránu tak tak Mikko Koskinen vyrazil betonem.

48:00
    Osm minut hry ze třetí třetiny je pryč, oba celky se dokázaly prosadit. Domácí ale stále mají k dispozici těsné vedení.

48:15
    Momentálně k vidění není mnoho šancí.

49:45
    Platnost branky potvrdilo video, domácí vedou o dvě branky. BRAYDEN MCNABB vypálil od modré čáry, kotouč brankáři propadl a tak tak se dokutálel za brankovou čáru. O nedovolené bránění Koskinenovi nešlo. Asistence: Shea Theodore a Ryan Reaves.
    49:45 Brayden MCNABB - 5:3

50:27

51:00
    Edmonton se nyní pokouší všechny síly vrhnout do útoku. Connor McDavid ani Leon Draisaitl nedokázali své šance proměnit.

Dnešní utkání sleduje 18.317 diváků.

51:30
    Alex Tuch se dostal do útočného pásma, jeho rána byla zblokovaná.

51:38
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., sekání).

52:00
    Vegas přišlo o útočné pásmo, domácí hrají se tak musí znovu snažit dostat před branku Oilers.

52:20
    Max Pacioretty se dostal do postavení mimo hru, buly ve středním pásmu.

53:20
    Domácí celek hraje dobře přesilovku, snaží se něco vymyslet v útočném pásmu.

53:42

53:42
    Vegas sice výraznější šanci v přesilovce nemělo, ale udrželo hru daleko od své branky.

54:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nyní nemůže dostat výrazněji do útočného pásma.

54:58
    Max Pacioretty pálil z dobré střelecké pozice, jeho ránu kryje brankář Oilers. Mikko Koskinen byl připravený. Komerční přestávka.

55:52
    Connor McDavid se propracoval do dobré střelecké pozice, ale domácího brankáře překonat nedokázal. Následná akce Vegas byla nepřesná.

56:32
    Leon Draisaitl chyboval, přišel o kotouč, a tak se do brejku dostal ALEX TUCH. Počkal si na první pohyb brankáře, a pak mezi betony poslal kotouč. Devatenáctý gól v sezóně.
    56:32 Alex TUCH - 6:3

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:25
    Vegas rozehrává od své branky, situaci zvládlo, a tak se rychle dostalo na útočnou třetinu.

58:15
    Domácí hokejisté kontrolují hru a míří za výhrou v tomto zápase.

58:35
    William Karlsson sice kotouč v útočném pásmu nedobruslil, ale mrzet ho to příliš nemusí.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:10
    Ještě jedno zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Vegas.

59:30
    Už se pravděpodobně nic nestane.

Ve druhé třetině dokázal Leon Draisaitl vyrovnat, pak se ale prosadili znovu domácí, trefil se Jonathan Marchessault.

Ve třetí třetině Jonathan Marchessault poslal Vegas do vedení 4:2. Za hosty pak sice snížil Kris Russell, ale následně se trefili znovu hráči Golden Knights. Brayden McNabb a Alex Tuch uzavřely gólový účet zápasu.

1. Jonathan Marchessault (VEG) 2+0
    2. Mark Stone (VEG) 1+0
    3. William Karlsson (VEG) 0+2

Československá stopa v utkání:
    Andrej Sekera (EDM) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:23
    Tomáš Nosek (VEG) 0+1, 1 střela, čas na ledě 12:57 (05:49:19)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Mark Stone (W. Karlsson), 20. Eakin (Nosek, Carpenter), 23. Marchessault (W. Karlsson, R. Smith), 41. Marchessault (R. Smith), 50. McNabb (Theodore, Reaves), 57. Tuch – 14. Nugent-Hopkins (McDavid, Klefbom), 21. Draisaitl (McDavid), 46. K. Russell (Gagner, Khaira)

Vegas Golden Knights: M. Subban (Lagacé) – Schmidt, Engelland, McNabb, Theodore, Merrill, C. Miller – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Pacioretty, Stastny, Mark Stone – Nosek, Eakin, Tuch – Carpenter, Bellemare, Reaves.

Rozhodčí: Joannette, Pochmara – Nansen, Gallowa

Diváci: 18.317