Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (19:54:44)

Dominik Hrachovina (Barys) – odchytaných minut: 16:20, 1 inkasovaná branka,

Vhazování: 21 – 23.
    Zablokované střely: 12 – 7.
    Hity: 13 – 18.
    Diváci: 5 397.

Jestřáby z Omsku jdou do vedení v sérii naprosto zaslouženě! V dnešním prvním utkání na „domácím“ ledě v areně Balašicha přehráli svého soupeře jasně 5:0! Klíčem k dnešní výhře byly jednoznačně čtyři využité přesilové hry!

59:30
    Astana drží kotouč na svých hokejkách a Avangard už ji nechává kombinovat.

58:44
    Jegor Petuchov (Astana) prohnal svou přihrávku brankovištěm Igora Bobkova, ale nikdo z jeho spoluhráčů se do ní nevložil.

58:01
    Poslední dvě minuty utkání. O osudu druhého vítězství Omsku v sérii již není pochyb.

57:20
    Igor Bobkov (Omsk) chce dnes udržet čisté konto. Jeho zákrok betonem proti ráně Alexeje Makljukova o tom více než přesvědčoval.

56:03
    Semjon Košelev (Omsk) si teď v útočné třetině dělal co chtěl, ale branku Hrachoviny z dobré pozice netrefil. Barys už je hodně odevzdaný.

55:04
    Pětiminutová přesilovka Omsku je u konce. Hraje se pět na pět.

54:38
    Sergej Šumakov (Omsk) vyhnal své spoluhráče z útočné třetiny nepřesnou přihrávkou. Už je to ze strany Omsku hodně exhibiční tempo.

54:02
    Souboj Dominik Hrachovina vs. Nikita Pivcakin vyšel opět pro rodáka z Brna.

53:20
    Dominik Hrachovina (Astana) vyrazil střelu Nikity Pivcakina od modré a poté Barys vyhodil.

53:01
    Omsk pokračuje v dlouhé přesilové hře.
    52:19 Cody FRANSON - 5:0

52:19
    Avangard právě vstřelil branku!
    Čtvrtá využitá přesilovka Omsku v utkání! Taylor Beck nabili v přesilovce čtyřech proti třem CODY FRANSONSOVI, jenž propálil svou dělovkou bezmocného Dominika Hrachovinu. I český brankář je tak dnes překonán – 5:0! Asistence: Taylor Beck.

51:50
    Taylor Beck (Omsk) zavezl kotouč a Omsk kombinuje v útočné třetině.

51:30
    Ve třech se mohla prosadil Astana! Matt Frattin ujel po pravé straně a málem našel mezeru mezi betony Bobkova!

51:19
    Přesilovka Omsku čtyř proti třem – 1:04!

51:19
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., sevření puku rukou).

50:56
    Dominik Hrachovina (Astana) si svou lapačkou počkal na lehkou střelu Nikity Pivcakina a přerušil hru.

50:24
    Dlouho přesilovku Omsku zkrátil svým faulem David Desharnais (Omsk) – 2 minuty za nedovolené bránění.

50:04
    Patrice Cormier (Astana) předvedl hodně nesportovní zákrok, když sekl zezadu úmyslně do lýtka Ansela Galimova (Omsk), a je z toho trest 5 + do konce utkání pro Comriera.

49:43
    Igor Bobkov (Omsk) nemohl vidět střelu od modré, přesto se kotouč odrazil od jeho hrudi mimo domácí branku.

48:39
    Viktor Svedberg (Astana) dlouho držel Petrova, ale u českého sudí Martina Fraňa mu tento zákrok na hraně prošel.

47:35
    Dominik Hrachovina předvedl pravým betonem úspěšný zákrok a vyrazil kotouč do rohu kluziště.

46:55
    Na druhé straně v brankovišti Omsku dnes kraluje Igor Bobkov, ten si počkal na ránu z pokleku z hole Cormiera.

46:15
    Český brankář čeká na svůj první zákrok, Sergej Širokov svým obloučkem branku Astany netrefil.

45:38
    Kirill Petrov obkroužil útočnou třetinu, na modré našel Jemelina, jehož rána minula branku Dominika Hrachoviny.

44:45
    Barys vyhodil kotouč přes všechny čáry – icing.

43:40
    Aspoň k něčemu byla čtvrtá branka Omsku dobrá. V brance Astany už bude úřadovat místo Karlssona rodák z Brna Dominik Hrachovina!

43:40
    Střídání v týmu Barys Astana: ze hřiště odchází Henrik Karlsson, přichází Dominik Hrachovina.
    43:40 Kirill SEMJONOV - 4:0

43:40
    O osudu třetího utkání je nejspíše rozhodnuto! Viktor Stålberg našel v rychlé akci před prázdnou klecí KIRILLA SEMJONOVA, který kotouč uklidil do prázdné branky – 4:0! Asistence: Viktor Stålberg a Ville Pokka.

42:46
    Astana ve čtyřech.

42:40
    David Desharnais a Taylor Beck ujeli ve dvou na jediného obránce, Taylor si přibrzdil, čímž se zbavil obránce, ale proti navýšení skóre byl Henrik Karlsson!

42:29
    A je po dvojnásobné přesilovce. Sergej Širokov (Omsk) – dvě minuty za hákování.

42:23
    Přesilovka Omsku pět na tři! Celkem tato výhoda může trvat až 23 vteřin!

42:23
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Darren Dietz – 2 min., nedovolené bránění).

41:56
    Jesse Blacker (Astana) spadl přes nohy Petrova a odklulhal na střídačku, vylučovat se ale nebude.

41:27
    Moc tomu nechybělo! Sergej Šumakov našel u pravé tyče volného Davida Desharnaisa, ten však před polo odkrytou brankou trestuhodně minul!

40:50
    Barys okamžitě po vhazování vyhodil kotouč přes všechny čáry. Uvidíme, zda Jestřáby využijí již čtvrtou přesilovou hru v utkání.

40:46
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Patrice Cormier – 2 min., nedovolené bránění).

40:20
    Na úvod třetí třetiny vyrážel střelu Viktora Svedberga Igor Bobkov.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:17 .

Střely na branku ve 2. třetině: 11 – 9.

Avangard zvýšil ve druhé třetině aktivitu a především je velmi efektivní v přesilových hrách. Ve druhém dějství využil hned dvě a vede o tři branky! Ve druhé třetině se prosadili Sergej Šumakov a Sergej Širokov.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Ještě jedno vhazování ve druhé třetině. Ofsajd Omsku.

39:25
    Igor Bobkov (Omsk) zastavil lehké nahození ze střední třetiny a předal kotouč svým obráncům.

39:01
    Poslední minuta druhé periody.

38:16
    Další teč před Karlssonem. Tentokrát to byl Andrej Stas (Omsk), ale jeho teč nebyla vůbec přesná a skončila daleko od hostující branky.

37:21
    Barys měl dobrou šanci na snížení. Jegor Petuchov však sám ze strany svou ranou neprocedil puk pod betony Bobkova!

37:06
    Sergej Širokov opět tečoval před brankou, v tomto případě však pouze do sítě nad brankou Astany.

36:12
    Tlak Omsku pokračuje a Maxim Čudinov pálil dvakrát po sobě od modré, v obou případech úspěšný brankář Astany Henrik Karlsson.
    35:07 Sergej ŠIROKOV - 3:0

35:07
    Je to o tři branky pro Jestřáby! Třetí využitá přesilovka domácích! Bombu od modré vyslal kapitán Alexej Jemelin a před brankou tečoval ideálně SERGEJ ŠIROKOV, který také překonal Karlssona – 3:0! Asistence: Alexej Jemelin a Maxim Čudinov.

34:11
    Omsk hezky kombinoval, ale nakonec celou souhru vystihl Patrice Cormier (Astana) a vyhodil puk přes všechny čáry.

33:51
    Pěkně se nám přitvrdilo. Další trest inkasuje za zbytečné sekaní Jesse Blacker (Astana) – přesilovka pět na čtyři pro Omsk.

33:18
    Tresty se nakonec pokrátily a hraje se v pěti na obou stranách.

33:18
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Michail Fisenko – 2 min., hrubost + 2 min., podrážení).

33:18
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Pavel Akolzin – 2+2 min, hrubost).

33:18
    Po aulu Michaila Fisenka na Valka přišla bitka Michail Fisenko vs. Pavel Akolzin, která vyzněla pro hostujícího hráče!

32:50
    Taylor Beck se hnal do přečíslení dvou na jednoho s Viktorem Stålbergem, nicméně kanadský forward nezvládl klíčkovou přihrávku a Jegor Šalapov přihrávku zablokoval.

32:15
    Produktivní Brandon Bochenski (Astana) o sobě dal vědět. Nahodil si kotouč do třetiny, sám si jej dojel a vypálil golfem na Bobkova. Domácí brankář ale zasáhl svou mohutnou postavou a podržel Barys na nule.

32:06
    Henrik Karlsson podržel další kotouč ve své výstroji a po reklamní pauze se bude vhazovat opět před jeho brankou.

31:14
    Teď to udělal krásně Taylor Beck, který se uvolnil kličkou o 180 stupňů, našel mezi kruhy Davida Desharnaise a opět se zaskvěl Henrik Karlsson v brance Astany!

30:18
    Ihned po vhazování našel David Desharnais samotného před brankou Sergeje Šumakova (Omsk), toho však vychytal Henrik Karlsson, který ale neví snad doteď jak tuto šanci kryl!

30:13
    Henrik Karlsson musel kontrolovat přes celou hrací plochu kotouč, jelikož právě celé hřiště jej vyzkoušel Maxim Čudinov.

29:30
    Sergej Širokov přenechal kotouč za modrou na Kirilla Petrova, jehož střelu však zablokoval obránce Barysu.

28:06
    Taylor Beck (Omsk) si převzal kotouč ve střední třetině, prohodil si kotouč mezi bruslemi, poté však narazil na Jegora Šalapova (Astana) a nezakončil svou efektní akci.

27:42
    Jestřábi se osvobodili z tlaku Barysu pouze za cenu icingu.

26:12
    Omsk v plném počtu. Kirill Petrov na ledě.

26:05
    V závěru přesilovky měl Barys dvojitou šanci! Igor Bobkov nejprve vyrazil betonem střelu Frattina a poté dokázal reagovat i u své pravé tyče na dorážku Brandona Bochenskiho!

25:45
    Kirill Semjonov (Omsk) zablokoval střelu Curtise Valka.

25:13
    Brandon Bochenski však nezpracoval tvrdou přihrávku od Boyda a domácí se opět osvobodili.

24:52
    Dustin Boyd (Astana) podržel kotouč a Barys je v útočné třetině s kotoučem.

24:32
    Viktor Stålberg (Omsk) vyhodil kotouč přes všechny čáry a Barys musí začít od svého brankáře.

24:12
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Petrov – 2 min., podrážení).
    22:57 Sergej ŠUMAKOV - 2:0

22:57
    Omsk využívá svou druhou přesilovku v utkání! Tohle však byla veliká paráda! Taylor Beck naznačil na pravém kruhu střelu, předal kotouč přes šíři třetiny na SERGEJE ŠUMAKOVA a ten ranou z první do prázdné branky potěšil fanoušky v areně Balašicha – 2:0! Asistence: Taylor Beck.

22:09
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Curtis Valk – 2 min., držení).

21:58
    Trest Omsku skončil, a tak si Jestřábi zahrají kompletní dvouminutovou přesilovou hru.

21:28
    Stále ponechaná výhoda pro Omsk, ten zkušeně kombinuje s pukem a čeká až doběhne trest jejich hráči.

20:28
    Barys se sice nastěhoval hned při své přesilovce do útočné třetiny, ale dlouho v ní nevydržel, David Desharnais vyvezl kotouč a navíc si vynutil faul na svou osobu.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:20 .

Střely na branku po 1. třetině: 7 – 5.

Relativně vyrovnanou první třetinu rozhodla přesilová hra Jestřábů ve které se prosadil krásnou ranou o tyč Andrej Stas! Do druhé periody však nastoupí kazašský celek v přesilové hře a dá se očekávat, že bude chtít okamžitě dorovnat nepříznivé skóre.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:58
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Taylor Beck – 2 min., nedovolené bránění).

19:47
    Zakázané uvolnění Jestřábů přesouvá hru před Bobkova.

19:16
    Semjon Košelev (Omsk) si klepl na polovině hrací plochy, obdržel přihrávku od Cody Fransona, přebruslil obranu, nicméně v klíčový moment mu kotouč lehce sklouzl z hole, a tak s jeho střelou neměl Henrik Karlsson žádný problém.

19:01
    Začala poslední minuta úvodní periody.

18:04
    Kirill Semjonov (Omsk) zablokoval další ránu hostů, tentokrát šla z hole Jesse Blackera.

17:28
    Nikita Michajlis (Astana) se zkoušel prosadit po pravé mantinelu, jeho pokus o střelu však zablokoval holí zkušený Alexej Jemelin.

16:38
    Barys tentokrát své oslabení přežil a je v plném počtu.

16:01
    Cody Franson (Omsk) si udělal malý výlet a ranou z pravého kruhu jen těsně minul pravou tyč Karlssonovi branky.

15:31
    Nikita Pivcakin (Omsk) netrefil od modré branku Karlssona a kotouč vyletěl až ven z útočné třetiny Avangardu.

14:38
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Dmitrij Ševčenko – 2 min. + 10 min., zásah do hlavy nebo krku).
    13:12 Andrej STAS - 1:0

13:12
    Trošku netradičně, přesto Avangard svou první přesilovku v utkání využívá! Dobrou rychlost ve středním pásmu nabral ANDREJ STAS a ranou přes Blackera cinkl o horní tyč a kotouč zapadl do sítě – 1:0! Asistence: Alexej Jemelin a Igor Bobkov.

12:31
    Omska hledal cestu do útočné třetiny a nakonec zato vzal sám Kirill Semjonov (Omsk), projel mezi dvěma obránci, ale sám před Henrikem Karlssonem neuspěl!

12:00
    Další vyhození, tentokrát se o to postarali sami hráči Barysu.

11:25
    David Desharnais (Omsk) vyhrál buly, nicméně pár vteřin poté se sami domácí připravili o útočné pásmo.

11:24
    První vyloučení v utkání. Jegor Šalapov (Astana) podrazil na modré Arťoma Manukjana a je potrestán dvěma minutami za podrážení.

11:18
    Střela Comriera sražena do ochranné sítě a uvidíme teprve první komerční pauzu.

10:57
    Kirill Petrov (Omsk) nezpracoval dlouhou přihrávku a je z toho icing Avangardu.

09:34
    Hraje se dlouhá pasáž bez přerušení, hra má vynikající tempo a útok střídá útok.

08:45
    Z protiútoku měli první velkou šanci také hosté z Astany! Nadvakrát dorážel na brankovišti Pavel Akolzin a poté ještě Dmitrij Grenc, nicméně Igor Bobkov odolal a udržel skóre Bayrysu na nule.

08:12
    Alexej Jemelin (Omsk) hledal před brankou na teč Denise Zernova, ten však kotouč jen lehce lízl mimo tři tyče.

07:08
    Barys je ovšem o něco aktivnější, Darren Dietz vystřelil zpoza obránce a Igor Bobkov musel vytrčit svůj pravý beton a jeho střelu vyrazit do rohu kluziště.

06:07
    Dmitrij Grenc (Astana) nahazoval kotouč někam na zadní tyč, domácí obrana jej však zablokovala. Úvod utkání je poměrně opatrný od obou stran.

05:11
    Zakázané uvolnění domácího Omsku přesouvá hru před jasnou jedničku Avangardu, Igora Bobkova.

04:26
    Nejproduktivnější hráč Sněžných levhartů Brandon Bochenski nebyl úspěšný při své návštěvě útočné třetiny. Nejprve mu překazil přihrávku sudí a poté obránce Omsku.

03:21
    Denis Zernov (Omsk) pronikl do třetiny, udělal protisměrnou kličku a hezkou žabičkou našel na modré Maxima Čudinova, jehož střelu však zablokoval Dustin Boyd.

02:36
    David Desharnais (Omsk) velmi obětavě zablokoval střelu Viktora Svedberga od modré. Igor Bobkov tak stále nemusel zasahovat.

01:10
    Na druhé se ke střele dostal a velkou šanci měl Kirill Petrov (Omsk)! Ten zůstal úplně sám u pravé tyč a zakončoval do polo odkryté branky, no Henrik Karlsson se vrhl ke své tyči a fantastickým zákrokem lapil jistou branku!

00:45
    Patrice Cormier (Astana) si počkal mezi kruhy, obdržel přihrávku, ale nakonec byla jeho hůl zablokována a hostující forward nedokázal vystřelit.

00:01
    Curtis Valk (Astana) vyhrál úvodní buly třetího semifinále Východní konference.

00:01

Oba dnešní soupeři jsou již na ledové ploše stadionu Balašicha a poslechneme si, jak hymnu ruské federace, tak hymnu Kazachstánu.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Avangard Omsk: Bobkov (Nalimov) – Jemelin (C), Pokka, Pivcakin, Franson, Čudinov, Bondarev – Desharnais, Širokov, Beck – Zernov, Košelev, Šumakov – Stålberg, K. Petrov, K. Semjonov – Fisenko, Manukjan, Stas – A. Galimov, Jaremčuk. Trenér: Hartley

Barys Astana: H. Karlsson (Hrachovina) – Svedberg, Makljukov, Šalapov, Dietz, M. Semjonov, Blacker, Orechov – Valk, Michajlis, Bochenski (C) – Cormier (A), Akolzin, Frattin – Boyd, Grenc, Ševčenko – Sagadejev, Petuchov, Asetov. Trenér: Skabelka

Rozhodčí: Naumov, Fraňo – Ivanov, Černyšov.

Dominik Hrachovina (Barys).
    Hlavní sudí: Martin Fraňo.

První dva zápasy série

1. zápas:
    Barys – Omsk 1:3 (0:2, 0:0, 1:1).

Branky: 45. Petersson – 13. Petrov, 18. Michejev, 59. Širokov (Do prázdné branky)

2. zápas:
    Barys – Omsk 4:2 (0:0, 2:0, 2:2).

Branky: 30. Blacker, 35 a 55. Boyd, 47 Bočenski – 45. Šumakov, 59. Franson.

Barys Astana

Barys stejně jako v prvním kole, tak i druhém začínal sérii doma, jelikož kazašskému celku patřilo po základní části druhé místo na Východě. V prvním kole play-off vyřadila Astana v poměru 4:3 na zápasy Nižnij Novgorod. Co se týče produktivity, tu táhne duo: muž, jenž již vlastní kazašské občanství Brandon Bočenski – 10 bodů (4+6) a Kanaďan Matt Frattin – 8 bodů (6+2). Brankovišti poté vládne, také již Kazach – Henrik Karlsson.

Avangard skončil po základní části na čtvrtém místě, a z toho důvodu se hraje až třetí zápas na „jejich“ ledě, respektive v jeho letošním azylu v hale Balašicha. Omsk vyřídil v prvním kole, celkem překvapivě, Kazaň – 4:0 na zápasy. V letošním play-off táhne Omsk více hráčů, ale ti nejproduktivnější jsou Sergej Šumakov – 8 bodů (6+2) a Taylor Beck – 8 bodů (1+7). Na druhé straně hrací plochy, tedy v brankovišti vládne Igor Bobkov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 14. Stas (Jemelin, Bobkov), 23. Šumakov (Beck), 36. Širokov (Jemelin, Čudinov), 44. K. Semjonov (Stålberg, Pokka), 53. Franson (Beck)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (44. Hrachovina) – Svedberg, Makljukov, Šalapov, Dietz, M. Semjonov, Blacker, Orechov – Valk, Michajlis, Bochenski (C) – Cormier (A), Akolzin, Frattin – Boyd, Grenc, Ševčenko – Sagadejev, Petuchov, Asetov.

Rozhodčí: Naumov, Fraňo – Ivanov, Černyšov