Tampa – Arizona 4:1 (kon.) | Chicago – Vancouver 2:3 (po pr.) | Los Angeles – Winnipeg 2:3 (kon.)
San Jose – Vegas 3:7 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
Vancouver Canucks
Úterý 19.03.2019, 01:40 • United Center, Chicago • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Co nejsrdečněji vítám všechny hokejové příznivce u sledování textového přenosu z duelu kanadskoamerické NHL, v němž Chicago Blackhawks od 1:30 vyzvou Vancouver Canucks. Tak si to nenechte ujít!

CHICAGO BLACKHAWKS

Blackhawks se po velmi nepovedené první polovině sezóny zvedli a zhruba deset kol před koncem základní části stále drží naději na postup do vyřazovacích bojů – na osmou Arizonu momentálně svěřenci Jeremyho Collitona ztrácí pět bodů a navíc mají zápas k dobru. Chicagští hokejisté se navíc mohou pochlubit skvělou formou, sobotní výhra 2:0 nad Montrealem byla pro Hawks už pátou v řadě.

VANCOUVER CANUCKS

Naděje Canucks na postup už je spíše v rovině utopie. Na Arizonu ztrácí svěřenci Travise Greenea už osm bodů a jejich forma z posledních týdnů nenapovídá tomu, že by se toto manko mělo nějak razantně snížit: z posledních deseti utkání urvali Vancouverští jen čtyři výhry. Ve zbytku sezóny se Canucks navíc budou muset obejít bez klíčového obránce Chrise Taneva. Jak se jim povede na ledě rozjetého Chicaga?

00:25
    Loui Eriksson si ve středním pásmu nedokázal zpracovat prudký pas, kotouč tak doletěl až na zakázané uvolnění.

01:19
    Po chybě Erika Gustafssona v rozehrávce se vydal kupředu Brock Boeser, jeho následnou střelu z pravého kruhu ale Corey Crawford bez potíží vyrazil.

02:06
    Troy Stecher obětavě zblokoval DeBrincatovu dělovku z první, Blackhawks ale ještě pokračují ve své akci.

03:03
    Jay Beagle nahazoval puk do prostoru před Crawfordem, tam ale nebyl nikdo v bílo-modrém dresu.

03:44
    Bo Horvat objel chicagskou svatyni a poté z otočky zakončil, střela mu ale nesedla podle představ a Corey Crawford bez potíží zasáhl.

04:20
    Dylan Sikura se zničehonic zjevil v předbrankovém prostoru, Thatcher Demko ale reflexivně zasáhl!

04:57
    Na opačnou stranu se okamžitě poté vydal Leivo, jeho projektil z pravého kruhu ale postrádal přesnost a kotouč orazítkoval jen zadní mantinel.

05:23
    Blackhawks si zahrají přesilovku, Tim Schaller (VAN) půjde pykat za zbytečné podrážení v útočném pásmu.

05:39
    Přesilová hra Chicaga začala střelou Patricka Kanea z pravé strany, Demko měl ale dobrý výhled a bez potíží zasáhl.

06:11
    Canucks se osvobozují, domácí hokejisté tak budou muset zakládat další akci až od brankáře Crawforda.

06:45
    Alex DeBrincat z vrcholu kruhů přestřelil a puk se poté navíc od zadního mantinelu odrazil až do středního pásma.

07:32
    Schaller už je zpět na ledě, Canucks se ale i nadále jen brání a stále se nemohou vymanit z vlastního pásma.

08:24
    Kunitzovo nahození od modré bylo zblokováno. O chvilku později to ještě zkusil Connor Murphy, ani on ale z podobné pozice neuspěl.

08:55
    Ofsajd a v něm Markus Granlund, následovat bude komerční přestávka.

09:48
    Hra se teď neustále přelévá ze strany na stranu, Corey Crawford ani Thatcher Demko se v úvodních minutách utkání rozhodně nenudí.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:43
    Leivo s Boeserem po pravé straně zavezli puk do útočné třetiny, načež se dostal ke střele od modré Troy Stecher. Jeho pokus tečoval právě Josh Leivo, kotouč ale skončil na boční síti.

11:39
    Aktivní Sikura se prokousal až ke střele z mezikruží, projektil chicagského mladíka ale Demko snadno vyrazil.

12:25
    Svěřenci Jeremyho Collitona málem zahrozili po Edlerově zaváhání v rozehrávce, Thatcher Demko ale tentokrát zasahovat nemusel.

13:21
    Střela Duncana Keitha se ještě otřela o výstroj Chrise Kunitze, kotouč ale nakonec skončil jen v ochranné síti.

14:15
    Po dalším přerušení hry hlasatel v United Center ohlásil komerční přestávku.

15:04
    Blackhawks vyhráli buly ve vlastním pásmu, načež se vydal kupředu Jonathan Toews a podařilo se mu dostat až přes útočnou modrou.

15:53
    Svěřenci Travise Greenea chytře vyhodili puk tak, aby neskončil na zakázaném uvolnění, Kane tak musí pokračovat ve hře.

16:44
    Thatcher Demko po Sikurově nahození raději přerušil hru, před námi je komerční přestávka.

17:35
    Josh Leivo našel v předbrankovém prostoru Troye Stechera, na jeho teč ale Crawford bleskurychle zareagoval.

18:21
    Eriku Gustafssononovi se napoprvé nepodařilo rozehrát, napodruhé i díky Patricku Kaneovi už ano.

18:45
    Obrovské šance na obou stranách. Nejprve Demko z bezprostřední blízkosti vychytal Sikuru, načež se vydal do protiútoku Horvat, který ale tváří v tvář Crawfordovi neuspěl!

18:55
    Blackhawks si zahrají další přesilovku, Biega (VAN) půjde pykat na dvě minuty za hákování.

19:25
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí nakonec dokázali přetavit obrovský tlak v úvodní branku! Chvilku poté, co nastřelil tyč našel Patrick Kane nenápadným nahozením v předbrankovém prostoru JONATHANA TOEWSE, který dokázal protečovat puk za Demka. Asistence: Patrick Kane.
    19:25 Jonathan TOEWS - 1:0

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodní dvacetminutovka je minulostí a do kabin se jde za stavu 1:0 pro Blackhawks. Oba týmy si dokázaly vytvořit několik gólových příležitostí, přeci jen o něco nebezpečnější ovšem byli svěřenci Jeremyho Collitona, jež poslal do vedení 35 sekund před sirénou kapitán Jonathan Toews.

Další třetina začne přibližně ve 2:34.

20:01

20:49
    Marcus Krüger (CHI) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění, Blackhawks půjdou do čtyř.

20:53
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté přesilovku bleskurychle využívají: Horvat vyhrál buly pro ALEXANDERA EDLERA a ten z první propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Bo Horvat.
    20:53 Alexander EDLER - 1:1

21:48
    Dylan Strome si nedokázal zpracovat prudký pas, puk poté doletěl až na zakázané uvolnění.

22:45
    DeBrincat omylem vyhodil puk až na tribunu, černá pryž se ale otřela o hrazení, a tak se vylučovat nebude.

23:42
    Nepovedená rozehrávka Canucks skončila jen u Gustafssona, který už ve středním pásmu nabírá rychlost.

24:20
    Erik Gustafsson se pokoušel najít volného Dominika Kahuna, toho ale zradilo zpracování.

25:04
    Ve skvělé střelecké pozici se znenadání zjevil Chris Kunitz, který ale nedokázal vyzrát na Themka!

26:22
    Nedáš – dostaneš a místo 2:1 je to 1:2! Brock Boeser si najel s pukem až mezi kruhy a jeho následnou střelu Crawford ještě dokázal vyrazit, proti dorážce MARKUSE GRANLUNDA už ale byl krátký. Asistence: Brock Boeser a Elias Pettersson.
    26:22 Markus GRANLUND - 1:2

27:08
    Slater Koekkoek byl u vyhozeného kotouče jako první, Canucks tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.

28:03
    Pettersson se vydal kupředu po pravém křídle, daleko se ale nedostal a Blackhawks už zakládají další protiútok.

28:29
    Ten nakonec zakončil střelou z vrcholu kruhů Connor Murphy, projektil zkušeného zadáka byl ale zblokován.

29:16
    Edler pod tlakem nerozehrál přesně, domácí ale poté jen vyhodili puk do útočné třetiny a odjeli vystřídat.

30:08
    Po Granlundově trefě na 1:2 se hra poněkud uklidnila, oběma týmům vázne rozehrávka a žádné šance k vidění nejsou.

31:03
    Hokejka jednoho z hráčů Canucks uvízla v Keithově brusli, domácí obránce se ale udržel na nohou a po odehrání kotouče se zaseknuté soupeřovy hole zbavil.

31:52
    Aktivně napadající hráči Vancouveru dělají domácím obráncům velké problémy, tentokrát svěřenci Jeremyho Collitona pouze vyhodili puk do bezpečí.

32:45
    Markus Granlund dostal nabito na pravý kruh, ležící Crawford ale bravurně zasáhl!

33:41
    Po pravém křídle se vydal kupředu Elias Pettersson a nakonec i zakončil, i s jeho střelou si ale Corey Crawford poradil.

34:36
    Patrick Kane nabil na pravý kruh volnému Sikurovi, jehož následná střela ale nebyla dostatečně prudká, a Demko si tak připsal rutinní zákrok.

35:29
    Hra byla po delší době přerušena, hlasatel v United Center posléze ohlásil komerční přestávku.

36:21
    Domácí si tak dlouho přihrávali puk v útočném pásmu, až o něj nakonec přišli a Duncan Keith se nyní musí vrátit pro černou pryž až do vlastní třetiny.

37:13
    Luke Schenn to zkusil od modré, Corey Crawford měl ale dobrý výhled a zkušeně přerušil hru.

38:05
    Beagle se Schallerem zabojovali ve středním pásmu, načež se dostal do zakončení druhý jmenovaný, jeho nahození ale bylo zblokováno.

39:02
    Canucks zvítězili jen jednou z posledních šesti venkovních utkání, zhruba minutu před koncem druhé třetiny ale v Chicagu stále vedou.

39:41
    Erik Gustafsson už mohl střílet, po Saadově přihrávce ale příliš dlouho váhal a nakonec o puk přišel.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Vedení ze závěru první třetiny nevydrželo Blackhawks dlouho, Canucks totiž dvěma góly Edlera a Granlunda otočili skóre utkání ve svůj prospěch. Co nabídne třetí třetina? To začneme zjišťovat nejpozději ve 3:28.

40:01

40:58
    Alexander Edler se ve středním pásmu zmocnil volného kotouče a poté ho přenechal rozjetému Pearsonovi, který si ale následně na Crawforda nepřišel.

42:23
    Na začátku třetí třetiny je hra velmi rozkouskovaná, nyní se bude vhazovat ve středním pásmu.

42:55
    Thatcher Demko reflexivně vyrazil ránu Erika Gustafssona z vrcholu levého kruhu a na opačnou stranu už se vydává Gaudette.

43:19
    Tribunami to jen zahučelo, Demko si ale s pokusem Kanea z ostrého úhlu bez potíží poradil a hosté se poté osvobodili.

43:54
    Svěřenci kouče Greenea se na začátku třetí třetiny pouze brání, Anisimov si teď ale nedokázal zpracovat těžkou přihrávku a domácí o kotouč přišli.

44:50
    Na Erikssona zívala úplně prázdná chicagská svatyně, zkušený útočník Canucks ale nedokázal propasírovat puk za brankovou čáru!

45:38
    Demko má poslední dobou plné ruce práce, i s ranou Gustafssona od modré si ale třiadvacetiletý brankář Canucks pohlídal.

46:32
    Po Stecherově nahození od modré Crawford radši přerušil hru, následovat bude komerční přestávka.

47:25
    Boeser jen vyhodil puk do útočné třetiny a odjel střídat, další akci Chicaga už zakládá zkušený Brandon Saad.

48:09
    Americký reprezentant se sice daleko nedostal, ani následný protiútok Blackhawks ale neměl dlouhého trvání.

48:53
    Erik Gustafsson je dnes při chuti, s dalšími dvěma střelami domácího obránce v krátkém časovém sledu si ale Thatcher Demko poradil.

49:42
    Podruhé v rozmezí pár minut mohl Loui Eriksson skórovat, ani tentokrát ale z předbrankového prostoru těsně neuspěl!

50:28
    Vancouverští zadáci nepustili Saada ani přes útočnou modrou, hosté se skvěle brání a stále drží svůj těsný nákok.

51:21
    Keith s Gustafssonem přišli o puk na útočné modré, první jmenovaný už se vrací pro vyhozený puk do vlastní třetiny.

52:08
    Chicagští vyhodili puk na zakázané uvolnění, necelých osm minut před koncem se bude vhazovat před Coreym Crawfordem.

52:45
    Právě Erik Gustafsson to nyní zkusil z vrcholu levého kruhu a jeho projektil byl zblokován do ochranné sítě.

53:23
    Jay Beagle se vydal do rychlé protiakce Vancouveru, v prostoru mezi kruhy ale narazil na zeď jménem Brent Seabrook a nakonec tak ani nevystřelil.

54:17
    Po komerční přestávce si domácí k velké radosti diváků zahrají přesilovku, Boeser (VAN) totiž až příliš okatě držel Koekkoekovu hůl.

55:02
    Domácí sice kombinují a kombinují, zoufale jim ale chybí střelba.

55:44
    Patrick Kane si vyměnil puk s DeBrincatem a poté z pravého kruhu vypálil, Demko se však nenechal nachytat v nedbalkách.

56:29
    Po Boeserově návratu na led se hosté dostali do obrovské šance, Corey Crawford ale ještě udržel Blackhawks ve hře!

56:47
    Chicagský stadion explodoval radostí, domácí se dočkali vyrovnání! Postaral se o to ERIK GUSTAFSSON, jemuž Keith na modré přenechal puk a zkušený obránce poté propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Duncan Keith a Patrick Kane.
    56:47 Erik GUSTAFSSON - 2:2

57:38
    DeBrincat hledal na pravé straně rozjetého Kanea, ten si ale nedokázal kotouč zpracovat.

58:25
    Blackhawks jsou i nadále aktivnějším týmem, do konce třetí třetiny už ale zbývají jen necelé dvě minuty.

59:13
    Prodloužení se zdá být reálnější a reálnější, po zakázaném uvolnění Canucks se ale hra vrátí zpět před Thatchera Demka.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut o vítězi nakonec nerozhodlo, v čase 56:47 totiž na aktuálních 2:2 vyrovnal Erik Gustafsson. Za pár okamžiků budeme svědky prodloužení tři na tři!

60:01

60:16
    A je hotovo, prodloužení trvalo pouhých 16 sekund! BO HORVAT si dvakrát vyměnil puk s Edlerem, postupně si najel až do mezikruží a odtud pak překonal Coreyho Crawforda. Asistence: Alexander Edler.
    60:16 Bo HORVAT - 2:3

Je dobojováno. Ve třetí třetině Blackhawks zasypali svého soupeře 17 střelami a nakonec se jim podařilo vyrovnat, následné prodloužení ale už po 16 sekundách ukončil hostující Bo Horvat. Chicagští hokejisté mohou ztraceného bodu velmi litovat, v případě vítězství by totiž na postupové pozice ztráceli už jen tři body.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA:

David Kämpf (CHI) – 0+0, 0 střel, čas na ledě 9:01

TŘI HVĚZDY ZÁPASU:

1. Bo Horvat (VAN) – 1+1
    2. Patrick Kane (CHI) – 0+2
    3. Corey Crawford (CHI) – odchytal 60:16 minut, 31 zákroků, úspěšnost 91,2 %

To je z mé strany již vše, příště na počtenou! (04:13:06)

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 20. J. Toews (P. Kane), 57. E. Gustafsson (Keith, P. Kane) – 21. Edler (Horvat), 27. M. Granlund (Boeser, Pettersson), 61. Horvat (Edler)

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Keith, Seabrook, Koekkoek, E. Gustafsson, Forsling, C. Murphy – Saad, J. Toews, Sikura – DeBrincat, D. Strome, Perlini – Kahun, Anisimov, P. Kane – Kunitz, Kämpf, Krüger.
    Vancouver Canucks: Demko (Markström) – Edler, Biega, Brisebois, Stecher, Sautner, L. Schenn – Pearson, Horvat, Eriksson – Leivo, Pettersson, Boeser – M. Granlund, Gaudette, Virtanen – Schaller, Beagle, Motte.

Rozhodčí: Nicholson, Furlatt – Murray, Smith