Tampa – Arizona 4:1 (kon.) | Chicago – Vancouver 2:3 (po pr.) | Los Angeles – Winnipeg 2:3 (kon.)
San Jose – Vegas 3:7 (kon.)
Mountfield HK
0:5 (0:2, 0:1, 0:2) Stav série: 0:2
HC Kometa Brno
Úterý 19.03.2019, 19:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

54:45
    Vyrovnaný počet hráčů nevydržel dlouho. Jakub Orsava jde pykat za podrážení a přesilovku teď mají zase domácí.

52:34
    V dalším přerušení hry se bude vylučovat, do sebe se totiž pustili hradecký Lukáš Vopelka a brněnský Ondřej Němec. Škoda jen, že čárový rozhodčí se do bitky vložil příliš brzy a překážel v ní oběma účastníkům. Vopelka obdržel 2+2+10 minut za hrubost, Němec pouze 2+10. Kometa má tedy přesilovku.

51:24
    Rozhodčí udělil tresty hokejistům na obou stranách. Maris Bičevskis (MHK) i Silvester Kusko (KOM) jsou potrestáni dvěma minutami za hrubost.

40:10
    Hradec o zbytek přesilovky rychle přichází, Radek Smoleňák totiž narazil soupeře na hrazení a vyfasoval trest 2 + 10 minut.

38:54
    Radovan Pavlík vybojoval na svou osobu faul, Leoš Čermák si jde odpočinout na hákování. Na Mountfield čeká početní výhoda.

35:43
    Tomáš Vincour si odpyká dvě minuty za hrubost, které mu udělil hlavní sudí. A Brno tak má možnost proměnit v gól další přesilovku.

27:58
    Chvíli po odkulhání Koukala z ledu se domácí dostali do šance, kterou Tomáš Vondráček řešil nedovoleným bráněním. A tak je tu přesilovka pro Mountfield.

22:53
    Padly. Jan Štencel (KOM) i Lukáš Vopelka (MHK) inkasovali shodně dvě minuty za hrubost a hrát se bude čtyři na čtyři.

19:32
    Jan Hruška nedovoleně bránil soupeře na hraně brankoviště a je z toho početní výhoda pro Hradecké.

15:40
    Daniel Rákos skvěle napadal, dokázal přitom vyjet ze signalizovaného ofsajdu a posléze také získal puk, jenže při tom zřejmě protihráče sekl a za to je vyloučen. Brno má početní výhodu!

10:27
    Síly na ledě se vyrovnají a uvidíme hru čtyři na čtyři, rozhodčí totiž dvěma minutami za sekání potrestali Tomáše Vincoura.

09:15
    Brno se dopustilo faulu v útočném pásmu, konkrétně si jde za podrážení odpočinout Petr Holík. Mountfield má tak možnost srovnat z přesilovky.

04:51
    Mountfield je tím týmem, který se snaží tvořit hru a chodit do útoku, teď ale bude muset myslet na zadní vrátka. Dominik Graňák je totiž vyloučen za podrážení a přesilovku si zahraje Kometa!

01:39
    Potrestaným hráčem je Martin Dočekal, který vyfasoval dvě minuty za vysokou hůl. Hradec tedy bude hrát početní výhodu.

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 6. Orsava (Hruška, M. Erat), 16. Hruška (Štencel, M. Erat), 34. Mueller (Zaťovič, P. Holík), 50. Mueller (Z. Michálek), 59. Vondráček (Hruška, Orsava)

Mountfield HK: Maxwell (J. Pavelka) – Zámorský, Linhart (A), Nedomlel, Cibulskis, F. Pavlík, Graňák (C), Štindl – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Cingel, R. Pavlík – Paulovič, Bičevskis, Miškář – Vopelka, Kukumberg, Rákos (A).
    HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec (A), Baranka, Štencel, Gulaši, Z. Michálek, Bartejs, Malec – Mueller, P. Holík, Zaťovič (A) – M. Erat, Hruška, Orsava – Vondráček, L. Čermák (C), Dočekal – Köhler, Kusko, Mallet.

Rozhodčí: Hradil, Hejduk – Pešek, Hynek