Jaroslavl – Petrohrad 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 1:2 (kon.)
1:2 (1:0, 0:0, 0:2) Stav série: 1:3
CSKA Moskva
Úterý 19.03.2019, 17:30 • Megasport Arena • Play-off KHL • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny fanoušky ruské KHL. Ve čtvrtfinálových sériích začíná jít pomalu do tuhého, dnes mohou některé týmy získat mečbol. Zrovna v dnešním zápase ho může získat CSKA Moskva, které se představí na ledě Dynama Moskva. Tímto jste k utkání srdečně zváni a přeji Vám příjemnou počtenou

Průběh série – 1:2 na zápasy:
    Série se zatím odehrává podle očekávání. Kromě jedné těsné prohry CSKA v všech ostatních zápasech Dynamo rozdrtilo, nejprve 4:1 a pak 4:0. Domácí Dynamo získalo vyrovnaní díky výhře 1:0 v prodloužení, ale CSKA si vedení v sérii vzalo rychle zpět. Hosté dnes navíc hrají o mečbol a tak se pokusí navázat na předchozí venkovní výhru dalším jistým výkonem. Domácí se naopak budou pokoušet o další vyrovnání.

1. zápas: CSKA vs. Dynamo 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
    Branky a nahrávky:
    4. Kaprizov (M. Robinson, Blažijevskij), 19. Grigorenko, 30. Vey (Okulov, Nestěrov), 42. Nestěrov (Okulov, Šalunov) – 22. Čajkovský (Zackrisson, Indrašis).

2. zápas: CSKA vs. Dynamo – 0:1pp (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)
    61. Brjukvin.

3. zápas: Dynamo vs. CSKA – 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
    5. Slepyšev (Grigorenko, Kaprizov), 34. Okulov (M. Robinson), 37. Okulov (Al. Popov), 60. Šalunov (Vey).

Československá stopa v utkání
    Michal Čajkovský (DMS)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Bočarov) – I. Nikulin (C), Volkov, Hietanen, Menšikov, Čajkovský, Mironov, Pepeljajev, J. Zajcev – I. Makarov, Brjukvin, Šipačov (A) – Kagarlickij, Zackrisson, Indrašis – Mojsejev, Mozer (A), Muranov – Rajsov, Igumnov, Pankratov.

CSKA Moskva: I. Sorokin (Treťjak) – Blažijevskij, Nestěrov (A), Dahlbeck, M. Robinson, Naumenkov, Marčenko – Hansen, Vey, Grigorenko – Andronov (C), Kalinin, Scott (A) – Al. Popov, Okulov, Šalunov – Tělegin, Slepyšev, Světlakov.

Rozhodčí: Gašilov, Olenin – Sadovnikov, Zacharenkov.

00:01

00:28
    Utkání začíná aktivněji Dynamo, které se po vyhraném vhazování dostává do útoku pomocí nahození.

01:00
    Sorokin už musel poprvé zasahovat, ale nebyla to pro něj moc těžká práce.

01:37
    CSKA se poprvé usazuje v útočném pásmu. Nakonec přišlo pouze nahození od modré, které pokryli domácí obránci.

02:13
    Hosté se poté ještě chvíli drželi v útoku, ale nakonec je hra přerušena kvůli ofsajdu CSKA.

02:44
    Píská se první zakázané uvolnění a to proti domácímu týmu. Vhazovat se tak bude před Jerjomenkem.

03:03
    Hosté se po buly dostali k zakončení, ale domácí gólman v klidu zasahuje svou lapačkou.

03:33
    Dynamo se po dlouhé době osvobozuje, ale s pukem se zatím dostalo pouze do střední třetiny.

04:09
    CSKA sice aktivně napadalo, ale domácí se nakonec dostali do útočného pásmo pomocí nahození. Tam ale už zasáhla obrana hostů.

04:48
    Domácí špatně rozehrávají, takže je tu možnost pro hosty. Ti se snažili dostat do zakončení, ale Dynamo žádnou střelu nedovolilo.

05:37
    Hosté se nakonec dostali do zakončení. Jerjomenko však bez problémů zasahuje a bude následovat buly před ním.

06:00
    Domácí měli první větší šanci utkání, protože se dostali do přečíslení. Sorokin tak musel vytahovat první výborný zákrok v zápase.

06:42
    Po zakázaném uvolnění CSKA následovalo vhazování před Sorokinem. To vyhrálo Dynamo, které ihned střílelo, ale brankář hostů je pozorný.

07:27
    CSKA se poté přesouvá do útoku, kde se pomocí kombinace snaží dostat do zakončení. Jerjomenko tak musel opět zasahovat.

08:08
    Nikulin trefil první hráče hostů, takže se CSKA dostalo do přečíslení. Opět se tak musel předvádět Jerjomenko, který si připisuje další důležitý zákrok.

08:52
    Hra se vrátí přes Sorokina, hosté opět vyhodili kotouč až na zakázané uvolnění.

09:34
    Hosté se tlačí za úvodní brankou, ale obrana Dynama zatím funguje dobře a s rozehrou je velmi opatrná.

10:16
    Domácí nepřesně přihráli na útočnou modrou, ale následný útok hostů zastavil hvizd rozhodčího, který signalizuje ofsajd.

10:46
    CSKA vyhrálo buly ve středním pásmo a mohlo se tak dostat do útoku. Obranu domácích si to tentokrát pohlídala a nedovolila zakončení.

11:33
    Dynamo se vydala dopředu, ale tam nemohlo Sorokina ohrozit. Do útoku tak opět může jít CSKA.

12:10
    Většinu času se hraje v obraně Dynamo. Domácí se ale zatím velmi dobře brání a soupeři nedovolili jedinou větší šanci.

12:49
    Domácí se po neúspěšném útok stáhli do svého pásma, kde počkají na střídání.

13:17
    Dynamo se dostává do útoku pomocí nahození, ale po něm opět následuje jen zblokovaná střela.

13:48
    Hosté sice zachytili rozehru soupeře a mohli tak jít do útoku, ale jejich ofenziva skončila ihned za útočnou modrou čárou.

14:20
    CSKA se do útoku celkem rychle vrátilo, ale ani tentokrát neprověřili pozornost Jerjomenka.

14:40
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

15:07
    Dynamo se usazuje v útoku až teď. Stále se ale nedostává do zakončení.

15:35
    Nakonec střela přece jen přišla. Sorokin měl dobrý výhled a po delší době si připisuje další zákrok.

16:08
    Domácí se do útoku celkem rychle vrátili. Zatím v útočné třetině pouze kombinují a hledají ideální pozici k zakončení.

16:48
    Po konci přesilovky se do zakončení dostal kapitán Dynama Nikulin, ale Sorokin opět zasahuje.

17:06
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Domácí vymysleli velký tlak až po konci přesilovky, který nakonec proměnili v úvodní branku zápasu! Šipačov chytře naznačil střelu, ale místo toho přihrál na úplně volného JUUSA HIETANENA, který bez problémů poslal puk do odkryté sítě. Asistence: Ilja Nikulin a Vadim Šipačov.
    17:06 Juuso HIETANEN - 1:0

18:08
    CSKA se ihned pokouší o vyrovnání, ale hosté se zatím nedostali ani do útočné třetiny.

18:43
    Domácí už chtějí dohrát třetinu v klidu a proto zatím pouze kombinují ve vlastním pásmu.

19:26
    Dynamo je stále ve svém pásmu. CSKA sice aktivně napadá, ale kotouč stále nezískává.

19:46
    Hosté se nakonec k puku dostali, ale vymysleli pouze nedůzarné zakončení, které Jerjomenko v klidu pokryl.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Další třetina začne přibližně v 18:20.

První třetina byla velmi vyrovnaná. O vedení domácího Dynama zatím rozhodla jediná přesilovka. Domácí sice přesilovou hru nevyužili, ale krátkce potom skórovali a dostali se tak do vedení. CSKA má však stále dost času na vyrovnání a utkání tak bude ještě velmi zajímavé.

20:01

20:25
    Dynamo začíná druhé dějství aktivněji. Ihned se usazuje v útočném pásmu, ale nakonec zakončení nevymyslelo. Nakonec alespoň získalo zakázané uvolnění soupeře.

21:04
    Hosté uklidňují hru. Domácí sice aktivně napadali, ale CSKA nakonec rozehru úspěšně zvládlo.

21:44
    Domácí soupeři nedovolili přechod ani přes útočnou modrou. Navíc vybojovali v útoku vhazování, protože Sorokin musel kotouč podržet.

22:16
    CSKA sice buly vyhrálo, ale následnou obranu zvládlo a mohlo tak jít do útoku.

22:50
    Hostům se vůbec nedaří přejít střední třetiny. Nyní se sice puk do útočného pásma dostal, ale tam ho bez problémů získali domácí hokejisté.

23:14
    Dynamo je na úvod druhé části jasně aktivnější. CSKA se prakticky nedostalo ze svého pásmo a pořád se jen brání.

23:53
    Hosté se nakonec museli osvobodit pomocí vyhození. Zakázané uvolnění to však nebude a Dynamo musí hrát.

24:19
    CSKA se snad poprvé dostalo do útočné třetiny, ale tam nevymyslelo vůbec nic nebezpečného.

24:46
    Dahlbeck nedokázal zpracovat přihrávku na modrou a domácí tak mohli jít dopředu. Tam přišla pouze nepřesná střela.

25:28
    Hodně času se nyní hraje ve středním pásmu, kde se oba celky střídájí v držení kotouče.

26:04
    Do útoku se jako první dostali hosté, kteří ale opět nemohou prověřit Jerjomenka.

26:29
    Domácí se poté osvobozují a oba týmy střídají. Kotouč zůstává v držení hostů.

27:09
    Dynamo aktivně forčekuje, ale hosté jsou s rozehrou velmi opatrní a puk tak neztrácejí.

27:29
    Po zakázaném uvolnění domácíh se CSKA dostalo k rychlému zakončení, ale domácí gólman si připisuje bezproblémový zákrok.

28:00
    Domácí se následně přesouvají do útoku, kde se snaží usadit. Hosté toto nedovulují a dostávají puk do středního pásma.

28:33
    Dynamo se rychle vrátilo do útoku, ale ani tentokrát na Sorokina nepřiletěla ani jedna střela.

29:20
    CSKA je teď pod obrovským tlakem. Hosté se nakonec osvobodili, ale je to jen za cenu zakázaného uvolnění.

29:39
    Nyní už se hosté osvobodili dovoleně a vyřízená pětice může po dlouhé době střídat.

30:08
    Domácí však stále pokračují v tlaku a chtějí si pojistit své vedení. Opět tak přichází zakázané uvolnění hostů.

31:36
    Dynamo je velmi aktivní a jasně nyní udává tempo hry. CSKA se naopak nemůže vymanit ze sevření soupeře.

32:08
    Hosté se nakonec osvobodili, ale bylo to jen na chvíli. O několik sekund později už je Dynamo zpět v útoku.

33:00
    CSKA je po dlouhé době v klidu. Drží totiž kotouč ve své třetině a oba týmy tak střídají.

33:29
    Po dlouhé době se hraje také v obranném pásmu Dynama. Tam ale stále nepřichází větší nebezpečí směrem na Jerjomenka.

34:10
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Kagarlickij – 2 min., faul loktem).

34:49
    CSKA chce v této přesilovce vyrovnat a ihned se proto usazuje v útočném pásmu.

35:10
    Hosté se však stále nedostali k ničemu nebezpečnému, přišlo pouze několik nepřesných střel.

35:47
    Tlak stále pokračuje, ale hosté se zatím nedostali k ničemu nebezpečnému.

36:18
    Celá přesilovka se sice odehrála v obraně Dynama, ale CSKA nevymyslela nic nebezpečného.

36:43
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Mat Robinson – 2 min., hákování).

37:05
    Domácí se ihned dostávají do nebezpečné šance, kterou musel hasit Sorokin vleže.

37:35
    Po krátkém přerušení hry se Dynamo opět usazuje v útočném pásmu, kde zatím vymyslelo nepřesnou střelu, která skončila mimo branku.

38:16
    CSKA se na malou chvíli osvobodilo. Domácí už jsou totiž zpět v útočném pásmu.

38:40
    CSKA dostává kotouč do středního pásma, což znamená, že tato přesilovky zůstane nevyužita.

39:08
    Hosté se ještě na závěr třetiny vydávají dopředu, ale přes obranu soupeře se ke střele nedostali.

39:39
    Do útoku se dostali také domácí, kteří vymysleli zakončení. To však nemělo dostatečnou razanci a Sorokin si tak připisuje snadný zákrok.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Další třetina začne přibližně v 19:05.

Druhá třetina jen potvrdila, jak je toto utkání vyrovnané. Ve druhém dějství branka nepadla a tak Dynamo stále vede o jednu branku. Nutnu podoknout, že toto vedení je naprosto zasloužené, protože domácí jednoznačně hosty přestříleli. Uvidíme tedy, co nám přinese třetí a závěrečná část.

40:01

40:46
    Třetí dějství začínají aktivněji hosté a Jerjomenko už musel jednou zasahovat.

41:17
    CSKA poté pokračuje v tlaku, ale stále se nemůže dostat do nebezpečného zakončení.

41:58
    Až teď se Dynamo osvobodilo, ale je to jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se tak bude před Jerjomenkem.

42:38
    Domácí mají poprvé ve třetí třetině kotouč pod pevnou kontrolou. Rozehra jim ale moc nevyšla, protože kotouč ihned ztratila.

43:19
    Nakonec sólovou akci podnikl domácí hráč Kagarlickij. Ten zakončoval bekhendem, ale Sorokina nedokázal překonat.

44:04
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Dynamo chybuje při rozehře, čehož využívá KONSTANTIN OKULOV, který se z mezikruží trefil do pravého horního rohu domácí branky.
    44:04 Konstantin OKULOV - 1:1

Dnešní utkání sleduje 10 119 diváků.

44:46
    Hosté jsou po vstřelené brance velmi aktivní a pokousí se o dokonání obratu.

45:12
    Do přečíslení se ale nyní dostali domácí. Ti si nakonec špatně přihráli a tak se nedostali k zakončení.

45:48
    Následný útok hostů přinesl další nebezpečí směrem na domácí branku. Střela však byla nepřesná.

45:54
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Andrej Světlakov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Ilja Nikulin – 2 min., nedovolené bránění).

47:10
    Ve hře čtyři na čtyři se toho moc neděje, nikdo nechce nic riskovat.

47:43
    Do útoku se nakonec žene CSKA. To se dostalo do nadějného zakončení, které jen tak tak vychytal Jerjomenko.

48:09
    Hru nakonec přerušuje další zákrok domácího gólmana. Bude se tak vhazovat před brankou Dynama.

48:48
    CSKA je nyní jasně aktivnějším celkem. Hosté se snaží rozhodnout zápas ještě v základní hrací době.

49:17
    Dynama se po úspěšné defenzivě vydává do protiútoku. Ten však končí neúspěchem a hosté jen prokazují, jak je jejich obrana efektivní.

50:05
    Domácí se přece jen do útoku na chvíli dostali, ale žádnou střelu směrem na Sorokina to nepřineslo.

50:56
    Hosté se už opět tlačí do útoku. Obrana domácího celku ale také funguje dobře.

51:33
    CSKA je pevně usazeno v útoku a odstřeluje Jerjomenka jednou střelou za druhou.

51:54
    Po zákroku domácího gólmana se Dynama osvobozuje a okamžitě se vydává na střídačku.

52:35
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Sergej Andronov – 2 min., nedovolené bránění).

53:02
    Domácí se okamžitě dostávají do šance, ale Sorokina žádnou chybu nepřipouští a jistě zasahuje.

53:20
    Domácí prohráli buly a píská se tak ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.

53:48
    CSKA zatím obranu celkem v klidu zvládá a podruhé v krátké chvíli se osvobozuje.

54:13
    Hosté opět posílají kotouč až k Jerjomenkovi, který rozehrává co nejrychleji.

54:35
    Dynamo přesilovku nevyužije. Hosté už jsou v plném počtu, navíc se domácí proviňují dalším ofsajdem.

54:54
    Následovat bude vhazování před Jerjomenkem, protože nepřesná rozehra domácích končí až na zakázaném uvolnění.

55:04
    Hosté po vhazování nahazovali na branku, takže domácí brankář musel opět zasahovat.

55:14
    Další zakázané uvolnění se píská proti domácímu týmu.

55:43
    Po dlouhé době se do útoku dostalo Dynamo, které ale ani jednou neprověřilo pozornost Sorokina.

56:33
    Následný útok hostů skončil střelou, kterou musel likvidovat Jerjomenko. Do útoku se poté vydali také domácí, kteří už tentokrát na Sorokina vystřelili.

57:24
    CSKA je na závěr třetí části velmi aktivní a Dynamo už doufá v prodloužení.

58:07
    Po vyhození domácího celku už jsou zpět v útoku. Tam donutili soupeře k dalšímu zakázanému uvolnění.

58:40
    Hosté podnikali nadějný útok, ale ten nakonec skončil kvůli nepřesné přihrávce.

59:08
    Dynamo šlo ještě do útoku, ale hra je přerušena kvůli ofsajdu.

59:35
    Hosté dokonávají obrat a dnes vítězí! CSKA už se spíše jen tlačilo do branky. Po nahození Veye však našel puk MAT ROBINSON, který překonal Jerjomenka střelou k levé tyči. Asistence: Linden Vey a Michail Grigorenko.
    59:35 Mat ROBINSON - 1:2

59:35
    Oddechový čas pro domácí.

Zápas se nakonec prodlužovat nebude, CSKA vítězí ještě v základní hrací době díky gólu v poslední minutě. Dynamo si sice utkání velmi dobře rozehrálo a například celé druhé dějství bylo lepší, ale nakonec nezvládlo třetí třetiny. Hosté se v ní prosadilo dvakrát, což rozhodlo o tom, že CSKA Moskva získáv důležitý mečbol.

Michal Čajkovský (DMS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:27.

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný večer. (19:44:52)

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 18. Hietanen (I. Nikulin, Šipačov) – 45. Okulov, 60. M. Robinson (Vey, Grigorenko)

Rozhodčí: Gašilov, Olenin – Sadovnikov, Zacharenkov

Diváci: 10 119