Val. Meziříčí – Havlíčkův Brod 2:3 (2:3 po s.n.) | Mor. Budějovice – Šumperk 5:2 (kon.) | Kolín – Vrchlabí 2:4 (kon.)
po s.n. (2:3)
HC Bobři Valašské Meziříčí
2:3 (2:1, 0:1, 0:0 - 0:0) Stav série: 1:3
BK Havlíčkův Brod
Úterý 19.03.2019, 18:00 • Zimní stadion Valašské Meziříčí • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Semifinále

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (20:41:48)

Pátá série rozhodla. Tomáš Ludvík v ní vystřelil vítězství Havlíčkova Brodu ve čtvrtém semifinále a zároveň postup do finále druhé ligy. Pro Valachy tak letošní sezóny končí, Havlíčkův Brod naopak může nadále směřovat za vysněným postupem.

V samostatných nájezdech zvítězil tým BK Havlíčkův Brod.

Samostatné nájezdy začínají.

Následuje ještě samozřejmě úprava ledové plochy. Už teď je rozhodnuto, že se k prvnímu nájezdu postaví domácí hráč s tím, že se pojede pět nájezdů na každé straně. Pokud ani po nich nebude rozhodnuto, bude následovat jeden nájezd na každé straně do rozhodnutí.

Ani prodloužení čtvrtého semifinále vítěze neurčilo, rozhodnout tak bude muset individuální dovednost v podobě samostatných nájezdů.

70:00
    Prodloužení skončilo.

69:28
    Brunec se natlačil před Nováka a jen velmi těsně nedokázal dotlačit puk za jeho záda. Konec prodloužení se odehrává v neskutečném tempu.

69:08
    I poslední minuta patří více hráčům hostí, ti mačkají Bobry v jejich pásmu co to dá.

68:11
    Na druhé straně ujížděli do přečíslení dva na jednoho hosté, včasné zalehnutí obránce jim ale znemožnilo jakékoliv zakončení.

67:38
    Peška dostal přihrávku na modrou po sólové akci Žáka až od vlastní branky, do jeho rány se ale položili hned dva soupeři a puk skončil v horní síti.

66:59
    Větší část prodloužení patří Havlíčkovu Brodu, který to prokazuje opětovným tlakem v útočném pásmu. Šurý je ale prozatím jistý a drží Valachy nad vodou.

66:13
    Rudl se až z obrany vydal na útočný výlet, přihrávka na jeho hůl ale byla příliš dlouhá, logicky tak nevyústila v ohrožení Novákovy klece.

65:29
    Žákovo natlačení se do branky gól nepřineslo, na druhé straně o kotouč přišel z brankou Šurého Milfait. Rebelové ale zůstávají v jeho držení.

64:54
    Přechod Valašského Meziříčí přes modrou čáru zastavuje pomezní sudí odpískaným ofsajdovým postavením.

64:09
    Ostrčil vyvezl černou gumu do středního pásma a dloubáčkem ji nahodil do pásma soupeře. Obě mužstva toho využívají k prostřídání čerstvých sil.

63:30
    Hosté zavřeli Bobry v jejich pásmu a hledají postupnou kombinací cestu za rozhodující brankou.

62:55
    Dvě velké šance na obou stranách. Obě ale ztroskotaly na koncovce obou mužstev.

62:10
    Vaněk ještě zvládl udržet pro domácí útočné pásmo, nyní sám spěchá na střídačku, aby uvolnil místo čerstvé síle na ledě.

61:33
    Valaši se zmocnili puku za svou brankou, nepřesná rozehrávka jej ale vrací před Šurého díky zakázanému uvolnění.

61:08
    Milfait zavezl puk do útočného pásma a vybojoval tak pro svůj tým tlak před Šurým.

60:18
    Dvořákova rána hned na začátku prodloužení minula Novákovu klec o pár centimetrů.

60:01

Následovat bude desetiminutové prodloužení se čtyřmi hráči v poli na obou stranách.

Po třetí třetině zůstal stav zápasu nerozhodný po dvou brankách na obou stranách. Závěrečná perioda navíc nepřinesla jediné vyloučení, které je pouze odrazem opatrnějšího přístupu obou mužstvem k utkání ve třetí části.

60:00

59:27
    Hra se v poslední minutě odehrává v pásmu Valachů, hosté se ale nemohou dopracovat ke střeleckému pokusu.

58:23
    Voříšek se snažil překvapit brankáře domácích skrytou střelou od modré, Šurý byl ale pozorný.

57:35
    Dělovka Milfaita z mezikruží minula levou tyč Šurého svatyně doslova o pár centimetrů! Bruslaři byli neuvěřitelně blízko rozhodnutí.

57:07
    Tečovaná rána Nepokoje od modré končí v horní síti, vhazovat se bude po levici Šurého.

56:35
    Puk končí za brankářem Šurým, domácí následně nepovedenou rozehrávkou posílají černou gumu na zakázané uvolnění.

55:46
    Po divoké pasáži třetí třetiny začíná být tempo zápasu naopak o poznání opatrnější. Oba soupeři si začínají být vědomi důležitosti situace a nechtějí udělat osudovou chybu.

54:19
    Vhazování před Šurým vyšlo lépe domácím. Daněk se ihned vydal za pukem do útočného pásma, nedokázal být ale rychlejší než obránce soupeře.

53:27
    Tempo hry začíná pořádně nabírat na obrátkách. Obě mužstva se začínají dostávat do řady šancí před oběma brankáři.

52:40
    Po velkém tlaku Bobrů se k dobré pasáží v útočném pásmu dostali i Rebelové, ani oni ale vytoužené třetí branky nedosáhli.

51:56
    Bruslaři se dostali do rychlého přečíslení, které ale neznamenalo pro Šurého žádné nebezpečí. Naopak na druhou stranu míří opět hráči Valachů.

50:50
    Rebelové řeší nápor domácích vyhozením puku na další zakázané uvolnění. Bobři začínají přebírat otěže zápasu.

50:15
    Bobři zavřeli po velkých šancí Brodu hosty v jejich pásmu, musí však svádět nelehké souboje o kotouč za brankou Nováka.

49:34
    Puk se ocitá mezi diváky, hra je tak logicky pro nedostatek hracího materiálu na ledové ploše přerušena.

49:13
    Šurý si vyjel s Kozlíkem napříč svým brankovištěm a včasným secvaknutím betonů zamezil jeho skórování při pokusu prostřelit jej právě mezi jeho dolními končetinami.

48:29
    Icing hostí vrací hru podruhé v krátkém časovém sledu před Nováka.

48:07
    Vysoká hůl nutí hlavní sudí k přerušení hry. Vhazování proběhne ve středním pásmu.

47:19
    Fojtík sebral puk za svou brankou a postupnou kombinací se s ním snaží dostat na druhou stranu kluziště.

46:30
    Nepřesná rozehrávka domácích dostala do útočného pásma Havlíčkův Brod. Ani hosté si ale při kombinaci neporozuměli a vyhnali se sami do střední třetiny.

45:11
    Brunec vyslal Daňka zpětnou přihrávkou do úniku po levé straně, centra Valachů ale včas zastavil na modré čáře Šmíd.

44:20
    Tam ale jejich nápor nevydržel příliš dlouho, u puku jsou pro změnu znovu hosté.

43:43
    Souboj o puk u mantinelu ve středním pásmu vyhráli domácí Bobři, kteří se s ním ihned dostali do útočného pásma.

43:09
    Peškova rána do oblasti lapačky Nováka donutila brankáře hostí k rychlému zákroku, kterým zamezil třetí brance soupeře.

42:28
    Vhazování ve středním pásmu vyznělo lépe pro hosty z Vysočiny, kteří se pukem přesouvají do své třetiny.

41:45
    Vaněk si zkoušel zpracovat skákající puk proti přesile dvou obránců hostů. Nakonec neúspěšně, přesto zůstali domácí v držení puku.

40:58
    Vala vyčkal na dostřídání všech spoluhráčů a vydal se pukem do útoku, jeho nahození se ale zmocnili hráči soupeře.

40:30
    Valašské Meziříčí hraje v plném počtu.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:29.

V prostřední části zápasu se podařilo Bruslařům vyrovnat stav zápasu zásluhou Jana Milfaita po pěti minutách hry. Další průběh druhé třetiny nabídl několik šancí na obou stranách, skóre už ale zůstalo nezměněno.

40:00

39:06
    Bobři úspěšně vyhazují a nutí tak hosty k opětovnému založení útoku.

38:30
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Daněk – 2 min., podrážení).

38:11
    Valaši otočili tempo hry a vytvořili si naopak dobrý tlak i oni, dobrou šanci bezprostředně před Novákem ale zazdil jeden z hráčů druhé útočné formace domácích.

37:35
    Bruslaři zůstali v tlaku i po konci přesilové hry, žádná střela z jejich holí ale nepřichází.

36:59

36:27
    Valaši napodruhé vyhazují a poprvé odcházejí střídat.

35:33
    Třetina nenašel prostor na útočné modré pro přechod od útočného pásma a vrátil se s ním až do své obranné třetiny, odkud začíná s útokem od začátku.

34:59
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Martiník – 2 min., vysoká hůl).

34:38
    Dudycha dostal nepříjemně přes ruce a sudí se rozhodl k přerušení hry poté, co obránce hostí zůstal na pár chvil ležet na ledové ploše.

33:50
    Po chvilkovém osvobození Valachů tlak Rebelů pokračuje. Tentokrát si jej ale schoval do lapačky Šurý a dává tak svým kolegům možnost oddechnout.

33:09
    Bruslaři v poslední minutě zavřeli soupeře v jeho pásmu a dusí jej svým neuvěřitelným náporem, ani oni sek však nezvládají dostat do vyložené gólovky.

32:20
    Milfait zachytil rozehrávku domácích ve středním pásmu a dokázal se s pukem natlačit až před Šurého, odkud puk do bezpečí z pohledu domácích odklidil Rudl.

31:17
    Po dvou dobrých šancích Bruslařů v bezprostřední blízkosti před Šurým přišly dobré příležitosti i na hokejky Valachů, ani oni ale třetí branky na svůj účet nedosáhli.

30:28
    Zakázané uvolnění hostí přesouvá hru opět před brankáře Nováka.

29:55
    Paťava nezpracoval dloubáček spoluhráče ze středního pásma, který by jej vyslal do samostatného úniku, Bobři i tak zůstávají v držení kotouče v útočné třetině.

29:03
    Po tlaku Bobrů se dostávají k držení puku v útočném pásmu znovu i hráči Rebelů, Šurý jejich další nahození schoval v lapačce.

28:25
    Po velké odmlce se na útočný výlet vydali i hosté, konkrétně Tomáš Ludvík, který vyzkoušel pozornost Šurého z ostrého úhlu. Brankář domácích pár chvil hledal, kde se kotouč po jeho zásahu nachází, naštěstí pro domácí skončil v rohu jejich třetiny.

27:37
    Havlíčkův Brod řeší dobrou pasáž hry domácích jenom vyhozením na zakázané uvolnění.

26:53
    Bobři zůstali i po konci přesilovky v držení puku v útočném pásmu, musí o něj al tvrdě bojovat za brankou Bruslařů.

26:15
    Havlíčkův Brod hraje v plném počtu.

25:39
    Brunec nahodil do útočného pásma a z tlaku Bobrů nakonec přišla dělovka Ostrčila od modré, kterou schoval Novák v lapačce.

24:45
    Po několika dorážkách Bobrů před Novákem vyhazují Bruslaři puk až do jejich pásma a stíhají kompletně prostřídat.

24:15
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Kozlík – 2 min., vysoká hůl).

24:14
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Tlak hostí přináší své ovoce! Teč JANA MILFAITA těsně před Šurým do protipohybu brankáře Valachů znovu srovnává stav zápasu na Bobří hrázi. Asistence: Kryštof Kulhánek.

23:49
    Vyloučení v týmu HC Bobři Valašské Meziříčí (Paťava – 2 min., podrážení).

23:21
    Havlíčkobrodští sevřeli Bobry v jejich pásmu a jejich tlak nakonec vyvrcholil nahozením Kulhánka od modré, které Šurý bez problémů schoval do své moci.

22:32
    Andrisovo napadání vyneslo Valachům nakonec zakázané uvolnění soupeře, vhazovat se tak bude ve třetině Rebelů.

21:50
    Hosté se chopili i na začátku druhé třetiny otěží zápasu a drží puk na svých hokejkách více než soupeř, k ohrožení Šurého to ale zatím nevede.

21:03
    Šurý schoval puk v lapačce a přerušil hru, obě mužstva střídají.

20:31
    Valaši byli hned na začátku prostřední periody blízko třetí brance, Novák al vytáhl neuvěřitelný zákrok proti osamocenému Dvořákovi před jeho svatyní a udržel svůj tým nad vodou.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

Do úvodní části vstoupili o poznání lépe hráči Havlíčkova Brodu, kteří svůj dobrý nástup korunovali úvodní brankou Jakuba Matušíka. Valaši se ale postupně začali srovnávat s tempem hry soupeře a do konce první třetiny se jim podařilo skóre ještě otočit. Po zásazích Michala Žáka a přesilovkovém gólu Rostislava Vaňka překlopili misky vah na svou stranu.

20:00

19:49
    Michálek zůstal po nepříjemném, ale čistém hitu soupeře na několik chvil ležet na ledě. Svépomocí se ale sám nakonec zvedá a odjíždí na střídačku.

19:28
    Přidal protečoval puk do útočného pásma a sám se za ním vydal, po boji jej ale získávají do své moci hráči Valašského Meziříčí.

18:35
    Martiník se dostal s pukem do prostoru mezikruží, odkud se snažil překonat Nováka prudkou střelou mezi betony. Havlíčkův Brod po pár momentech vyhazuje na icing.

17:45
    Ti se však nedokázali usadit v útočném pásmu a před do útočného snažení opět pronikají hráči domácího týmu.

16:48
    Fojtík zahodil vyloženou šanci poslat Valachy do dvoubrankového vedení! Po předložení kotouče přímo před branku od Dvořáka vystřelil puk vysoko nad a kotouče se zmocňují hráči soupeře.

16:05
    Šurý po delší době zastavil puk ve své moci a přerušil tak hru. Oba týmy střídají.

15:16
    Voříškovi se povedlo dostat s pukem až hluboko do útočného pásma, díky čemuž získal pro svůj tým chvilkový tlak před Šurým, Bobři ale velmi rycle vyhazují.

14:30

13:37
    Nápor Valachů řeší družina z Vysočiny vyhozením puku za branku Šurého a daří se jí prostřídat kompletní obrannou formaci.

12:55
    Novák si povyjel proti Daňkovi na levé straně útočné třetiny a výrazně mu zmenšil úhel při jeho zakončení, následně jeho pokus také schoval do své moci.

12:30
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Vala – 2 min., podrážení).

12:16
    Valašské Meziříčí právě vstřelilo branku!
    Dlouho se Valaši nemohli usadit v útočném pásmu, následně z jejich první pořádné šance v přesilovce ale přece jenom přichází druhý gól! Dvořák našel milimetrovým pasem před brankou ROSTISLAVA VAŇKA, který zamířil naprosto přesně pod lapačku Nováka a posílá Valachy do vedení. Asistence: Petr Dvořák.

11:32
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Šmíd – 2 min., podrážení).

11:15
    Bruslaři vyhodili pouze do pásma soupeře a odcházejí střídat.

10:33
    Brunec přece jenom došáhl na kotouč ve středním pásmu a snažil se do rychlé akce vyslat Paťavu, ten ale velmi rychle o puk v útočném pásmu přišel.

09:47
    Valachům vlila vstřelená branka krev do žil a zatlačili svého soupeře v jeho pásmu. Novák musel hasit další nebezpečnou situaci před svou brankou.

09:01
    Hrubka brankáře Nováka znamená srovnání stavu zápasu ve Valašském Meziříčí! MICHAL ŽÁK vyzkoušel pozornost brankáře Rebelů drobným nahozením z ostrého úhlu, Novák jej ale při pokusu zachytit do lapačky promáchnul a puk skončil až za jeho zády mezi třemi tyčemi. Bez asistence.

08:37
    Přečíslení dva jednoho nedokázal Milfait za hosty dovést do úspěšného konce díky zásahu hostující obrany na poslední chvíli! Velká škoda pro hosty.

07:53
    Dvořák přenechal v rychlé jízdě kotouč Paťavovi na pravé straně útočného pásma, prudká rána druhého jmenovaného skončilo ale mimo prostor tří tyčí.

06:58
    Dlouhé nahození Přidala skončilo až za brankou Šurého. Puku se následně zmocnili hráči Havlíčkova Brodu, pro posunutou branku Bobrů je ale hra přerušena.

06:20
    Dvořák zavezl puk zpět až do obranné třetiny, odkud se pokusil o rychlou zpětnou rozehrávku. Tu ale vystihli hráči soupeře a po přihrávce rukou domácích si vynutili vhazování v útočném pásmu.

05:36
    Domácí na pár chvil po chybě soupeřovy obrany zavřeli Rebely v jejich pásmu, žádná střela na branku z toho ale opět nevyplynula.

04:51
    Ostrčil nahodil puk do útočného pásma až z toho středního a Bobři se bijí o puk za brankou soupeře.

04:22
    Valaši se po delší odmlce usadili v útočném pásmu a snažili se najít rychlou cestu ke srovnání, k ohrožení Novákovy svatyně se ale nedostali.

03:32
    Hosté zůstávají i po vstřelené brance aktivní na puku, Bobři jen vyhazují tak, ať to není zakázané uvolnění.

02:48
    Ani ne po třech minutách přichází první branka zápasu! JAKUB MATUŠÍK se zmocnil puku v mezikruží a prudkou pozemní ranou nedal Šurému šanci po chybě obrany soupeře zasáhnout. Bez asistence.

02:27
    Milfait zavezl černou gumu do útočného pásma a nahodil ji o mantinel na dojíždějící spoluhráče, Rebelové se usazují v útočném pásmu.

01:42
    Ostrčil uklidňuje hru za brankou Valašského Meziříčí a čeká na dostřídání všech spoluhráčů.

01:03
    Puk končí po ztečované střele v horní síti za Novákovou brankou, vhazování proběhne v pásmu hostí.

00:28
    Souboj o puk ve středním pásmu u mantinelu nakonec přerušil hvizd hlavního sudího, který v celé situaci nespatřil snahu ani jednoho z týmů hrát kotouč.

00:01

Před zahájením zápasu bude ještě předán pohár a medaile starším žákům Valašského Meziříčí, kterým se podařilo v letošní sezóně vyhrát ligu starších žáků – skupinu B.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Šurý (Plšek) – Báchor, Weintritt, Žák, Holiš, Ostrčil, Rudl, Váňa, Kamas – Vaněk, Dvořák, Fojtík – Brunec (C), Daněk (A), Peška – Andris, Martiník (A), Paťava – Kuchařík.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Kulhánek, Šmíd, Nepokoj, Vacík, Vala, Dudycha – Kuchta, Ludvík, Michálek, Voříšek (A), Chlubna, Přidal, Beneš, Třetina (C), Milfait (A), Kozlík, Cachnín, Matušík.

Rozhodčí: Vrba, Cabák – Bartoň, Dohnal.

Konec sezóny nebo vynucení si pátého rozhodujícího utkání. Valaši už nemají kam uhnout, čtvrté semifinále pro ně může být v případě neúspěchu posledním zápasem letošní sezóny. Bobři ale mají v rukou svou jednu z nejsilnějších zbraní, domácí kluziště. Svěřenci trenéra Weintritta na něm v celém letošním ročníku ztratili pouze čtyři duely, ten poslední se datuje více než dva měsíce nazpět, k dvanáctému lednu letošního roku.

Bruslaři si po prohraném duelu na ledě Valachů bez jediné vstřelené branky napravili chuť a na domácím ledě zapsali klíčový bod série, díky kterému se dostali do vedení 2:1 a získali mečbol celého semifinále. Na ledě Valašského Meziříčí tak mají možnost celou sérii ukončit a posunout se do finále jiho-východního play-off, nepůjde však o úkol snadný, Bobři totiž v letošní sezóně brání svou hráz velice statečně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Gargulák

Branky a nahrávky: 10. Žák, 13. Vaněk (Dvořák) – 3. Matušík, 25. Milfait (Kulhánek), rozh. náj. Ludvík