Liberec – Slavia 1:3 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 5:2 (kon.) | Plzeň – HC Litvínov 3:2 (kon.)
Kladno – Chomutov 9:6 (kon.)
HC Škoda Plzeň
3:2 (2:1, 0:1, 1:0) Stav série: 2:0
HC Litvínov
Úterý 19.03.2019, 13:00 • Malá hala • Play-off ELIOD extraligy dorostu sk. "A" • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Krásné odpoledne, vážení fanoušci mládežnického hokeje, vítejte u sledování psaného přenosu z čtvrtfinálového zápasu play-off ELIOD extraligy dorostu, ve skupině A se jedná o druhý zápas v sérii!
    První utkání mezi týmy HC Škoda Plzeň a HC Litvínov se odehrálo na severu České republiky, nyní se série stěhuje do západočeské metropole. Přeji příjemnou zábavu!

První vzájemný zápas

Dorostenecká série se hraje na pouhé dva vítězné zápasy, takže indiáni mají mečbol, neboť první zápas v Litvínově zvládli, po výsledku 4:1 se ujali čtvrtfinálového vedení.

Severočeši se sice dostali do vedení už v první minutě, skóre Litvínov otevřel již po 50 sekundách hry. Modrobílí se ale vzepřeli, během deseti minut prostřední části nasázeli domácím celkem 4 trefy, čímž rozhodli o své výhře.

HC Litvínov 1:4 HC Škoda Plzeň

1. Brouček (Kadár) – 30. Korčák (Hauser), 32. Hauser (Páník), 35. Kupčo (Hodinář, Soukup D.), 40. Soukup D. (Hauser, Jiříček)

Pokud tedy v dnešním střetnutí svěřenci plzeňského Petra Vojana uspějí, postoupí do další fáze play-off.

HC Škoda Plzeň: Bočan (Vondraš) – Hodinář, Jánský, Jiříček (A), Plecitý, Špaček, Páník (C), Houdek – Hauser, D. Soukup (A), Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, M. Soukup, Holý, Václavík, Šiler, Kupčo

HC Litvínov: Čermák (Herkommer) – Minařík, Werner, Hynek, Cimrman, Hocelík, Kadár (C), Kuchař, Hora – Beran, Šikl, Kočárek, Vopat (A), Postl, J. Špaček, Brouček, Adámek, Krocker, Skuhrovec

Rozhodčí: Šperl – Bělohlav, Jindra.

00:01

01:00
    Oba týmy už se vydaly do útočného pásma, gólmani zatím nemuseli řešit žádný vážnější problém.

01:40
    Hostující brankář Čermák si připsal první zákrok dnešního zápasu, do lapačky ukryl střelu od modré čáry v podání domácích.

02:22
    Indiáni jsou zatím častěji na puku, nemohou se ale dostat přes střední pásmo do toho útočného.

02:48
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Nyní už se to Plzni povedlo a hned je z toho úvodní gól dnešního zápasu! Marcel nahazoval puk od pravého mantinelu, před brankovištěm byl připravený MATĚJ KORČÁK, od kterého se kotouč odrazil do sítě! Asistence: Marcel Marcel.

03:44
    Modrobílí se zatím i nadále drží vepředu, snaží se hrát aktivně, hostující defenziva je zatím hodně pozorná, do útočného pásma se dostal Litvínov až teď.

04:45
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A hned je vyrovnáno! Jan Vopat zavezl kotouč do útočného teritoria a jeho spoluhráč DOMINIK BROUČEK srovnává stav zápasu na 1:1, Brouček se trefil i v prvním duelu! Asistence: Jan Vopat a Marek Krocker.

05:23
    Krocker napřáhl hned po přejetí modré čáry, opřel se do puku, který gólman Bočan zastavil vyrážečkou. Domácí vyrazili do rychlého brejku, bude se vhazovat u Čermáka.

06:01
    Tomáš Václavík hned po vhazování nahazoval puk bekhendem do brankoviště, odtamtud ho Litvínovští odpálili do bezpečí.

07:00
    Další tlak na hostujícího gólmana, který musel být pozorný u své levé tyče. Poté se někteří diváci radovali, ale sudí kotouč za čárou neviděl, hraje se dál, Čermák musí předvést další zákrok, ukryl puk ve výstroji.

07:58
    Dominik Soukup poslal z otočky kotouč do skrumáže, odtud propadl až na Čermáka, který byl i v této chvíli pozorný.

08:57
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Jakub Kadár – 2 min., nedovolené bránění).

09:13
    Špaček pálil od modré čáry, hostující gólman si poradil a odrazil střelu betonem.

09:49
    Hostující hráči se dostali do útočného pásma, kde šikovně šetří cenný sekundy v oslabení.

10:37
    Indiáni jsou opět v pásmu, ale zatím se nemohou dostat k pořádnému zakončení.

10:57

11:32
    Zakázané uvolnění Plzně, Severočeši se po dobře zvládnutém oslabení také dostanou k brance domácích.

11:50
    Ale nakonec se Škoda dostala do rychlého brejku, který využila beze zbytku. Domácí nahodil kotouč za bránu Čermáka, odkud se odrazil před ní, kde puk šťastně do sítě dorazil JAKUB HOLÝ! Asistence: Josef Dáňa a Adam Páník.

12:53
    Indiáni jsou opět po vedoucí brance u puku, střílet se pokoušel Marcel, leč obrana hostí ho dobře zablokovala.

13:34
    Hostující střídačka se hodně rozčiluje, protože na ledě v obranném pásmu zůstal ležet Kadár. Vylučovat se nebude, hostující kapitán odjel na střídačku a doufejme, že bude v pohodě.

13:53
    Další icing Plzně, hra se přesune před bránu gólmana Bočana.

14:13
    Litvínovští se sice usadili v útočném pásmu, ale branku Plzně moc neohrozili, střelu po ledě domácí gólman v klid pokryl.

14:38
    A ještě jedno zakázané uvolnění Plzně, domácí mají momentálně problémy s rozehrávkou.

15:50
    Znovu se hosté na dlouhou dobu usadili v útočném pásmu, ale ani jeden z Litvínovských se nedokázal dostat ke střele.

17:04
    Postavení mimo hru v podání Plzně, ta se po delší době snažila dostat ke střele, ale nakonec ji zastavil ofsajd.

18:00
    Hra je nyní hodně vyrovnaná, hostující tým tlačí, snaží se dostat do šance, ale domácí Litvínov moc nenechají. Indiáni se zase nemohou probojovat ke kombinaci.

19:12
    S blížícím se koncem třetiny ještě jednou míří dopředu Plzeň, Plecitý se procpal až před Čermáka, ale nakonec ho nedokázal propálit.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:46.

První třetina je za námi! Indiáni jsou zatím ve vedení o jeden gól, skóre otevřel zničehonic ve třetí minutě Matěj Korčák, na jeho trefu dokázal rychle odpovědět litvínovský Dominik Brouček. Vedení Plzni vrátil bleskovou dorážkou Jakub Holý.

20:01

20:17
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Matěj Korčák – 2 min., pozdní dohrání).

20:46
    První přesilovka pro hostující tým, Severočeši se zatím nemohou udržet v pásmu, domácí již třikrát vyhodili.

21:13
    Nyní Litvínov poslal puk až na icing, takže se hra přesune před bránu Čermáka.

21:50
    Hostující hráči přesilovku nehráli moc dobře, ale nakonec se přece jenom dostali do útočného pásma. A je vyrovnáno, už podruhé! Přesnou střelou se prosadil MAREK KROCKER, který si k asistenci připisuje i přesný zásah. Asistence: Martin Adámek.

23:38
    Hra má najednou znovu pořádný spád, hostující hráči jsou i nadále aktivní, nyní puk vypadl až do ochranné sítě po střele Berana.

24:28
    Kupčo se nacpal před bránu Čermáka, chtěl doklepnout do sítě pobídku do spoluhráče, ale kotouč nakonec netrefil.

24:48
    Záhy přišla ještě jedna nepřesná rozehrávka Plzně, je z toho zakázané uvolnění.

25:20
    Marek Soukup se chtěl procpat do útočného pásma, ale spoluhráči mu přejeli dřív, takže je z toho pro změnu ofsajd.

26:06
    Hra má i nadále dobrý spád, ale i nadále je v ní řada nepřesností, na řadu přišel další icing Plzně.

26:54
    Icing i na druhé straně, hra se přesune pro změnu před gólmana Čermáka. Na ledě se mnoho zajímavého neděje.

28:21
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale nedokázali se dostat do zakončení, jen se prokombinovali k nahození, které hostující obrana zblokovala.

29:39
    David Špaček se prodral po levé straně do útočného, tvrdě vypálil, jeho ránu Čermák vyrazil betonem do rohu.

31:12
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Vojtěch Kočárek – 2 min., držení).

31:41
    Nejdřív střílel Hauser, po něm ještě Špaček. Puk skončil neznámo kde, asi ho má někdo ukrytý ve výstroji, proto se hra přerušuje.

31:57
    Hosté zabojovali a dostali se k puku, který vyhodili do bezpečí.

33:12
    Marcel se pokoušel dorážet puk na brankovišti, ale nakonec se ke střele nedostal. Hosté jsou mezitím opět v plném počtu.

34:03
    Dominik Soukup se dostal do útočného pásma, hledal před bránou Šilera, ani on se však nedostal k zakončení.

35:07
    Matěj Hora se probojoval v útočném pásmu ke střele, nahodil puk na Bočana, který kotouč zastavil lapačkou.

35:45
    Dominik Brouček se tlačil do šance mezi beky Plzně, nakonec nezakončil, ale sám skončil v bráně, kterou posunul, proto se hra přerušuje.

36:27
    Indiáni se také dostali do útočného pásma, puk hráči zašlápli u mantinelu, také teď se hra přerušuje. Buly u Čermáka.

37:16
    Pěkně to zkoušel aktivní Hora, znovu nahazoval puk od modré čáry, skrz skumáž se kotouč dostal až na Bočana, který ho odrazil vyrážečkou.

38:02
    Hra se stále odehrává hlavně ve středím pásmu, ani jeden celek se nemůže dostat do útočné třetiny ke střele.

38:53
    Zase hráči zašlápli puk, vhazovat buly se bude ve středovém kruhu.

40:00

Další třetina začne přibližně ve 14:29.

Druhá třetina přinesla jedinou branku, v přesilové hře na 2:2 srovnával hostující Marek Krocker. Jinak se toho v prostředí části moc nedělo, o osudu duelu možná rozhodně třetí dějství, případně prodloužení.

40:01

40:18
    Josef Dáňa se po buly v útočném pásmu dostal do zakončení, ale gólmana Čermáka svou ranou nepropálil, domácí vstoupili do třetí třetiny hodně aktivně.

41:03
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Jakub Kuchař – 2 min., zdržování hry / padnutí na puk).

41:48
    David Špaček pálil od modré čáry, ale svou tvrdou ranou branku hostí o kousek přestřelil.

42:25
    A ještě jeden tvrdý pokus v podání Špačka, nyní už jeho střela mířila do branku, lapačkou puk vyrazil gólman Čermák.

43:03

43:33
    Indiáni měli během přesilovky i po ní velký tlak v útočném pásmu, ten vyústil ve střelu Marcela, ale puk šel těsně mimo. Hosté se záhy dostali do útočného vápna, domácí puk vyhodili na icing.

44:51
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jakub Holý – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Litvínov (Adam Cimrman – 2 min., hrubost).

45:16
    Hostující Ondřej Postl se dostal ke střele z mezikruží, ale puk po jeho střele zápěstím skončil nad brankou.

46:06
    Skvěle napadající Lubomír Kupčo se dostal k puku před brankou Čermáka, ale těsně před střelou byla jeho hůl zablokována.

46:51
    Oba týmy jsou v plném počtu.

48:04
    Dvořák hledal před brankou úplně volného Hausera, ten byl doklepával puk do prázdné branky, ale v rozhodující chvíli ho netrefil.

48:27
    Indiáni si za aktivitu ve třetí třetině gól asi zasloužili, potřetí v utkání se dostali do vedení. DAVID ŠPAČEK byl hodně aktivní už při přesilových hrách, nyní vypálil od pravého mantinelu a puk se nakonec dostal až za záda gólmana Čermáka. Asistence: Dominik Soukup.

50:08
    Aktuálně mají blíže k postupu domácí hráči, ale Litvínov nech na ledě všechno, hra má nyní obrovské tempo, nikdo nesmí vypustit jediný souboj, jinak by bylo zle.

50:51
    Severočeši se tlačí k brance Bočana, ten zatím nemusel zasahovat proti nějaké velké šanci, protože mu vydatně pomáhá obrana před ním.

51:25
    Následuje zakázané uvolnění Litvínova, hra se přesune k Čermákovi.

52:42
    Hra je vyrovnaná, hraje se především ve středním pásmu, domácí se dobře a zkušeně brání, Litvínov se nemůže dostat do pásma.

52:43
    Oddechový čas pro hosty.

53:34
    Severočeši se hned po konci oddechového času dostali do útočného pásma, ale Bočan stále nemusel předvést těžký zákrok. Indiáni se i nadále zkušeně brání.

54:39
    Zajímavá střela Houdka. Táhla střela rychle padala, Čermák ji viděl na poslední chvíli a puk odrazil betonem do bezpečí.

55:01
    Tohle se hostujícímu týmu moc nehodí, Litvínov poslal puk jen na icing.

56:01
    A přesně po minutě zběsilé hry je tu další zakázané uvolnění hostí, buly se znovu přesune před gólmana Čermáka.

56:50
    Matěj Hora si připsal první vážnější střelu, jeho zajímavý pokus letěl pod břevno, ale gólman Bočan ho dokázal zastavit vyrážečkou.

58:04
    Litvínov se nadechuje k další akci v závěru utkání.

58:34
    Korčák dokázal vyhodit puk do bezpečí, nebyl to icing, Severočeši jsou ihned zase zpátky v pásmu.

59:08
    Důležité buly v útočném pásmu pro Plzeň, Holý nahodil puk na Čermáka takovým způsobem, aby ho hostující gólman musel ukrýt ve výstroji.

59:25
    Hostující kapitán Jakub Kadár napálil u mantinelu jednoho z plzeňských hráčů, ten se pomalu zvedá z ledu, jde o Jakub Holého, vylučovat se zřejmě nebude.

59:41
    Litvínovským už se krátí čas. Hosté jsou v šesti!

Dnešní utkání a vlastně i celá série je u konce! Domácí hráči se nakonec radují z postupu do semifinále soutěže, když ve čtvrtfinálové sérii vyřadili Litvínov po výsledcích 4:1 a 3:2 2:0 na zápasy. Zápas byl hodně vyrovnaný, svou tvrdou ranou ho nakonec rozhodl bek David Špaček. Hosté předvedli parádní výkon, přesto se nakonec z postupu radují indiáni, kteří třetí třetinu zvládli parádně. (14:58:59)

Jan Picka

Branky a nahrávky: 3. Korčák (Marcel), 12. Holý (Dáňa, Páník), 49. Špaček (Soukup) – 5. Brouček (Vopat, Krocker), 22. Krocker (Adámek)

Rozhodčí: Šperl – Bělohlav, Jindra