Pardubice – Zlín 4:6 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 3:2 (kon.) | Havířov – Třinec 7:1 (kon.)
Kometa Brno – Přerov 10:2 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
3:2 (2:1, 1:0, 0:1) Stav série: 2:0
HC Dukla Jihlava
Úterý 19.03.2019, 17:00 • MFH Ostrava • Play-off ELIOD extraligy dorostu sk. "B" • Čtvrtfinále

Z Ostravy je to pro dnešek vše, zítra mají vítkovičtí volno a budou čekat na svého semifinálového soupeře. Mějte příjemný večer, budu se těšit někdy brzy znovu na počtenou. (19:13:35)

Čtvrtfinálová bitva je u konce. Alespoň pro týmy Vítkovic a Jihlavy. Domácí Vítkovice v těžkém utkání potvrdily svou nedělní výhru na ledě Jihlavy a postupují do dalších bojů. Jihlavští ve třetí třetině snížili na rozdíl jedné branky a z průběhu zápasu bylo patrné, že to není nepřekonatelný rozdíl a tak bojovali o každý kousek ledu. Stejně jako domácím na opačné straně jim ale chyběla přesnější koncovka, gólmani dnes také byli velmi pozorní a koncentrovaní. Náskok z první třetiny si vítkovičtí zuby nehty dokázali i přes závěrečné dvojnásobné oslabení, kdy hosté k přesilovce využili i dalšího hráče v poli, když poslali Maláče na střídačku, uhlídat, a tento těsný náskok byl dnes rozhodující.

Stav série:
    2:0

59:57
    Hosté se nevzdávají a útočí do poslední vteřiny.

59:47
    Vítkovice využili nepřesnosti hostů a puk se dostává do středního pásma.

59:36
    Hosté se znovu usadili v pásmu, točí vítkovickou čtveřici, Bartošák se má co otáčet.

59:16
    Maláč je na střídačce!

58:52
    Moravec neudržel puk na modré, domácí si mohou oddechnout.

58:29
    Kombinace hostů končí u Pavelce, který posílá puk přesně do Bartošáka.

58:17
    Maláč je hodně vyjetý před brankou, ale stále drží pozice.

58:06
    Za hrubost je na trestnou lavici odeslán Brada.

58:06
    Oddechový čas pro hosty.

58:06
    Brada bez hokejky, u domácí branky vznikla valná hromada. Bude se vylučovat.

57:47
    Příliš zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Dukly.

57:19
    Vítkovickým se podařilo vyvézt kotouč do bezpečí, ale jihlavskou klec neohrozili.

56:50
    Jihlavští bojují v pásmu o každý kousek ledu a jdou si za vyrovnáním.

56:10
    Domácím se dvakrát po sobě podařilo poslat puk na zakázané uvolnění.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 7. Krejsa (Machů), 10. Holaník (Juříček, Kubík), 28. Krejsa (Rajčan, Machů) – 9. Mlejnek (Zdarsa, Chvátal), 46. Menšík (Moravec)

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Münch) – Bystroň, Cubo, Machů (A). Kosina, Puchala, Vřeský – Holaník, Kotásek, Přibyl, Krejsa (C), Rajčan, Brada (A), Schauer, Macho, Juříček, Kubík
    HC Dukla Jihlava: Maláč (Pulda) – Vovsík, Sapík, Chvátal (A), Adam, Moravec (A), Vranka, Port – Pigl, Melenovský, Zdarsa, Juřička, Štorek, Broža, Mlejnek, Menšík (C), Pavelec, Jungwirth

Rozhodčí: P. Sedlák – J. Gebauer, V. Hanzlík