Pardubice – Zlín 4:6 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 3:2 (kon.) | Havířov – Třinec 7:1 (kon.)
Kometa Brno – Přerov 10:2 (kon.)
HC Kometa Brno
10:2 (3:0, 4:1, 3:1) Stav série: 2:0
HC ZUBR Přerov
Úterý 19.03.2019, 18:00 • DRFG arena • Play-off ELIOD extraligy dorostu sk. "B" • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Ještě jednou vás vítám u druhého čtvrtfinálového duelu ELIOD extraligy dorostu. Již dnes může na svém ledě udělat HC Kometa Brno rozhodující krok a postoupit přes HC ZUBR Přerov. Zda tento zápas bude tím posledním v sérii, nebo jestli dojde na středeční rozhodující duel, tak to společně zjistíme nejdříve za šedesát minut utkání.

Brněnští dorostenci skončili po dvaceti odehraných kolech nadstavbové skupiny B ELIOD Extraligy dorostu na druhém místě se ziskem 46 bodů. Na první Vítkovice mládežníci ztráceli 12 bodů. Třetí Havířov měl na Kometu ztrátu 7 bodů a čtvrté Pardubice ještě o bod více. V posledním zápase podlehla Kometa Havířovu 3:1 v základní hrací době, a bohužel nevybojovala ani bonusový bod.

Nejproduktivnějším hráčem Komety a celé ligy byl po základní části se ziskem 82 bodů za 47 přesných zásahů a 35 asistencí brněnský kanonýr Jakub Kos. Bodově nejúspěšnějším obráncem Komety se stal Patrik Fajmon, který základní část sezóny zakončil se ziskem 51 bodů (10+41). V brankovišti se v Brně pravidelně střídali Ondřej Bizoň a Marek Schnattinger. Bizoň si v základní části Extraligy udržel úspěšnost zákroků nad 90 %.

Přerov skončil po základní části ve skupině E na prvním místě. Přerovští si ve 38 kolech připsali na své konto 97 bodů. Na druhý Vsetín si Zubři vytvořili šestnáctibodový náskok. Třetí Šumperk měl na lídra tabulky dokonce sedmatřicetibodové manko. V posledním zápase základní části přehráli dorostenci Přerova Šumperk 5:2 v základní hrací době. Do play-off jsou Hanáci v pozici černého koně soupeře a hodně bude záležet právě na prvním zápase s Kometou.

Bodově nejúspěšnějším hráčem Přerovských byl se ziskem 55 bodů za 30 gólů a 25 asistencí Jakub Zembola. Naopak s 32 body za 20 asistencí a 12 bodů byl nejproduktivnějším obráncem Zubrů Adam Holík, který zároveň nasbíral nejvíce trestných minut v týmu, a to 60. V bráně jsme mohli nejčastěji vidět Tomáše Suchánka, který si udržel průměr inkasovaných branek na zápas pod 2,4.

První utkání série
    Pravou nohou vstoupili dorostenci brněnské Komety do čtvrtfinálové série proti Přerovu. V úvodním duelu na ledě soupeře sice ztratili dvoubrankové vedení a utkání se muselo prodlužovat, v nastavení však Kometě vystřelil ve dvojnásobné přesilovce výhru útočník Jakub Kos.

Sestavy
    HC ZUBR Přerov: Suchánek (Žurek) – Kaprál, Koblížek, Palguta, Brázda, Tomiga, Holík, Šilhavý – Štíbr, Ryšavý, Hradil, Zembol, Hlávka, Kuchta, Buršík, Jobánek.

HC Kometa Brno: Bizoň (Schnattinger) – Vacek, Svozil, Ulbricht, Fajmon, Němec, Prčík – Brabenec, Kos, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak, Vyroubal.

HC ZUBR Přerov – HC Kometa Brno 3:4pp.

Branky a nahrávky: 4. Jobánek (Zembol), 47. Brázda (Jobánek, Holík), 54. Hradil (Holík, Zembol) – 2. Vyroubal (Sever, Harmim), 9. Brabenec (Sedláček, Kos), 39. Brabenec (Fajmon), 61. Kos (Brabenec, Fajmon)

HC Kometa Brno: Bizoň (Schnattinger) – Řehák, Vacek, Ulbricht, Fajmon (A), Němec, Prčík, Svozil – Brabenec (C), Kos (A), Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak, Vyroubal.

HC ZUBR Přerov: Suchánek (Žurek) – Kaprál (A), Koblížek, Palguta, Brázda, Holík, Šilhavý – Štíbr (C), Ryšavý, Kuncek, Hradil, Zembol (A), Hlávka, Kuchta, Buršík, Jobánek.

Rozhodčí: Skopal – Musil, Smetková.

Hráči dokončili rozbruslení a pozdravili se na modré čáře. Utkání za několik okamžiků začne.

00:01

00:05
    Úvodní vhazování druhého čtvrtfinále vyhráli hostující hráči, ale puku se okamžitě zbavili a do útoku může jít Kometa.

00:35
    Ivo Sedláček vystřelil svižnou ránu od modré čáry a Suchánek musel vyrážečkou dostat puk k mantinelu.

01:15
    Šalé nechal puk za sebou v obranné třetině a na chvíli byl nebezpečný Ryšavý, jenže k zakončení se nedostal.

01:51
    Brno dostalo puk pouze z obranného pásma a celá pětice odchází střídat.

02:20
    Zubrům se nepovedlo rozehrát z vlastní třetiny, ale ani Brňané nezvládli udržet puk.

03:06
    Zembol se prosmýkl kolem obránců a zakončil na přední tyč. Bizoň vůbec nevěděl, kde má kotouč, naštěstí pro Brno jej zastavil před brankovou čarou.

03:59
    Šalé prodloužil do útočného pásma a díky dobrému napadání se Kometa usídlila před brankou Suchánka.

04:51
    Prčík nahodil puk do útočné třetiny, ale jeho spoluhráč si zvedal ještě puk z ledu, takže se Přerov dostává jednoduše ke kotouči.

05:31
    Sever ztratil puk ve středním pásmu, ten si vzal Brázda, najel do třetiny, obtočil se kolem branky, ale nikde neviděl své spoluhráče a o kotouč přišel.

06:24
    Kometa právě vstřelila branku!
    Patrik Fajmon našel na pravé tyči Suchánkovy brány JAKUBA BRABENCE, který otevírá skóre utkání. Asistence: Patrik Fajmon, Stanislav Svozil.

06:50
    A Brňané se dostávají velice rychle do dvoubrankového vedení. V situaci dva na jednoho se dostal puk na hokejku ADAMA HORKÉHO, jenž bez problému překonal brankáře. Asistence: Eduard Šalé.

06:50
    Oddechový čas pro hosty.

07:00
    JAKUB BRABENEC se dostal okamžitě po vhazování do samostatného úniku, který zakončil nechytatelně o břevno do levého horního rohu. Asistence: Jakub Kos.

07:06
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Ryšavý – 2 min., hákování).

08:07
    Suchánek v krátké chvíli podruhé zasahuje ihned po vhazování.

08:13
    Přerovu se podařilo vyhodit puk až před branku Bizoně.

08:33
    Horký našel přihrávkou přes šíři hřiště Severa, kterému však střela vůbec nesedla.

09:18
    Hosté jsou v plném počtu, ale puk mají držení hráči v bílém za brankou.

09:53
    Vyroubal nezpracoval puk na levém kruhu pro vhazování, ale i tak jej vybojoval v rohu hřiště.

10:17
    Sedláček dobruslil za brankou prudký pas a ihned jej směřoval před brankou, kde nebyl nikdo ze spoluhráčů.

11:56
    Přerov získal puk v útočném pásmu, kotouč se dostal na hůl Zembola, který si vyjel k bráně a následně vystřelil. Bizoň zakročil betonem a měl i následné dorážky.

12:24
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Prčík – 2 min., držení).

13:04
    A domácí brankář musel znovu zasahovat ve svém brankovišti, kam se natlačila hned trojice hráčů Přerova.

13:33
    Domácí hráči postavili ve středním pásmu hráz, přes kterou se Zubři nezvládli dostat a Brno zvládá první oslabení bez větších problémů.

14:33
    Hlávka se dostal ke střele v době, kdy již byl Prčík zpět z trestné lavice. Bizoň přerušuje hru.

14:40
    Svozil vybídl pasem Jakuba Kose, který nabral rychlost ve středním pásmu, dojel až na pravý kruh pro vhazování a zadovkou hledal Brabence, jenže přihrávka nebyla přesná a Kometa ztrácí puk.

15:34
    Štíbr dostal přihrávku před branku, ale neměl prostor pro dobré zakončení a domácí branku netrefil.

16:25
    Otava s Vyroubalem ujeli obráncům a dostali se do přečíslení dva na jednoho, jenže Otavovu přihrávku zastavil obránce. Brno zůstalo v útočném pásmu a před brankou tečoval Otava těsně vedle brány.

18:20
    Na levém křídle nabral rychlost Horký, dostal puk a nikým bráněn se dostal až na levý kruh, odkud prověřil Suchánka, jenž musel zasáhnout betonem.

19:19
    Z podobné pozice tentokrát mířil Vyroubal a našel nastavenou lapačku hostujícího brankáře.

19:35
    Sever si uvolnil hokejku před brankou a dostal puk, ale rychlou střelou brankáře nepřekonal!

20:00

První třetina jednoznačně patřila domácí Kometě, která vstřelila všechny tři branky v sedmé minutě hry. Skóre otevřel Brabenec a rychle na něj navázal Horký. Trenér Přerova si vzal oddechový čas, který však příliš nepomohl, jelikož ihned po vhazování se dostal do úniku Jakub Brabenec, který si připsal druhou branku utkání. Zubři několikrát zatlačili na Bizoně, ten je však zatím přesný.

20:01

20:03
    Druhou třetinu začínají s pukem na hokejkách domácí hráči, kteří zakládají útok od vlastní brány.

21:02
    Kometa přidává čtvrtou branku velice rychle po zahájení druhé části. Kometa se usídlila v útočném pásmu, po několika přihrávkách poslal puk Stanislav Svozil k pravému mantinelu, odkud se svižnou ranou prosadil EDUARD ŠALÉ. Asistence? Stanislav Svozil, Ivo Sedláček.

22:49
    A Kometa pokračuje v útočném náporu, Suchánek předvedl hned dva fantastické zákroky.

23:15
    Zembolova rána vůbec neohrozila Bizoně.

23:42
    Kuncek dostal puk z vlastní třetiny a Kometa zahajuje další útok až od vlastní brány.

24:25
    Kucek zavezl puk do útočného pásma a nahodil jej před branku, kde však bylo více hráčů v bílých dresech.

25:20
    Sever kličkoval mezi obránci, ale ke střele v mezikruží se nedostal.

26:20
    Po kombinaci v útočném pásmu pálil od modré Svozil, Suchánek vyrazil před sebe a hned několik hráčů se natahovalo po dorážce, ale puk se odkutálel k hostům.

26:56
    Brňané si jdou jasně za postupem. Pátou branku má na starost elitní domácí útok. Brabenec předal puk Svozilovi, který si všiml najíždějícího IVA SEDLÁČKA na pravém křídle. Sedláček si rychle zpracoval puk a poslal jej za záda Suchánka. Asistence: Stanislav Svozil, Jakub Brabenec.

27:09
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Hlávka – 2 min., nedovolené bránění).

28:24
    Horký se dostal do útočné třetiny, objel branku a počkal si na spoluhráče, kteří se usadili v útočné třetině.

29:15
    Přerov je v plném počtu. Vhazovat se bude po levici Suchánka.

29:50
    Němec se na druhý pokus dostal přes modrou čáru a vystřelil na brankáře, ten jeho pokus kryje.

30:37
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Koblížek – 2 min., sekání).

30:44
    Hned v úvodu oslabení se Zubrům povedlo dvakrát vyhodit puk až za branku Brna.

31:29
    Fajmonovu dělovku vyrazil Suchánek betony, Brabenec se marně natahoval po dorážce.

31:47
    Kometa se prosazuje v přesilové hře. Fajmon předal puk na modré čáře STANISLAVU SVOZILOVI, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Patrik Fajmon, Jakub Kos.

32:56
    Přerov zahrozil rychlým protiútokem a domácí brankář musel zasahovat vyrážečkou.

33:43
    Suchánek přerušuje hru. Přerov působí hodně odevzdaně, domácí hráči si dělají na ledě prakticky cokoliv.

34:23
    Sedláček se rozjel po levé straně hřiště, žabkou vybídl k teči Brabence, od kterého však kotouč letí do betonu.

34:56
    Linka nabral rychlost a dostal se do úniku, zkusil bekhendový blafák, ale nad Suchánkem nevyzrál. Přerovský brankář velice nahlas počastoval své obránce, kteří mu vůbec nepomáhají.

36:54
    A je tu další puk v síti hostů. Tentokrát se prosadil po souhře s Jakubem Brabencem MATĚJ PRČÍK. Asistence: Jakub Brabenec, Jakub Kos.

37:04
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Holík – 2 min., napadení).

37:50
    Fajmon si projel od vlastní brány celé hřiště a následně odcentroval puk před branku, kde jej zakončil Ivo Sedláček, ale byl již příliš blízko branky, takže Suchánka nepřekonal.

38:59
    Přerov právě vstřelil branku!
    Fajmonovi vypíchl puk na modré čáře JONÁŠ JOBÁNEK, který se řítil sám na Bizoně. Jeho střelu schytal domácí brankář do hrudi, ale od té se puk dostal zpět na hokejku přerovského útočníka a do prázdné brány již neměl problém zakončit. Bez asistence.

40:00

Druhá třetina byla ještě jednoznačnější záležitostí pro domácí celek, který přidal čtvrtou branku ve 22. minutě zásluhou Šalého. O pět minut se prosadil Sedláček a za další pětiminutovku Svozil. Ve 37. minutě přidal sedmou branku Prčík. Přerov dokázal kosmeticky snížit v oslabení, když se prosadil Jobánek.

40:01

40:01
    Střídání v týmu HC Kometa Brno: ze hřiště odchází Bizoň, přichází Schnattinger.

40:35
    Brňané dlouho čekali ha vlastní brankou, poté rozjeli rychlý útok, který skončil až na skvělém zákroku Suchánka.

41:27
    Hradilovi utekl puk, když vyvážel puk z vlastní třetiny a Kometa se bez většího úsilí dostává k černému nesmyslu.

42:44
    Brabenec si nepohlídla přechod přes modrou čáru a je pískán ofsajd.

42:56
    Brabenec najel do útočné třetiny po levé straně, vystřelil zápěstím, ale puk letí vysoko nad branku Přerova.

43:39
    Vacek zastavil nebezpečně letící puk na Hlávku, který by měl na pravém kruhu pro vhazování hodně prostoru pro střelu.

44:44
    Harmim si to namířil středem hřiště a byl zastaven ještě před vstupem do útočného pásma.

46:04
    Schnattinger si připisuje jednoduchý zákrok po střele po ledě.

46:34
    Jakub Kos si to namířil ze středního pásma přes pravou stranu až k bráně, kde jeho pokus vyrazil Suchánek betonem až na protější kruh, kde se s ničím nerozpakoval STANISLAV SVOZIL a tvrdou ranou překonal hostujícího brankáře. Asistence: Jakub Kos, Jakub Brabenec.

47:52
    Vyloučení v týmu HC ZUBR Přerov (Holík – 2 min., nedovolené bránění).

48:25
    Brňané to nádherně vykombinovali až do prázdné branky, kterou však Prčík netrefil!

48:49
    Vadit mu to však příliš nemusí, protože se MATĚJ PRČÍK prosazuje v přesilové hře o chvíli později. Opět přišla pěkná kombinace, která byla zakončena na levé tyči, kam se již ani brankář nepřesunul. Asistence: Patrik Fajmon, Jakub Kos.

50:39
    Jonáš Jobánek předal puk ve středním pásmu MARTINU RYŠAVÉMU, jenž dostal příliš prostoru, vjel do třetiny a nechytatelnou ranou překonal Schnattingera nad vyrážečku. Asistence: Jonáš Jobánek.

51:36
    Martin Mišiak vyslal puk na branku, puk se odrazil v mezikruží a EDUARD ŠALÉ pohotovou střelou překonal Suchánka nad levý beton. Asistence: Martin Mišiak.

52:40
    Svozil vystřelil od modré pomalejší střelu, kterou hostující brankář s přehledem vyráží.

53:23
    Hlávka se dostal s pukem mezi dva obránce a rychlo střelou po ledě vyzkoušel Schnattingera, který si připisuje další úspěšný zákrok.

54:36
    Šalé se natlačil na levou tyč, kde si Suchánek pokryl všechny mezery a nedovolil Brnu další brankovou radost.

56:02
    Kos objel ve vlastní třetině protihráče, dostal se až do útočného pásma, kde předal puk Svozilovi, který mu chtěl puk vrátit po mantinelu, ale kotouč byl příliš rychlý a Brno se musí vystěhovat do středního pásma.

57:18
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Horký – 2 min., napadení).

57:25
    Zembol vystřelil od levého mantinelu na bližší tyč, Schnattinger puk neudržel a před brankou se strhlo souboj o puk, ze kterého vyšli lépe domácí hráči.

58:36
    Domácím hráčům se dlouho nedařilo vyhodit kotouč z obranného pásma, nakonec jej dostal do středního pásma Prčík.

59:24
    Domácí hráči stále napadají rozehrávku hostujících, ale nejsou úspěšní.

59:59
    Hra se dohrává u střídačky Brna.

Kometa vítězí ve druhém utkání a postupuje do další části nejrychlejším možným způsobem. Ve třetí třetině byly vidět tři branky. Brno dnes vyhrává naprosto zaslouženě.

Děkuji za pozornost a někdy příště z dorosteneckého hokeje na počtenou. (19:59:01)

Matouš Vojáček

Adéla Hrabálková

Branky a nahrávky: 7. Brabenec (Fajmon, Svozil), 7. Horký (Šalé), 7. Brabenec (Kos), 22. Šalé (Svozil, Sedláček), 27. Sedláček (Svozil, Brabenec), 32. Svozil (Fajmon, Kos), 37. Prčík (Brabenec, Kos), 47. Svozil (Kos, Brabenec), 49. Prčík (Fajmon, Kos), 52. Šalé (Mišiak) – 39. Jobánek, 51. Ryšavý (Jobánek)

HC Kometa Brno: Bizoň (41. Schnattinger) – Řehák, Vacek, Ulbricht, Fajmon (A), Němec, Prčík, Svozil – Brabenec (C), Kos (A), Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak, Vyroubal.

Rozhodčí: Skopal – Musil, Smetková