Tampa – Arizona 4:1 (kon.) | Chicago – Vancouver 2:3 (po pr.) | Los Angeles – Winnipeg 2:3 (kon.)
San Jose – Vegas 3:7 (kon.)
HC Škoda Plzeň
1:2 (1:0, 0:0, 0:2) Stav série: 0:1
VHK ROBE Vsetín
Úterý 19.03.2019, 12:30 • Home Monitoring Aréna • Play-off DHL extraligy juniorů • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Krásné úterní odpoledne z Plzně!

Vítám všechny hokejové fanynky a fanoušky, kteří se rozhodli si na úterní den dopřát trochu juniorského hokeje. Od půl jedné se totiž v plzeňské Home Monitoring Aréně hraje první utkání čtvrtfinále play-off DHL extraligy. V něm domácí HC Škoda Plzeň vyzve valašský VHK ROBE Vsetín.

Obě mužstva se letos potkala čtyřikrát a vždy uspěli Západočeši. Nejprve v nadstavbě první prosincový den loňského roku 3:0 před vlastním publikem, poté i v odvetě na Valašsku 3:2. Následně se soupeři setkali i v "osmifinále" play-off a Škoda svého rivala nejprve porazila na jeho ledě 3:2 v prodloužení a v závěrečném utkání před play-off na domácím ledě stejným výsledkem i v Plzní. Tížený bod navíc hostům zajistil čtvrtfinále na úkor obhájce titulu z Brna.

Dámy a pánové, pohodlně se usaďte a užijte si příjemné odpoledne s doprovodem našeho textového přenosu, tím vás provede Jakub Štěrba.

HC Škoda Plzeň: K. Kolář (Pilc) – Houdek, Kovařík, Lokajíček (A), Kremláček, Šiller, Malák – Roubal, F. Kolář, Balín, Kolda (C), Slanina, Matiášek, Adamec, Malát, Procházka, Eret, Hasman, Princl (A)

VHK ROBE Vsetín: Sachr (Málek) – Kunst, Ondračka (A), Zeman, Š. Jenáček (A), Pernický, Kožený, J. Jenáček – Jindra, Klímek (C), Zetocha, Pospíšil, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel, Zemánek

Rozhodčí: Patrik Vokřál – Vít Komárek, Jakub Frodl.

Obě mužstva už jsou nastoupena na modré čáře, první utkání čtvrtfinále play-off za malou chvilku začne.

00:01

00:13
    Úvodní buly dnešního utkání vyhráli hosté z valašska, nicméně jejich první útočná akce nebyla podpořena střelou na Koláře.

01:15
    Sebastián Malát byl čistě zastavený na modré čáře, ani první útok domácí potřebné ovoce nepřinesl.

01:46
    Nepřesná rozehrávka Vsetína znamená vhazování před jejich brankářem.

01:55
    Josef Roubal vyzkoušel pozornost brankáře Sachra z většího úhlu, ten si svou první tyčku pohlídal.

02:33
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lokajíček – 2 min., krosček).

02:48
    Šimon Jenáček trefil jen nohy obránce Šillera, plzeňský brankář zasahovat nemusel.

03:15
    Domácím se povedlo vyhodit puk přes všechny čáry.

03:40
    Ján Petriska měl velkou příležitost, zpoza branky se k němu dostal puk, ale hostující útočník ho napálil jen do připraveného gólmana.

04:10
    Icing Vsetína, domácí si můžou na chvíli oddychnout.

04:33

04:46
    Matěj Kolda hledal přihrávkou před bránou hokejku Marka Princl, domácí pětadvacítka se natahovala jak mohla, ale černou gumu se ji zasáhnout nepodařilo.

05:53
    Puk po střele Jakuba Jenáčka doplaval až ke Kolářovi, ale ten si svou svatyni uhlídal.

06:45
    Prudká střela Michala Houdka od modré čáry byla sražená do ochranné sítě.

06:53
    Josef Roubal před brankou tečoval pokus Matiáška, brankář Sachra vyráží puk betonem.

07:40
    Po rychlém přechodu do útočného pásma pálil kapitán Kolda, ale branku o dobrý metr vůbec netrefil.

08:32
    Marek Princl našel na vrcholu kruhů Jakuba Procházku, domácí šikula ale o kousek minul.

08:43
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Lukačka – 2 min., podrážení).

09:04
    Hosté se zatím v poklidu brání.

09:43
    Domácí zatím bez střely na bránu, navíc s dalším útokem musí začít až od branky Koláře.

10:14
    Navíc hosté se dostali do rychlého přečíslení, Lukáš Jindra místo přihrávky zvolil střelu, stou si ale bez větších potíží poradil brankář Škodovky.

10:34
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Přeci jen ale využitá domácí přesilová hra. MATĚJ KOLDA projel s pukem přes celé hřiště, první střelu brankář Sachr dokázal ještě vyrazit, ale na dorážku plzeňského hráče už byl krátký. Asistence: Michal Houdek.

10:50
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Hasman – 2 min., podrážení).

10:59
    Lukáš Jindra hledal mezeru mezi betony Koláře, ty ovšem sklaply včas.

11:18
    Daniel Klímek to vzal na sebe jako správný kapitán, ale branku přestřelil.

11:40
    Vsetín zatím hraje přesilovou hru velmi dobře, domácí se jen brání.

12:00
    A navíc komplikace, další dvě minuty dostává domácí Šiller za krosček a hosté mají padesát vteřin přesilové hry pět na tři.

12:40
    Daniel Klímek vypálil z voleje, ale jeho pokus dokázal ztlumit Koláč lapačkou, o odražený puk se následně postarala domácí obrana.

12:46
    Další střelu Klímka tečoval před brankou Lukačka, puk jen o centimetry minul levou tyčku.

13:24
    Po dlouhé době se domácím podařilo dostat puk na opačnou stranu ledové plochy.

14:00

14:58
    Hostům odpískána přihrávka rukou.

15:16
    Albert Šiller se nechal za brankou obrat o puk, ale Lukáš Jindra v rychlosti nikoho ze svých spoluhráčů nenašel.

15:45
    Petr Eret přesunul hru rychle na druhou stranu, kde plzeňský snajpr střílel švihem kousek vedle.

16:40
    Jakub Procházka vystřelil od pravého mantinelu a hostující obránce si málem srazil puk do vlastní sítě.

16:50
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kožený – 2 min., držení hole).

16:55
    Kotouč u plzeňského gólmana.

17:27
    Josef Hasman dostal puk mezi kruhy, odkud zcela sám netrefuje bránu.

18:10
    Petr Eret ranou z první trefuje jen boční síťku.

18:32
    Nyní jsou hosté velmi rádi, že se jim povedlo puk dostat z vlastní třetiny.

18:50

19:04
    Další střelu Ereta z osy hřiště tečnul před brankou stojící Matiášek nad branku.

19:06
    Rozhodčí nyní řeší problém s ledovou plochou u hostující trestné lavice.

A vše nakonec končí tak, že obě mužstva odchází do kabin a zbývajících 54 vteřin první periody se dohraje společně s druhou třetinou.

Máme za sebou tak prvních necelých dvacet minut hry, ve kterých jsme viděli jednu branku. Tu vsítil v jedenácté minutě po hezké individuální akci Matěj Kolda. K vidění byl urputný hokej plný střel, ale uchytila se pouze zmíněná jediná. Po krátké přestávce se jistě máme nač těšit.

Pokračování hry bude přibližně v 13:15.

19:43
    Na první pohled vypadalo, že byl hostující Lukačka podražen, ale faul se nepíská.

20:00

20:01

20:17
    Matěj Kolda trefil jen brusle bránícího hráče.

20:36
    Velkou šanci na zdvojnásobení domácího vedení měl Sebastián Malát, ten vyplaval před brankou zcela sám, ale domácí útočník branku přestřelil.

21:20
    Na druhé straně z rychlého kontru dobře pálil Stanislav Kunst, plzeňský brankář vyrazil pravým betonem.

22:08
    Petr Eret to zkusil z nulového úhlu, brankář neměl u své první tyče místo ani pro mravence, na tož pro puk.

22:37
    Petr Balín před brankou tečnul puk do ochranné sítě.

23:09
    Šimon Jenáček poslal puk od modré čáry jen doprostřed brány.

23:20
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (J. Jenáček. – 2 min., držení).

24:11
    Po přihrávce Roubala pálil z pravého kruhu z první Petr Eret, ale branku vsítit nedokázal.

24:41
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

25:06
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kožený – 2 min., podrážení).

25:21
    Puk po střele Lokajíčka skončil v lapačce hostujícího brankáře.

25:31
    Domácí nedokázali propálit hráz těl před sebou, hosté následně vyhazují.

26:03
    V obrovské šanci byl Václav Adamec, který číhal na zadní tyči, po přihrávce už mohl zakončovat do prázdné brány, ale brankář Sachr předvedl fantastický zákrok.

26:53
    Petr Eret zachyboval na modré čáře, čehož využili hosté k rychlém přečíslení dvou na jednoho, s velkým štěstím kryje Kolář střelu Kunsta.

27:06

27:55
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Malát – 2 min., vysoká hůl).

28:34
    Domácí se zásluhou Marka Princla osvobozují.

29:08
    Václav Adamec lehkým obloučkem poslal puk alespoň do středního pásma.

29:34
    Jakub Jenáček neudržel na modré čáře skákavý puk.

29:55

30:09
    Krátce za polovinou dnešního utkání vypálil tvrdě od modré Martin Kožený, ale brankář Kolář vše viděl a puk vyrazil betonem do rohu ledové plochy.

31:31
    Petr Eret se krásnou kličkou zbavil dvou bránících hráčů, ale následně měl zvolit raději přihrávku na volného spoluhráčů, takto celá akce vůbec nebyla zakončena přímou střelou na bránu.

32:28
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Lokajíček – 2 min., faul loktem).

32:48
    Marek Princl jel v oslabení zcela sám na Sachra, domácí útočník se rozhodl pro bekhendovou kličku, ale brankář do dobře vybruslil.

33:03
    Ján Petriska předvedl velkou hloupost ve středu hřiště. Zcela úmyslně napadl domácího Princla, který náraz vůbec nečekal. Hostující útočník je za to odměněn trestem na pět minut plus osobní trest do konce utkání.

33:44
    Petr Eret vypálil zápěstím pořádnou pumelici, hostující brankář nestačil ani zvednou lapačku, naštěstí pro něj puk branku přeletěl.

34:28
    Domácí v plném počtu a před nimi je více než tří a půl minutová početní výhoda.

34:52
    Malát nedokázal zachytit prudkou přihrávku na zadní tyči.

35:11
    Václav Adamec z levého kruhu trefil brankáře jen do výstroje.

35:44
    Ránu Lokajíčka od modré přizvedl do ochranné sítě šikovnou tečí Josef Hasman.

36:09
    Josef Roubal si vybruslil zpoza brány a následně svou ránu bekhendem otřel o horní tyčku.

37:00
    Po střele Matiáška se puk odrazil Vladimírovi Kremláčkovi před prázdnou bránu, ale domácí šestnáctka ho dorazila pouze do levé tyče.

37:22
    Domácí hráči si otevřeli v útočném pásmu střelnici, ale žádný pokus zatím nemířil přesně do černého.

38:03

38:42
    Josef Hasman měl na hokejce branku, ale svou střelu poslal jen do připraveného brankáře. Ten zatím předvádí skvělé zákroky.

38:57
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Jindra – 2 min., podrážení).

39:09
    Střela Šillera byla sražená hostujícími hráči mimo branku.

39:50
    Domácím není moc přáno. Petr Eret trefil puk z první, ale Sachr si puk našel v lapačce.

39:56
    V posledních vteřinách ještě vypálil Houdek, ale skončila jako všechny pokusy před ním.

40:00

Prostřední perioda nám skončila. V té jsme se bohužel žádné další branky nedočkali a domácí hokejisté tak nadále vedou jen jednobrankovým vedením. K vidění byla spousta přesilovek, ale nic spadnout do brány. V poslední třetině bude jistě hokej ještě gradovat a jistě se máme nač těšit.

Ta začne přibližně v 14:05.

40:01

40:35
    Petr Eret se efektně vyhnul protihráči, ale svůj pokus poslal mimo tři tyče.

41:07

42:14
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Š. Jenáček – 2 min., podrážení).

42:23
    Jakub Procházka vypálil tvrdě, ale jen doprostřed brány.

42:49
    Neujala se ani rána Marka Princla z levé strany.

43:29
    Další střela Procházky, brankář Sachr vyráží.

44:04
    Kremláček šikovně sklepnul mezi kruhy puk ze vzduchu, ale odražený puk si to namířil jen do betony gólmana.

44:14

45:05
    Michal Houdek na modré čáře napřáhl až ke stropu haly, nicméně brankář Sachr přesto bez problémů kryje.

46:13
    Plzeň dobře hlídá dvou modrou čáru, hosté se nemohou poslední minuty vůbec dostat ke střele.

47:18
    Když už se hosté do třetiny dostanou, jako teď, domácí okamžitě puk vyhodí.

47:38
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Adamec – 2 min., podrážení).

47:59
    Po velké skrumáži, která se udála před brankou Koláře se puku zmocnili domácí a ty ho okamžitě poslali pryč ze své třetiny.

48:50
    Šimon Jenáček tvrdou ranou vůbec netrefil bránu.

49:13
    Lukáš Jindra už branku trefil, ale puk skončil na výborně chytajícím Kolářovi.

49:38

50:28
    Akce Vsetína je zastavena útočným ofsajdem.

50:47
    Velmi aktivní Lukáš Jindra vypálil bekhendem od pravého mantinelu, Kolář kryje puk ve své výstroji.

51:27
    Lukáš Adámek měl na hokejce vyrovnání, ale hostujícímu útočníkovi se nepovedlo přehodit beton brankáře.

51:57
    Zakázané uvolnění Vsetína.

52:20
    Jakub Procházka hledal před brankou Maláta, druhý jmenovaný ale puk nezasáhl.

53:06
    Petr Eret střílenou přihrávkou hledal někoho před bránou na teč. Bohužel žádná hokejka puk do branky netečla.

54:05
    Daniel Klímek pod tlakem obránce vypálil hodně nepřesně.

54:46
    Ani Jakub Procházka, který se ocitl po přihrávce Hasmana sám před brankou, Sachra nepřekonal.

55:33
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Velká euforie na hostující střídačce. Na brankáře Koláře se řítila jedna střela za druhou. Po jedné z nich se puk odrazil na pravou stranu, kde číhal dorážkou TOMÁŠ FRIMEL a ten i s velkou dávkou štěstí vyrovnává na 1:1. Asistence: Tomáš Krupa, Šimon Jenáček.

56:14
    Neskutečné, hosté v závěru otáčejí stav utkání na svou stranu. Daniel Klímek zavezl puk do pásma, tam si ho převzal LUKÁŠ JINDRA, navedl si puk na osu hřiště a přesnou ranou do šibenice nedal Kolářovi šanci. Asistence: Daniel Klímek, Šimon Jenáček.

56:38
    Vyrovnání měl na hokejce Václav Adamec, ale trefil jen pravý beton Sachra.

57:21
    Petr Eret dostal puk mezi kruhy, ale povedenou ranou těsně minul bránu.

58:01
    Před námi jsou ještě jistě zajímavé dvě minuty třetí třetiny.

58:25
    Hosté se brání jak jen mohou.

58:40
    Domácí hrají v šesti.

Oddechový čas pro domácí.

59:03
    Hosté vyhazují jen na zakázané uvolnění.

59:10
    Rána Ereta končí vedle brány. Domácí nadále u puku.

59:16
    Opět icing hostujícího celku.

Oddechový čas pro hosty.

59:24
    Michal Houdek trefil jen prvního hráče před ním, ten následně opět vyhodil jen na zakázané uvolnění.

59:36
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň (Eret – 2 min., krosček).

59:45
    Hosté drží puk, je zřejmě rozhodnuto.

Je za námi první utkání čtvrtfinále play-off, ve kterém po velkém obratu slaví první bod v sérii hostující Vsetín. Ten skóre nejprve v 56. minutě zásluhou Frimela dorovnal a 41 vteřin později utkání na svou stranu obrátil. Zítra je nový den a Plzeň bude chtít jistě skóre vyrovnat.

To je ode mě pro dnešek z plzeňské Home Monitoring Arény vše, s přáním hezkého zbytku úterního dne se s Vámi loučím a u dalších zápasů se opět budu těšit, na shledanou. (14:41:33)

Jakub Štěrba

Branky a nahrávky: 11. Kolda (Houdek) – 56. Frimel (Krupa, Jenáček.), 57. Jindra (Klímek, Jenáček.)

Rozhodčí: Patrik Vokřál – Vít Komárek, Jakub Frodl