Liberec – Slavia 4:2 (kon.) | Mountfield HK – Sparta 4:3 (3:2 po s.n.)
po s.n. (3:2)
Mountfield HK
4:3 (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0) Stav série: 2:1
HC Sparta Praha
Středa 20.03.2019, 17:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Play-off ELIOD extraligy dorostu sk. "A" • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Přeji vám krásný den z hradecké ČPP Arény. Play off dorostenecké extraligy je v plném proudu, některé čtvrtfinálové série však své vítěze zatím nemají. Jednou s nich je i ta mezi týmy Mountfield HK a HC Sparta Praha. Dnes tedy budeme svědky zápasu o všechno.

Východočeši do této série vstupovali mírně favorizováni, Sparta však svého soupeře dokázala překvapit a na svém ledě zdolala Mountfield 4:3 v prodloužení. Hned v druhém utkání proto Hradečtí museli odvracet konec sezóny, což se jim nakonec povedlo na výbornou. Po první třetině sice Pražané vedli 2:1, následně už ale nepřidali ani branku. Naopak domácí Hradec se do zařízení soupeře trefil ještě čtyřikrát a výhrou 5:2 si vynutili třetí, rozhodující utkání.

Mountfield HK: Tichý (Žalčík) – Táborský, Boukal, Havlíček (C), Řehák, Pelda (A), Jerman, Pinkas – Giesl, Gaspar (A), Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Slafkovský, Brožek, Marha.

HC Sparta Praha: Krbeček (Dlouhý) – Tomov, Brůna, Ludvík, Ducháč (A), Menzel, Adamec (C), Horáček – Broš, Bareš, Mácha, Krupička, Straka, David, Červenka, Kalný, Němec, Theimer, Vitouch.

Rozhodčí: Kopeček – Bohuněk, Zídek.

00:01

00:05
    Prvního vhazování se zmocnili domácí a nyní už zakládají útok.

01:08
    Hradečtí se teď chvíli drželi v pásmu, dotěrní sparťané jim ale kotouč sebrali a hraje se před domácím gólmanem.

02:20
    Východočeši musí znovu začínat od svého gólmana, rozehrávka se jim ale nedaří.

02:54
    A máme tu první vyloučení utkání. Na trestnou lavici míří Menzel za podrážení.

03:26
    Domácí se už usadili v útočném pásmu, střelu Lukáše Pajera ale Krbeček vyráží mimo.

04:11
    A domácí znovu kombinují, pokus Budiny od modré byl ale jedním ze sparťanů odražen až do středního pásma.

04:54

05:17
    Teď se vylučuje pro změnu na hradecké straně. Hákováním se provinil Šimon Táborský.

05:41
    Hosté se teď pěknou chvilku drželi před Jakubem Tichým, domácí však kotouč dokázali vyhodit.

06:47
    Takhle přesilovka se spaťranům nedaří. Kotouč je totiž znovu až za Krbečkovy zády.

07:17

07:49
    Střela Jakuba Jermana se pouze svezla po betonech gólmana Sparty. Následně byl puk vyražen mimo hřiště.

08:19
    Dobře byl před bránou postaven Jan Gaspar, k teči se ale nedostal.

09:13
    První větší šanci utkání teď na svých hokejkách měli domácí hokejisté. Puk totiž Krbečkovi vypadl a ke střele se tak dostal Juraj Slafkovský. Hostující gólman měl však lapačku na správném místě a kotouč za svá záda ani při následných dorážkách nepustil.

10:16
    Hradečtí faulovali a Sparta má výhodu.

10:39
    Šimon Táborský se provinil nedovoleným bráněním a Hradec jde do čtyř.

12:20
    Jakub Tichý se vyznamenal proti sparťanskému nájezdu z levé strany, prostor u bližší tyče si pohlídal. A zvládl také dorážky.

12:39
    Spartě se tahle přesilovka vůbec nepodařila a Východočeši už mají na ledě všech pět hráčů.

13:07
    Utkání nám zatím výraznější šance nenabízí. Domácí navíc vyhodil kotouč až na zakázané uvolnění.

13:40
    Oba týmy teď mají problémy s rozehrávkou. Tentokrát kotouč až na zakázané uvolnění vyhodila Sparta.

14:15
    Novotný teď dobře zavezl puk do útočné třetiny, Hradeckým se za dobu strávenou v pásmu nepodařilo nic vymyslet a musí začínat znovu.

15:02
    Prudká střela Juraje Slafkovského z vrcholu kruhů pouze přeletěla branku Sparty, domácí ale stále drží kotouč před Krbečkem.

16:23
    Jan Krupička se teď snažil proháčkovat skrz hradecku obranu. Ta byla ale nepropustná a akce Sparty tak končí u modré čáry.

16:59
    Hradečtí se znovu chytře dostali do útočného pásma, sparťané jim ale kotouč sebrali.

17:21
    Sparta právě vstřelila branku!
    A máme tu první gól utkání! Sparťané zavezli kotouč až před Tichého, kde po dobré přihrávce Bareše zakončil LUKÁŠ KALNÝ. až do prázdné brány. Asistence: Albert Bareš, David Straka.

18:20
    Sparta se teď tlačí do hradecké brány, Jakub Tichý ale drží své spoluhráče.

19:09
    Prudkou střelu teď na Tichého vyslal Patrik Brůna. Hokejka se mu však zlomila a puk tak pouze odklouzal vedle branky.

19:47
    Ludvík se ještě snažil vystřelit na Tichého, hradecký obránce ho ale dobruslil a s kotoučem v rohu kluziště končí první třetina.

20:00

Prvních dvacet minut rozhodujícího utkání této série je za námi. Dlouho se hrál spíše opatrný hokej a na větší šance jsme museli čekat až do závěru třetiny. Poslední minuty zvládli lépe sparťané a v 18. minutě šli po trefě Lukáše Kalného do vedení. Uvidíme, jak budou reagovat domácí. Další třetina začne přibližně v 17:50.

20:01

20:13
    Ačkoliv jako první do útoku mířili domácí, kotouč skončil u sparťanů. Po následném pokusu o znovu založení akce je pískáno zakázané uvolnění pro Hradec.

20:44
    Teď je to Sparta, kdo se provinil vyhozením přes všechny čáry. Vhazuje se před Krbečkem.

21:10
    Sparťané v klidu přešli střední pásmo a o kotouč se už bojuje na mantinelu za Jakubem Tichým.

21:22
    Sparta začíná třetinu vyloučením a na trestnou lavici usedá Jakub Červenka za napadení.

21:52
    Domácí se konečně dostali ke střele, která se ještě odrazila k Juraji Slafkovskému. Ten však trefil pouze připravenou lapačku Krbečka.

22:39
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Střelu Pajera za záda Krbečka šikovně tečoval MATĚJ PINKAS a využívá tak hradeckou přesilovku. Asistence: Lukáš Pajer, Marek Pelda.

23:48
    Adam Jirků se hnal na branku Sparty a chvíli to vypadalo, že sparťanského obránce přebruslí. Ten mu však do dobré přihrávky vložil hokejku a kotouč srazil mimo.

24:50
    Domácí teď svírají Spartu před Krbečkem. Chybí jim však přesnost v zakončení.

25:46
    Sparťané už jsou v útočném pásmu, zatím se ale do palebných pozic nedostávají.

26:57
    Bekhendový pokus Krupičky má Tichý v klidu ve své lapačce. Bude se proto vhazovat po jeho levici.

27:29
    Domácí teď dlouho bojovali o puk v útočném pásmu a vynutili si faul sparťanů. Adam Mácha je vyloučen za krosček.

28:00
    Chybné rozehrávky Tichého teď mohl využít Michal Vitouch, trefil se však pouze do hradeckého gólmana.

28:58
    Domácí sice pálí na Krbečka, hráči Sparty ale dobře brání a blokují střely.

29:29

30:10
    Útočnou akci domácích teď zastavuje ofsajd.

30:30
    Hosté dobře bruslili a před gólmanem Hradce si připravili několik slibných šancí. Hokejky domácích však byly rychlejší a sparťané se tak k větší střele nedostali.

31:18
    Lukáš Pajer si dobře najížděl po pravém křídle, koučem ale trefil pouze nohu jednoho z hostí.

31:50
    Krbeček teď neměl kotouč pod kontrolou, nikdo z hradeckých si ho však v sparťanském brankovišti nevšiml a Pražané ho dokázali dostat do bezpečí.

32:56
    Domácí opět chybují v rozehrávce, hráči Sparty ale svou šanci nevyužívají.

33:15
    Sparta se opět dostává do vedení! Problémů domácích před Tichým využil JOSEF BROŠ a i díky odrazu kotouče od jednoho z Hradeckých dostal kotouč za brankovou čáru. Bez asistence.

34:45
    A máme tu další gól sparťanů. Vysokou rozehrávku domácích zachytil JAN KRUPIČKA a v samostatném úniku dokázal propálit betony hradeckého brankáře. Asistence: Josef Broš.

35:43
    Hradečtí sice bojují v útočném pásmu, jejich střely však nemají gólové parametry a Sparta vyhazuje.

36:21
    Gaspar vyslal z úhlu střelu na Krbečka, který však v klidu zasáhl betony a ukryl puk do svou lapačkou.

36:45
    Sparťané zavezli kotouč do útočného pásma, Bareš si dobře obhodil hradeckého obránce a byl už před Tichým. Puk se mu ale nakonec svezl z čepele a hradecký brankář nemusel zasahovat.

38:03
    Šimon Marha dobře přebruslil hřiště a nahodil na Krbečka. Ten má puk ve své lapačce, vhazuje se proto o jeho pravici.

38:25
    Ačkoliv se kotouč na chvíli dostal do hradeckého obranného pásma, už zase se hraje v třetině Sparty. Výraznější šance ale není ani na jedné straně.

39:10
    Sparťané kontrolují hru za svým brankářem a domácí nepouští do šancí.

39:53
    Hraje se ještě v rohu za brankou Sparty, Hradečtí už v této třetině nejspíš nic nestihnou.

40:00

V druhé třetině jsme viděli živější hokej a byli jsem svědky tří gólů. Pouze jeden byl však do sparťanské branky. V 23. minutě skóre vyrovnával Matěj Pinkas, další góly padly už za záda hradeckého brankáře. Nejdříve skóroval Josef Broš, o minutu později procedil puk za Tichého Jan Krupička. Uvidíme, zda se domácím v poslední periodě povede ještě překlopit zápas na svou stranu.
    Další třetina začne přibližně v 18:43.

40:01

40:08
    Šimon Marha se rychle dostal za Krbečka, jeho přihrávka zpoza branky nenašla hokejky jeho spoluhráčů a Sparta vyhodila.

40:45
    A opět to byl Šimon Marha, kdo vyslal střelu na Krbečka. Puk mu však nesedl a gólman Sparty tak neměl problémy se zákrokem.

41:26
    Domácí dostávají šanci na snížení. Na levou lavici totiž usedá Josef Broš za posunutí hole.

42:14
    Hradečtí pálí na sparťanskou branku, Krbeček s jejich střelami však zatím nemá problémy.

43:01
    Kotouč si teď k sobě pěkně stáhl Matěj Giesl a z mezikruží střílel na svatyni Sparty. Jakub Krbeček byl ale připravený.

43:26

44:21
    Tichý chyboval ve své brance a poslal kotouč na jednoho ze sparťanů. Ten ho naštěstí pro domácí nestihl zpracovat a hra se opět přesunula pryč z hradeckého obranného pásma.

45:11
    Matěj Giesl si sám vybruslil až před Krbečka, svým blafákem ale zakončoval pouze do brankářovy výstroje.

45:45
    Domácí ještě zachytili vyhození Sparty a bojují o kotouč u hrazení. Hra je nakonec přerušena. Následuje vhazování před Krbečkem.

46:26
    Domácí se snaží o založení útoku a o vykřesání alespoň nějaké naděje. To se jim zatím nedaří.

46:50
    Domácí jsou už na dostřel jediné branky! Marha nejdříve bekhendem nahodil kotouč zpoza branky, kde se ho po menší skrumáži ujal MAREK PELDA a dopravil ho až za Krbečkova záda. Asistence: Juraj Slafkovský, Šimon Marha.

47:44
    Ideální příležitost na vyrovnání! Bareš je vyloučen za vysokou hůl.

48:14
    Domácí využívají přesilovku a srovnávají skóre. LUKÁŠ PAJER dostal kotouč na vrchol pravého kruhu a střelou k bližší tyči propálil sparťanského gólmana. Asistence: Marek Pelda.

48:29
    Komplikace pro domácí. Matěj Giesl je vyloučen za pozdní dohrání.

48:40
    Hradečtí úspěšně vyhazují, Sparta musí začínat znovu od svého brankáře.

49:15
    Spartě se nedaří dostat se do útočného pásma a rozestavět přesilovkovou formaci.

49:51
    Přihrávka podél modré čáry končí až ve středním pásmu, následně je odpískán ofsajd.

50:29
    Tahle přesilovka se hostům vůbec nepovedla, Hradec je v už plném počtu.

51:32
    Šimon Marha si dobře najížděl po pravém křídle, hostující hráči ho ale stihli dostihnout a on se tak ke střele nedostal.

52:52
    Hradeckým se opět dostalo prostoru v útočném pásmu, sparťané si však jakékoliv pokusy domácích pohlídali.

53:40
    Jirků ještě stihl zastavit kotouč před modrou čárou, jeho následná přihrávka už ale letěla do středního pásma.

54:48
    Nebezpečně teď vypadala střela Červenky z levého kruhu. Touš nakonec skončil pouze v náruči Jakuba Tichého.

55:50
    Ani jeden z týmů teď nemá výraznější šance a kotouč většinou končí až u zadních mantinelů.

56:48
    Šimon Táborský obdržel ideální přihrávku na pravý kruh, puk mu ale utekl z čepele a mezi tři tyče nedoletěl.

58:17
    Hradečtí se už dobře rozestavěli v útoku, přihrávka Giesla na modrou čáru ale doletěla až za Jakuba Tichého.

59:01
    Najetý Pajer vyslal sou střelu pouze do Jakuba Krbečka.

59:45
    Hradečtí ještě bojují o kotouč podél mantinelů, ke střele se už ale nejspíš nedojde.

60:00

Hradec v poslední třetině dokázal vyrovnat a série nezná ani po šedesáti minutách svého vítěze. Oba týmy se proto představí v desetiminutovém prodloužení.

60:01

60:15
    Na puku jsou sparťané a snaží se vymyslet útočnou akci. Následně ale z protiútoku pálí Slafkovský. Ten je také neúspěšný.

60:54
    Marha šikovně obral hosty o kotouč, obránce si ale prohodit nedokázal a po následném vyhození Sparty musí domácí znovu začínat od Tichého.

61:58
    Matěj Pinkas pálil z levého kruhu v ideální pozici. Puk však skončil pouze v náručí hostujícího gólmana.

62:55
    Šimon Marha se snažil přetlačit obránce Sparty a z úhlu dotlačit puk až do branky. To se mu ale nepovedlo a v držení kotouče jsou hosté.

63:58
    Adamec přihrával před odkrytou síť Hradce. Tam však nebyl ani jeden z jeho spoluhráčů a ani tato akce tak gólem nekončí.

65:24
    Kotouč má znovu Sparta a rozehrává zpoza své branky.

66:20
    Střelu Broše má Tichý v klidu v lapačce a posílá kotouč svým spoluhráčům.

67:14
    Táborský pádil až k Krbečkovi, i jeho střela ale končí pouze ve výstroji gólmana Sparty.

67:46
    Další dobrá šance Hradce. Havlíček byl na levém kruhu v dobré pozici, jeho střelu ke vzdálenější tyči však Krbeček dokázal chytit.

68:13
    V útočném pásmu je Sparta. Dvě střely Broše ale likvidují hradečtí obránci společně s Tichým.

68:57
    Domácí měli kotouč ve své moci, dovezli ho ale pouze za modrou čáru, kde se ho zmocnili sparťané.

69:38
    Další střelu Broše si Tichý sklepl betonem do své lapačky.

69:48
    Pajer si nahodil kotouč, nestihl ho ale dobruslit.

70:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení čtyři na čtyři o vítězi série nerozhodlo. Uvidíme proto ještě samostatné nájezdy.