NY Islanders – Boston 0:5 (kon.) | Carolina – Pittsburgh 3:2 (1:0 po s.n.) | NY Rangers – Detroit 2:3 (kon.)
Philadelphia – Montreal 1:3 (kon.) | New Jersey – Washington 1:4 (kon.) | Nashville – Toronto 3:0 (kon.)
Minnesota – Colorado 1:3 (kon.) | St. Louis – Edmonton 7:2 (kon.) | Dallas – Florida 4:2 (kon.)
Calgary – Columbus 4:2 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:1 (0:0, 2:0, 1:1) Stav série: 2:0
HC Vítkovice Ridera
Středa 20.03.2019, 15:00 • mini WERK ARENA • Play-off DHL extraligy juniorů • Čtvrtfinále

V dramatickém závěru vybojovali domácí výhru a připisují si tak druhý bod v sérii. Ve třetí třetině nejprve snížil stav Baláž, ale minutu před koncem trefil prázdnou bránu Jakub Michálek. Hezký zbytek dne. (17:14:08)

59:47
    Domácí dostali kotouč do středního pásma a osvobozují se.

59:20
    Lewandowski okamžitě po buly pálil příklepem, jenomže přestřelil a jeho pokus se o plexisklo odrazil do ochranné sítě. Buly ve středním pásmu.

59:17
    Domácím se nepovedla rozehrávka a píská se tak zakázané uvolnění.

58:55
    Hosté zkouší opět hru bez brankáře!

58:15
    Třinec právě vstřelil branku!
    Jenomže domácí vyhráli buly, puk se dostal za bránu k JAKUBU MICHÁLKOVI, který zvedl hlavu a vyhodil kotouč přes celé kluziště a trefil tak prázdnou bránu hostí! Asistence: Daniel Chovaniak, Jan Hladoník

58:05
    Ridera bude hrát v šesti. Piták zůstal na střídačce.

58:05
    Vítkovice sice vyvezli kotouč, jenomže Tomanovi se nepovedla klička na třineckého beka. Jenomže i domácí chybovali v rozehrávce a vyhodili kotouč na icing. Hosté si berou oddechový čas

57:33
    Domácí nyní svádějí souboj o kotouč v útočném pásmu u mantinelu.

56:53
    Na druhé straně se nepovedlo Mrvovi překvapit střelou od levého mantinelu Malika, protože střelec pálil z poměrně velkého úhlu.

56:03
    Sotva se Hladoník dostal do útočného pásma tak hned vystřelil po zemi na Pitáka, svůj pokus však neumístil mezi tři tyče.

55:20
    Na druhé straně zkoušel vystřelit Jonáš Peterek, jeho pokus ale skončil nad bránou hostí.

54:23
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Vítkovice snižují stav utkání a dostávají se tak domácím na dostřel! po mírném tlaku se ve svém útočném pásmu dostal ke kotouči JOZEF BALÁŽ, který střelou pod horní tyč našel recept na dnes skvěle chytajícího Malika! Bez asistence.

53:07
    Hladoník nyní ve velké rychlosti obkroužil bránu Pitáka a v před brankovém prostoru hledal někoho ze svých spoluhráčů. Bohužel pro něj se tam vyskytovali pouze beci hostí a ti tak hrozící nebezpečí odvrátili.

52:20
    Domácí se nyní snaží udržet hosty pod tlakem. Ti ale zatím situaci zvládají ve svém obranném pásmu poměrně dobře a hru otáčejí.

51:27
    Nyní se naskytla situace dva na dva když útočili domácí hráči. puk měl ve svém držení Nico Geidl, nakonec se rozhodl pro střelu z pravého kruhu ale svůj pokus trefil pouze do hrudi Pitáka.

50:52
    Hladoník vystřelil po zemi od levého mantinelu, jeho pokus ale vyrazil Piták. Puk se ještě snažili dorážet spoluhráči Hladoníka, ale Piták si ho nakonec našel a přerušuje hru.

50:14
    Michálek má kotouč za bránou Malika a oba týmy střídají.

49:47
    Chovaniak svým příklepem od modré minul bránu Pitáka.

49:21
    A hostům se nyní nepovedlo založit další útok a tak se píská zakázané uvolnění.

49:09
    Hosté se snaží opět vyvinout tlak na domácí, to se jim ale nedaří a domácí vyváží kotouč z vlastní třetiny.

48:29
    Puk vyletěl mimo hřiště po teči několika hráčů. Buly po pravici Malika.

48:07
    Hosté jsou kompletní.

47:55
    Příklep Havránka od modré těsně minul vítkovickou bránu.

47:23
    Michálek zkusil svoje štěstí střelou po zemi od modré, jeho střelu ale vyrazil Piták svojí holí.

46:57
    Domácí hrají v plném počtu.

46:07
    Domácí se teď dostali z obranné třetiny, jenomže jejich další postup zastavil vítkovický Kunc svým sekáním. Oba týmy budou hrát ve stejném počtu.

45:25
    Domácí zatím předvádí zodpovědnou hru dozadu a vyhazují kotouč až k bráně Pitáka. Oceláři střídají.

44:57
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Chovaniak – 2 min., faul kolenem).

44:42
    Hostům se nyní nepovedla kombinace v útočném pásmu a puk jim utíká až do středního pásma.

44:20
    Na druhé straně si po střele třineckých borců připisuje další zákrok Piták. Puk udržel ve své lapačce. Bude se vhazovat.

43:45
    Hosté se opět derou do útoku. Domácí jim však puk sebrali a hra se otáčí.

42:46
    Potočný nyní uháněl podél levého mantinelu v situaci dva na jednoho. Rozhodl se pro to, aby tíhu okamžiku vzal na svá bedra a vyslal od mantinelu tvrdý příklepem. Ten ale na své hrudi zkrotil Nick Malik.

42:13
    Vypadá to že problém je vyřešen a hra tak může opět pokračovat. Buly před Pitákem.

42:13
    Vypadá to, že hosté nemohou otevřít dvířka u své střídačky. Musíme nyní chvíli počkat, než se tenhle problém vyřeší.

42:13
    Po souboji v útočné třetině ocelářů uskakuje hostům puk až na zakázané uvolnění. Ti tak momentálně nemohou vystřídat.

41:30
    Úspěšnější byli hosté a okamžitě vyráží o útoku, jenomže za bránou Malika puk ztrácí a domácí zas pro změnu otáčí hru na druhou stranu.

40:47
    oceláři se vymanili z úvodního tlaku a i oni se pokouší uspět na druhé straně. Oba dva týmy nyní svádějí souboj o kotouč v levém rohu.

40:09
    Hosté se hned od začátku snažili vyvinout na domácí tlak, a povedlo se jim ujet do situace dva na jednoho, jenomže třinecký bek dobře položil své tělo na led a zamezil tak křižnému pasu.

40:01

Po druhé třetině je stav 2:0 pro domácí tým, když se za Oceláře dokázal prosadit ve 21. minutě Adam Raška, a poté dokonce v oslabení Jonáš Peterek. Další třetina začne přibližně v 16:34.

40:00

39:20
    Hosté se nyní zkouší ještě dostat do nějaké nebezpečné pozice, to se jim ale nedaří a třinečtí dostávají kotouč ze svého obranného pásma.

38:46

38:40
    Krzak opět pálil od modré švihem, jeho pokus ale zblokovali hostující beci a ten si poté bez problému našel Piták. Bude se vhazovat.

37:35
    Macháček teď poslal od modré střílenou přihrávku na Matěje, ten jí tečoval v prostoru mezikruží, jenomže Piták předvedl perfektní zákrok a zlikvidoval tak střelce Ocelářů!

37:18
    Hosté už podruhé vyhodili kotouč a drží tak hru daleko od svého gólmana.

36:46
    A domácí zde mají další možnost navýšit svůj náskok. Nyní se provinil vítkovický Kunc krosčekem.

36:22
    Toman to nyní zkusil od levého mantinelu zápěstím, jeho kotouč však podržel Malik bez problému. Ještě menší strkanice mezi ním a Chovaniakem, ale vylučovat se tentokrát nebude.

35:34
    První útok Ocelářů teď zatápí svému soupeři. Ti ale zatím hrají taky zodpovědně a nepustí domácí do další větší šance.

34:59
    Šulákovo nahození od modré po zemi vyrazil Piták svou holí nad svou bránu.

34:11
    Hra je opět velmi vyrovnaná. Hosté se snaží dostat domácím doslova pod kůži, to se jim ale zatím nedaří.

33:21
    Domácí jsou kompletní.

32:46
    JONÁŠ PETEREK nyní ujel všem hráčům a upaloval sám na Pitáka. Zkusil bekhendový blafák a kotouč přesně zaplaval pod horní tyč Pitákovy brány. Asistence: Marek Havránek

32:01
    Bude pokračovat přesilovka hostí.

31:43
    Hosté hledají skulinku v třinecké obraně, to se jim zatím však nedaří. Oceláři předvádí zatím zodpovědnou hru dozadu.

31:21
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Raška – 2 min., faul kolenem).

30:00
    Příklep Šuláka zalehl jeden z bránících hráčů Vítkovic. Bude se tak vhazovat po levici Pitáka.

29:43
    Útok Vítkovic nyní zastavuje ofsajd..

29:23
    Vítkovice nahazují kotouč do útočné třetiny a jdou střídat, puku se tak zmocňují domácí a opět hru otáčí.

28:57
    Hra je opět velmi vyrovnaná. Oba dva týmy jdou opravdu v dnešním zápasu do každého souboje na 100%.

27:56
    Než se Raška stihl vrátit do obranné třetiny, tak hosté ještě pokračovali ve své útočné kombinaci. Tu ale zastavil svým zákrokem Malik, když do cesty gumovému projektilu položil svůj pravým beton, a kotouč na něm následně udržel.

27:54

27:23
    Domácí beci teď perfektně zblokovali dva příklepy hostujících hráčů!

26:43
    Kunc nahazoval od modré na teč, jenomže kotouč nikdo netečoval a Malik stihl včas sklapnout betony a zamezil tak puku v cestě za jeho záda.

25:54
    Vítkovice mají možnost další přesilové hry po Raškově držení.

25:43
    Domácí se nyní snažili zatlačit hosty v jejich obranné třetině, to se jim nedaří a hosté hru opět otáčí.

25:15
    Hra se nyní přerušuje jelikož v levém rohu za bránou Pitáka zůstal ležet po tvrdém souboji jeden z hráčů Vítkovic. Už se však zvedá, sice jeho výraz v obličeji není úplně v pořádku. Uvidíme, zda se do zápasu ještě zapojí.

25:06
    Na druhé straně vyzkoušel Krč pokus bekhendem z drobného pokleku. Jeho střela však neměla razanci a bránu ani netrefila.

24:51
    Čmiel teď v bruslařském souboji neporazil Smolku a píská se tak icing domácích.

24:39
    Brána Malika vypadla pod tlakem jeho brusle ze svého postavení. Hra se přerušuje aby se tahle situace opravila. Bude se vhazovat po jeho levici.

24:27

24:18
    Hosté zatím zvládají výborně hru v oslabení a nepustí domácí do žádné větší šance.

23:53
    Domácí se nyní snažili o kombinaci v blízkostí modré čáry, kotouč jim však odskočil z holí a píská se ofsajd.

23:27
    Pro změnu domácí si teď v přesilovce vytvořili tlak, poslali kotouč do brankoviště, kde ho raději Piták schoval pod svým tělem. Bude se vhazovat.

22:40
    Jenomže hosté jsou i ve svém oslabení aktivní a nyní to byli právě oni, kdo prověřili pozornost Malika. Ten nechal tentokrát vyniknout svou lapačku a puk podržel.

22:27
    Malik se snažil teď chytře rozehrát puk což se mu povedlo. Ten poslal ke střídačce hostů, ti se ho chopili v situaci kdy střídali a nyní si tak zahrají v oslabení.

21:49
    Hosté se po inkasovaná brance snaží vyvinout tlak na domácí, ti však le jejich tempo akceptují a sami se hrnou do útoku.

20:18
    A máme tady první branku tohoto utkání! Jonáš Peterek projel do útočné třetiny podél levého mantinelu, všiml si že na druhé straně mu najíždí ADAM RAŠKA, okamžitě na něho poslal těžkou žabku a Adam Raška musel trefit puk ve velmi těžké pozici ve vzduchu. To se mu povedlo, našel skulinku mezi lapačkou Pitáka a jeho tělem a otevřel tak skóre utkání! Asistence: Jonáš Peterek, Jan Hladoník

20:01

V úvodní třetině jsme se žádné branky nedočkali. Ale právě naopak, jsme měli možnost sledovat velmi živý, atraktivní hokej nahoru a dolů. Další třetina začne přibližně v 15:43.

20:00

19:30
    Oba týmy jsou kompletní.

19:09
    Chovaniakovi příklep od modré nesedl a tak kotouč skončil v pravém rohu za Pitákovou brankou.

18:10
    Peterek teď v situaci dva na jednoho předložil kotouč Homolovi, ten však svým blafákem netrefil odkrytou bránu, která na něho číhala!

17:18
    Hladoník okamžitě po buly sebral puk a upaloval na bránu Pitáka. Situaci raději zastavil Fridrich svým držením. Poměr sil na ledě se srovná.

17:04
    Hosté tady mají první možnost přesilové hry.

16:40
    Domácí se teď vymanili z nebezpečného tlaku pouze za cenu zakázaného uvolnění.

16:00
    Adámkův příklep z vrcholku levého kruhu minul bránu Pitáka.

15:37
    A na druhé straně způsobili zával domácí hráči před Pitákem. Ten tak raději kotouč podržel. Bude se vhazovat.

15:15
    Po střele Bílého tentokrát nechal Malik vyniknout svojí lapačku.

14:53
    Vojtovič zavezl kotouč podél pravého mantinelu do útočné třetiny a okamžitě vypálil pokus švoihem po zemí, ten vyrazil Malik bez problému svým pravým betonem.

14:28
    Icing hostů.

14:20
    Smičkovi nesedla rána od modré, a tak vítkovičtí musí spěchat do svého obranného pásma.

14:00
    Chovaniak sice ještě udržel útočnou třetinu, ale jeho spoluhráči o puk přišli a hosté tak vyráží do útočné třetiny.

13:51
    Hostům byla odpískána hra vysokou holí. Hra se tak nyní přesune před Pitáka.

12:29
    Oceláři se snaží hluboko napadat rozehrávku hostů a snaží se je donutit k chybě, ti jsou však zatím ve své rozehrávce důslední.

11:40
    Chovaniak nyní zavezl kotouč do útočné třetiny, zde ale o něho přišel a do útoku tak vyrážejí hosté.

10:49
    A hosté opět nezaložili útok a musí tak se střídáním ještě počkat, jelikož jim opět kotouč unikl na zakázané uvolnění.

10:41
    Homola vystřelil od modré vysokou ránu, tu zblokovali hosté, jenomže puk jim utekl na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat.

10:05
    Fridrich teď měl možnost dorážet před bránou Malika, jeho pokusům však dobře zamezili třinečtí beci.

09:51
    Piták teď podržel puk ve své lapačce a přerušuje hru. Bude se vhazovat po jeho pravici.

09:15
    Na druhé straně zkusil prchnout hostům Pastor, ti ho však v rozhodující chvíli odzbrojili a otáčí hru.

08:52
    Smolka vystřelil polo vysokou ránu zápěstím od modré, ta však minula branku Malika.

08:10
    Raška to zkusil z vrcholku levého kruhu ale trefil pouze kalhoty bránícího hráče.

07:33
    Domácí teď neprošli přes střední pásmo, a musí rychle zpátky, jelikož se hosté snaží založit útok.

06:39
    Jde vidět že jde opravdu o hodně, utkání má hned o začátku velké tempo. svádí se souboj o každý centimetr ledu.

06:02
    Po střele Konečného z pravého kruhu si připisuje zákrok Malik, který zlikvidoval kotouč svojí vyrážečkou.

05:23
    Hra se nyní přelívá ze strany na stranu, uvidíme, kdo si připraví další šanci.

03:45
    Krzak teď měl prostor na pravém kruhu, rozhodl se pro střelu švihem. Tou bohužel pro domácí otřel pouze levou tyčku brány Pitáka.

03:35
    Věntus zkusil nahodit na teč, jeho pokus však nikdo netečoval a tak zkončil jen za bránou Malika. Odtud ho sebrali domácí hráči a otáčí hru.

03:23
    Tentokrát útok domácích zastavil ofsajd.

03:00
    z prvním pokusem si Piták nemusel dělat starosti, jelikož domácí přestřelili bránu.

02:15
    Oceláři zakládají útok, dostávají se až do útočné třetiny, zde ale puk ztrácí a oba týmy tak o něj svádí souboj u pravého mantinelu.

01:25
    Hosté vstoupili do utkání velice aktivně a snaží se domácí zaskočit. Ti zatím zodpovědně brání a drží hru podél mantinelů.

01:07
    Domácí vyhazují kotouč na icing.

01:01
    Toman to zkoušel z levého kruhu, jeho polo vysoký pokus ale zblokovali třinečtí beci.

00:23
    Vítkovice je však obrali o kotouč a nyní to jsou právě oni, kdo se žene na steč.

00:02
    Buly pro oceláře a ti se hned hrnou do útočného pásma.

00:01

Vítkovice skončili ve velmi vyrovnané tabulce skupině F o účast v PLAY-OFF na druhém místě. Rovněž i Vítkovice se podobně jako Oceláři mohou chlubit skvělými týmovými statistikami. Mezi jejich přednosti patří hlavně četnost střel na bránu za zápas (průměr 40,33 střel na bránu za zápas). Jenomže vítkovičtí borci si vedou skvěle i ve využívání téhle statistiky, protože si ve skupině F udrželi krásný průměr 4 vstřelených branek na zápas. Hráči Ridery se rovněž nemusí stydět ani za svá oslabení. Statistika hovoří, že tihle borci umí ubránit téměř 88,89% oslabení, což je fantastické číslo!
    Nejproduktivnější hráči Vítkovic (celé sezóny):
    Petr Fridrich – 80 bodů (37+43)
    Jan Bernovský – 51 bodů (25+26)
    Jakub Lewandowski – 48 bodů (22+26)

Třinečtí Oceláři zaslouženě opanovali skupině G v účasti o PLAY-OFF, když v posledním duelu dokázali na svém ledě porazit pražskou Slávii. Oceláři se hlavně v této části mohli spolehnout na skvělá oslabení, jejíchž úspěšnost se vyšplhala až na skvělých 84,62%! Rovněž se po celou sezónu mohou třinečtí borci spolehnout na skvělou úspěšnost střelby, která se vyšplhala nad 10%.
    Nejproduktivnější Oceláři (celé sezóny):
    Marek Havránek – 38 bodů (15+23)
    Nico Geidl – 36 bodů (23+13)
    Filip Indrst – 36 bodů (9+27)

V téhle sezóně se oba celky utkaly celkem šestkrát. Přesto že na vzájemné duely to bylo velmi vyrovnané 3:3, tak včera Oceláři poměrně jednoznačně ukázali soupeři, jakou dobrou formu si přinesli do PLAY-OFF ze skupiny G. Hned ve čtvrté minutě zápasu otevřel skóre téhle série Jonáš Peterek. Byť jsme na další branku čekali přesně dvacet minut, tak jsme se přeci jen dočkali. V čase 23:52 zužitkoval parádní akci svých kolegů Jan Hladoník a mohl tak zvednout ruce nad svou hlavu. Jenomže to ještě od domácích nebylo vše, jelikož se ještě do zaznění druhé sirény dokázali prosadit Nico Geidl a Marek Havránek. Ti tak poslali Oceláře do trháku, který si už poté nenechali vzít. Přesto však hosté dokázali těsně před koncem korigovat výsledek na konečných 4:1 zásluhou Jozefa Baláže.

Příjemné středeční odpoledne z třinecké mini WERK ARENY. Dnes máme na programu druhý zápas čtvrtfinálové série mezi domácími HC Oceláři Třinec a HC Vítkovice Ridera.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

René Sasyn

Branky a nahrávky: 21. Raška (Peterek, Hladoník), 33. Peterek (Havránek), 59. Michálek (Chovaniak, Hladoník) – 55. Baláž

HC Oceláři Třinec: Malik (Ochman) – Krzak, Chovaniak, Šulák, Adámek (C), Michálek (A), Homola – Havránek, Krč, Tománek, Pastor, Geidl, Peterek, Raška, Hladoník, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček (A)
    HC Vítkovice Ridera: Piták (Dolíška) – Kunc, Bílý, Smolka, Smička, Zapletal, Machů, Věntus (A) – Konečný, Fridrich, Tvrdý, Baláž (C), Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva (A), Potočný, Toman, Ivan

Rozhodčí: Kašík – Hanzlík, Lukš