Florida – Arizona 4:2 (kon.) | New Jersey – Boston 1:5 (kon.) | Carolina – Tampa 3:6 (kon.)
Montreal – NY Islanders 4:0 (kon.) | St. Louis – Detroit 5:2 (kon.) | Nashville – Pittsburgh 1:2 (0:1 po s.n.)
Dallas – Colorado 1:3 (kon.) | Chicago – Philadelphia 1:3 (kon.) | Calgary – Ottawa 5:1 (kon.)
Edmonton – Columbus 4:1 (kon.) | Vegas – Winnipeg 5:0 (kon.) | Los Angeles – San Jose 4:2 (kon.)
Dallas Stars
1:3 (0:0, 0:1, 1:2)
Colorado Avalanche
Pátek 22.03.2019, 01:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Já se s vámi odsud loučím, Leonám přeji vše nejlepší k svátku a i vám ostatním pohodový pátek a krásný víkend! (04:26:07)

Využití přesilovek: 0:0

Utkání v American Airlines Center v Dallasu sledovalo 17 543 diváků.

Československá stopa v utkání

Roman Polák (Dallas) – 0+0
    Radek Faksa (Dallas) – 0+0

1. Philipp Grubauer – 44 zákroků (97,78%)
    2. Nathan MacKinnon – 0+0
    3. Tyler Seguin – 1+0

Dnešní utkání bylo dlouho vyrovnané, ve druhé třetině si však hosté z Colorada vytvořili tlak a otevřeli skóre. Na to navázal ve 46. minutě Tyson Barrie, který skvělou střelou zvýšil vedení svého týmu. Dallas potom tlačil hosty a snažil se ještě zápas zvrátit, byl z toho ovšem pouze jeden gól. V poslední minutě tedy Söderberg přidal ještě trefu do prázdné a Colorado Avalanche vítězí 1:3. Největší zásluhu na tom má bezpochyby gólman Philipp Grubauer.

59:50
    Dallas to ještě jednou zkouší v šesti a Colorado vyhazuje těsně vedle odkryté klece.
    59:11 Carl SÖDERBERG - 1:3

59:11
    Colorado právě vstřelilo branku!
    CARL SÖDERBERG převzal puk ve vlastním pásmu a z velké dálky trefuje prázdnou bránu, čímž rozhoduje dnešní utkání! Bez asistence.

58:42
    Heiskanenovi u modré puk přeskočil hokejku a domácí tak přichází o pásmo.

58:32
    Colorado vyhazuje jen na další zakázané uvolnění a Dallas si bere oddechový čas. Ben Bishop zůstává na střídačce, Stars to zkusí se šesti hráči v poli.

57:41
    Domácí obléhají Grubauerovu svatyni a nahazují puk za pukem, málo z těchto pokusů však dojde až na bránu.

56:45
    Jost se nečekaně dostal v útočném pásmu až ke střele z levé strany a Bishop si vůbec nebyl jistý svým zákrokem.

56:12
    Zakázané uvolnění Colorada.

55:38
    Radulov obkroužil branku a jednou rukou předal puk Bennovi, ten však v těžké pozici nemohl plnohodnotně zakončit.
    54:59 Tyler SEGUIN - 1:2

54:59
    Dallas právě vstřelil branku!
    Pět minut před koncem domácí konečně snižují! Klingbergovu nenápadnou střelu od pravého mantinelu tečoval TYLER SEGUIN přesně do protějšího horního růžku! Asistence: John Klingberg, Miro Heiskanen.

54:32
    Po dlouhé době se do útočného pásma dostali i Avalanche, jejich úkol spočíval jen v udržení puku co nejdéle v těchto částech kluziště. K výraznému ohrožení Bena Bishopa proto nedošlo.

Ondřej Mikušek

Branky a nahrávky: 55. Seguin (J. Klingberg, Heiskanen) – 38. E. Johnson (Girard, C. Wilson), 46. Barrie (Girard), 60. Söderberg

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg (A), Lindell, R. Polák, Heiskanen, Lovejoy, Fedun – Radulov, Seguin (A), Hintz – L'Esperance, Dickinson, Ja. Benn (C) – Comeau, Faksa, Janmark – B. Ritchie, Spezza, Cogliano.
    Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – E. Johnson (A), Girard, Barrie (A), Cole, Nemeth, Zadorov, Graves – Compher, MacKinnon (A), Brassard – Rantanen, Söderberg, C. Wilson – Calvert, Jost, Kerfoot – G. Bourque, Andrighetto.

Rozhodčí: Luxmore, Pochmara – Suchánek, Knorr.

Diváci: 17 543