Jablonec – Sparta U21 4:2 (kon.) | Senica – Znojmo 3:3 (kon.) | Katowice – Vítkovice 3:1 (kon.)
Opava – Brno 1:3 (kon.) | Norimberk – Mladá Boleslav 5:1 (kon.)
Slezský FC Opava
1:3 (1:1)
FC Zbrojovka Brno
Pátek 22.03.2019, 14:00 • Stadion v Městských sadech, Opava • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

SFC Opava: Fendrich – Helebrand, Rychlý, Svozil, Žídek – Stáňa, Zavadil, Janetzký, Zapalač – Opoku, Smola.

FC Zbrojovka Brno: Halouska – Kotula, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Bartolomeu, Bariš, Kříž, Vintr – Přichystal, Zikl.
    Náhradníci: Floder, Sukup, Šural, Sedlák, Šumbera, Štepanovský, Moučka, Magera.

Hráči už jsou připraveni, zápas nám na hlavním stadiónu v Opavě za chvíli začne.

1

1
    Do prvního poločasu nám rozehráli domácí hráči.

2
    Opavští fotbalisté to zkouší dopředu kombinační hrou.

3
    Brňané ale dobře brání a napadají a tak mají opavští problém se dostat s míčem na soupeřovou polovinu.

4
    Aktivnější jsou domácí, kteří teď hosty uzavřeli před jejich pokutovým územím.

5
    Brněnané se teď ubránili pouze za cenu odkopnutí míče do autu.

5
    Rychlý brejk po pravé straně od hostujících hráčů! Fendrich ale dokázal ze svými spoluhráči tento pokus zneškodnit.

6
    Hráčům Opavy byl teď na levé straně odpískán útočný faul.

7
    Hra se nám teď přesunula do středu hrací plochy. Oba týmy hrají hodně útočně a kombinačně. Je k vidění ale plno nepřesností.

8
    Stále teď sledujeme takovou nakopávanou mezi oběma vápny, bez nějaké té větší šance na jedné či druhé straně.

9
    Fendrich si teď opět výborným zákrokem poradil se střelou jednoho z hostujících hráčů. Byl za to odměněn potleskem diváků.

10
    Standardní situace pro Opavu ze vzdálenosti asi čtyřiceti metrů. Uvidíme tak centr do vápna.

11
    V pokutovém území ale nikdo na centr nedoskočil. Míč tak skončil v zázemí.

11
    Na druhé straně rychlý brejk po levé straně skončil nejprve střelou do jednoho z obránců domácích, na podruhé si už hosté nepřesně přihráli.

12
    Střela jednoho z domácích hráčů teď jen těsně minula pravou tyč Halouskovi brány.

14
    Další povedený brejk hostujících hráčů. Ten ale hráči Brna překombinovali.

14
    Opava právě vstřelila branku!
    Domácí fotbalisté se dostávají do vedení. K odraženému míči se na hranici pokutového území dostal PETR ZAPALAČ, který střelou z voleje poslal míč přesně k pravé tyči.
    14. Petr ZAPALAČ - 1:0

16
    Opavští se znovu kombinační hrou, tentokráte po levé straně snaží o zakončení.

17
    Opavští jsou teď znovu aktivnější, opět drží míč a snaží se dostat dopředu postupným útokem, tentokráte pro pravé straně.

19
    Opavští budou rozehrávat rohový kop.

20
    Fotbalistého SFC teď pokračují znovu v obléhání brány Halousky.

20
    Rychlý protiútok, který ale hosté nedokázali zakončit střelou mezi tři tyče.

21
    Hra se nám teď přesunula do středu hrací plochy.

23
    Oba týmy nám teď pokračují v rychlé útočné hře, ta ale končí před jednotlivými vápny.

24
    Brno teď bude mít velkou šanci na vyrovnání! Těsně před hranicí pokutového území budu rozehrávat přímý volný kop.

24
    Fendrich výborným zákrokem vyrazil míč na rohový kop.

25
    Hosté teď nebezpečně hrozili před pokutovým územím. Nakonec z toho ale nic nebude, míč skončil hodně mimo bránu Fendricha.

27
    Opět se nám začínají množit nepřesnosti na obou stranách.

28
    Příležitost pro Opavu. Její hráči budou z levé strany pokutového území zahrávat standardní situaci.

30
    Brnu teď byl odpískán útočný faul.

31
    Centrovaný míč do pokutového území Brna byl tečován a skončil v autu. Bude z toho tak rohový kop.

34
    Opavě se teď daří držet míč před pokutovým území Brna a zkouší s ním něco vymyslet.

35
    Domácí hráči jsou stále lepší, daří se jim podržet míč. Mají ale teď problém se dostat na dostřel brány Halousky. Brno totiž dobře brání.

37
    Hosté teď opět po čase zahrozili z rychlého brejku. Zakončení ale nebylo vůbec dobré. Míč letěl hodně mimo a vysoko nad bránu Fendricha.

39
    Po delším čase se teď odstali před pokutové území domácích i hosté a nebezpečně kombinují.

40
    Brno právě vstřelilo branku!
    Máme vyrovnáno! K odraženému míči se dostal v pokutovým území JAKUB PŘICHYSTAL, který zakončil přesně na vzdálenější tyč.
    40. Jakub PŘICHYSTAL - 1:1

41
    Brno bude zahrávat rohový kop.

42
    Menší závar před brankou Fendricha. Nakonec ale z toho nic nebude, je pískán útočný faul.

44
    Opavě byl odpískán další útočný faul.

45
    Střela jednoho z domácích hráčů se nebezpečně točila směrem do pravého horního rohu hostující branky. Nakonec se ale nedotočila a skončila jen těsně mimo. Na tribuně to jen zahučelo.

45

46

46
    Tohle se Opavě příliš nepovedlo, neboť nechala hostům v pokutovém území až moc prostoru a ti to zásluhou ROBERTA BARTOLOMEA potrestali. Hráč Brna se trefil nechytatelnou střelou pod břevno.
    46. Robert BARTOLOMEU - 1:2

49
    Hosté jsou teď v druhém poločase aktivnější a mají míč častěji pod svou kontrolou.

50
    Brno nastoupilo do druhé poločasu v této sestavě: Floder – Kotula, Kryštůfek, Vraštil, Sukup – Bartolomeu, Sedlák, Moučka, Vintr – Magera, Zikl.

52
    Opavští to teď zkouší kombinační hrou po levé straně hřiště.

54
    Hra se nám teď uklidnila, hraje se převážně ve středu hrací plochy. U míče jsou teď domácí, ale ti se přes dobře bránící hosty nedokážou dostat ani na jejich polovinu.

55
    Domácím byl odpískán útočný faul.

56
    Další útočný faul domácích ve středu hrací plochy.

57
    Centr do pokutového území doputoval přímo do dukavic opavského gólmana.

58
    Další chyba v obraně Opavy! Tu ale hosté tentokráte neptrestali! Na hranici pokutového území byl jeden z jejich hráčů úplně osamocen. Ten poslal míč ale do prostředka brány, kde byl připraven gólman Opavy.

61
    Hosté teď opět hromadně vystřídali.

62
    Opavě teď byl odpískán útočný faul.

62
    Ještě vám dlužíme sestavu Opavy ve druhém poločase: Fendrich – Helebrand, Simerský, Radić, Žídek – Řezníček, Jursa – Jurečka, Opoku, Zapalač – Juřena

64
    Opavská obrana je dnes děrává jak ementál. Nádherným uvolněním do uličky a následnou přízemní střelou navyšuje vedení Brna DAVID MOUČKA.
    64. David MOUČKA - 1:3

67
    Oba týmy nám teď předvádějí útočný fotbal.

69
    Brno to teď zkouší dopředu kombinační hrou.

70
    Centr z pravé strany ale trefuje pouze prvního z obránců Opavy, kteří centr dobře zblokovali.

71
    Opět teď sledujeme takovou nakopávanou mezi oběma vápny.

73
    Hra se nám teď přerušuje zbytečnými drobnými zákroky ve středu hrací plochy.

76
    Další branka Brna, tentokráte ale neuznána pro ofsajd!

77
    Opavští fanoušci se aspoň snaží povzbudit své hráče, když se jim teď na hřišti vůbec nedaří.

79
    Další odpískaný útočný faul Opavy ve středu hřiště.

81
    Opavští teď vybojovali rohový kop.

82
    Na zadní tyči se míč dostal k jednomu z domácích hráčů, ten mu ale příliš nesedl, neboť ho hlavou poslal vysoko nad.

84
    Domácí to ještě v závěru druhého poločasu zkouší postupným útokem.

87
    Brno teď bude zahrávat standardní situaci z půlkruhu u pokutového území mírně na pravé straně.

88
    Ze standardní situace trefují hosté pouze zeď.

90
    Snažení Opavy teď zastavují rozhodčí pro ofsajd.

90

S konstatováním, že Brno v přípravném utkání poraží Opavu na jejich hřišti 3:1 se s vámi loučím a přejí hezký zbytek pátečního odpoledne. (15:48:43)

MCh

Branky: 14. Zapalač – 40. Přichystal, 46. Bartolomeu, 64. Moučka

Slezský FC Opava: 1. poločas Fendrich – Helebrand, Rychlý, Svozil, Žídek – Stáňa, Zavadil, Janetzký, Zapalač – Opoku, Smola.

2. poločas Fendrich – Helebrand, Simerský, Radić, Žídek – Řezníček, Jursa – Jurečka, Opoku, Zapalač – Juřena

FC Zbrojovka Brno: 1. poločas Halouska – Kotula, Vraštil, Kryštůfek, Eismann – Bartolomeu, Bariš, Kříž, Vintr – Přichystal, Zikl.

2. poločas Floder – Kotula, Kryštůfek, Vraštil, Sukup – Bartolomeu, Sedlák, Moučka, Vintr – Magera, Zikl

Náhradníci: Floder, Sukup, Šural, Sedlák, Šumbera, Štepanovský, Moučka, Magera

Rozhodčí: Proske