SHKM Hodonín – Vel. Meziříčí 6:5 (kon.) | HC Turnov – HC Jičín 3:5 (kon.) | Lomnice n/P – Gepardi Jablonec 4:8 (kon.)
SHKM Baník Hodonín
6:5 (3:1, 2:3, 1:1) Stav série: 1:1
HHK Velké Meziříčí
Pátek 22.03.2019, 18:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského • Krajská liga: Jihomoravský a Zlínský kraj • Finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

SHKM Hodonín

Hodonín se probojoval do finále se ztrátou jediné kytičky. Ve čtvrtfinále si poradil s Uničovem 2:0 na zápasy, v semifinále zvítězil nad Uherským Ostrohem v poměru 3:1, když jedinou prohru připravili Ostrožané Drtičům až po samostatných nájezdech.

Uherský Ostroh 4:10 Hodonín

Velké Meziříčí skončilo po základní části na prvním místě a dostalo se až do finále. V prvním kole vyřazovacích bojů zničilo Velkou Bíteš 2:0, v semifinále ale museli Horáci bojovat až do posledního dechu. Série s Boskovicemi se totiž rozhodovala až v pátém utkání.

Velké Meziříčí 9:2 Boskovice

SHKM Hodonín: Kotvan (Zollpriester) – Polesný, Veselský, Směřička, Lidák, Sedlák, Crlík, Rýpar, Výmola – Polák, Peš (A), Janás – Tomi, Sajdl, Kučera (C) – Venclík, Jajcay, Lindner – Chalupa

HHK Velké Meziříčí: Šoustal (Juda) – Slabý, Vlašín, Šerý (A), Kochánek, Burian (C), Ambrož, Šimka, Vondráček – Křenek (A), Matov, Střecha T. – Pejchal, Bula, Sobotka – Peschout, Střecha F., Maštera – Roupec, Vlašín, Strnad

Rozhodčí: Blaha, Kovařčík – Halás, Poláček.

Hezký večer z Hodonína. Za pár minut začne druhé finálové utkání mezi celky domácího Hodonína a hostujícího Velkého Meziříčí, které po základní části obsadily druhé, respektive první místo. Velké Meziříčí zvládlo na svém ledě první utkání a v sérii vede.

00:01

00:18
    Drtiči kombinují v útoku, hostující obrana s tím má problémy.

00:27
    Drtiči právě vstřelili branku!
    Parádní vstup do utkání pro hráče Hodonína! V úvodních vteřinách ihned obsadili útočné pásmo. Meziříčí následně dostalo puk do neutrální zóny, tam se jej ale chopil Polesný a vyslal DAVIDA JANÁSE do útoku. Hodonínský střelec zamířil přesně do horního růžku! Asistence: David Polesný.

01:07
    Tomáš Střecha dostal přihrávku do jízdy a chtěl střílet, puk mu přeskočil hůl.

01:49
    Drtiči obrali soupeře o kotouč a rozehrávají zpoza vlastní brány.

02:28
    Tomiho přihrávka na Sajdla neprošla. Puk se dostal mimo ofenzivní pásmo Hodonína.

03:31
    Patrik Matov se dokázal proháčkovat až před bránu, střílet už ale nemohl, jelikož mu puk odskočil a hostující hráč měl špatný střelecký úhel.

04:28
    Meziříčí teď zamklo soupeře v pásmu a zasypalo Kotvana několika střelami. Domácí brankář s něma měl problémy. Hodonínští obránci následně vyhazují na icinig.

05:18
    Vojtěch Maštera drze projel mezi obráncem a brankářem po hranici brankoviště a mohl zakončovat nad Kotvanův beton, v poslední chvíli mu ale jeden z domácích hráčů zablokoval hokejku!

05:48
    Střecha s Křenkem si připravili slibnou příležitost, druhý jmenovaný ale netrefil svou střelou bránu.

06:35
    Opět dvojice Tomáš Střecha – David Křenek! Křenek mohl střílet do prázdné brány, ale ještě si puk zpracoval, načež se stihl Kotvan přesunout a vyrazit střelu!

07:14
    Horáci neprošli středním pásmem přes dobře rozestavenou hodonínskou obranu.

08:18
    Drtiči drželi útočné pásmo, jejich velké množství přihrávek ale nakonec hosté zachytili a sami se vydávají do útoku.

09:30
    Peschout ztratil v rohu za domácí bránou puk a hosté musí spěchat do obrany.

10:12
    Šoustal vyrazil střelu od modré do ochranné sítě. Vhazuje se po jeho pravici.

10:45
    Další Šoustalův zákrok, tentokrát lapačkou proti Janásově střele.

11:34
    Lidák rozjel akci ve vlastním pásmu a našel rozjetého Venclíka, který ještě vylepšil pozici pro MATĚJE CHALUPU a ten se z úhlu nemýlil! Asistence: Michal Venclík, Patrik Lidák.

12:37
    Drtiči jsou při chuti a zavařili soupeři v útočném pásmu! Šoustal byl mimo své postavení, ale obránci jej zastoupili a vyhodili puk do bezpečí!

14:19
    Hra se přesunula před hodonínskou bránu, ale Kotvan nakonec nemusel zasahovat.

14:57
    Peš byl ve střelecké pozici, z levé strany ale nedokázal procedit puk do brány!

15:49
    Kamil Šerý dostal nabito na modrou, ale trefil prvního bránícího hráče a musel spěchat do obrany. Nakonec ale celou akci soupeře uhasil.

16:20
    Martin Pejchal střílel z pravé strany a Kotvanovi puk vypadl z výstroje, hodonínský golman si jej včas všimnul a přikryl ho dřív, než stihli hosté dorážet.

16:55
    Richard Peschout našel parádní přihrávkou Vojtěcha Mašteru, ten ale střelou z první trefil pouze boční tyč!

17:05
    Kotvan má nyní hodně práce. Tomáš Střecha ho prověřil svižnou střelou z mezikruží.

17:19
    Velké Meziříčí vstřelilo branku!
    Hosté využívají stupňující tlak a snižují skóre utkání! Kombinaci v útočném pásmu zakončil TOMÁŠ STŘECHA, který využil přesnou přihrávku Patrika Matova. Asistence: Patrik Matov, David Křenek.

18:53
    Domácí hráči odpovídají nejlepším možným způsobem! Michal Venclík zatáhl puk do pásma a vystřelil. Roman Šoustal vyrazil puk před sebe, kde číhal MAREK LINDNER a dorazil puk do brány! Asistence: Michal Venclík.

19:28
    Kučera zkoušel vystřelit, jeden z obránců mu ale vložil do střely hokejku.

20:00

V první třetině se domácí rychle ujali vedení. V první minutě se prosadil David Janás přesnou střelou do horního růžku. Ve dvanácté minutě navýšil vedení Drtičů Matěj Chalupa. Hosté ale dokázali snížit, když se v 18. minutě prosadil Tomáš Střecha. O minutu později už ale Hodonín vedl zase o dva góly, když dokázal dorazit puk za Šoustalova záda Marek Lindner.

20:01

20:16
    Šoustal musel z kraje třetiny řešit Polákovu střelu. Jeho levý beton byl na místě.

20:34
    Domácí se dostali pod tlak a Petr Peš (HOM) ve snaze o vyhození puku z pásma jej vyhodil mimo hrací plochu. Dostává tedy dvě trestné minuty za zdržování hry.

21:15
    Petr Slabý střílel z levého kruhu, Kotvan puk poslal do rohu kluziště a Drtiči následně vyhazují.

22:36
    Kotvan teď musel řešit nebezpečnou Křenkovu střelu!

23:21
    Kučera se prokličkoval ke střele a Šoustal puk zachytil v sedě. Hostující obránci pak vyhodili puk až za bránu Hodonína a píská se icing.

23:46
    Horáci snad třikrát vystřelili na Kotvana. S prvními dvěma střelami si ještě dokázal poradit, ale na střelu FILIPA STŘECHY už nedosáhl. Asistence: Richard Peschout, Vojtěch Maštera.

24:45
    Velké Meziříčí znovu útočí a Kotvan musí být v bráně pozorný! Nyní si připsal další důležitý zákrok.

25:33
    Drtiči se ocitli v situaci 3 na 2. Zakončoval David Janás, ale dostal přihrávku na brusle a nedokázal zamířit přesně.

26:32
    Ani tentokrát na sebe nenechávají domácí dlouho čekat! Sajdl zachytil puk ve středním pásmu a zavezl jej po levé straně do útoku, kde si počkal na ZDEŇKA KUČERU, který najížděl ke vzdálenější tyči a dokázal doklepnout puk do brány. Asistence: Jakub Sajdl, Dominik Směřička.

27:53
    Drtiči jsou více na puku a tlačí se do brány, hosté ale trpělivě brání a čekají na chybu soupeře.

29:07
    David Křenek zakončoval souhru meziříčské pětice, Kotvan byl na svém místě.

29:59
    HHK je usazen v útočném pásmu. Nyní se přerušuje hra pro přihrávku rukou.

30:28
    Velké Meziříčí si nerozumělo v rozehrávce a puk skončil u Šoustala, který přerušil hru.

31:23
    Kučera vybojoval puk v útočném pásmu a rychlou střelou zkusil překvapit Šoustala, ten zasahuje vyrážečkou.

32:18
    Domácí hokejisté navyšují svůj náskok! V přečíslení našel Tom Polák hokejku DAVIDA JANÁSE, který trefil puk přesně do brány dřív, než se stihl Roman Šoustal přesunout. Asistence: Tom Polák, Petr Peš.

32:53
    Velké Meziříčí o sobě dává okamžitě znát a střeílí třetí branku. V rohu kluziště vybojoval puk Strnad a poslal ho před bránu, kde stáli hned dva hráči Velkého Meziříčí. Chopil se ho JAN BULA a prostřelil Kotvana ke vzdálenější tyči! Asistence: Milan Strnad, Martin Pejchal.

33:33
    Vyloučení v týmu SHKM Hodonín (Venclík – 2 min., sekání).

33:56
    Peš ve vlastním oslabení ujel a Šoustal proti němu musel vytáhnout zákrok vyrážečkou!

34:06
    Vyloučení v týmu HHK Velké Meziříčí (Strnad – 2 min., příliš mnoho hráčů).

34:54
    Hra ve čtyřech vyhovuje lépe domácímu mužstvu. Drtiči jsou více na puku a obsadili útočné pásmo.

35:24
    Vyloučení v týmu SHKM Hodonín (Polesný – 2 min., podrážení).

35:46
    Horáci vstřelují kontaktní gól! Petr Vlašín zavezl puk po pravé straně do pásma a našel TOMÁŠE STŘECHU, který si najel před bránu a bez problémů trefil odkrytou část klece. Asistence: Petr Vlašín.

37:09
    Horákům pokračuje přesilovka a dlouho Drtiče dusili, domácí ale nakonec vyhazují.

37:35
    Polesný se vrátil z trestné lavice a ihned se zapojil do útoku, jeho střela ale letěla mimo tři tyče.

37:57
    Kučera zůstal po tvrdém zákroku ležet na ledě, žádný z rozhodčích si ale nevšiml, co se stalo a bude se pokračovat v klasickém počtu hráčů.

38:35
    Pavel Ambrož dvakrát poslal puk na bránu. Poprvé trefil zadní mantinel, podruhé hráče stojící před brankářem.

39:16
    Vyloučení v týmu HHK Velké Meziříčí (Křenek – 2 min., sekání).

39:33
    Polák parádně našel křížnou přihrávkou Janáse, ten si ale potřeboval puk zpracovat a mezitím k němu přijel hráč, který jeho střelu přizvedl do ochranné sítě.

40:00

Ve druhé třetině se roztrhl s góly pytel. Ve 24. minutě dal gól Filip Střecha a hosté se přiblížili Hodonínu na rozdíl jednoho gólu. Pak ale úřadovali domácí a díky Zdeňku Kučerovi a Davidu Janásovi zase Horákům odskočili. Velmez ale dokázal odpovědět dvěma brankami, když se trefili Jan Bula a Tomáš Střecha a do třetí třetiny tak půjdou Drtiči s jednogólovým náskokem.

40:01

40:42
    Hodonín pokračuje v přesilové hře, která se přenesla ještě ze druhé třetiny. Drtiči si několikrát předali puk a Janás z mezikruží střílel. Šoustal chytá.

41:23
    Sajdlovi nevyšla střela a puk skončil za bránou, kde se jej ujali hosté.

41:59
    Hodonín začínal zpoza vlastní brány. Do útoku si najel Lindner, který bekhendem nastřelil výstroj Šoustala.

42:42
    Richard Peschout dostal přihrávku za hodonínskou obranu, jenomže tváří v tvář Kotvanovi nedokázal uspět a bekhendem poslal puk pár centimetrů vedle tyče!

43:10
    Michal Vlašín vyslal na Kotvana střelu, na kterou měl hodonínský brankář dobrý výhled a v klidu si s ní poradil.

43:37
    Janás dvakrát vystřelil, ale Šoustal byl v obou případech úspěšnější.

43:56
    Tom Polák zkusil dorážet puk, ale Roman Šoustal ho měl již pod kontrolou a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

44:40
    Sobotka nedosáhl na puk, protože Kotvan vyjel z brankoviště a pomohl svému týmu s rozehrávkou.

45:35
    Kamil Šerý střílel od modré a trefil hodonínského obránce, od kterého se puk odrazil těsně vedle brány!

46:30
    Hra se začíná přiostřovat. Přibývá osobních soubojů a hráči obou týmů se ohlížejí po rozhodčích, kteří zatím zůstávají v klidu.

47:00
    Po vhazování v útočném pásmu se dokázali domácí hráči prosadit! Sajdl zavezl puk za bránu, našel před bránou volného ZDEŇKA KUČERU a ten nekompromisně zakončil nad brankářovu lapačku. Asistence: Jakub Sajdl, Dominik Směřička.

47:48
    Peš byl nepříjemně sražen zezadu na hrazení. Hra je přerušena.

47:48
    Tohle bylo hodně nepříjemné. Za hodonínským hráčem se seběhli funkcionáři týmu a jeho spoluhráči jej ihned jeli pomstít. Po delší době nakonec Peš po vlastních odjel na střídačku.

47:48
    Vyloučení v týmu HHK Velké Meziříčí (Filip Střecha – 5 min. + osobní trest do konce utkání, vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu HHK Velké Meziříčí (Kochánek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SHKM Hodonín (Veselský – 2 min., hrubost).

48:30
    Vyloučení v týmu SHKM Hodonín (Kučera – 2 min., držení hole).

49:04
    HHK je v útočném pásmu a snaží se vstřelit kontaktní gól.

49:37
    Janás měl dvě příležitosti z pravého kruhu, ani jednou se mu nepodařilo Šoustala překonat.

50:35
    Hra se nyní trošku uklidnila, hraje se převážně ve středním pásmu.

51:26
    Tom Polák projel mezi všemi hráči až před brankáře, ale puk mu odskočil od hokejky a nemohl zakončit.

52:08
    Drtičům ještě pokračuje přesilovka, ale hosté jim nedovolují usadit se v pásmu.

53:37
    Viktor Burian nebezpečně vypálil z mezikruží a propálil vše, co mu stálo v cestě, jenomže puk odskočil mimo tři tyče!

54:18
    Horáci nahodili puk na Kotvana a zkouší se usadit v útočném pásmu, jenomže Drtičům už stačí puky vyhazovat z vlastního pásma, a to přesně dělají.

55:24
    Teď se Velmez dostal do pásma a jeho hráči mohli hned třikrát vystřelit, ale všem nešťastně puk odskočil od hokejky.

56:08
    Michal Vlašín byl nyní dvakrát blízko ke skórování! Poprvé tečoval puk těsně vedle, podruhé trefil tyč!

56:24
    Ale pozor! Horáci snižují, ovšem s tímto rozhodnutím nejsou někteří hodonínští hráči ani příznivci spokojení. MARTIN PEJCHAL se dostal k dorážce a poslal puk do brankoviště, kde jej Kotvan sice chytil, podle rozhodčích ale až za brankovou čárou a stav utkání je tedy 6:5! Asistence: Pavel Ambrož.

58:10
    Polesný odzbrojil Vojtěcha Mašteru za domácí brankou, Drtiči ale následně vyhodili na zakázané uvolnění.