Ústí n/L – Písek 4:5 (kon.)
HC Slovan Ústí nad Labem
4:5 (1:2, 2:0, 1:3)
IHC Králové Písek
Pátek 22.03.2019, 18:30 • Zimní stadion Ústí nad Labem • Kvalifikace o postup do Extraligy juniorů • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Pořadí:
    1. HC Slovan Ústí n/L – 3 body
    2. IHC Písek – 3 body
    3. HC Litomyšl – 0 bodů
    4. HCM Warriors Brno – 0 bodů

IHC Písek

O poznání dramatičtější utkání prožili hokejisté Písku ve svém úvodním střetnutí "kvalifikace" o extraligu DHL juniorů. Na svém ledě přivítali celek Litomyšle. Domácí se dostali do vedení zásluhou Vojtěcha Šuhaje. Nicméně hosté nedali domácím nic zadarmo a stav utkání dvěma brankami vývoj zápasu obrátili. Dvě minuty před koncem druhé třetiny vyrovnal za Jihočechy Adam Novák. Rozhodnutí měl na své hokejce znovu Vojtěch Šuhaj, kterému asistoval Dominik Houdek.

Statistiky:
    Pořadí: 2. místo
    Skóre: 3:2
    Získané body: 3 body
    Nejproduktivnější hráč: Vojtěch Šuhaj (2+0)
    Nejlepší střelec: Vojtěch Šuhaj (2 branky)
    Nejlepší nahrávači: Adam Novák, Ondřej Hora, Matěj Přibyl, David Pelant, Dominik Houdek (všichni 1 asistence)

Poslední odehrané utkání:
    IHC Písek 3:2 HC Litomyšl (1:1, 1:1, 1:0)
    Branky a nahrávky:
    8. Šuhaj (Novák, Hora), 38. Novák (Přibyl, Pelant), 45. Šuhaj (Houdek) – 20. Fila (Večeřa, Vytlačil), 24. Večeřa (Voříšek).

Domácí ve středečním úvodním kole přivítala na svém ledě Warriors Brno. Žlutomodří po úvodní bezbrankové první třetiny vstoupili do druhé části výrazně aktivněji a svého soupeři zničili pěti brankami. Celkové skóre se zastavilo na stavu 8:2. Pět kanadských bodů si na své konto připsal Vít Šindelář (2+3), úspěšný byl taktéž Matěj Harkabus, který se blýskl čtyřmi brankami a jednou asistencí.

Statistiky:
    Pořadí: 1. místo
    Skóre: 8:2
    Nejproduktivnější hráč: Matěj Harkabus (4+1)
    Nejlepší střelec: Matěj Harkabus (4 branky)
    Nejlepší nahrávač: Vít Šindelář (3 asistence)

HC Slovan Ústí nad Labem 8:2 HCM Warriors Brno (0:0, 5:1, 3:1)
    23. Šindelář (TS), 25. Harkabus (Dörner), 28. Harkabus (Šindelář), 30. Benda (Dohnal), 39. Harkabus (Dörner, Gottfried), 45. Šindelář (Harkabus, Gottfried), 50. Harkabus (Šindelář), 52. Gottfried (Šindelář) – 31. Mudrych (Miloš), 46. Karpíšek (Mudrych, Miloš).

Výkonný výbor Českého hokeje schválil na svém včerejším zasedání podobu juniorských soutěží. Extraliga bude mít v příští sezoně 18 účastníků, z toho 17 Akademií Českého hokeje a extraligovou Olomouc, která akademii nemá. Tudíž se kvalifikace o extraligu bude dohrávat pouze formálně a celky budou bojovat pouze o konečné vítězství ve skupině. Proti sobě se postaví oba vítězové z prvního kola – Ústí nad Labem a Písek.

Vítáme Vás u onlajn přenosu druhého kola "kvalifikace" o extraligu DHL juniorů. Ve druhém kole budeme sledovat na ústeckém zimním stadionu domácí Slovan proti Písku. Utkání začíná v 18:30.

Rolba uklízí ledovou plochu po rozbruslení obou týmů. Začátek utkání pomalu, ale jistě klepe na dveře.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Brňák) – Mareš (C), Stuchlý (A), Šešina, Gottfried (A), V. Tůma, Štěpánek, Polata – J. Tůma, Čermák, Janoušek – Harkabus, Dörner, Šindelář – Benda, Tot, Dohnal.

IHC Písek: Kříž (Buchta) – Houdek, Pelant, Hora, Kocour, Tampier, Řezáč, Kacbunda, Kurfüst – Fríd, Šuhaj (C), Novotný, Smetana, Přibyl (A), Stauber, Pechlát, Petřík, Brož, Lamač.

Rozhodčí: Batěk – Dědek, Nekvapil.

Vše je připraveno k úvodnímu vhazování. Před utkáním domácí obdrželi pohár pro vítěze regionální ligy juniorů.

00:01

00:30
    Slovan se snaží zpoza branky založit akci, což se povedlo až na druhý pokus. Nyní si vytvářejí domácí tlak před Buchtou.

01:26
    Podél hrazení se snažil prodrat do útočného pásma Dörner, ale neuspěl. U puku jsou hosté z Písku.

02:42
    První zákrok si připisuje také Jakub Volke, který vyrazil před sebe střelu Václava Pechláta.

03:27
    Stuchlý nahazoval puk od modré, což měla být pobídka pro spoluhráči k nějaké šikovné teči. Tuto pobídku spíše využil k dalšímu zákroku Richard Kříž.

04:23
    Písek právě vstřelil branku!
    Velká chyba v defenzivě, kterou hosté trestají! Nedůraznou rozehrávku zachytil na modré VÁCLAV BROŽ, který ujížděl v tváří v tvář Volkemu a poradil si bekhendovou střelou. Bez asistence.

06:05
    Severočeši si teď zahrávali, že jim rozhodčí odpískají příliš hráčů na ledě. Nicméně se tak nestalo a sledujeme snahu Slovanu o vyrovnání.

06:33
    Na druhé straně musel být na pozoru Jakub Volke, který přerušuje hru. Oba týmy střídají.

06:57
    Tři velké šance jsem nyní sledovali! Nejdříve po přistrčení Brože neuspěl Petřík. Následně na druhé straně si vytvořili dvě šance domácí, ale Harkabus se svým průnikem neuspěl a následující skrumáž před brankou také nevyzněla brankou v Křížově síti!

08:38
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Z nepřesné rozehrávky padá branka i na druhé straně. Nejdříve neuspěl se svou střelou Jan Tůma. Puk se dostal k TOMÁŠI ČERMÁKOVI, který obkroužil branku a zasunul kotouč za Kříže. Asistence: Jan Tůma.

09:56
    Pavel Gottfried se dostal před brankáře a zkusil to bekhendem, ale Kříž pokus domácího obránce vyrazil betonem do rohu.

10:43
    Slovan pokračuje v ofenzivním snažení a zasypává hostující branku hromadou střel.

11:56
    Lamač uháněl se svým spoluhráčem do přečíslení dva na jednoho. Jenže se hostujícímu útočníkovi zamotal pod nohy a pro Vojtěcha Tůmu byla práce o něco snadnější ozbrojit hostujícího hráče od puku.

13:00
    Milan Petřík nic nevymýšlel a otestoval Volkeho od pravého hrazení. Domácí brankář ukryl kotouč ve své výstroji.

13:43
    Sebastian Dörner našel mezi kruhy Víte Šindeláře, který pálil z první. Kříž vyrazil kotouč pouze před sebe, kde se snažil být agilní Harkabus. Vše skončilo menší roztržkou!

14:36
    Pavel Gottfried si vzal kotouč na modré. Obehrál dva protihráče a zakončil znovu bekhendem. Richard Kříž puk reflexivně vyrazil ramenem!

16:06
    Písek má potíže s vysunutým a agresivním napadáním domácích a dělá zbytečné chyby při rozehrávce. Otázkou času, kdy domácí přidají další branku.

18:14
    Nakonec to jsou však hosté, kteří udeřili z rychlé kontru! VOJTĚCH ŠUHAJ předal na modré kotouč Matěji Novotnému nabruslil si před branku a šikovnou tečí překonal Volkeho. Asistence: Matěj Novotný.

19:06
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Pelant – 2 min., podrážení).

19:35
    Vojtěch Šuhaj ujížděl v oslabení, ale nic kloudného nevymyslel.

20:00

První třetina patřila domácímu Slovanu ačkoliv vedou domácí. V 5. minutě se trefil po chybné rozehrávce domácích Václav Brož – 0:1. Po nepřesné rozehrávce skórovali i domácí. Jan Tůma předložil kotouč Tomáši Čermákovi, který vyrovnal – 1:1. V předposlední minutě vrátil hostům vedení šikovnou tečí Vojtěch Šuhaj – 1:2.

Další třetina začne přibližně v 19:21.

20:01

20:02
    V úvodu druhé třetiny rozehrávají domácí přesilovou hru, kterou si převedli do druhé části z té první.

21:08

21:17
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Petřík – 2 min., hákování).

22:02
    Přesilová hra se odehrávala nejdříve kolem mantinelů, ale poté se dostal k puku VÍT ŠINDELÁŘ, který překonal Kříže v hostující svatyni. Asistence: Sebasian Dörner, Jaroslav Šešina.

22:32
    Průnik Frída ukončil čistým zákrokem Vojtěch Tůma, který se snaží založit útočnou akci domácích.

22:59
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Tot – 2 min., napadení).

23:02
    Domácí se i hned po buly osvobozují.

23:46
    Ondřej Hora měl na modré napraženo ke střele, ale Tomáš Čermák mu stihl kotouč vypíchnout a domácí osvobodit.

24:32
    Matěj Přibyl nabral rychlost kolem pravého mantinelu a prodral se až k Volkemu. Nicméně nic světoborného nevymyslel a domácí brankář ukryl puk někde ve výstroji.

25:00

25:48
    Na krátkou chvíli se dostali do útočného pásma i domácí, ale perspektivu utkání přebrali hokejisté Písku.

26:16
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Čermák – 2 min., vysoká hůl).
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Tampier – 2 min., vysoká hůl).

26:42
    Při hře čtyři na čtyři se pokusil ohrozit branku z nulového úhlu Lukáš Benda. Bez úspěchu.

26:51
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Šuhaj – 2 min., vysoká hůl).

27:13
    Jaroslav Šešina dostal puk od Sebastiana Dörnera a prověřil střelou zápěstím Kříže, který nastavil pouze lapačku.

27:35
    Písek vyhazuje.

28:15
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Šešina – 2 min., držení).

28:16
    Uvidíme znovu hru 4/4 po dobu 35 vteřin, poté si hosté zahrají zkrácenou přesilovou hru.

28:53

29:09
    Slovan dělá hostům problémy při vlastním oslabení.

29:57
    Martin Štěpánek vyhazuje. Tohle oslabení domácí přežijí.

30:18

30:32
    Icing Slovanu.

31:17
    Matěj Přibyl vystřelil a Volkemu nadělal mnoho starostí, který vyrazil kotouč nad sebe.

31:32
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Brož – 2 min., napadení).

31:52
    Využitá přesilová hra! Sebastian Dörner na modré vypustil projektil, který jemnou tečí usměrnil za Kříže VÍT ŠINDELÁŘ. Asistence: Sebastian Dörner, Erik Mareš.

32:43
    Další útočné snažení domácích zastavuje píšťalka čárového rozhodčího. Postavení mimo hru.

33:29
    Bylo signalizováno zakázané uvolnění, hosté však přebruslili domácí a Slovan se těžko horko dostával ze třetiny.

34:20
    Jan Tůma se proháčkoval jako mistrovský krejčí až před branku Kříže a hledal své spoluhráče. Nikoho ze svých spoluhráčů nenašel. Domácí mají ponechanou výhodu.

35:03
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Pechlát – 2 min., hákování).

35:18
    Dörner hledal v prostoru mezikruží znovu Šindeláře. Vše však skončilo vyhozením hostů až k Volkemu.

36:12
    Sebastian Dörner našel nádherně napříč brankovištěm Matěje Harkabuse, který mířil do horních pater branky. Richard Kříž se stačil včas přesunout a celou akci, tak zmařil.

37:02

37:35
    Slovan nepouští hosty k ničemu zásadnímu ba naopak se snaží další branku přidat. Další akci zakládá Mareš přes Dohnala, který protečoval puk do útočné třetiny.

39:01
    Šuhaj hledal Staubera, kterého ozbrojili od puku domácí obránci.

39:30
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Dörner – 2 min., krosček).

39:30
    Hlavní rozhodčí Batěk ještě něco konzultuje s domácí střídačkou, což se nelíbí dvěma fanynkám Písku.

40:00

Ve druhé třetině jsme sledovali převážně hru na jednu branku a plno vyloučení. Ve 23. minutě se prosadil Vít Šindelář střelou z mezikruží – 2:2. Stejný hráč využil další početní výhodu, když jemně tečoval střelu Sebastiana Dörnera – 3:2.

Další třetina začne přibližně v 20:05.

40:01

40:21
    Aktivní napadání Pavla Gottfrieda při oslabení a kaluž na ledě pěkně znepříjemnila obráncům Písku zakládaní útoku.

41:30

41:49
    Milan Petřík vyjel od mantinelu do palebné pozice a velmi nepříjemně prověřil Volkeho.

42:30
    Vojtěch Tůma nejdříve vyslal střelu směrem k písecké brance. Ta však byla zblokována a k puku se dostal znovu Tůma, který hledal před brankou někoho ze spoluhráčů.

42:47
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Novotný – 2 min., podrážení).

43:48
    Nepřesná rozehrávka domácích končí na zakázaném uvolnění.

44:26
    Slovanu se dlouho přesilová hra nedařila přesto se domácí radují ze čtvrté branky. Sebastian Dörner našel krásnou přihrávkou MATĚJE HARKABUSE, který měl práci snadnou a mířil přesně a jistě do odkryté klece. Asistence: Sebastian Dörner, Jaroslav Šešina.

45:30
    Lukáš Benda se proháčkoval šikovně před Kříže, který v domnění, že má puk někde pod sebou přestal hrát. Nebýt spoluhráče, tak domácí by domácí doráželi do odkryté branky.

47:15
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Gottfried – 2 min., faul kolenem).

47:40
    Vyloučení v týmu IHC Písek (Mareš – 2 min., pozdní dohrání).

47:40
    Písek čeká přesilová hra 5 na 3 po dobu 1 minuty a 34 vteřin!

48:08
    Houdek trefil před sebou prvního clonícího obránce, který vyhazuje až ke Křížovi.

49:04
    Šuhaj pálil v těsné blízkosti Volkeho branky mimo. Domácí za chvíli budou ve čtyřech.

49:40

50:02
    Šešina posílá kotouč obloukem do středního pásma. Tam ho sebrali hosté, kteří zakládají další akci.

50:33
    Skrumáž před brankou Volkeho končí třetí brankou hostí. Nejrychleji se zorientoval před brankou DANIEL LAMAČ, který našel volný kotouč u pravé tyčky a zasunul ho za bezmocného Volkeho. Asistence: Matěj Fríd.

51:47
    Benda se snažil obejít obránce Ondřeje Horu, který byl však proti a před ústeckým útočníkem vyrostla velká Písecká zeď.

52:53
    Sledujeme hru nahoru dolu. Slovan se snaží přidat uklidňující pátou branku. Písek se pro změnu snaží vyrovnat. Kdo bude úspěšnější?

53:37
    Tvrdou ránu Ondřeje Hory zblokoval obětavý obránce Slovanu. Kotouč skončil v ochranné síti, následně jsme mohli vidět další skrumáž před Volkeho brankou.

54:36
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Harkabus – 2 min., podrážení).

54:43
    Pavel Gottfried se snažil puk vyhodit, který zachytil na modré Jan Tampier. Slovanu se podařilo na chvíli osvobodit až na druhý pokus.

55:43
    Vojtěch Šuhaj zakládá útok ze středního pásma. Písek se dostal do útočného pásma jen na chvíli a hraje se znovu ve středním pásmu.

56:31
    Dörnerovu střelu ze středního pásma poslal Kříž do ochranné sítě.

56:36

57:00
    Na cvičení signál Slovanu. I hned po vhazování před Volkem kotouč letěl obloukem do útočného pásma, kde ho první dojel Jan Tůma a zakázané uvolnění se tudíž nepískalo.

57:29
    Máme vyrovnáno! TOMÁŠ STAUBER využil laxnosti domácích a prostřelil Volkeho v domácí brance. Asistence: Vojtěch Šuhaj, Dominik Houdek.

58:09
    Šuhaj se snažil o další individuální akci, jenže mířil mimo tři tyče.

59:33
    Tak to je obrat z říše snů! Domácí tlačili v závěrečných vteřinách Písek v jejich obranném pásmu, ale nakonec se ze všeho vyklubal brejk na druhé straně. V situaci dva na jednoho pálil TOMÁŠ STAUBER, který udělal dobře a hosté vedou. Asistence: Matěj Novotný.

59:52
    Icing Písku, domácí v šesti!

Třetí třetina přinesla celkem čtyři branky a bylo to drama až do konce. Hosté obrátili vývoj utkání během dvou minut zásluhou Tomáše Staubera. Písek si nakonec odváží všechny tři body! (20:41:59)

Filip Vlček

Branky a nahrávky: 9. Čermák (Tůma), 23. Šindelář (Dörner, Šešina), 32. Šindelář (Dörner, Mareš), 45. Harkabus (Dörner, Šešina) – 5. Brož, 19. Šuhaj (Novotný), 51. Lamač (Fríd), 58. Stauber (Šuhaj, Houdek), 60. Stauber (Novotný)

IHC Králové Písek: Kříž (Buchta) – Houdek, Pelant, Hora, Kocour, Tampier, Řezáč, Kacbunda, Kurfüst – Fríd, Šuhaj (C), Novotný, Smetana, Přibyl (A), Stauber, Pechlát, Petřík, Brož, Lamač.

Rozhodčí: Batěk – Dědek, Nekvapil