Poruba – Hronov 4:0 (kon.) | K. Vary – Hvězda Praha 3:2 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
HC Energie Karlovy Vary
3:2 (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0)
HC Hvězda Praha
Pátek 22.03.2019, 17:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Kvalifikace o postup do Extraligy dorostu

Zápas nakonec dokázali obrátit na svou stranu karlovarští dorostenci a připisují si první dva body do tabulky bojů o extraligu. Nájezdy nakonec rozhodl Daniel Hofmann. Z tohoto onlajnu je to ode mne již vše, děkuji, že jste ho sledovali a u dalších se budu těšit. Jakub Mahr (21:40:53)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Energie Karlovy Vary.
    DANIEL HOFMANN nakonec rozhoduje nájezdy ve prospěch Karlových Varů.

Samostatné nájezdy začínají.

Šedesát minut máme za sebou a čekají nás nájezdy, které rozhodnou o majiteli druhého bodu.

60:00

59:50
    V posledních sekundách se tlačí domácí do brány, rozhodující branka z toho však asi již nebude.

58:58
    Domácí vyhazují puk z vlastní třetiny na druhou stranu ledové plochy.

57:20
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    ONDŘEJ DOROT znovu vyrovnává, sám ujel hostující obraně a kličkou překonal Šafránka. Bez asistence.

56:53
    Energie se opravdu snaží a jde vidět, že chce vyrovnat.

54:34
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Bubeliny – 2 min., nedovolené bránění).

53:28
    Hvězda právě vstřelila branku!
    ALEN JURAK znovu posílá Hvězdu do vedení, z levého kruhu propálil Hykla. Asistence: Matyáš Adam.

52:43
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jechumtál.

51:40
    Hosté se snaží prodrat do útočného pásma, zatím ale bezúspěšně.

49:50
    Karlovarští se natlačili před Šafránka, nepodařilo se jim však vystřelit.

48:15
    Na puku se střídají oba týmy a snaží se dostat před soupeřova gólmana.

46:38
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Kukačka – 2 min., hákování).

45:46
    Šafránek musel znovu zasahovat, po rozehrávce posílá své spoluhráče do protiútoku.

44:57
    Domácí jsou stále v útočném pásmu a kombinují.

43:50
    Před Šafránka se nahrnula celá karlovarská pětka, puk za něj ale podruhé dostat nedokázala.

41:44
    PETR SKUHRAVÝ vyrovnává poté, co dostal puk před bránu a poslal puk mezi Šafránkovy betony. Asistence: Petr Zolnaj.

40:44
    Po dohrání puku u karlovarské brány se strhla ped Hyklem menší potyčka, tu ale rozehnali rozhodčí.

40:01

Druhá třetina je za námi. Skóre se nezměnilo, střel bylo na obou stranách požehnaně, oba gólmani ze sebe ale vydávají naprosté maximum. Hykel tak drží Energii na dosah vyrovnání a Šafránek brání svou nulu. Poslední třetina začne v 18:57.

40:00

39:46
    Hraje se před Hyklem, Hvězda se ale nedostává ke střele.

38:23
    Kukačka tvrdě vypálil od modré, Šafránka i s jeho bránou ale vysoko přestřelil.

37:17
    Energie posílá puk na Zakázané uvolnění.

35:52
    Souboj o puk za bránou Hvězdy nakonec vyhráli hosté a míří s pukem před Hykla.

34:30
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Žďárský.

33:08
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Sýkora – 2 min., hrubost).

32:28
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Zolnaj – 2 min., podrážení).

30:51
    Hofmann zakončoval z bezprostřední blízkosti, ani střela mířená mezi betony za Šafránka neprošla.

29:57
    Hra se přesouvá z jednoho konce ledové plochy na druhý a týmům se ji nedaří ustálit.

28:26
    Domácí zavezli puk před Šafránka a kombinují, díky dobré ofenzivní práci hostí se ale zatím nedostali ke střele.

26:57
    Domácí vyhodili kotouč na druhou stranu ledové plochy, Hvězda s ním ale znovu míří před Hykla.

25:34
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Žďárský – 2 min., podrážení).

23:57
    Puk je v pásmu před Hyklem, v držení ho však mají energetici.

22:30
    Hykl čelil střele z levého kruhu, tu ale nasměroval za svou klec.

21:49
    Adam chtěl sklepnout puk ze vzduchu do brány, to se mu ale nepodařilo.

20:37
    Žďárský to zkusil zprava z modré čáry, Šafránka však nepřekonal.

20:01

V první třetině se prosadili jen hosté. Hvězda otevřela skóre v páté minutě poté, co Pražák obdržel přihrávku k pravé tyčce a bez problému poslal puk do sítě. Na puku byla více Energie, díky skvělému výkonu Šafránka ale hosté neinkasovali ani jednu branku z poměrně velkého počtu střel. Druhá třetina začne v 18:15.

20:00

19:40
    Petretič vystřelil zpoza levého kruhu, i tuto střelu ale hostující gólman chytil.

18:50
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (Jelínek – 2 min., podrážení).

17:42
    Bojuje se před Šafránkem, ten ale zatím zastavil všechny střely karlovarského týmu.

15:51
    Hvězda zavezla puk za vlastní bránu a obě mužstva střádají.

14:28
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Bubanec – 2 min., podrážení).

14:07
    Hofmann pálil od modré, Šafránek ale vyrazil jeho střelu betonem.

13:24
    Energie nevyužila dvojitou přesilovku, s pukem se však zatím drží před hostujícím gólmanem.

11:24
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (Adam – 2 min., nedovolené bránění).

10:46
    Vyloučení v týmu HC Hvězda Praha (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Jechumtál.

10:25
    Znovu Šlechta úřadoval s kotoučem v předbrankovém prostoru, střelou zblízka ale trefil jen brankáře hostí.

09:36
    Šlechta měl poté, co dostal puk do mezikruží, ofenziva Hvězdy ale včas zasáhla a domácí hráč se nedostal ke střele.

07:58
    Fuksa ujížděl sám s kotoučem na Bránu hostí, na pomezí útočného pásma byl však o puk připraven hostující obranou.

06:47
    Hosté neopatrně manipulovali s kotoučem u modré čáry a dostávají se do ofsajdu.

04:27
    Je tu první gól zápasu. Potůček nabil SEBASTIANOVI PRAŽÁKOVI zprava k protější tyčce, odkud druhý jmenovaný bez problému poslal puk do sítě. Asistence: Matyáš Potůček, Adam Pírs.

03:28
    Štefko si sjel s kotoučem před bránu a vystřelil zblízka, Hykel ale vyrazil puk betonem.

02:19
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Fuksa – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu HC Energie Karlovy Vary (Zolnaj – 2 min., sekání).

01:52
    Energie se teď drží v útočném pásmu a kombinuje, hostům se nedaří vysvobodit z domácího sevření.

00:21
    Do první šance se po úvodním buly dostala Hvězda, ta zavezla puk před Hykla, první střelou se ale neprosadila.

00:01

HC Hvězda Praha Pražané si vybojovali postup do kvalifikace díky osmibodovému náskoku. V bojích o extraligu se zatím Hvězda utkala s Hronovem, ten proti ní nedokázal skórovat a Praha si připsala první výhru 3:0. Zatím je s třemi body na druhé příčce skupinové tabulky.

HC Energie Karlovy Vary Ve své nadstavbové skupině béčko karlovarského dorostu zvítězilo se čtrnáctibodovým náskokem, dostalo se tak do bojů o postup do extraligy dorostu. V kvalifikaci již čelili energetici Porubě, ta byla však nad jejich síly a zelenobílí tak padli 4:7. V kvalifikační skupině jsou nyní na třetí pozici.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jakub Mahr

Branky a nahrávky: 42. Skuhravý (Zolnaj), 58. Dorot, rozh. náj. Hofmann – 5. Pražák (Potůček, Pírs), 54. Jurak (Adam)