Washington – Minnesota 1:2 (kon.) | Anaheim – San Jose 4:3 (po pr.) | New Jersey – Arizona 2:1 (2:1 po s.n.)
Philadelphia – NY Islanders 2:4 (kon.) | Colorado – Chicago 4:2 (kon.) | Edmonton – Ottawa 3:4 (po pr.)
Washington Capitals
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Minnesota Wild
Sobota 23.03.2019, 00:00 • Capital One Arena, Washington • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (02:43:59)

Bodyčeky: 15:16

Je konec! Minnesota dnes vyhrála na ledě Washingtonu 2:1 a zcela zaslouženě.
    Začátek zápasu byl hodně nudný a skoro jsme neviděli střely na branku. Domácí hrají zatím tak na 10%, což rozhodně nestačí a Wilds toho nakonec využili, když se v 17. minutě prosadil Jordan Greenway. Ke konci třetiny se hosté dostali opět do velké šance, ale ta už gólem neskončila.
    Začátek druhé periody patřil Wilds, kteří si zhruba v polovině hrací plochy vypracovali velké šance, ale dvě střely skončily na tyči. Ve 31. minutě navíc srovnal Connolly. Posléze měli o něco více ze hry domácí, ale gól už nepadl.
    Třetí třetinu ovládal spíše domácí tým, ale v 53. minuty se domácí dopustili velké chybě ve středu hrací plochy a následně se parádně prosadil Kunin. Ke konci zápasu byli domácí ve velkém tlaku, ale branku už nevstřelili.

59:59
    Washington se navíc dopustil ofsajdu a následuje buly ve středním pásmu.

59:52
    Hostům se opět podařilo vyhodit kotouč a vypadá to, že dnes vyhrají.

59:42
    Oddechový čas pro domácí.

59:42
    Kuzněcova střela byla zblokována a následně se Wilds provinili zakázaným uvolněním.

59:22
    Následně se Minnesotě opět podařilo vyhodit kotouč, tak aby to nebylo zakázané uvolnění.

59:02
    Wilson minul hostující svatyni z dobré příležitosti a tlak Capitals je obrovský.

58:46
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč do středního pásma.

58:12
    Marcus Foligno pouze nahodil kotouč do pásma soupeře a domácí to zkoušejí bez brankáře!

57:52
    Eric Fehr se dostal s kotoučem po pravé straně dopředu a nikam nespěchal.

57:29
    Ovšem následně se Washington provinil velmi nepřesnou přihrávkou a opět musí jít ven z útočného pásma.

57:11
    Kotouč se ocitl ve středním pásmu a domácí tak musí z útočné třetiny pryč.

56:39
    Wilds nyní drželi kotouč v útočném pásmu, ale do zakončení se nedostali.

56:21
    Christian Djoos vyslal střelu zpoza modré, ale hostující hráč jí vyrazil do ochranné sítě.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 31. Connolly (Jensen, Oshie) – 17. Greenway (Donato, Dubnyk), 53. Kunin (Parise, Donato)

Washington Capitals: Holtby (Copley) – Carlson, Djoos, Niskanen, Orlov, Jensen, Orpik (A) – T. Wilson, Bäckström (A), Ovečkin (C) – Oshie, Kuzněcov, J. Vrána – Connolly, Eller, Hagelin – Boyd, Dowd, Burakovsky.
    Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Pateryn, Brodin, Hunt, Bitetto – Zucker, E. Staal (A), Parise (A) – Fiala, Kunin, Greenway – Åberg, V. Rask, Donato – J.T. Brown, Fehr, M. Foligno.

Rozhodčí: Tom Chmielewski, Jon McIsaac – Derek Amell, Brian Murphy