Washington – Minnesota 1:2 (kon.) | Anaheim – San Jose 4:3 (po pr.) | New Jersey – Arizona 2:1 (2:1 po s.n.)
Philadelphia – NY Islanders 2:4 (kon.) | Colorado – Chicago 4:2 (kon.) | Edmonton – Ottawa 3:4 (po pr.)
Edmonton Oilers
3:4 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:1)
Ottawa Senators
Sobota 23.03.2019, 21:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

V dalším zápase NHL se proti sobě utkají týmy Edmonton Oilers a Ottawa Senators. Naposled se spolu tato mužstva utkala před třemi týdny na půdě Ottawy. Tam ovšem vyhrál Edmonton 4:2. Dnes se navíc bude bojovat v Rogers Place v Edmontonu. Tato hala nabídne kapacitu pro 18 641 diváků. Úvodní buly je naplánováno na 21:00.

Edmonton je momentálně v Západní konferenci na třináctém místě se sedmdesáti třemi body a skóre 210:245. V posledním zápase přivítal na svém ledě Columbus, se kterým si poradil a vyhrál 4:1. Nejproduktivnějším hráčem je se sto sedmi body McDavid.
    Ottawa ve nachází ve Východní konferenci na samém dně tabulky, tudíž na šestnáctém místě s padesáti šesti body a skóre 218:275. V posledním zápase si navíc odvezla výprask z Calgary, kde prohrála s Flames 1:5. Nejproduktivnějším hráčem je se čtyřiceti devíti body Chabot.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Edmonton Oilers: Koskinen (Stolarz) – A. Larsson (A), Klefbom, K. Russell, Nurse, Benning, Sekera – Kassian, McDavid (C), Draisaitl – Chiasson, Nugent-Hopkins (A), Lucic – Gagner, Cave, Rieder – Currie, Brodziak, Gambardella.

Ottawa Senators: C. Anderson (A. Nilsson) – Jaroš, Chabot, DeMelo, Wolanin, Borowiecki (A), Harpur – Veronneau, White, B. Tkachuk – Pääjärvi, Tierney, Balcers – B. Ryan (A), Pageau (A), O. Lindberg – Bödker, Gibbons, Duclair.

Rozhodčí: Chris Lee, Jean Hebert – James Tobias, Kiel Murchison.

00:01

00:20
    Edmonton se snažil projít dopředu, ale dopustil se pouze ofsajdového postavení.

01:11
    Senators se sice dostali do zakončení, ale s tím si poradil Koskinen bez problémů.

01:56
    Ottawa se opět dostala do zakončení, ale to skončilo jen vedle svatyně Oilers.

03:18
    Hosté jsou na začátku utkání o něco aktivnějším týmem a Mikko Koskinen tak má plno práce.

03:51
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Milan Lucic – 2 min., držení).

04:37
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Hosté využívají přesilovou hru a jdou do vedení! BRADY TKACHUK to udělal velmi chytě, když zpoza brány nahodil kotouč do obránce Larssona, od něhož se puk odrazil za záda brankáře. Asistence: Christian Wolanin.
    04:37 Brady TKACHUK - 0:1

05:52
    Edmonton se snaží odpovědět, ale zatím se nemůže dostat do nějaké vážnější šance.

06:45
    Nyní si už Oilers vytvořili dobrou šanci, ale Craig Anderson byl připraven.

08:12
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Je srovnáno na 1:1! ALEX CHIASSON dostal fantastickou přihrávku od Nurse a následně svůj únik proměnil v branku, když bekhendovým blafákem překonal Andersona. Asistence: Darnell Nurse.
    08:12 Alex CHIASSON - 1:1

09:23
    Nyní se hra přerušila a následuje komerční přestávka.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:42
    Hra je momentálně velmi vyrovnaná a hraje se nahoru dolů.

11:36
    Hosté získali puk za svou bránou a momentálně se toho na hrací ploše moc neděje.

12:45
    Mikko Koskinen si lehce poradil se střelou soupeře, která z pravé strany skončila ve výstroji brankáře.

13:34
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Darnell Nurse – 2 min., vysoká hůl).

14:22
    Ottawa má druhou přesilovou hru v dnešním zápase, ale zatím si nevytvořila nějakou šanci.

15:09
    Opět nemusel zasahovat Koskinen, jelikož pokus hostujícího hráče zamířil vedle domácí svatyně.

15:28
    Senators využívají také druhou přesilovou hru a jdou do vedení 2:1! Chabot poslal kotouč z levé strany před bránu, kde z první úspěšně zakončil BOBBY RYAN. Asistence: Thomas Chabot a Colin White.
    15:28 Bobby RYAN - 1:2

16:02
    Nyní se hra přerušila a máme tady další komerční přestávku.

17:33
    Edmonton zkouší něco vymyslet na své polovině, ale všechny přihrávky směrující do útočného pásma zachytává Ottawa.

18:42
    Nyní už se Oilers dostali do zakončení, ale Craig Anderson byl připraven.

19:07
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Alex Chiasson – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Ben Harpur – 2 min., hrubost).

19:39
    McDavid sice navezl puk do pásma soupeře, ale tam střela nepřišla a vypadá to, že už branka v první třetině nepadne.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina je u konce a Ottawa vede v Edmontonu 2:1. Do utkání lépe vstoupili Senatos, jelikož už v 5. minutě se prosadil Tkachuk. V 9. minutě ovšem srovnal Chiasson, ale v 16. minutě poslal hosty zpět do vedení Ryan. Ottawa je lepším týmem, ale před námi jsou ještě dvě třetiny.

Další třetina začne přibližně v 22:04.

20:01

20:28
    Ve druhé třetině se pokračuje ve hře 4 na 4 a Ottawa si vypracovala možnost pro střelu, ovšem ta nakonec nepřišla.

21:07
    Domácí i hosté v plném počtu.

22:12
    Senators drží kotouč na svých holích a snaží se projít po pravé straně, což se jim povedlo, ale následná střela zamířila do zámezí.

22:54
    Je srovnáno na 2:2! CONNOR MCDAVID si parádně vyměnil kotouč s Draisaitlem a posléze tak zakončoval do poloprázdné brány. Asistence: Leon Draisaitl a Zack Kassian.
    22:54 Connor MCDAVID - 2:2

24:06
    Mikko Koskinen nyní musel skočit po kotouči, jelikož ten se nepříjemně odrážel před jeho brankovištěm.

25:25
    Hra je opět přerušena a následuje tak komerční přestávka.

26:45
    Max Veronneau se snažil projít do pásma soupeře, což se mu povedlo, ale posléze přišel o kotouč.

27:36
    Andrej Sekera se dostal do zakončení z levé strany, ale zamířil pouze vedle pravé tyče.

28:28
    Hra nám toho ve druhé třetině příliš nenabízí, což je škoda, ovšem čtyř branek jsme se už dočkali, tak doufejme, že brzy přijdou další.

28:57
    Oilers se dopustili ofsajdu a následuje buly ve středu hrací plochy.

29:51
    Ottawa si vypracovala příležitost ke střele, ale ta nebyla nijak nebezpečná.

30:47
    Senators se opět nacpali do útočné třetiny, kde nyní drží kotouč a snaží se něco vymyslet.

31:55
    Ovšem posléze se k puku dostali Oilers, ale přihrávka domácího hráče byla zblokována do ochranné sítě.

32:19
    Stále se toho ve druhé periodě příliš neděje, jelikož se hraje nahoru dolů bez nějakých vážnějších střel, či akcí.

33:06
    Opět je hra přerušena a následuje tak komerční přestávka.

34:06
    Ottawa na chvíli sevřela soupeře, ale dostala se pouze k jedné střele.

34:29
    Posléze se do protiútoku vrhli Oilers, ale Craig Anderson byl připraven.

34:58
    Leon Draisaitl byl v útočném pásmu příliš brzo a ocitl se tak v ofsajdu, což čárový rozhodčí dobře viděl.

35:25
    Joseph Gambardella se snažil bojovat o kotouč, ale nakonec o něj přišel.

36:18
    Edmonton obsadil třetinu soupeře, kde se snaží něco vymyslet, ale zatím to jsou jenom přihrávky.

37:07
    Ottawa se dopustila pouze zakázaného uvolnění a následuje tak buly před brankářem Andersonem.

38:08
    Senators se dostali k puku v rohu kluziště na polovině Oilers, ale ani tentokrát nepřišla nějaká nebezpečná střela.

39:13
    Hosté se opět pokoušejí něco vymyslet, ale hra není moc atraktivní a snad se to ve třetí třetině zlepší.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá dvacetiminutovka je u svého konce a Edmontonu se podařilo srovnat na 2:2. Ve 23. minutě srovnal McDavid. Posléze ovšem hra nebyla příliš atraktivní a obě mužstva se soustředila především na defenzívu. Doufejme, že se tedy ve třetí periodě dočkáme gólů a uvidíme pěkný hokej.

Další třetina začne přibližně v 22:59.

40:01

40:23
    Ottawa se na začátku třetí periody dopustila ofsajdu a následuje tak vhazování ve středním pásmu.

41:15
    Craig Anderson si skvěle poradil s nebezpečným pokusem Thomase Chabota.

42:08
    Edmonton drží kotouč na své polovině, ale nemůže se dostat přes polovinu hrací plochy.

43:08
    Mikko Koskinen měl problémy před svým brankovištěm, jelikož nezachytil poskakující kotouč.

44:45
    Zápas je velice vyrovnaný a stále tak nevidíme na hrací ploše příliš šancí.

45:56
    Oilers mají trochu více ze hry, ovšem stále se nemohou dostat k nějaké šanci.

46:49
    Hra je přerušena a následuje tak komerční přestávka.

47:37
    Hosté jdou do vedení 3:2! Senators ukázali skvělou rychlou akci po levé straně, kdy se dostali do přečíslení a po přihrávce z levé strany zamířil mezi betony brankáře BRIAN GIBBONS. Asistence: Magnus Pääjärvi a Oscar Lindberg.
    47:37 Brian GIBBONS - 2:3

48:33
    Odpověď Oilers byla velmi rychlá a je to 3:3! COLBY CAVE dostal přihrávku zpoza brány a posléze z první vypálil přesně do pravé šibenice. Asistence: Joseph Gambardella a Sam Gagner.
    48:33 Colby CAVE - 3:3

49:58
    Hra se přerušila a následuje tak komerční přestávka.

50:49
    Domácí si vytvořili velice dobrou šanci, ale následný pokus z mezikruží skončil jen vedle pravé tyče.

52:04
    Ottawa se dopustila pouze zakázaného uvolnění a hra se tak přesune zpět před bránu Andersona.

53:00
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Christián Jaroš – 2 min., vysoká hůl).

53:46
    Edmonton sice má přesilovku, ale Senators se dobře brání a opět se jim podařilo vyhodit kotouč.

54:36
    Ottawa nyní drží kotouč ve své třetině a čeká, až se jim zpátky vrátí z trestné lavice Jaroš.

55:00

55:47
    Pomalu to vypadá, že se schyluje k prodloužení.

56:02

56:48
    Domácí se snaží něco vymyslet směrem dopředu, ovšem obrana Ottawy si poradila.

57:42
    Senators se dostali dopředu po pravé straně, ale následný pokus skončil jen vedle svatyně.

58:22
    Oilers zvyšují své tempo, ale Craig Anderson drží Ottawu.

59:11
    Opět jsou u míče domácí, ale střela z levé strany nic velkého nepřinesla, jelikož byla zblokována.

59:53
    Střela domácího hráče byla zblokována do ochranné sítě a je tady poslední šance pro Edmonton vyhrát zápas v základní hrací době.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Třetí třetina je u konce a stav je 3:3. Ve 48. minutě poslal Ottawu do vedení Gibbons, ovšem odpověď Oilers byla velice rychlá, protože se o minutu později prosadil Cave. Posléze byla hra velice vyrovnaná a branka už nepadla. Následuje tak prodloužení.

Prodloužení začne přibližně ve 23:36.

60:01

60:18
    Edmonton vyhrál úvodní buly a drží kotouč na svých holích.

61:12
    Ottawa se dostala dopředu po levé straně, ale s jeho pokusem si skvěle poradil Mikko Koskinen.

61:50
    Prodloužení nabralo tempo a nyní se hraje nahoru dolů.

62:09
    Je rozhodnuto! BRADY TKACHUK se dostal do rychlého útoku po levé straně a následně i se štěstím překonal brankáře Andersona. Asistence: Rudolfs Balcers a Craig Anderson.
    62:09 Brady TKACHUK - 3:4

Je konec! Ottawa Senators dnes vyhrála na půdě Edmontonu 4:3 po prodloužení.
    Do utkání lépe vstoupili Senatos, jelikož už v 5. minutě se prosadil Tkachuk. V 9. minutě ovšem srovnal Chiasson, ale v 16. minutě poslal hosty zpět do vedení Ryan.
    Ve 23. minutě srovnal McDavid. Posléze ovšem hra nebyla příliš atraktivní a obě mužstva se soustředila především na defenzívu.
    V prodloužení se hrálo nahoru dolů, ale nakonec se v 63. minutě prosadil hostující hráč Brady Tkachuk, který se štěstím propálil Koskinena.

Christián Jaroš (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:29

To je dnes ode mě vše, děkuji vám za pozornost. (23:48:59)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 9. Chiasson (Nurse), 23. McDavid (Draisaitl, Kassian), 49. Cave (Gambardella, Gagner) – 5. B. Tkachuk (Wolanin), 16. B. Ryan (Chabot, White), 48. Gibbons (Pääjärvi, O. Lindberg), 63. B. Tkachuk (Balcers, C. Anderson)

Rozhodčí: Chris Lee, Jean Hebert – James Tobias, Kiel Murchison