Washington – Minnesota 1:2 (kon.) | Anaheim – San Jose 4:3 (po pr.) | New Jersey – Arizona 2:1 (2:1 po s.n.)
Philadelphia – NY Islanders 2:4 (kon.) | Colorado – Chicago 4:2 (kon.) | Edmonton – Ottawa 3:4 (po pr.)
HC Olomouc
2:3 (0:0, 0:0, 2:3) Stav série: 2:2
HC Škoda Plzeň
Sobota 23.03.2019, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Ode mě už je to pro dnešek vše, nezbývá mi než Vás pozvat na páté utkání, které se odehraje v Plzni v úterý 26. března a z nějž Vám opět přineseme podrobný přenos. Loučím se s Vámi a děkuji Vám za pozornost. Budu se těšit zase někdy příště u online přenosů z olomoucké plecharény, na viděnou! (19:37:25)

Střely na branku ve třetí třetině:
    Olomouc – 13 (celkem 36)
    Plzeň – 12 (celkem 39)

Čtyřicet minut gól nepřineslo, těch posledních dvacet ale přineslo gólovou smršť. Plzeň odskočila Kohoutům na rozdíl dvou branek po gólech Jay Conora Allena a Petra Straky, a poté co se podařilo snížit Lukáši Nahodilovi, vrátil jí vedení Milan Gulaš. Tři minuty před koncem se podařilo opět snížit Petru Kolouchovi, nicméně ani hra bez brankáře vyrovnání nepřinesla. Už teď tak je jasné, že se série ještě jednou vrátí do plecharény.

Nejlepší hráči utkání:
    Aleš Jergl (OLO)
    Jay Conor Allen (PLZ)

59:53
    Proti Kolouchovi zalehl Gulaš a Plzeň už si vítězství vzít nenechá!

59:28
    Olomouci se stále nedaří vrátit se do útočného pásma.

59:14
    Straka mířil do odkryté branky, ale vychytal ho Irgl.

58:30
    Irgl našel u protější tyčky Ostřížka, který se pokusil ještě přihrát před branku! Frodl se však položil na led a zastavil ho.

58:12
    Konrád zůstává na střídačce.

58:12
    Oddechový čas pro domácí.

58:06
    Dujsíkovo nahození chtěl Frodl chytat za brankou, ale puk se nečekaně odrazil o plexisklo. Kolem branky ovšem nebyl nikdo z Olomouckých, kdo by mohl dorážet.

58:00
    Olomouc se tlačí do branky, Frodl však drží puk a šance svého týmu.

57:26
    Hned vzápětí Olomouc otočila hru a Jergl hledal před brankou spoluhráče, puk však poslal nepřesně.

57:14
    Kovář nastřelil tyč!
    56:44 Petr KOLOUCH - 2:3
    Zdroj: Hokejka TV

56:44
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácím se daří rychle odpovědět! v přečíslení tří proti dvěma PETR KOLOUCH nejprve nabídl puk na křídlo, ale poté jej dostal zpět před branku a poslal pod horní tyč! Asistence: Jan Káňa.
    56:11 Milan GULAŠ - 1:3

56:11
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté si berou zpět dvoubrankové vedení. MILAN GULAŠ si sjel z pukem na osu a prudkou střelou poslal puk do sítě. Asistence: Peter Čerešňák.

55:56
    Čerešňákova střela mířila nad horní tyč.

55:12
    Olomouc hrála v šesti a její přesilovka tak skončí o něco dříve. Na trestnou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě míří Vilém Burian (OLO).

54:58
    Plzni se opět daří vyhodit puk přes všechny čáry.

54:20
    Kovář ale drží puk za brankou Olomouce.

53:29
    Současně byl navíc potrestán Jan Eberle (PLZ) za sekání a tak olomoucká přesilovka pokračuje!
    53:29 Lukáš NAHODIL - 1:2

53:29
    Plzeňská obrana si opět nepohlídala na levé straně Jergla, který se ale tentokrát neunáhlil a poslal puk před branku LUKÁŠI NAHODILOVI, který si roztáhl Frodla a zavěsil pod horní tyč. Asistence: Aleš Jergl, David Škůrek.

53:02
    Eberle vyvezl puk až do středního pásma, kde mu ho sebral Nahodil.

52:34
    Olomouc si zahraje přesilovku. U plzeňské branky se strhla potyčka mezi Moravčíkem a Holcem. Rozhodčí nakonec udělili 2+2 minuty Michalu Moravčíkovi (PLZ) a 2 minuty Miroslavu Holcovi (OLO). Druhý Moravčíkův trest odpyká Jakub Pour (PLZ).

Dnešní utkání sleduje 5500 diváků (vyprodáno).

52:28
    Plzeň vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

51:46
    Škůrek namazal Stachovi přímo před svou branku! Plzeňský útočník si vytáhl Konráda a pokusil se zakončit do odkryté sítě. Napoprvé však trefil tyč, napodruhé olomouckého obránce.

51:31
    Jergl dostal nabídku na osu hřiště, jeho pokus ale vyrazil Frodl ramenem do ochranné sítě.

51:10
    Ostřížek se snažil protlačit do dalšího brejku, tentokrát však byli hráči Plzně rychlejší.

50:57
    Olomouc vyhazuje na zakázané uvolnění.

50:30
    Skladaného oblouček dokázal Laš prohodit do útočného pásma, Frodl však před ním odehrál puk.
    50:07 Petr STRAKA - 0:2

50:07
    Hosté vyrazili do přečíslení dvou proti jednomu, které však zezadu stíhal druhý olomoucký obránce. PETR STRAKA tak zvolil zakončení střelou, kterou vymetl horní roh Konrádovy branky. Asistence: Jay Conor Allen.

49:28
    Hned po buly střílel Kovář, Konrád byl opět pozorný a odvážil se i rozehrát.

49:24
    Stach se pokusil ukrýt střelu za obránce, Konrád ji ale chytil do náručí.

49:02
    Galvasův oblouček na Buriana zastavila Plzeň ještě v útočném pásmu.

48:53
    Čerešňákův pokus se odrazil od zadního mantinelu před branku, kde se ho snažil zamést Preisinger k bližší tyči. Konrád byl opět na místě.

48:44
    Moravčík mířil do bližší šibenice, tam se mu ale postavila do cesty Konrádova lapačka.

48:08
    Jones se dostal ke střele z mezikruží, Konrád ale nemusel zasahovat.

47:34
    Skladaný srazil puk bruslí přímo k Lašovi, který ho ihned poslal na branku. Frodl včas sklapl betony.

47:15
    Strakovu střelu srazil Ondrušek vysoko nad branku a hra je přerušena. Následuje komerční přestávka.

46:38
    Galvas hledal před brankou Irgla, kterému ale hostující obránce přizvedl hokejku.

46:05
    Ostřížek vystřelil jen do bránícího hráče.

45:28
    Dujsík se pokusil vyrazit do útoku, ale při snaze obhodit si soupeře si poslal puk příliš daleko a ten skončil až na zakázaném uvolnění.

45:04
    Švrčkovi u mantinelu propadl puk a Jergl se pro něj musí vracet ke své brance. Plzeň tak může vystřídat.

44:55
    Plzeň vyhazuje puk jen na zakázané uvolnění.

44:15
    Kolouch hledal mezi kruhy Ondruška, ten však nemohl vystřelit z první a nakonec přišel o puk. Plzeň vyhazuje přes všechny čáry.

43:46
    Olomouc se dostávala do obrovské šance! Kolouch se neprotlačil kolem obránce před branku, ale z otočky servíroval puk spoluhráči. Tomu přizvedl hokejku jiný hráč a tak se dostal k volnému puku Irgl! Jeho ale vychytal Frodl. Ten při svém zákroku ztratil vyrážečku a rozhodčí přerušil hru.

43:07
    Nahodil si musel mezi kruhy srovnat puk, i tak Frodl vyrazil jeho pokus jen okrajem předloktí!

42:51
    Jergl trefil jen bránícího hráče.

42:35
    Olomouc má šanci odpovědět. Dvě minuty za hákování si odpyká Petr Straka (PLZ).

42:27
    Straka vyslal do brejku Moravčíka, který se pokusil o střelu do pravé šibenice, Konrád ale předvedl hbitou lapačku.

42:02
    Holcovo nahození se zastavilo o jednoho z hráčů před brankou.

41:55
    Nevydařená rozehrávka Plzně končí zakázaným uvolněním.

41:36
    Burianova střela mířila jen do hrudi Frodla.
    41:10 Conor ALLEN - 0:1

41:10
    Čerešňákovu střelu vyrazil Konrád před sebe, kde se hráči marně snažili odehrát puk do branky nebo pryč od ní. Puk nakonec zamířil do brankoviště, kde ho Kohouti ještě dokázali na poslední chvíli zastavit, Nedorost s JAY CONOR ALLENEM jej ale dokázali protlačit do sítě. Asistence: Václav Nedorost.

40:57
    Jeho další střela mířila vedle branky.

40:45
    Gulaš našel jen připravený Konrádův beton.

40:13
    Vyrůbalík nedovolil Plzni usadit se v útočném pásmu a vrací puk na střed.

Čtvrtá čtvrtfinálová bitva mezi Olomoucí a Plzní pokračuje! Právě začala třetí třetina.

Třetí třetina začne přibližně v 18:49.

Střely na branku ve druhé třetině:
    Olomouc – 20 (celkem 23)
    Plzeň – 13 (celkem 27)

Ani druhá třetina tedy nepřinesla změnu ve skóre, ačkoliv změna v obraze hry snad ani větší být nemohla. Kohouti náhle byli všude a Plzeň dokázali chvílemi zatlačit v jejím obranném pásmu. Dokonce ani přesilové hry jim ale góly nepřinesly. Plzeň bude ale třetí třetinu začínat v téměř tříminutové početní výhodě.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:46
    Před Konrádem bylo pořádně rušno, domácím se ale podařilo puk odklidit do rohu kluziště.

39:38
    Allenovu střelu tečoval Nedorost jen mimo branku.

39:27
    Při Kovářově střele se snažil clonit Nedorost, ale Konrád si puk dokázal najít a ukryl ho do výstroje.

39:17
    Allenův pokus končí za brankou.

38:56
    Plzeň si zahraje dlouhou, čtyřminutovou přesilovku. Jan Švrček (OLO) trefil vysokou holí Eberleho, který má krvavé zranění.

38:51
    Preisingerův pokus zamířil nad branku.

38:13
    V útočném pásmu Olomouce se strhla drobná potyčka mezi Jiřím Ondruškem (OLO) a Romanem Vráblíkem (PLZ), kteří oba poputují na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.

38:08
    Plzni se daří vyhodit přes všechny čáry. Pro hostující tým důležitý okamžik, neboť Kodýtek hrál poslední vteřiny bez hokejky.

37:52
    Irglovi střela nesedla a zamířila nad branku Frodla.

37:23
    Domácí šli do přečíslení tří proti dvěma. Ostřížek našel na druhé straně Jergla, ale jeho střelu si Frodl pohlídal.

37:08
    Plzeň teď drží soupeře daleko od své branky, Kohouti brání ze všech sil, aby ji nepustili k zakončení.

36:42
    Škůrkovo nahození se zastavilo o brusli jeho spoluhráče před brankou.

36:20
    Holec šikovně podržel puk v útočném pásmu a počkal na Knotka. Ten s ním zamířil za branku a pokusil se o výjezd před ni. Michal Moravčík (PLZ) nakonec celou situaci řešil přidržením soupeře.

35:51
    Olomouc vyhazuje puk na zakázané uvolnění.

35:27
    Ondrušek ze středního pásma prověřil Frodlovu vyrážečku.

34:24
    Irgl se Strapáčem vyrazili dva proti jednomu, ale druhý jmenovaný neměl hokejku a tak jej musel ze střídačky zakročit Skladaný. Přesto se nakonec domácí dostali ke střele, kterou Frodl musel likvidovat.

33:42
    Eberlemu střela nesedla a puk končí v rohu kluziště.

33:15
    Nahodil se snažil protlačit do brejku, ale plzeňský obránce ho dokázal zpomalit a domácí se vystavili do ofsajdu.

33:04
    Hosté se hned na úvod početní výhody tlačili do branky. Konrád ale opět dokázal zasáhnout.

32:53
    Přesilovku si zahrají opět také Indiáni. Před domácí brankou vznikala nebezpečná situace a David Ostřížek (OLO) se rozhodl zastavit ji sekáním.

32:27
    Ostřížek to zkusil hned po buly bekhendem, Frodl ale jeho střelu bez potíží zastavil a ihned rozehrál.

32:23
    Strapáčova střela zamířila do ochranné sítě. Po komerční přestávce se bude vhazovat v útočném pásmu.

32:10
    Plzeň kombinuje v útočném pásmu, zatím však jen podél mantinelu.

31:27
    Nahodilovi chyběl kousek, aby dosáhl na Dujsíkovu rozehrávku. Nicméně nedosáhl a proto se píská zakázané uvolnění.

31:13
    Hosté už jsou opět v pěti. Irgl se pokusil o střelu z úhlu, která končí v náručí Frodla. Káňa čekal na dorážku marně.

30:59
    Kolouchova střela z první zamířila vedle branky.

30:33
    Moravčík opět posílá puk až ke Konrádovi.

30:03
    Ostřížkova přihrávka před branku neprošla a Plzeň se osvobozuje dlouhým vyhozením.

29:25
    Knotek byl u mantinelu pod tlakem a jeho přihrávka tak zamířila z útočného pásma ven.

29:17
    Plzeň si špatně rozebrala soupeře a Jergl zůstal úplně sám na levé straně! Střela z první mu ale nesedla a Frodl ji chytil do lapačky.

29:08
    Olomouc si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Lukáš Pulpán (PLZ).

29:03
    Hosté šli do přečíslení tří proti dvěma, Preisinger ale přihrál jen na hůl soupeře.

28:30
    Strapáč dostal nabídku na levý kruh, ale puk si zpracovával a Frodl se na něj stačil připravit.

28:15
    Laš si vyjel zpoza branky a pokusil se překvapit Frodla bekhendovým zakončením. Hostující brankář byl připraven a ukryl puk pod lapačku.

27:44
    Holec vybojoval puk za brankou Frodla a hledal spoluhráče před ní. Nepřesnou přihrávkou ale zahnal své spoluhráče ke Konrádovi.

27:00
    Hned po buly pálil Švrček. Frodl vytáhl zákrok pravým betonem.

26:58
    Ostřížek byl pod tlakem a tak z návratem Poura na led jen nahodil na Frodla. Ten drží puk ve výstroji a následuje komerční přestávka.

26:39
    Do Škůrkovy střely stihl zalehnout jeden z hostů.

26:07
    Na Moravčíkovu střelu Konrád neviděl, na poslední chvíli ji ale srazil nad branku. Puk skončil na domácí svatyni a hra je opět přerušena.

26:02
    Ondrušek s Galvasem se nedorozuměli na modré čáře a Plzeň vyrazila do protiútoku. Allenovu střelu si Konrád pohlídal a podržel ji v lapačce.

25:35
    Po střele Knotka proklouzal puk za záda Frodla, ale zastavil se na brankové čáře a jeden z hostujících hráčů ho dokázal odehrát k mantinelu.

25:07
    Škůrkova rána od modré mířila jen do zadního mantinelu, vzápětí Plzeň vyhazuje puk.

24:57
    Olomouc si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za hrubost si odpyká Jakub Pour (PLZ).

24:52
    Pourovu střelu domácí hráči dokázali zablokovat.

24:47
    Ondruškovo dlouhé vyhození končí až na zakázaném uvolnění. Vhazovat se bude po levici Konráda.

24:42
    Útok Indiánů zastavuje ofsajd.

24:25
    Nahodil s Lašem protlačili puk zpět do útočného pásma, tam si ho ale vzal Nedorost.

23:52
    Náznak přečíslení na straně Olomouce se objevil i teď, hosté však Kohouty dobře stíhali a Burian proto zakončil střelou. Ta se o Frodlovu masku odrazila do ochranné sítě.

23:26
    Domácí šli do přečíslení tří proti jednomu! Strapáč vystřelil do betonu Frodla, od kterého se puk odrazil před Buriana! On ani Irgl ale nedokázali dorazit neposedný puk do odkryté sítě.

23:04
    Ondrušek hledal před brankou Knotka, který sice nemohl střílet z první, ale pokusil se zakončit z otočky. Puk proklouzal kolem vzdálenější tyče.

22:38
    Káňovu střelu vyrazil Frodl betonem, jeho spoluhráči pak raději odklidili puk na zakázané uvolnění.

22:20
    Holec se pokusil vyjet kolem tyčky, ale Frodl mu nastavil do cesty hůl.

21:54
    Skladaného pokus končí v lapačce Frodla. Zvýšená aktivita domácích se nicméně divákům líbí a ti ženou Kohouty bouřlivým pokřikem vpřed.

21:26
    Galvas z první nastřelil jen bránícího hráče, vzápětí Plzeň vyhazuje na zakázané uvolnění.

21:05
    Pourovo nahození vyrazil Konrád přímo před sebe kam si sjížděl Kracík! Před ním ale puk poskočil a Konrád nakonec nemusel zasahovat.

20:41
    Kracík zkusil hned po buly vystřelit z úhlu. Konrád byl pozorný.

20:37
    Allenovo nahození Irgl tečoval do ochranné sítě.

20:28
    Ostřížek se hnal do samostatného úniku, ale vracející se plzeňský obránce mu zablokoval hokejku!

20:13
    První pokus o přechod do útočného pásma se hostům nezdařil, zůstávají však na puku.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 17:51.

Střely na branku v první třetině:
    Olomouc – 3
    Plzeň – 14

V první třetině jsme mohli sledovat dost podobný hokej jako včera po většinu zápasu. Plzeň se snažila tlačit, držela se poblíž Konrádovy branky a dobývala domácí obranný val, zatímco Kohouti spoléhali na tuhou obranu a rychlé protiútoky. Ani jedna z taktik ale zatím nepřinesla ovoce a tak druhá část začne stále ještě za bezbrankového stavu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:51
    Pourova nepřesná přihrávka zahnala Plzeň zpět k její brance.

19:22
    Irgl namazal přímo na hůl Preisingera, jeho pokus ovšem vykopl Konrád pravým betonem.

19:08
    Jonesův pokus schytal jen Strapáč.

18:50
    Indrák našel mezi kruhy volného Straku, ale ten z první minul levou tyč!

18:18
    Kolouchův oblouček do středního pásma neprošel, Straka ale nastřelil jen olomouckého obránce.

18:06
    Krátce po návratu Vyrůbalíka Hanáci svůj počin zopakovali a tak se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Konráda.

17:50
    Až teď se Kohoutům podařilo vyhodit puk k Frodlovi.

17:37
    Proti přihrávce zpoza branky zaklekl Dujsík, Plzeň se ale dál drží v útočném pásmu.

17:18
    Ke střele se odhodlal Kovář, našel ale jen náruč Konráda.

17:11
    Irgl vypíchl křižmou přihrávku Plzně do rohu.

17:00
    Plzeň se pokusila natlačit s pukem do branky, ale Konrád svou klec uhájil!

16:34
    Knotek zachytil přihrávku a namísto útoku šetří čas přihrávkou do obrany.

16:12
    Jones od modré čáry minul branku.

16:02
    Přesilovku si zahraje také Plzeň. Martin Vyrůbalík (OLO) putuje na trestnou lavici na dvě minuty rovněž za podrážení.

15:53
    Irgl si udělal prostor ke střele a poslal puk do tyčky!

14:54
    Kovář ztratil puk ve středním pásmu a do útoku tak mohl Jergl! Hostující obránce měl k puku blíže, ale poslal ho jen na Galvase. Jeho střelu srazil jiný plzeňský hráč.

14:39
    Vráblík neudržel útočné pásmo a Plzni je tak odpískán další ofsajd.

14:07
    Moravčík nastřelil olomouckého hráče před brankou, Konrád stihl na změnu směru zareagovat a vykopl puk betonem.

14:04
    Allen vystihl dlouhý oblouček olomouckých hráčů a vyrazil do protiútoku. Jeho střelu z úhlu Škůrek srazil do ochranné sítě.

13:52
    Puk končí na střídačce a vhazovat se tak bude na hranici obranného pásma Olomouce.

13:37
    Jones nahodil puk na branku, trefil však jen clonícího spoluhráče.

13:28
    Napodruhé Gulaš přihrával od modré čáry a dopadl stejně. Plzeň to tak stálo útočné pásmo a následně se hosté vystavili do postavení mimo hru. Hra je přerušena a následuje další komerční přestávka.

13:01
    Gulaš se snažil přihrávat před Konrádovu branku, zasáhl ale brusle bránícího hráče.

12:42
    Plzeň drží puk za svou brankou a oba týmy střídají.

12:14
    Ostřížek se natlačil před branku, jeho pokus ale hosté srazili do rohu.

12:02
    Olomouc šla opět do přečíslení tří proti dvěma, Knotkova přihrávka ale zamířila do rohu.

11:34
    Káňova zadovka našla jen Němce, který puk poslal na modrou. Také Čerešňákovu střelu domácí dokázali zblokovat.

10:41
    Němec hledal přihrávkou Allena, ale Ondrušek jeho nabídku vystihl a Olomouc mohla jít do přečíslení. Allen se však dobře vrátil a nepustil Nahodila k zakončení.

09:44
    Burian spíš jen nahodil bekhendem na Frodla, ten ale vykopl puk přímo k jeho spoluhráči. Ten však byl příliš z úhlu, než aby mohl zakončit.

09:34
    Střelu z pravého kruhu si Konrád pohlídal a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

09:08
    Indrák hledal před brankou Kracíka, ten však byl otočený zády. Nakonec se dostal ke střele aspoň Pour, Kohouti ale opět dobře zakročili.

08:43
    Olomouc opět vyhazuje jen na zakázané uvolnění.

08:32
    Galvas a po něm i Ostřížek dokázali zachytit rozehrávku soupeře, ani jeden z nich však ze situace šanci nevytěžil.

07:38
    Jeden z plzeňských hráčů vypíchl puk v útočném pásmu a rychlá kombinace hostů skončila střelou Jonese. Tu ale domácí zblokovali.

07:05
    Skladaný posunul puk do útočného pásma, kde však hrají Indiáni.

06:25
    Vzápětí se však Hanákům nezdařila rozehrávka a po zakázaném uvolnění se hra vrací před jejich branku.

06:20
    Nahodila ve středovém kruhu obral o puk Kracík, domácí útočník ale dokázal vybojovat kotouč zpět.

05:51
    Indiáni vyhazují přes všechny čáry.

05:14
    Ondrušek dostal nabito mezi kruhy, ale soupeř dokázal jeho střelu zblokovat.

05:00
    Irgl zavezl puk za Frodlovu branku a Olomouc může kombinovat.

04:32
    Ostřížkovu přihrávku vypíchl Kodýtek, který se vyřítil vpřed, do brejku se ale nedostal.

03:59
    Olomouc si zahraje přesilovku! Dvě minuty za podrážení si odpyká Jay Conor Allen (PLZ).

03:42
    Jonesův pokus zastavil Konrád ramenem.

03:21
    Gulaš se pokusil o výjezd zpoza branky, ale neuspěl a Kohouti vyhazují puk do středního pásma.

02:33
    Čerešňáku v rohu odstavil od puku Vyrůbalík, Plzeň se ale dál snaží vybojovat puk.

02:03
    Proti Pulpánově dělovce od modré měl Konrád zakrytý výhled, puk ale dokázal vyrazit!

01:36
    I další Irglův pokus Plzeňští srazili za svou branku.

00:55
    Zbyněk Irgl se dostal ke střele, tu ale Indiáni srazili mimo branku. Frodl zasahovat nemusel.

00:43
    Kohouti drží soupeře ve středním pásmu, do toho útočného ale zatím marně hledají cestu.

00:13
    Plzeň se ihned vrhla do útočného pásma. Kovářova přihrávka před branku ale našla jen domácí hráče.

00:01

Stadionem právě zní česká státní hymna v podání Lucie Skácelíkové.

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), J. Galvas, Švrček, Dujsík, Matai – Ostřížek, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Nahodil, Skladaný – J. Káňa, Kolouch, Holec.

HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Moravčík, Jones, Allen, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, L. Kaňák – Nedorost, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Pour, Kracík, Indrák (A) – V. Němec, Preisinger, Stach – Straka, Kodýtek, Eberle.

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Bryška, Tošenovjan.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dovede Dominik Frodl svůj celek k vyrovnání čtvrtfinálové série?

Naváže Olomouc na včerejší vítězství a vybojuje mečbol? Nebo Plzeň vyrovná stav série na 2:2? To se ukáže už dnes v 17:00!

Vzájemná utkání v play-off:

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 8:1 (1:0, 2:1, 5:0)
    Průběh: 2:0 – 2:1 – 8:1
    Branky a nahrávky: 11. Gulaš (Nedorost, Eberle), 26. Jan Kovář (Čerešňák), 36. V. Němec (Kracík), 41. Nedorost (Čerešňák, Jan Kovář), 46. Nedorost (Gulaš, Čerešňák), 51. Stach (V. Němec, Jones), 53. V. Němec (Kracík, Indrák), 58. Indrák (V. Němec) – 30. Jergl (Škůrek, Strapáč).

HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 2:3p (2:0, 0:0, 0:2 – 0:1)
    Průběh: 2:0 – 2:2 – 2:3p
    Branky a nahrávky: 8. Pour (Jan Kovář, Gulaš), 12. Pulpán (Vráblík) – 44. Holec (Kolouch, Škůrek), 59. Jergl (Škůrek), 63. Holec (Burian).

HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 3:2p (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)
    Průběh: 2:0 – 2:2 – 3:2p
    Branky a nahrávky: 1. J. Galvas (Burian), 40. Strapáč (Irgl), 79. Jergl (Ostřížek) – 40. V. Němec (Kracík), 56. Indrák.

Nejproduktivnější hráči série:
    Jergl (3+0) – Němec (3+2)

Úspěšnost brankářů v sérii:
    Lukáš (80,49 %), Konrád (93,75 %) – Frodl (92,93 %)

Vzájemná utkání v základní části:

9. kolo: HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)
    22. kolo: HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 1:2sn (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0 – 0:1)
    35. kolo: HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
    48. kolo: HC Škoda Plzeň – HC Olomouc 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)

Statistiky základní části:

Nejproduktivnější hráči:
    Zbyněk Irgl (OLO) – 30b (22+8)
    Milan Gulaš (PLZ) – 62b (30+32)

Úspěšnost brankářských jedniček:
    Branislav Konrád (OLO) – 91,16 % (33 zápasů)
    Dominik Frodl (PLZ) – 92,85 % (43 zápasů)