Washington – Minnesota 1:2 (kon.) | Anaheim – San Jose 4:3 (po pr.) | New Jersey – Arizona 2:1 (2:1 po s.n.)
Philadelphia – NY Islanders 2:4 (kon.) | Colorado – Chicago 4:2 (kon.) | Edmonton – Ottawa 3:4 (po pr.)
HC Olomouc
2:3 (0:0, 0:0, 2:3) Stav série: 2:2
HC Škoda Plzeň
Sobota 23.03.2019, 17:00 • Zimní stadion Olomouc • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

59:53
    Proti Kolouchovi zalehl Gulaš a Plzeň už si vítězství vzít nenechá!

59:14
    Straka mířil do odkryté branky, ale vychytal ho Irgl.

Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácím se daří rychle odpovědět! v přečíslení tří proti dvěma PETR KOLOUCH nejprve nabídl puk na křídlo, ale poté jej dostal zpět před branku a poslal pod horní tyč! Asistence: Jan Káňa.
    56:11 Milan GULAŠ - 1:3

56:11
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté si berou zpět dvoubrankové vedení. MILAN GULAŠ si sjel z pukem na osu a prudkou střelou poslal puk do sítě. Asistence: Peter Čerešňák.

55:12
    Olomouc hrála v šesti a její přesilovka tak skončí o něco dříve. Na trestnou lavici za příliš mnoho hráčů na ledě míří Vilém Burian (OLO).

53:29
    Současně byl navíc potrestán Jan Eberle (PLZ) za sekání a tak olomoucká přesilovka pokračuje!
    53:29 Lukáš NAHODIL - 1:2

53:29
    Plzeňská obrana si opět nepohlídala na levé straně Jergla, který se ale tentokrát neunáhlil a poslal puk před branku LUKÁŠI NAHODILOVI, který si roztáhl Frodla a zavěsil pod horní tyč. Asistence: Aleš Jergl, David Škůrek.

52:34
    Olomouc si zahraje přesilovku. U plzeňské branky se strhla potyčka mezi Moravčíkem a Holcem. Rozhodčí nakonec udělili 2+2 minuty Michalu Moravčíkovi (PLZ) a 2 minuty Miroslavu Holcovi (OLO). Druhý Moravčíkův trest odpyká Jakub Pour (PLZ).

51:46
    Škůrek namazal Stachovi přímo před svou branku! Plzeňský útočník si vytáhl Konráda a pokusil se zakončit do odkryté sítě. Napoprvé však trefil tyč, napodruhé olomouckého obránce.

51:10
    Ostřížek se snažil protlačit do dalšího brejku, tentokrát však byli hráči Plzně rychlejší.
    50:07 Petr STRAKA - 0:2

50:07
    Hosté vyrazili do přečíslení dvou proti jednomu, které však zezadu stíhal druhý olomoucký obránce. PETR STRAKA tak zvolil zakončení střelou, kterou vymetl horní roh Konrádovy branky. Asistence: Jay Conor Allen.

46:38
    Galvas hledal před brankou Irgla, kterému ale hostující obránce přizvedl hokejku.

43:46
    Olomouc se dostávala do obrovské šance! Kolouch se neprotlačil kolem obránce před branku, ale z otočky servíroval puk spoluhráči. Tomu přizvedl hokejku jiný hráč a tak se dostal k volnému puku Irgl! Jeho ale vychytal Frodl. Ten při svém zákroku ztratil vyrážečku a rozhodčí přerušil hru.

43:07
    Nahodil si musel mezi kruhy srovnat puk, i tak Frodl vyrazil jeho pokus jen okrajem předloktí!

42:35
    Olomouc má šanci odpovědět. Dvě minuty za hákování si odpyká Petr Straka (PLZ).

42:27
    Straka vyslal do brejku Moravčíka, který se pokusil o střelu do pravé šibenice, Konrád ale předvedl hbitou lapačku.
    41:10 Conor ALLEN - 0:1

41:10
    Čerešňákovu střelu vyrazil Konrád před sebe, kde se hráči marně snažili odehrát puk do branky nebo pryč od ní. Puk nakonec zamířil do brankoviště, kde ho Kohouti ještě dokázali na poslední chvíli zastavit, Nedorost s JAY CONOR ALLENEM jej ale dokázali protlačit do sítě. Asistence: Václav Nedorost.

38:56
    Plzeň si zahraje dlouhou, čtyřminutovou přesilovku. Jan Švrček (OLO) trefil vysokou holí Eberleho, který má krvavé zranění.

38:13
    V útočném pásmu Olomouce se strhla drobná potyčka mezi Jiřím Ondruškem (OLO) a Romanem Vráblíkem (PLZ), kteří oba poputují na dvě minuty na trestnou lavici za hrubost.

36:20
    Holec šikovně podržel puk v útočném pásmu a počkal na Knotka. Ten s ním zamířil za branku a pokusil se o výjezd před ni. Michal Moravčík (PLZ) nakonec celou situaci řešil přidržením soupeře.

34:24
    Irgl se Strapáčem vyrazili dva proti jednomu, ale druhý jmenovaný neměl hokejku a tak jej musel ze střídačky zakročit Skladaný. Přesto se nakonec domácí dostali ke střele, kterou Frodl musel likvidovat.

33:15
    Nahodil se snažil protlačit do brejku, ale plzeňský obránce ho dokázal zpomalit a domácí se vystavili do ofsajdu.

32:53
    Přesilovku si zahrají opět také Indiáni. Před domácí brankou vznikala nebezpečná situace a David Ostřížek (OLO) se rozhodl zastavit ji sekáním.

29:17
    Plzeň si špatně rozebrala soupeře a Jergl zůstal úplně sám na levé straně! Střela z první mu ale nesedla a Frodl ji chytil do lapačky.

29:08
    Olomouc si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění si odpyká Lukáš Pulpán (PLZ).

25:35
    Po střele Knotka proklouzal puk za záda Frodla, ale zastavil se na brankové čáře a jeden z hostujících hráčů ho dokázal odehrát k mantinelu.

24:57
    Olomouc si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za hrubost si odpyká Jakub Pour (PLZ).

23:26
    Domácí šli do přečíslení tří proti jednomu! Strapáč vystřelil do betonu Frodla, od kterého se puk odrazil před Buriana! On ani Irgl ale nedokázali dorazit neposedný puk do odkryté sítě.

23:04
    Ondrušek hledal před brankou Knotka, který sice nemohl střílet z první, ale pokusil se zakončit z otočky. Puk proklouzal kolem vzdálenější tyče.

20:28
    Ostřížek se hnal do samostatného úniku, ale vracející se plzeňský obránce mu zablokoval hokejku!

19:22
    Irgl namazal přímo na hůl Preisingera, jeho pokus ovšem vykopl Konrád pravým betonem.

18:50
    Indrák našel mezi kruhy volného Straku, ale ten z první minul levou tyč!

16:02
    Přesilovku si zahraje také Plzeň. Martin Vyrůbalík (OLO) putuje na trestnou lavici na dvě minuty rovněž za podrážení.

15:53
    Irgl si udělal prostor ke střele a poslal puk do tyčky!

10:41
    Němec hledal přihrávkou Allena, ale Ondrušek jeho nabídku vystihl a Olomouc mohla jít do přečíslení. Allen se však dobře vrátil a nepustil Nahodila k zakončení.

09:44
    Burian spíš jen nahodil bekhendem na Frodla, ten ale vykopl puk přímo k jeho spoluhráči. Ten však byl příliš z úhlu, než aby mohl zakončit.

03:59
    Olomouc si zahraje přesilovku! Dvě minuty za podrážení si odpyká Jay Conor Allen (PLZ).

02:03
    Proti Pulpánově dělovce od modré měl Konrád zakrytý výhled, puk ale dokázal vyrazit!

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 54. Nahodil (Jergl, Škůrek), 57. Kolouch (J. Káňa) – 42. Allen (Nedorost), 51. Straka (Allen), 57. Gulaš (Čerešňák)

HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – Vyrůbalík (C), Škůrek, Ondrušek (A), J. Galvas, Švrček, Dujsík, Matai – Ostřížek, J. Knotek (A), Jergl – Burian, Strapáč, Irgl – Laš, Nahodil, Skladaný – J. Káňa, Kolouch, Holec.
    HC Škoda Plzeň: Frodl (Miltchakov) – Moravčík, Jones, Allen, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, L. Kaňák – Nedorost, Jan Kovář (A), Gulaš (C) – Pour, Kracík, Indrák (A) – V. Němec, Preisinger, Stach – Straka, Kodýtek, Eberle.

Rozhodčí: Šír, Mrkva – Bryška, Tošenovjan

Diváci: 5500 (vyprodáno)