Toronto – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Florida – Boston 3:7 (kon.) | Carolina – Minnesota 5:1 (kon.)
Montreal – Buffalo 7:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 5:0 (kon.) | St. Louis – Tampa 4:3 (kon.)
Dallas – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Vegas – Detroit 2:3 (po pr.) | Vancouver – Calgary 1:3 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 4:3 (1:0 po s.n.) | Washington – Philadelphia 3:1 (kon.) | NY Islanders – Arizona 2:0 (kon.)
Florida Panthers
3:7 (0:1, 2:5, 1:1)
Boston Bruins
Neděle 24.03.2019, 00:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

Hokejisté Floridy na domácím ledě přivítají třetí tým Východní konference, kterým je Boston. Ten, ač bodově je druhým nejlepším týmem na Východě, je v tabulce za Washingtonem, který vede druhou divizi.

Florida stále ještě může živit naděje na postup do play off. Ztrácí sice výrazných 7 bodů na osmý Montreal, ale do konce základní části ještě odehraje osm zápasů. To dává dohromady 16 bodů, které, pokud by získala, s největší pravděpodobností by se do play off dostala. Dostat se může i s menším počtem získaných bodů, ale rozhodně musí posbírat, co nejvíc výher. A právě souboj s Bostonem bude velmi důležitý. V případě porážky se totiž naděje Panthers opět o něco sníží.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Boston vyhrál poslední tři zápasy a o play off v této sezoně rozhodně nepřijde. Zároveň ale nemá šanci vyhrát Východní konferenci – Tampa vede o 21 bodů. Podstatnější pro Bruins je tedy situace na příčkách za ním. Čtvrté Toronto ztrácí 6 bodů a cílem Bostonu je jednoznačně udržet svého divizního rivala za sebou.

Florida v této sezoně dokázala Boston porazit v prosincovém domácím utkání 5:0. Druhý zápas, který se hrál v Bostonu před dvěma týdny, vyhráli domácí 4:3.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:30
    První střelu utkání vyslal hostující McAvoy, ale domácí gólman odolal.

02:23
    Bruins právě vstřelili branku!
    Hosté se dostávají do vedení! NOEL ACCIARI využil přihrávku Backese zpoza branky a střelou zápěstím prostřelil brankáře Montembaulta! Asistence: David Backes, Connor Clifton – 0:1!
    02:23 Noel ACCIARI - 0:1

03:53
    Hosté si zahrajou první přesilovou hru. Na dvě minuty za hrubost je vyloučen domácí Mike Hoffman.

05:55
    Domácí první oslabení i když trochu se štěstím přežili.

12:00
    Trocchet prudce pálil ze spodu levého kruhu, puk nasměroval pod horní tyč, ale tam bylo rameno brankáře Haláka, od kterého se puk odrazil mimo hrací plochu.

13:29
    Trochu dramatických momentů před brankou Bostonu, ale gólman Montembeault odolal proti Pastrňákově pokusu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

14:22
    Huberdeau se protáhl po levé straně až mezi kruhy, krásnou kličkou se zbavil McAvoye, ale při pokusu o bekhendovou střelu mu puk ujel k brankáři Halákovi. Slovenský gólman přikryl puk lapačkou.

14:30
    Tvrdá střela po buly z levého kruhu v podání domácích hráčů, ale Halák odolal.

14:53
    Trocheck pálil zpoza kruhů, ale prostor ohraničený třemi tyčemi minul.

15:50
    Nördström hledal žabkou před branku najíždějícího Acciariho, ale puk mu přeskočil hokejku a hráči Bostonu se museli rychle vrátit do vlastního pásma.

16:22
    McGinn zkusil překvapit Haláka střelou od pravého mantinelu, ale svým pokusem vybojoval pouze vhazování v útočném pásmu.

16:27
    Weegar po buly střílel od modré čáry, ale Halák jeho pokus zkrotil.

17:06
    Domácí sevřeli svého soupeře v útočném pásmu, ale chyba při přihrávce na modrou čáru, Yandle už podle čárových rozhodčích zachytil puk ve střední třetině.

17:29
    Po přihrávce Huberdeaua od pravého mantinelu zkusil štěstí od modré Ekblad, ale nezamířil přesně.

18:04
    Závar před druhou brankou, který ukončil po střele Bergerona zasahující brankář Montembeault. Bergeron střílel od levé tyče a od domácího gólmana nedostal téměř žádný prostor pro úspěšný pokus.

18:50
    Zámek před Montembeaultovou brankou. Od modré pálili Chára s McAvoyem, ale až druhý pokus slovenského obránce schoval do výstroje domácí gólman.

19:46
    McAvoy v obranném pásmu zalehl soupeře i s pukem a rozhodčí museli přerušit hru. Vhazování před Halákem.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Je za námi první dějství, po kterém mají o něco více úsměvů na tvářích hokejisté Bostonu. Ti díky úderu čtvrté útočné formace vedou od 3. minuty 1:0. Přesně do černého zamířil Noel Acciari, pro kterého to byl pátý gól v sezóně. Uvidíme, co nám oba celky nabídnou v prostřední části.

20:01

20:24
    Domácí jako první zavezli puk do útočného pásma, ale Huberdeau se ke střele nedostal.

20:28
    A z protiútoku se prosadil Boston! Bergeron si zajel za domácí branku, odkud předložil přihrávku k pravé tyči BRADU MARCHANDOVI a útočník Bruins přesnou střelou z první nedal brankáři Montembeaultovi žádnou šanci! Asistence: Patrice Bergeron – 0:2!
    20:28 Brad MARCHAND - 0:2

20:52
    Florida právě vstřelila branku!
    Radost medvědů netrvala dlouho! Po další akci už je to znovu jen o gól, protože Hoffman zavezl puk do útočného pásma a v situaci dva na jednoho přihrál k levé tyči volnému JAYCEMU HAWRYLUKOVI, pro kterého nebyl problém zamést puk za záda gólmana Haláka! Asistence: Mike Hoffman – 1:2!
    20:52 Jayce HAWRYLUK - 1:2

22:26
    Huberdeau napružil hokejku na hranici pravého kruhu a prudce udeřil do puku. Brankář Halák jeho pokus vyrazil před sebe a následně měl práci s dorážejícím Dadonovem. Nakonec neposedný kotouč zkrotil.

22:59
    Z pravého kruhu to teď zkoušel McGinn, ale puk po jeho střele se ani nedostal ke slovenskému brankáři.

23:43
    Nepříjemná Yandlova střela od modré čáry, puk prošel chumlem hráčů před bostonskou brankou a gólman Halák měl co dělat, aby puk vyrazil.

25:05
    Slovenský obr ZDENO CHÁRA vstřelil svůj 200. gól v NHL! Jeho spoluhráči vybojovali puk v útočné třetině, Heinen zpětnou přihrávkou i s přispěním soupeře dostal puk za kruhy na Cháru a bostonský kapitán přesnou střelou pod břevno zvýšil na 1:3! Asistence: Danton Heinen, Charlie Coyle!
    25:05 Zdeno CHÁRA - 1:3

26:38
    KARSON KUHLMAN se protáhl od modré čáry kolem dvou hráčů soupeře, najel si mezi kruhy a střelou k pravé tyči zvýšil na 1:4!
    26:38 Karson KUHLMAN - 1:4

27:16
    Trocheck obdržel přihrávku od Hoffmana a prudkou střelou z pravého kruhu zaměstnal Haláka.

28:37
    Pastrňák dostal dvakrát nabito na hranici pravého kruhu, ale v obou případech trefil nohy obránců soupeře.

30:04
    Tak to bylo klasické nedáš – dostaneš! DeBrusk na jedné straně zahodil dobrou příležitost, přišla rychlá přihrávka na pravý mantinel, po kterém ujel MIKE HOFFMAN, vybruslil si před brankáře Haláka a přesnou polovysokou střelou mezi levý beton a lapačku snížil na 2:4! Asistence: MacKenzie Weegar.
    30:04 Mike HOFFMAN - 2:4

31:09
    Po gólové radosti odjíždí Mike Hofffman na trestnou lavici, když v souboji o puk sekl Wagnera. Boston čeká přesilová hra.

31:25
    Pastrňákovi při střele přeskočil puk, domácí se vydali do protiútoku, jenže Huberdeaua mezi kruhy odzbrojil od kotouče jeden z bostonských hráčů.

32:24
    Hostům se druhá přesilovka v utkání příliš nedaří. Mají problém se usadit v útočném pásmu.

33:16
    Hoffman je zpět na ledě, jenže vzápětí mohl vstřelit svůj druhý gól v zápase Acciari, ale kotouč nedostal za gólmana Floridy.

34:06
    Dlouho se v plném počtu nehrálo a domácí jdou znovu do čtyř. Hawryluk vložil Nördströmovi hůl mezi brusle, útočník Bostonu upadl a rozhodčí zvedli ruku na znamení vyloučení. Hawryluk, 2 minuty, podražení, to je jejich verdikt.

35:02
    Hosté pokračují v nepovedeně sehraných početních výhodách.

35:27
    Krejčí z první přestřelil floridskou branku, hosté zůstávají v útočném pásmu.

35:48
    Nakonec Boston přesilovku využívá! Heinen přihrál z mezikruží na vrchol pravého kruhu STEVENOVI KAMPFEROVI, který střelou přes clonícího soupeře nasměroval puk přesně k levé tyči – 2:5! Asistence: Danton Heinen, John Moore.
    35:48 Steven KAMPFER - 2:5

35:51
    Domácí museli s výsledkem něco udělat a tak přišel pěstní souboj mezi Weegarem a Acciarim. Pro oba končí pěstní vložka pětiminutovým trestem.

36:36
    Mezi střelce se zapisuje i DAVID PASTRŇÁK. Český útočník obdržel krásnou přihrávku Cháry na útočné modré čáře, ukázal obráncům Floridy záda a střelou pod horní tyč zvyšuje svým 33. gólem v sezóně na 2:6! Asistence: Zdeno Chára, Jaroslav Halák!
    36:36 David PASTRŇÁK - 2:6

37:38
    Další střela Bostonu, tentokrát od pravého mantinelu, už končí v Montembeaultově lapačce. Floridský brankář na dnešní večer nebude vzpomínat v dobrém.

38:34
    Předčasné nahození Bostonu končí zakázaným uvolněním v neprospěch Bruins. Vhazovat se bude po levici brankáře Haláka.

38:48
    Nepřesná střela Mathesona od modré a do útoku se řítí Boston.

39:35
    Hosté nepouští soupeře na útočnou polovinu, několikrát se jejich akce zastavila u mantinelu, kde museli hráči v bílých dresech podstoupit souboje o puk.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Divoká druhá třetina přinesla celkem sedm gólů a hned tři dvojice se dají označit jako slepené góly. Gólostroj odstartoval už v první minutě Marchand, jenže o 24 sekund později snížil Hawryluk. Poté přišly góly Cháry a Kuhlmana, které dělilo 93 sekund. Domácí stihli na čtvrtý gól odpovědět Hoffmanem, jenže hosté znovu dvakrát udeřili mezi 36. a 37. minutou a upravili výsledek po čtyřiceti minutách na aktuálních 2:6.

40:01

40:02
    Montembeault i přes šest inkasovaných gólů zůstal v bráně. Luongo dosedí utkání na lavičce.

41:30
    Vatrano se dral za skákajícím kotoučem, který poskakoval kolem modré čáry, ale úniku floridského útočníka zabránil přesný odpal bostonského obránce.

42:06
    První přesilovou hru si zahrají domácí. Connor Clifton bránil tělem soupeři dostat se ke kotouči a čeká ho dvouminutový odpočinek na trestné lavici za nedovolené bránění.

43:18
    Vatrano nahodil puk ze středního pásma na Halákovu branku, ale slovenský brankář si se skákavým pukem poradil a přikryl ho lapačkou.

43:34
    Ekblad pálil od modré z první, ale Halák jeho ránu vyrazil.

43:57
    Oslabení Bostonu končí gólem soupeře! Po přihrávce Ekblada se u levého mantinelu napřáhl VINCENT TROCHECK a tvrdou střelou ke vzdálenější tyči do horní poloviny branky snižuje na 3:6! Asistence: Aaron Ekblad, Henrik Borgström!
    43:57 Vincent TROCHECK - 3:6

45:15
    Po delší době si osahal puk v lapačce domácí brankář Montembeault, když zkrotil nahození ze středního pásma.

46:25
    Trocheck měl dobrou příležitost ke skórování, ale neuspěl.

46:57
    Domácí nyní zavřeli medvědy v obranné třetině a pálili z levého i pravého kruhu na bostonskou branku, Halák v tomto případě odolal.

47:02
    Málem došlo na další pěstní souboj. Trocheck si vyřizoval účty s McAvoyem. Oba počínání na ledě odnesli vyloučením. Trocheck zamířil na trestnou lavici za krosček, McAvoy za hrubost. Uvidíme hru se čtyřmi hráči na obou stranách.

48:38
    Po přihrávce DeBruska střílel z vrcholu levého kruhu Krejčí, jenže jeho střelu nad ledem dobře viděl gólman Floridy a betony puk vyrazil do rohu.

49:05
    Nepřesná rozehrávka domácího celku končí zakázaným uvolněním. Hra se stěhuje před Montembeaulta.

49:28
    Nechybělo mnoho a Hoffman se prokličkoval z pravé strany až před branku, jenže při poslední kličce mu puk utekl. Dobrou obrannou práci odvedl McAvoy.

50:39
    Série nepřesností na obou stranách. Utkání už nemá takové tempo jako ve druhé třetině, kdy se létalo z jedné strany na druhou.

52:39
    Oba týmy nám nabízejí hokej ve stylu nahození do útočného pásma, kde se puku zmocní obránci.

53:07
    Konečně nějaká střela. Od levého mantinelu vypustil pumelici ze své hole Heinen, ale Montembeault si s projektilem hostujícího útočníka poradil.

53:23
    Yandle projel s pukem přes útočnou modrou a zkusil vystřelit, jeho pokus však minul levou tyč a odrazil se od zadního mantinelu na hokejky bostonských hráčů.

54:38
    Borgström nepříjemně vystřelil z levé strany, Halák musel zasahovat.

56:16
    Bostonští několikrát ostřelovali branku Floridy, ale většina puků se odrazila od zadního mantinelu, případně plexiskla.

56:49
    Trenér Floridy překvapil a odvolal brankáře Montembeaulta.

56:56
    Chára zůstal u mantinelu ležet na Barkovovi. Ten klečí na ledě a čeká na pomoc z lavičky.

56:56
    Chára zápasnických chvatem poslal Barkova k zemi. Tomu vznikla na obličeji tržná rána. Uvidíme, zda kapitán Floridy bude ještě v utkání pokračovat a zda zákrok Cháry bude mít následky.

57:07
    Oba týmy hrají v plném počtu, Montembeault je opět ve své brance.

57:44
    Florida opět se šesti hráči v poli a prázdnou brankou.

58:06
    Po křížné přihrávce Dadonova z levé strany pálil z pravého kruhu Trocheck, ale Halák úmysl floridských hráčů přečetl a střelu Trochecka vyrazil.

58:11
    Trenér Floridy si vzal oddechový čas.

58:29
    Domácí pokračují ve hře bez brankáře, ale Bostonu se daří vyhazovat puky do středního pásma.

58:57
    Marchand zkusil vystřelit ze středního pásma na prázdnou branku, ale minul.

59:12
    Bergeron už byl daleko blíže branky, ale ani on nedopravil kotouč do floridské klece!

59:33
    Boston se nakonec prosazuje! Při signalizovaném vyloučení zakončil akci po přihrávce Pastrňáka střelou do prázdné branky z pravého kruhu PATRICE BERGERON! Asistence: David Pastrňák, Brad Marchand – 3:7!
    59:33 Brad MARCHAND - 3:7

Utkání mezi Floridou a Bostonem končí vítězstvím hostujícího celku 7:3. Medvědi si ve třetí části pohlídali svůj náskok a soupeři povolili pouze jednu snižující trefu. O tu se postaral Trocheck. V závěrečné power-play domácí úspěšní nebyli, za to Bergeron už neměl problém vstřelit puk do prázdné branky.

Boston pokořil metu 100 bodů a v tabulce východní konference je na druhém místě za suverénní Tampou Bay. Floridě se po prohře ještě více vzdálila naděje na postup do play-off. Aktuálně ztrácí na osmou příčku devět bodů.

Hvězdy zápasu:

1. Brad Marchand (BOS)
    Marchand po boku s Bergeronem a Pastrňákem zaznamenal v dnešním utkání jeden gól a jednu asistenci. Svým gólem otevřel účet druhé třetiny a asistencí uzavřel utkání. Kromě toho měl v tabulce pravdy dva kladné body.

2. Zdeno Chára (BOS)
    Slovenský obránce vstřelil svůj dvoustý gól v NHL. Kromě toho si připsal i asistenci po krásné přihrávce Pastrňákovi na šestý gól.

3. Mike Hoffman (FLA)
    Nejviditelnější postavou domácího celku byl Mike Hoffman. Útočník Floridy si nejen stihl posedět na trestné lavici, ale byl také u dvou gólů Floridy. Na první trefu nahrál, druhý sám vstřelil.

Československá stopa

Jaroslav Halák (BOS)
    Slovenský brankář odchytal vítězné utkání a pochytal 31 ze 34 floridských střel. Navíc si u gólu Pastrňáka připsal asistenci.

Zdeno Chára (BOS)
    Urostlý obránce dnes vstřelil svůj jubilejní gól, připsal si asistenci a zaznamenal čtyři kladné body v plus/mínus bodování. Na ledě strávil více než 25 minut, během kterých vyslal pět střel.

David Krejčí (BOS)
    Českému útočníkovi se zápas příliš nevyvedl. Za patnáct a půl minuty na ledě stihl dvakrát vystřelit, bohužel do gólových statistik se nezapsal. V kolonce plus/mínus má jeden záporný bod.

David Pastrňák (BOS)
    Pro druhého českého útočníka byl dnešní duel daleko vydařenější. Patrňák byl u posledních dvou gólů Bostonu. Šestý gól sám vstřelil, na sedmý přihrál. V tabulce pravdy získal tři kladné body. To vše stihl za 17 minut a 24 sekund pobytu na ledě.

Byli jsme svědky atraktivního gólů. Oba týmy nabídly divákům deset gólů a dva body si sebou vezou hráči týmu ze severní části USA. Další zápasy NHL se ještě hrají, ale já vám děkuji za pozornost a přeji dobrou noc. (03:07:39)

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 21. Hawryluk (Hoffman), 31. Hoffman (Weegar), 44. Trocheck (Ekblad, Borgström) – 3. Acciari (Backes, Clifton), 21. Marchand (Bergeron), 26. Chára (Heinen, Coyle), 27. Kuhlman, 36. Kampfer (Heinen, J. Moore), 37. Pastrňák (Chára, Halák), 60. Marchand (Pastrňák, Marchand)

Florida Panthers: Montembeault (Luongo) – Ekblad, Matheson, Weegar, Yandle (A), Brown, Pysyk – Dadonov, Barkov (C), Huberdeau – Hawryluk, Trocheck (A), Hoffman – Brouwer, Sheahan, Vatrano – Sceviour, Borgström, J. McGinn.
    Boston Bruins: Halák (T. Rask) – McAvoy, Chára (C), J. Moore, Carlo, Clifton, Kampfer – Pastrňák, Bergeron (A), Marchand – Coyle, Krejčí, DeBrusk – Wagner, Kuhlman, Heinen – Backes (A), Acciari, Nordström.

Rozhodčí: Lambert, O'Rourke – Mach, Smith.

Diváci: 17129