Toronto – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Florida – Boston 3:7 (kon.) | Carolina – Minnesota 5:1 (kon.)
Montreal – Buffalo 7:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 5:0 (kon.) | St. Louis – Tampa 4:3 (kon.)
Dallas – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Vegas – Detroit 2:3 (po pr.) | Vancouver – Calgary 1:3 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 4:3 (1:0 po s.n.) | Washington – Philadelphia 3:1 (kon.) | NY Islanders – Arizona 2:0 (kon.)
New York Islanders
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Arizona Coyotes
Neděle 24.03.2019, 20:10 • Barclays Center, New York • NHL

To je ode mne pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (22:39:02)

Československá stopa v utkání
    Richard Pánik (ARI) 0+0, 4 střely, čas na ledě 17:47.

Tři hvězdy utkání
    1. hvězda: Robin Lehrer (NYI)
    2. hvězda: Jordan Eberle (NYI)
    3. hvězda: Brock Nelson (NYI)

Utkání nakonec končí celkem těsným vítězstvím Islanders, kteří vstřelili vítěznou branku v páté minutě utkání. Poté se hodně dlouhou dobu pokračovalo bez branek, ale nakonec se opět prosadili domácí, kteří tak potvrdili zisk dvou bodů. Arizona se pak ještě pokoušela o snížení v šesti, ale ještě může být ráda, že se New York netrefil do prázdné branky.

59:27
    Kojoti se stále snaží o skórování, ale to asi už nepřijde, protože se New York osvobozuje.

58:53
    Kotouč směřoval na hokejku arizonského útočníka. Ten měl před sebou odkrytou branku, ale kotouč nakonec poslal mimo pásmo Boychuk.

58:29
    Hosté to navíc zkouší bez brankáře. Domácí se proto zkusili trefit do odkryté branky, ale kotouč končí mimo tři tyče a píská se zakázané uvolnění.

57:53
    Arizona to ještě nevzdává. Usazuje se v útoku a proti dělovce od modré musí zasahovat Lehner.
    56:46 Brock NELSON - 2:0

56:46
    Islanders právě vstřelili branku!
    Po přezkoumaní na videu je branka uznána a Islanders pravděpodobně potvrzují vítězství! BROCK NELSON zakončoval zpoza branky a jelikož to Kuemper nestihl, tak kotouč skončil těsně za brankovou čárou. Asistence: Leo Komarov a Josh Bailey.

56:40
    Kotouč je sražen na domácí střídačku a vhazovat se tak bude ve střední třetině.

56:14
    Kotouč je opět v pásmu Arizony, která už celkem zoufale hledá cestu k vyrovnávací brance.

55:56
    Hostům se nyní povedl přechod dopředu, ale v útočné třetině vymysleli pouze nepřesnou střelu.

55:18
    Arizona sice dostala puk do střední třetiny, ale tam se ho chopili domácí, kteří ho vrátili ke Kuemperovi.

54:49
    New York nakonec obranu bez větších potíží zvládlo a vyvezl kotouč až do útočné třetiny, kde se snaží získat co nejvíce času.

54:15
    Hosté se nakonec v útoku usadili a už několikrát stříleli od modré. Lehner všechny střely úspěšně vyrazil.

53:46
    Po vhazování se Kojoti dostávají do útočného pásma, ale ten stále nemohou vymyslet zakončení.

Lukáš Mihal

Branky a nahrávky: 5. Eberle (Leddy, Boychuk), 57. B. Nelson (Komarov, Jo. Bailey)

New York Islanders: Lehner (Greiss) – Boychuk, Leddy, Pulock, Pelech, Mayfield, D. Toews – Eberle, Barzal, Lee (C) – Ladd, B. Nelson, Jo. Bailey (A) – Komarov, Fritz, Beauvillier – Clutterbuck (A), Cizikas, M. Martin.
    Arizona Coyotes: Kuemper (Pickard) – Hjalmarsson (A), Ekman-Larsson (C), Demers, Goligoski, Oesterle, Ljubuškin – Keller, Dvorak, Pánik – J. Archibald, Stepan, Crouse – Hinostroza, Richardson (A), Grabner – Garland, Cousins, Galchenyuk.

Rozhodčí: McIsaac, Chmielewski – Murphy, Gawryletz