Toronto – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Florida – Boston 3:7 (kon.) | Carolina – Minnesota 5:1 (kon.)
Montreal – Buffalo 7:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 5:0 (kon.) | St. Louis – Tampa 4:3 (kon.)
Dallas – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Vegas – Detroit 2:3 (po pr.) | Vancouver – Calgary 1:3 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 4:3 (1:0 po s.n.) | Washington – Philadelphia 3:1 (kon.) | NY Islanders – Arizona 2:0 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:1 (0:0, 2:1, 2:0) Stav série: 1:2
Bílí Tygři Liberec
Neděle 24.03.2019, 17:00 • ŠKOENERGO Aréna • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

Stadion se pozvolna vylidňuje. Přejeme hezký večer a opět zítra pěkné hokejové zážitky při čtvrtfinále play off Tipsport extraligy. Na počtenou. (19:30:47)

Domácí příznivci tleskají Bruslařům za opticky jednoznačnou výhru 4:1. Kdo zápas ale viděl, ví, že utkání bylo do posledních minut velice vyrovnané. Bruslařský klub však nakonec zapsal vítězství a už dnes je jisté, že se bude hrát minimálně pátý zápas této série, a to na ledě Liberce. Série však pokračuje ještě čtvrtým zápasem v pondělí, a to od 19:00 na ledě ŠKOENERGO Arény v Mladé Boleslavi.

Nejlepší hráči zápasu
    Libor Hudáček (LIB)
    Martin Pláněk (MBL)

V samém závěru ještě ujížděl sám na brankáře Redenbach, jenže Gašper Krošelj puk betonem výborně srazil do rohu kluziště.

59:03
    Atmosféra je ve ŠKOENERGO Aréně poměrně vyhrocená, zdejší bouřlivé publikum velice hlučně, místy vulgárně skanduje, a to nejen k libereckým hráčům, ale i fanouškům. Mezitím už se schyluje k vhazování a dohrání zápasu.

59:03
    Liberečtí zcela očividně toto utkání emočně nezvládají. Taylor Doherty vulgárně pokřikoval u střídaček na Dominika Pacovského, a to i po několika napomenutích ze strany rozhodčích.

59:03
    V obranném pásmu Mladé Boleslavi se do sebe pustili Vlach a Klepiš, bude se vylučovat. Jaroslav Vlach (LIB) dostal 2+10 minut za hrubost, zatímco Jakub Klepiš (MBL) 2 minuty za hrubost.

58:44
    Liberec však stále nic nevzdává a má puk na svých hokejkách. Bílým Tygrům se však nedaří držet kotouč v pásmu.
    58:17 Dominik PACOVSKÝ - 4:1
    Zdroj: Hokejka TV

58:17
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Trenér Filip Pešán byl nejspíš i po inkasovaném gólu plný sebevědomí, ale to se mu tentokrát nevyplatilo. Odvolání brankáře totiž způsobilo, že domácí díky DOMINIKU PACOVSKÉMU, který se trefil z mezikruží, vedou už 4:1. Asistence: Pavel Musil.

58:08
    Liberec hraje opět bez brankáře šest na pět.
    58:00 Jakub KLEPIŠ - 3:1

58:00
    ŠKOENERGO Aréna se raduje poté, co se puk pozvolna došoural za brankovou konstrukci. Domácí tak poprvé v této sérii nejspíš zvítězí a vynutí si pátý zápas na ledě Liberce. Branku vstřelil JAKUB KLEPIŠ. Asistence:

57:23
    David Šťastný má dnes spoustu šancí, ale tentokrát se opět neprosadil, když poměrně z dálky minul prázdnou branku. Zdá se tedy, že včerejší narozeniny gólem nejspíš neoslaví.

57:08
    Bílí Tygři už hrají bez brankáře, zkusí uspět při hře šest na pět.

57:08
    Dnešní utkání sleduje 4 200 (vyprodáno) diváků.

57:08
    Mladé Boleslavi bylo odpískáno zakázané uvolnění.

56:55
    Při hře pět na pět se hosté mohou případně opět nadechnout k tlaku, zatím se však Středočechům daří držet puk v útočné třetině.

56:44

56:35
    Vlach v kruhu velice obětavě zblokoval Kovačevičovu střelu od modré.

56:19
    Boleslavští si přihrávají v pásmu, ke střelám na branku je hosté nepouštějí.

55:50
    Domácí v plném počtu. Začíná jim zkrácená přesilovka.

55:08
    David Šťastný zavezl puk přes celé kluziště až k Romanu Willovi, jenže Michal Vondrka posléze se svou střelou trefil bránícího hráče, od něhož se puk odrazil příznivě právě pro Bílé Tygry, kteří mohou být s pukem daleko od své brány.

54:44
    Za držení unikajícího Pavla Skalického dostal dvouminutový trest Martin Ševc (LIB). Síly na ledě se tak vyrovnávají, domácí by následně měli hrát zkrácenou přesilovku.

54:26
    Severočeši mají stále velký tlak a přihrávají si v pásmu. Domácím se prozatím daří některé střely blokovat.

53:52
    Domácí hrají ve čtyřech.

53:50
    Kapitán Petr Jelínek se ještě poměrně dost slovně při vhazování pustil do čárového rozhodčího, emoce klidnil ještě i jeden z hlavních. Na Liberci jsou v tomto utkání znát emoce související s pro ně nelichotivým výsledkem a také tím, že poprvé v této sérii nemají utkání pod kontrolou.

53:50
    S nadcházející přesilovou hrou je tu pro Liberec možnost ještě více umocnit tlak a případně vyrovnat.

53:50
    A domácí budou hrát dokonce dvě sekundy tři proti pěti. Za podrážení dostal menší trest Ondřej Dlapa (MBL).

53:40
    Hosté mají další výhodu.

53:20
    Brankář Mladé Boleslavi přerušil hru, následuje další vhazování po jeho levé ruce.

53:07
    Po dalším vyhraném vhazování trefil Ševc od modré čáry levou tyč boleslavské brány.

52:54
    Mírnou střelu Gašper Krošelj chytil a přerušil hru.

52:40
    Mladé Boleslavi se v posledních sekundách podařilo dvakrát během krátké chvíle vyhodit puk.

52:10
    Liberecké šelmy hrají přesilovku velice dobře, přihrávají si rychle a brankář se nestačí přemisťovat.

51:54
    Liberec vyhrál buly a vytvořil si tlak v pásmu.

51:52
    Trest pro Dominika Pacovského (MBL). Ten vyfasoval dvě minuty za podrážení. Nyní je tu jedinečná šance na srovnání skóre pro Bílé Tygry.

51:03
    Radan Lenc se dostal k puku, který se Gašperu Krošeljovi nepodařilo chytit, jenže mladoboleslavský odchovanec smolně zamířil těsně vedle levé tyče.

50:24
    Pro domácí náročnou pasáž hry na chvíli zklidnil Gašper Krošelj přerušením hry. Vhazuje se po jeho levici.

49:59
    O puk se bojovalo přímo za Krošeljovou bránou, o něco úspěšnější nakonec byli Bruslaři, kteří jej zavezli do středního pásma.

49:41
    Na kotouči jsou opět liberečtí hokejisté, kteří se pokoušejí usadit v útočném pásmu.

49:29
    Z pravého kruhu vystřelil Pavel Musil, jenže nemířil vůbec přesně.

49:10
    V polovině třetí třetiny mají více ze hry Bílí Tygři, kteří drží Bruslařský klub pod tlakem.

48:16
    Hudáček byl sám před boleslavskou bránou, jenže se netrefil přesně. Následně ještě v emocích naznačil, že ho tato velká neproměněná šance štve.

47:24
    Radan Lenc v mezikruží zakončoval, ale domácí jej na poslední chvíli zastavili a zavezli puk na opačnou stranu ledové plochy.

46:59
    Opět se hraje, puk je v útočném pásmu Liberce, který na domácí vytváří nátlak.

46:50
    Probíhá komerční přestávka.

46:45

46:37
    Domácím početní výhoda nejde. Bílí Tygři se dostal do pásma, kde se s pukem několik sekund zdrželi a zároveň donutili Gašpera Krošelja přerušit hru.

45:35
    Hostům se zatím daří oslabení přečkávat. Před malou chvíli byl v mezikruží Jakub Klepiš, jenž se dostal i ke střele, ale ta nebyla přesná. Puk mířil na mantinel za bránou.

45:09
    Středočeši si v pásmu nepříjemně přihráli, čehož Severočeši využili a puk dvakrát za sebou vyhodili.

44:56
    Od modré vyslal prudkou střelu Oldrich Kotvan, puk jen těsně Willovu bránu minul.

44:45
    Bruslařský klub si zahraje další přesilovku. Za faul loktem dostal menší trest Tomáš Havlín (LIB).

44:43
    Domácí měli výhodu, před ní ještě několikrát vystřelili na bránu, ale ne přesně.

43:52
    Liberečtí se bleskově přemístili do útočného pásma a několikrát nepříjemně vystřelili, ale puk skončil pokaždé mimo bránu, ačkoliv byla velice dlouho prázdná, protože Bílí Tygři velice dobře stínili, a navíc se Gašper Krošelj nestíhal přesouval.

43:34
    Martin Látal ještě v pádu vystřelil, puk však prolétl jen těsně kolem pravé tyče.

42:33
    Z pravého kruhu vystřelil Oscar Flynn, puk však skončil vysoko v ochranné síti.

42:09
    David Šťastný si najel do mezikruží, jenže odtud minul libereckou branku.

41:21
    Bílí Tygři se na chvíli usadili v útočném pásmu, jenže Petr Kolmann byl v ofsajdu, když vystřelil, takže se hra přerušila a následuje buly na modré čáře.

40:34
    Od pravého mantinelu vystřelil Pavol Skalický, ale minul.

40:13

40:01

I ve druhé třetině měli o něco více ze hry Bruslaři. Každopádně se otevřel gólový účet zápasu. Jako první šli do vedení Bruslaři, jenže Liberečtí vyrovnali, domácí ale ještě ve 35. minutě vstřelili další gól, díky kterému opět těsně vedou. Bruslaři vedou i co se střel na branku týče, konkrétně 21:16.

Po skončení třetiny se do sebe ještě lehce pustili hráči u mantinelu, čároví sudí však tuto skrumáž brzy rozpustili. Menší incident se odehrál ještě při odchodu do kabin, boleslavští diváci zasypali sprchou nepříjemných slov liberecké hráče v blízkosti střídaček a jejich záměr se setkal s úspěchem, na jejich vulgární slova přistoupil totiž Jaroslav Vlach, který se s nimi do nepříjemného dialogu pod vlivem emocí krátce pustil.

Další třetina začne přibližně v 18:48.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:24
    Tygři vyhodili puk až na opačnou stranu ledové plochy, oba týmy vystřídaly a domácí se znovu snaží usadit před Romanem Willem. Ani tato početní výhoda však Středočechům nejde.

38:58
    Bruslaři nahodili puk do útočného pásma, zatím se jim však nedaří dostat soupeře pod tlak.

38:13
    Za podražení dostal dvě minuty Martin Ševc (LIB), domácí tak před sebou mají další přesilovou hru. Ta začne po krátké úpravě ledu v rámci komerční přestávky.

37:46
    Severočeši nahodili puk před Gašpera Krošelja a nyní drží Bruslaře pod tlakem, zároveň u toho dobře stíní brankáři.

37:16
    Tyler Redenbach vystřelil z mezikruží, kde měl poměrně dost prostoru. Liberecký útočník však trefil jen plexisklo za mladoboleslavskou bránou.

36:38
    Bílí Tygři mají kotouč na hokejkách, ale zatím se nemohou stabilněji usadit v útočné třetině.

35:49
    Liberečtí se po několika minutách také dostali do útočného pásma, ale tam se hosté příliš dlouho nezdrželi. Za zmínku stojí také to, že hra velice znatelně oproti předchozím zápasům přitvrdila a hraje se mnohem tvrdší fyzický hokej plný osobních soubojů na hranici pískatelnosti faulů.

35:18
    Bílí Tygři si moc nerozuměli v rozehrávce, následně jim tak bylo odpískáno zakázané uvolnění.
    34:44 Radim ZOHORNA - 2:1

34:44
    Domácí měli tlak i po vypršení přesilové hry, a vstřelili tak gól podobně jako předtím Liberec. Unavení Severočeši nemohli odjet vystřídat, čehož využil RADIM ZOHORNA, který uklidil sražený puk do odkryté části liberecké brány. Asistence: Martin Látal, Martin Pláněk.

34:06
    Od modré vystřelil David Němeček, ale jeden z bránících hráčů velice dobře protipohybem srazil puk až k mantinelu.

33:53

33:18
    Bílí Tygři vyhodili puk přes všechny čáry a zdá se, že toto oslabení opět přečkají.

32:50
    Tváří v tvář gólmanovi byl Pavol Skalický, jenže ten trestuhodně netrefil pravý horní roh, kde by místo na puk bylo, nýbrž výstroj brankáře.

32:22
    Od modré vystřelil Oldrich Kotvan, Roman Will vyrazil kotouč betonem.

32:07
    Středočeši zvládli buly a přihrávají si v útočném pásmu. Na střelu však zatím nedošlo.

31:53
    Hosté se budou muset bránit. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Tomáš Havlín (LIB).

31:30
    Mezi kruhy dostal přihrávku Dominik Pacovský, jenže Roman Will měl na puk dobrý výhled a Pacovský navíc namířil přímo na jeho beton.

31:05
    Po nějaké době se do útočného pásma dostali i hosté, následně Bílí Tygři vyhodili puk na zakázané uvolnění.
    30:13 Jan ORDOŠ - 1:1

30:13
    Liberec právě vstřelil branku!
    Hosté měli i po vypršení přesilové hry velký tlak v útočném pásmu a domácím se jej nedařilo zklidnit. Toho využil Jan Ordoš, který z pravého kruhu namířil puk do horní části boleslavské branky. Asistence: Tyler Redenbach, Petr Kolmann.

29:48
    Kapitán Petr Jelínek to zkusil až z rohu a nebylo to vůbec špatné. Pozorný Gašper Krošelj ale věděl, že na něj z té strany puk směřuje a nastavil lapačku správným směrem.

29:38

29:16
    Boleslavský brankář volný puk u tyče své brány včas viděl a zakryl jej lapačkou, čímž přerušil hru.

29:07
    Domácí ale vyhodili přes všechny čáry, následně oba celky vystřídaly.

28:54
    Severočeši jsou opět v útočném pásmu a drží Bruslaře pod tlakem.

28:10
    O puk se bojovalo několik sekund u mantinelu, úspěšnější byli nakonec domácí, kteří ve dvou na Romana Willa, jenže zakončující Martin Pláněk trestuhodně netrefil branku, ačkoliv mu kapitán Michal Vondrka poměrně dobře nahrál.

27:58
    Další parádní zákrok slovinského brankáře. A že ho Martin Ševc se svou prudkou ránou až od modré vůbec nešetřil, navíc mu hosté poměrně dost stínili, jenže Gašper Krošelj zasáhl lapačkou.

27:52
    Bílí Tygři mají hned od začátku velký tlak, poskakující puk ale dokázal Gašper Krošelj ukrýt lapačkou a přerušil zároveň hru.

27:38
    Za hru vysokou holí dostal menší dvouminutový trest Oscar Flynn (MBL). Liberecké tak čeká druhá přesilovka v tomto zápase.

27:32
    Domácí faulovali, Liberec hraje ve výhodě.

26:35
    Puk je ve středním pásmu, následně jej ještě Bruslaři dostali před Romana Willa. Z pravého kruhu vyslal slušnou střelu Martin Procházka, jenže gólman se prezentoval kvalitním a sebejistým zákrokem.

26:17
    Menší rozruch v brankovišti se podařilo Gašperu Krošeljovi uklidnit a přerušil hru. Následně probíhá komerční přestávka.

26:04
    Středočechům odpískal čárový rozhodčí zakázané uvolnění, Bruslaři tedy nemohou vystřídat.

25:55
    Domácí se snaží rozehrát zpoza vlastní brány, Liberec však nadále dobře napadá.
    25:36 Michal VONDRKA - 1:0

25:36
    Domácí měli tlak v pásmu, ale prosadili se poměrně nenápadně. Po Kotvanově nahození sklepl kotouč mezi tři tyče kapitán MICHAL VONDRKA, který u toho ještě stínil brankáři Romanu Willovi. Asistence: Oldrich Kotvan, Pavol Skalický.

25:00
    Oscar Flynn dostal přímo na hokejku přihrávku, kdy mohl zakončit do prázdné, jenže puk v pravou chvíli nezvládl usměrnit.

24:31
    Liberec velice dobře hlídá svou obrannou modrou čáru. Oproti první třetině se nyní domácí prakticky nemohou před brankářem Bílých Tygrů dostat.

23:24
    O kotouč se bojovalo u mantinelu za Willovou bránou, úspěšnější byli hosté, kteří jsou opět v útočném pásmu.

22:29
    Puk se odrazil od ochranné sítě a následuje vhazování před mladoboleslavským brankářem.

22:04
    Z mezikruží vystřelil Tomáš Hanousek, ale Gašper Krošelj přerušil hru.

21:37

21:27
    To už se jim podařilo, ale po jedné střele, na kterou měl gólman skvělý výhled, se hosté osvobodili.

21:13
    Středočeši jsou s pukem za bránou, stále nepronikli k Romanu Willovi.

20:51
    Radim Zohorna v přesilové hře v podstatě vyhodil puk do obranného pásma, domácí početní výhoda vypadá velice špatně.

20:18
    Domácí se zatím nemohou dostat do útočného pásma, ačkoliv hrají přesilovku.

20:01

První třetina tohoto utkání zatím vůbec neodpovídala hernímu obrazu předchozích dvou duelů, skóre je navíc vůbec poprvé v této sérii po 20 minutách bezbrankové. Mladá Boleslav měla opticky o trochu více ze hry, na střely je to ale prakticky vyrovnané. Domácí vedou jen těsně 10:9. Druhé dějství začnou domácí ještě zhruba minutou a půl dlouhou početní výhodou.

Další třetina začne přibližně v 17:55.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:40
    Na buly byl úspěšnější Liberec, puk navíc skončil v hledišti, vhazuje se proto ve středním pásmu. Zdá se, že to už Liberec do konce třetiny přečká.

19:37
    Mladá Boleslav začne druhou třetinu pravděpodobně přesilovou hrou. Za hákování byl na dvě minuty vykázán Jaroslav Vlach (LIB).

19:27
    Domácí hrají ve výhodě a mají tlak v pásmu.

18:50
    Hosté mají tlak. Po jedné ze střel už se zdálo, že puk skončí v bráně, jenže Gašper Krošelj jej ještě dokázal vyrazit mimo.

18:19
    Ze souboje o puk u mantinelu vyšli lépe Bílí Tygři, kteří tak znovu zatápí před boleslavským brankářem.

18:03
    Oscar Flynn už se snažil o něco víc. Předvedl parádní otočku a z ní vystřelil, jenže Roman Will byl i tentokrát pozorný.

17:39
    Po čase se k puku dostali znovu Boleslavští, do mezikruží si najel Radim Zohorna, jenže naprosto minul a trefil plexisklo.

17:15
    Martin Procházka vystřelil z pravého kruhu, jenže i tentokrát do jeho střely vložil hůl jeden z protihráčů.

16:55
    Mezitím musel na ledě ledař s vrtačkou, aby udělal nové díry do ledu. Ten už svou úlohu splnil, a tak následuje buly před mladoboleslavským gólmanem.

16:55
    Po střele Michala Birnera z levého kruhu Gašper Krošelj puk vyrazil a k dorážce se dostal ještě Libor Hudáček, jenže branka byla mimo svou pozici a liberecký útočník navíc stejně nemířil přesně.

16:31
    Jakub Klepiš nezpracoval dobře ve středním pásmu puk, čehož Bílí Tygři využili a krouží nebezpečně kolem Gašpera Krošelja.

16:01
    Po čase jsou u kotouče opět Bílí Tygři, kteří se dostali do útočného pásma.

15:26
    Obrovská šance Martina Procházky. K němu se odrazil puk a boleslavský útočník vystřelil, jenže ne přesně. To se v podstatě o několik sekund později opakovalo. Martin Procházka si s kotoučem najel do mezikruží, jenže puk tečoval jeden z libereckých obránců do ochranné sítě.

14:47
    Středočechům ani tentokrát průnik do pásma nevyšel, Bílí Tygři jim na útočné modré odebrali puk.

14:15
    Domácím se nahození do útočného pásma nepovedlo a i jim je pískáno zakázané uvolnění.

13:14
    Je odpískán ofsajd, vhazuje se na modré čáře.

13:01
    Martin Látal dlouho obcházel s pukem soupeře a následně jej poslal bezprostředně k bráně na Pavla Musila, jenže ten neměl na vhodné zakončení moc prostoru.

12:42
    Střelu poměrně z dálky Roman Will bez problémů chytil a přerušil hru. Následuje komerční přestávka.

12:30
    Oba týmy vystřídaly, Bruslaři se opět přesouvají do útočné třetiny.

12:04
    Bruslaři stále drží útočné pásmo a Liberec se musí bránit.

11:25
    Po Najmanově střele z pravého kruhu vyškrábl Roman Will puk jen špičkou betonu. Napodruhé byl tentýž hráč opět blízko brankáři, jenže přihrál protihráči.

11:02
    Na buly byli však úspěšnější Bílí Tygři, kteří prakticky okamžitě poslali puk do jejich útočného pásma.

10:59
    Liberec vyhodil podruhé v této třetině puk na zakázané uvolnění, hosté tedy nemohou vystřídat. Vhazuje se po levé ruce Romana Willa.

10:32
    Liberec se stále drží v blízkosti boleslavského gólmana, domácí však zatím poměrně dobře a urputně brání.

10:21
    Kapitán Petr Jelínek ještě vystřelil z mezikruží, ale Gašper Krošelj na puk viděl a přerušil hru.

10:20

10:05
    Při souboji o puk v rohu za bránou byli úspěšnější domácí, kterí alespoň zavezli kotouč do středního pásma.

09:30
    Před Gašperem Krošeljem se udál poměrně velký předbrankový závar, ale liberečtí ani jednou nevystřelili přesně, následně domácí vyvezli puk a alespoň vystřídali.

09:05
    Severočeši byli opět několik sekund v pásmu, jenže poté dokázal puk vyvézt alespoň ke střídačce Bílých Tygrů Oldrich Kotvan.

08:24
    Domácí vyhráli vhazování a poslali puk až k Romanu Willovi.

08:20
    Zcela zbytečného faulu se dopustil Jakub Klepiš (MBL), který bude nyní muset strávit dvě minuty na trestné lavici. Hlavní rozhodčí ho tam poslal za držení.

07:46
    Domácí drželi několik sekund pásmo, ale následně se k puku dostal jeden z hostujících Bílých Tygrů a poslal ho do středního pásma.

07:12
    Po ne zrovna lehkém a úspěšném zákroku Gašpera Krošelja probíhá komerční přestávka.

07:02
    Dominik Pacovský střílel z levého kruhu, jenže těsně libereckou bránu minul.

06:22
    Před boleslavskou bránou byl s pukem Marek Zachar, ale Bruslaři jej nepustili k žádné střele.

05:48
    Rozehrávku hostí vystihl Jakub Klepiš a pronikl až do pravého kruhu, odkud však pouze vyprášil Willovy betony. Brankář měl totiž na puk velice dobrý výhled.

04:25
    David Šťastný bude chtít dost možná své včerejší narozeniny oslavit gólem, tentokrát se mu to ale zatím nepovedlo, protože z mezikruží nenasměroval puk zrovna přesně.

04:15
    Je tu zakázané uvolnění na straně Bílých Tygrů, následuje buly po levé ruc boleslavského odchovance Romana Willa.

03:59
    Boleslavští si špatně přihráli, puk následně skončil až v sektoru pro novináře. Vhazuje se tedy ve středovém kruhu.

03:12
    O puk se bojuje v rohu nedaleko liberecké brány, úspěšnější byli Bílí Tygři, ale Petr Jelínek se s kotoučem dostal pouze na hranici středního pásma, poté mu jej odebrali opět domácí.

01:45
    Liberečtí hokejisté se dostali do útočného pásma, jenže tam jim za brankou vzal puk František Hrdinka, a tak Severočeši o pásmo přišli.

01:36
    Mladou Boleslav zastavil v cestě do útočného pásma ofsajd, po vhazování ve středním pásmu, bude hra plynout dál.

01:12
    Libor Hudáček trefil tyč mladoboleslavské brány. Hra plyne bez přerušení dál.

00:34
    Podobně jako v předchozích utkáních, i při vhazování před brankou Gašpera Krošelja byl lepší Liberec. Moc z toho ale nevytěžil, kotouč totiž po chvíli byl za brankou Bílých Tygrů.

00:01

Přeci jen, nakonec zazní národní hymna. Start utkání se tedy o několik minut zpozdí.

Za nepříjemného pískotu boleslavského publika nastoupili liberečtí hokejisté, o něco příjemněji se nejspíš nastupovalo domácím Bruslařům.

Ve ŠKOENERGO Aréně už krouží po ledě rozhodčí, za chvíli budou následovat i hráči.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Rozhodčí
    Hejduk (4)
    Kika (66)

Lučan (44)
    Kis (40)

Brankovým videorozhodčím je Rouspetr, delegátem Rejthar.

BK Mladá Boleslav: Krošelj (J. Růžička) – Němeček, Kovačevič, Kotvan, Kurka, Hrdinka, Pláněk, Dlapa – Skalický, Klepiš (A), Vondrka (C) – Procházka, R. Zohorna, Šťastný – Pacovský, P. Musil, Látal – Flynn, Najman, P. Kousal.

Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Derner, Kolmann, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Havlín, Doherty – Birner, L. Hudáček, Ordoš – M. Kvapil, Filippi, Lenc – L. Krenželok, P. Jelínek (C), M. Zachar – J. Vlach, Redenbach, Valský.

Rozhodčí: Hejduk, Kika – Lučan, Kis.
    Vybojují si Bílí Tygři už dnes postupový mečbol?

Tygři mohou v Boleslavi sérii ukončit
    Liberečtí mohou být naopak po dvou výhrách spokojení, jak známo, namotivovaní Bílí Tygři se tím ale velice pravděpodobně nenechají nijak ukonejšit. "Je samozřejmě super, že vedeme 2:0, ale tím ještě nic nekončí. Už vyhlížíme další zápas. Oni teď jedou k sobě domů a já čekám, že na nás vletí od první minuty a bude to úplně jiný zápas. Musíme se na to připravit a zkusit vyhrát," řekl pro web libereckého klubu produktivní kapitán Bílých Tygrů Petr Jelínek.

Situace je pro domácí celek komplikovaná
    Na straně Mladé Boleslavi je po dvou drtivých prohrách možno chvílemi pozorovat až určitou frustraci. "Je vidět obrovský rozdíl, jsme ve všem horší, a proto prohráváme, a proto jsme také obdrželi jedenáct gólů. Zatím si s tím nevíme rady. Zkusíme se nějak připravit na domácí zápasy a odehrát je lépe, jestli toho budeme schopni," mrzelo po poslední prohře v Liberci hlavního trenéra Bruslařského klubu Miloslava Hořavu. Mladá Boleslav má za sebou ale velice náročnou sezónu, v níž se místy strachovala vůbec o to, aby nemusela hrát play out. Postup do čtvrtfinále je tak pro celek z druhého nejmenšího extraligového města úspěch.

A zdá se, že se Boleslavští ještě nevzdávají, alespoň to plynulo z úst nejlepšího hráče druhého zápasu – Radima Zohorny. Právě on přišel před několika měsíci z Brna, respektive Třebíče, kde se mu z hlediska produktivity nedařilo. "Musíme šlapat tak, jako na začátku druhého zápasu v Liberci, kdy jsme jim vstřelili rychlý gól. Hlavně dobře čistit předbrankový prostor a nedávat jim přesilovky. To je základ," zmínil Radim Zohorna to, co by v neděli a v pondělí mohlo Středočechům přinést úspěch.

Předchozí zápasy jednoznačně pro Liberec
    Čtvrtfinálové souboje započaly na libereckém ledě už ve středu. Tehdy se Bílí Tygři dostali do relativně brzkého vedení a zápas kontrolovali. Bez většího odporu soupeře zvítězili 5:1.

Ve druhém utkání byl start zcela odlišný. Už po půlminutě totiž poslal Bruslaře do vedení kapitán Michal Vondrka a zdálo se, že by duel mohl mít tentokrát jiný ráz. Nebylo tomu ale tak. Liberečtí se ještě do konce první dvacetiminutovky do utkání dostali a i tentokrát jej dovedli do hladkého vítězství – 6:2. Boleslavští tak prodloužili černou sérii proher. V Liberci už prohráli 19krát v řadě.

Pěkný víkend z Mladé Boleslavi, kam se za stavu 2:0 na zápasy pro Liberec přesouvá čtvrtfinálová série mezi boleslavským Bruslařským klubem a libereckými Bílými Tygry. Za jednoznačného favorita je i nadále klub z nedalekého krajského města.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 26. Vondrka (Kotvan, Skalický), 35. R. Zohorna (Látal, Pláněk), 58. Klepiš, 59. Pacovský (P. Musil) – 31. Ordoš (Redenbach, Kolmann)

Rozhodčí: Hejduk, Kika – Lučan, Kis

Diváci: 4 200 (vyprodáno)