Toronto – NY Rangers 1:2 (po pr.) | Florida – Boston 3:7 (kon.) | Carolina – Minnesota 5:1 (kon.)
Montreal – Buffalo 7:4 (kon.) | Winnipeg – Nashville 5:0 (kon.) | St. Louis – Tampa 4:3 (kon.)
Dallas – Pittsburgh 2:3 (kon.) | Vegas – Detroit 2:3 (po pr.) | Vancouver – Calgary 1:3 (kon.)
Los Angeles – Anaheim 4:3 (1:0 po s.n.) | Washington – Philadelphia 3:1 (kon.) | NY Islanders – Arizona 2:0 (kon.)
HC Vítkovice Ridera
2:6 (1:1, 0:3, 1:2) Stav série: 1:3
HC Oceláři Třinec
Neděle 24.03.2019, 13:00 • MFH Ostrava • Play-off DHL extraligy juniorů • Čtvrtfinále

Pro domácí tým je tak letošní sezóna u konce, jejich rival z Třince dnes slaví a pokračuje ve své cestě. Z Ostravy je to vše, mějte příjemný zbytek dne. (21:43:29)

Vítkovickým dnešní utkání nevyšlo. V první třetině sice otevřeli skóre Lednickým, když využili hrubky Malíka, ještě před první sirénou ale hosté srovnali v přesilovce Geidlem.Do druhé třetiny vletěli hosté jako velká voda a jejich snaha byla odměněna třemi góly, na které vítkovičtí nenašli odpověď. Do třetí části vstupovali domácí s tříbrankovým mankem, ale přesto byla znát snaha něco se zápasem provést. Tu utnuli Oceláři v páté minutě, kdy konto Pitáka zatížil Pastor už pátým gólem hostů. Domácí ještě snížili ve svém vlastním oslabení Tomanem, ale to bylo vše. V oslabení pak ještě pět minut před třetí sirénou přidal šestý gól svého týmu Havránek a pro třinecké nebyl problém si svůj vysoký náskok po tak krátkou chvíli pohlídat.

Stav série: 1:3

59:36
    Plandor je zpět ve hře, třinečtí budou hrát čtyřiadvacet vteřin přesilovku.

59:30
    Na trestnou lavici usedá domácí Beránek.Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

57:36
    Za hru vysokou holí je potrestán hostující Plandor.

55:34

54:59
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté zatěžují Pitákovo konto další brankou, po nahrávce Hladoníka skóruje MAREK HAVRÁNEK – 2:6. Asistence: Jan Hladoník.

54:15

53:34
    Hostující Macháček je potrestán dvěma minutami za vyhození puku mimo ledovou plochu.

53:19
    Hostující Plandor si najel k domácí kleci, ale nastřelil jen Pitákův beton.

53:19
    Za podrážení domácího Beránka je nařízeno trestné střílení, které pojede Plandor.

52:15
    Za hrubost je vyloučen hostující Hladoník, domácí mají výhodu přesilové hry.

51:18
    Závar a následnou valnou hromadu u domácí branky ohodnotili sudí vyloučením na 2+2 minuty domácího Tvrdého a hostujícího Čmiela, oba za hrubost.

50:35
    Třinečtí mají puk pod kontrolou, ale Michálek nemířil u branky přesně.

50:18

50:02
    Vítkovičtí se přesunuli do pásma, Toman nahrával křižně na spoluhráče, ale tomu střela nesedla.

49:45
    Od modré to zkusil Chovaniak, ale neuspěl.

49:22

48:58
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    RADIM TOMAN ve svém oslabení vystartoval do pásma a čistě překonává Malíka – 2:5, Bez asistence.

48:18
    Domácí budou hrát v oslabení, podrážením se provinil Mrva.

48:11
    Domácí vyrazili na zteč hostující klece, ale Fridrich ani Vojtovič na Malíka nevyzráli.

47:53
    Třinečtí se drží u domácí branky a ostřelují Pitáka, ten neví, kam dříve skočit.

47:22
    Za hrubost putují na trestnou lavici domácí Beránek a hostující Krzak. Oba týmy hrají ve čtyřech.

47:07
    Vítkovičtí se dostali do pásma, u branky zahrozil Fridrich, ale i Balážův pokus končí na Malíkovi.

44:20
    Třinečtí znovu překonávají domácího Pitáka, po nahrávce Peterka skóruje DAVID PASTOR – 1:5. Asistence: Jonáš Peterek, Jan Hladoník.

44:10
    Hosté se usazují v pásmu.

43:25
    Hra ve středním pásmu.

43:04
    Domácí se rozjeli do pásma, Lewandowski dostal puk až k brance, ale před ní nikoho nenašel.

42:30
    Domácí rozjezd ukončil na modré Chovaniak, hosté mohou zůstat před Pitákem.

42:14
    Zakázané uvolnění pro domácí, kteří tak vy\řešili atak hostů.

42:00
    Domácí se drží ve své útočné třetině a bojují o prostor.

40:40
    Baláž si nabruslil k brance, ale nastřelil Malíka.

40:18
    Vítkovičtí rozehráli do pásma, Lewandowski ale skulinu v Malíkově brance nenašel.

40:01

Hosté v této části převzali otěže utkání do svých rukou, třemi brankami odskočili domácím, kteří budou muset ve třetí třetině pořádně zabrat, chtějí-li dnes pomýšlet na úspěch. Uvidíme,zda v sobě tuto sílu najdou.

Další třetina začne přibližně v 14:32.

40:00

39:36
    Třinec se rozjel do pásma, střela Geidla ale končí v Pitákově lapačce.

39:28
    Hosté znovu posílají puk na zakázané uvolnění.

37:46
    Od modré dobře pálil Smička, puk se dostal před branku, ale jeho spoluhráči jej nedokázali do branky dorazit.

37:30

36:53
    Třinečtí skórují ve svém oslabení, domácím se nezdálo, že by byl MAREK HAVRÁNEK s pukem nebezpečný, ten se ale dostal až téměř z úhlu a poslal puk ke vzdálenější tyči – 1:4. Asistence. Jiří Plandor.

36:30
    Menší závar před třineckou brankou, ale hosté si poradili.

36:11
    Hosté znovu posílají puk ven ze svého obranného pásma.

35:51
    Hosté vyhazují puk až k Pitákovi.

35:39
    Tomanova střela udělala Malíkovi menší problém, ale nakonec ji zpracoval.

35:30
    Šance pro domácí, na trestnou lavici usedá Krzak za nesportovní chování.

35:21
    Vojtovič chtěl nahrávat zpoza branky, ale přes bránící hráče se mu to nepodařilo.

34:50
    Věntuse se dostával do pásma, ale byl zpacifikován.

34:28
    Hraje se ve středním pásmu, domácí se ale těžce dostávají k puku.

33:13
    Hosté se dostali do protiútoku, nahrávku Peterka posílá pod horní tyč DAVID PASTOR – 1:3. Asistence: Jonáš Peterek, Filip Krzak.

32:47
    Vítkovice se dostaly do přečíslení, ale Baláž s Fridrichem neuspěli.

32:21
    Třinec se dral do pásma, ale kotouč nemá pod kontrolou.

31:57
    Zakázané uvolněné pro Třinec.

31:44
    Po vyhraném buly se k Malíkovi dostal sám Ivan, ale vystřelil jen do jeho náruče.

31:36
    Sudí pískl pohyb útočícího hráče v brankovišti, Šulák vystřelil a posla puk do branky.Ta k údivu některých Třinci fandících diváků neplatí.

31:10
    Třinečtí hrají ve větším klidu, drží se v útočném pásmu.

30:23
    Hosté se z pěkné akce dostávají do vedení, nahrávku Indrsta zužitkoval DANIEL CHOVANIAK -. 1:2: Asistence: Filip Indrst, Tomáš Šulák.

30:16
    Domácí mají puk pod kontrolou.

29:52
    Hostující fanoušci vypukli v jásot, ale Čmiel nastřeluje jen tyč!

29:14
    Třinečtí formují útok ve svém obranném pásmu.

28:43
    Vítkovičtí se dostali k puku, Konečný se dostával sám k brance, ale v rychlosti nastřelil jen dobře postaveného Malíka.

28:19
    Hrálo se ve středním pásmu, puk se dostal na hůl Potočného, který vyrazil k Malíkovi, ale střela mu nesedla.

27:55
    Vítkovičtí bojují ve svém útočném pásmu o kotouč.

27:14

27:01
    Třinečtí se snaží dostat až těsně k brance a až pak vystřelit kotouč.

26:21
    Po rychlé přihrávce do mezikruží pálil Michálek, ale Věntus jeho střelu zachytil.

25:55
    Mrva se snažil dostat puk z pásma, ale nepodařilo se.

25:45
    Třinečtí se usadili v pásmu, u tyče chtěl několikrát dorážet jeden z třineckých, ale hra je přerušena pro posunutou branku.

25:14
    Za obrovských emocí usedá na trestnou lavici domácí Baláž, kterému je udělen trest nedovoleného bránění.

24:52
    Více ze hry mají v těchto chvílích hosté, Piták se musí mít na pozoru.

23:10
    U Malíka se pokusil uspět nejprve Konečný, ale ani Lewandowskimu se nevedlo podle představ.

22:38
    Domácí vyhráli přetahovanou po puk a mohou rozehrát.

22:00
    Přesilovka domácích je u konce, nic v ní nedokázali vymyslet.

20:43
    Obrovská šance hostů, Hladoník dostal puk přímo na hůl a nikým nehlídán si najížděl na branku, Piták ale vytasil beton a puk tak míří mimo jeho klec.

20:33
    Hraje se u domácí branky, jakoby vítkovičtí ani nevěděli , že mají početní převahu.

20:01
    Za katr usedá hostující Chovaniak, který si vypomohl podrážením.

20:01

Druhou třetinu zahájí domácí hráči přesilovkou.

Další třetina začne přibližně v 13:44.

20:00

19:55
    Domácí rozjeli přihrávkový kolotoč, ale vůbec nestřílejí.

19:46
    Piták chvátá na střídačku, bude se vylučovat na straně hostů.

19:29
    Je vyrovnáno!! Hosté rychle využívají svou přesilovku, po nahrávce Krzaka poslal puk, který ve finále trošku změnil směr, za Pitáka NICO GEIDL – 1:1. Asistence: Filip Krzak, Daniel Chovaniak.

19:24
    Mrva zatáhl za záchrannou brzdu a odjíždí na trestnou lavici za držení.

19:02
    Oceláři se dostali k puku a míří do útoku.

18:42
    Vítkovičtí znovu v pásmu, Baláž ale netrefil skulinku mezi Malíkovými betony.

18:10
    Pastor se tlačil do branky, ale dobře se mu věnoval Toman, který ho nenechal vystřelit ani přihrát.

17:45
    Vítkovičtí zatlačili svého soupeře k brance a hledají cestu do branky, Fridrich v dobrém postavení minul puk.

16:38

16:32
    Malík rozehrál přímo na hůl spoluhráče, ti se řítili v přečíslení tři na jednoho, Piták ale dobře přečetl hru, vyjel si a střelu Matěje vyráží do bezpečí rohu.

16:26
    Třinečtí se zatím k ničemu podstatnému nedostali, domácí je drží za brankou, případně vyhazují kotouče.

14:40
    Domácí okamžitě posílají puk k Malíkově brance.

14:36
    Vítkovičtí jsou potrestáni za příliš mnoho hráčů na ledě, trest odpyká Ivan.

14:18
    Matěj si vyjel za nahozeným pukem, prodral se u mantinelu mezi dva hráče Vítkovic, ale dál se nedostal.

13:54
    Vítkovičtí se znovu drží v pásmu, ale hosté k nim přistupují na těsno.

12:54
    Po hrubce Malíka, který vyjel z branky a odehrál puk přímo na Potočného, jenž poslal puk před branku na VOJTĚCHA LEDNICKÉHO, který tuto chybu trestá – 1:0. Asistence: Matěj Potočný.

12:42
    Teď měl domácí gólman štěstí, puk náhle změnil směr a mířil k odkryté části branky, ale minul ji.

12:19
    Dobrý pokus Chovaniaka si Piták pohlídal vyrážečkou.

11:48

11:40
    Toman dobře šetřil vteřiny u hostující klece.

11:17
    Vítkovickým se daří vyhazovat puky a držet hru v poměrně bezpečné vzdálenosti od Pitáka.

10:57
    Po krátkém přihrávkovém kolotoči posílá Havránek puk do ochranné sítě nad brankou.

10:32
    Domácí vyhazují puk až k Malíkovi.

10:17
    Mrva si u mantinelu poradil s jedním z protihráčů v rámci pravidel.

10:07
    Třinec musí z pásma, je pískána přihrávka rukou.

09:48
    Za pozdní dohrání je vyloučen domácí Vojtovič, hosté tak mají také k dispozici přesilovku.

09:17

08:56
    Hosté vyhazují puk do bezpečí.

08:27
    Dobrá rána Kunce, ale Malík byl na místě.

08:03
    Domácí se drží u Malíka, ale ten je pozorný.

07:36
    Vítkovičtí v přesilovkovém kolotoči, rána Věntuse od modré končí v lapačce Malíka.

07:16
    Za držení je vyloučen hostující Čmiel.

06:52
    Jeden z hostujících hráčů tečoval puk do pásma vysokou holí, domácí mohou v klidu pro puk.

06:31
    Vítkovičtí bojují v pásmu o prostor.

06:02
    Od modré pálil Bílý, Baláž se ocitl přímo před brankou, ale z otočky Malíka neprostřelil.

05:20
    Piták si v klidu pohlídal pravou tyč, puk mizí v rohu.

04:50
    Kunc obral o puk pronikajícího Geidla, ale jeho spoluhráči toho následně nevyužili.

04:26
    Směr hry se rychle mění, oba gólmani musí být ve střehu.

03:30
    Chybní rozehrávka Vítkovic, sám před branku se poté dostal Peterek, ale v šanci domácí klec přestřelil.

03:16
    Hladoník se dere za nahozeným pukem do útočného pásma, ale domácí jsou u něj jako první.

02:55
    Tománek rychle vletěl do pásma, ale je pískán ofsajd.

02:43
    Domácím se daří hrát na své útočné polovině.

02:12
    Potočný ztratil a znovu vybojoval puk, hostující hráč vyhazuje kotouč z pásma rukou, ale hraje se dál.

01:45
    Smička se dostal k nahozenému puku jako první a posílá vítkovické znovu do pásma.

01:26
    Vhazování po pravici třineckého Malíka.

01:16
    Vítkovičtí mířili na hostující klec, Fridrich nastřelil brusle couvajícího soupeře.

00:52
    Plandor zastavil puk u mantinelu ve svém útočném pásmu, ale nedokázal ho dál zpracovat.

00:20
    Ivan nenašel Vojtoviče, puk míří do rohu k třinecké kleci.

00:05
    Vítkovičtí rozehrávají od své branky.

00:01

HC Vítkovice Ridera: Piták (Dolíška) – Kunc, Bílý, Smička, Zapletal, Věntus (A) – Konečný, Fridrich, Tvrdý, Lednický, Baláž (C), Lewandowski, Vojtovič, Beránek, Mrva (A), Potočný, Toman, Gebauer, Ivan

HC Oceláři Třinec: Malík (Ochman) – Krzak, Chovaniak, Šulák, Adámek (C), Michálek (A), Homola – Havránek, Krč, Tománek, Indrst, Pastor, Geidl, Peterek, Hladoník, Čmiel, Plandor, Matěj, Macháček (A)

Rozhodčí: V. Šutara – V. Rožánek, M. Gangarčík.

Třinci stále chybí k postupu pouze jeden krok, Vítkovice se ale budou rvát ze všech sil, aby srovnaly se svým soupeřem krok a vynutily si rozhodující utkání na ledě Ocelářů. Uvidíme, kterému z týmů se bude dařit naplnit svá předsevzetí lépe. Buďte u toho s námi.

Včera se série přesunula do Ostravy, kde domácí byli v pozici, že musí bojovat, pokud nechtějí ukončit sezónu, Oceláři naopak vyhrát mohli, ale také nemuseli. Vše podstatné se odehrálo v přesilových hrách. Vítkovičtí otevřeli skóre v přesilovce po polovině první třetiny Mrvou, hostům se podařilo srovnat z přesilovky, ale až ve třetí části brankou Macháčka. Domácí se znovu dostali do početní výhody, ve které strhl vedení na stranu Vítkovic Toman a vítkovičtí si své hubené vedení 2:1 dokázali udržet zbývajících jedenáct minut i přesto, že trenéři Třince sáhli v závěru zápasu ke hře bez brankáře a odvolali Malíka na střídačku.

Čtvrtfinále juniorské extraligy se hraje na tři vítězná utkání, dva zápasy se odehrály na ledě Třince, který si v prvním utkání vypracoval po dvou třetinách čtyřbrankový náskok, vítkovičtí už jen v 59. minutě korigovali stav v přesilovce gólem Baláže na 4:1. Hned následující den se oba týmy sešly ke druhému zápasu, po bezbrankové první třetině se do dvougólového vedení dostal Třinec, Vítkovice necelých šest minut před koncem snížily na rozdíl branky, ale při vítkovické hře bez brankáře si Oceláři pojistili výhru 3:1 gólem do prázdné klece.

Stejně jako týmy mužů, i junioři mají své derby v play-off juniorské extraligy. Vítkovice se rvou o postup do semifinále s třineckými Oceláři.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 13. Lednický (Potočný), 49. Toman – 20. Geidl (Krzak, Chovaniak), 31. Chovaniak (Indrst, Krč), 34. Pastor (Peterek, Krzak), 37. Havránek (Plandor), 45. Pastor (Peterek, Hladoník), 55. Havránek (Hladoník)

Rozhodčí: V. Šutara – V. Rožánek, M. Gangarčík