Plzeň – Lovosice 34:24 (kon.) | Karviná – Frýdek-M. 34:23 (kon.) | Kopřivnice – Jičín 36:24 (kon.)
Nové Veselí – Dukla 15:23 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
15:23 (6:11) Stav série: 1:1
HC Dukla Praha
Neděle 24.03.2019, 18:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • Čtvrtfinále

TJ Sokol Nové Veselí – HC Dukla Praha 15:23 (6:11)
    Nejvíce branek: Štěrba 4, Dodica 4, Ptáčník 2 – Patzel 5, Kastner 5/2, Režnický 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 2/0 – 3/3. Vyloučení: 6:7. ČK: Hlavatý (DUK). Diváci: 400. (19:47:02)

Z mé strany je to dnes opravdu vše. Doufám, že jsem vám dobře přiblížil celý dvojzápas, co se textově týče. Přeji vám úspěšný konec víkendu a budu se příště těšit napočtenou!

Tomáš Petržala je vskutku velký bavič během hodnocení. S domácím gólmanem jej totiž pojí to, že vyrůstal ve stejném klubu a vychovával je právě Petržalův otec, ač se původně přeřekl v tom smyslu, že je vychovával společný otec. Nicméně i z jeho strany zní především rozdíl v dnešním nasazení. Vít Schams prakticky zopakoval to, co tady již zaznělo.

Pavel Hladík (Sokol Nové Veselí): Dnes nám chyběla pokora. Naši střelci byli nezodpovědní ve vyložených šancích, navíc Tomáš výborně zachytal a svůj tým skutečně podržel. Dnes jsme nehráli tak jednoduše a to rozhodlo. Nemusíme se bát jet do Prahy, vzadu jsme odvedli velice dobrý výkon, vepředu to drhlo. Když se nám vrátí pokora. tak to bude znovu vyrovnané. Dnes nám chyběl Živojinovič, někteří hráči díky tomu dostali větší minutáž a byla to pro ně dobrá škola. Jedeme do Prahy za stavu 1:1 a bude to boj.

Daniel Čurda (HCD): Jsem šťastný. Po včerejšku jsme měli těžkou situaci, chyběli nám čtyři lidi a dva ze základní. Zkusili jsme to dnes odbojovat celých 60 minut. Semkli jsme se, fungoval nám obranný systém 1-5 a výborně nás držel Tomáš Petržala, který má 57 % úspěšnost! Výborně jsme pracovali s tempem hry, nepovolili jsme domácím dostat se blíže, než na tři góly. Klíčové bylo to, že jsme neudělali tolik technických chyb.

Tomáš Petržela v tiskovém centru působí jako nesmírný bavič, když tady novináře zásobuje historkami ze své hráčské kariéry. Tisková konference za chvíli začne.

Druhé čtvrtfinálové utkání je taktéž za námi! Dukla slaví, neboť z horké půdy ve Veselí bere skóre 1:1 a míří na domácí půdu, kde je extrémně silná. Dnes rozhodla jediná věc: produktivita. Zatímco na hostující straně padaly góly poměrně snadno, na té domácí se tolik nedařilo a za šedesát minut vstřelit 15 gólů není nic extra. Hosty navíc ohromně podržel v klíčových momentech Tomáš Petržala, jehož úspěšnost dnes bude ve vysokých číslech. V úplném finále pak i domácí potopily technické chyby. Dá se svým způsobem říci, že oba týmy obráceně kopírovaly výkon svého soupeře včera. Dukla dnes předvedla o hodně koncentrovanější a lepší výkon, než tomu bylo ve včerejším zápasu.

Takové ale play-off jednoduše je. Po výhře 23:15 bere svůj první bod v sérii Dukla a domů pojede s vyrovnaným stavem 1:1! Z mé strany to není úplně tak vše, ještě vám přinesu krátké zhodnocení obou trenérů.

Konec zápasu. (15:23)
    60
    Kezič ale nakonec prostřelil ještě ledabyle Petržalu a to už je opravdový konec dnešního zápasu! (15:23)
    60
    Režnický řešení celé situace po nepřesné domácí přihrávce a následném rychlém protiútoku vzal na sebe a stanovuje poslední gól hostujícího celku. (14:23)
    60
    Kastner připsal svůj třetí gól v zápase. (14:22)

60
    Domácí kotel mlčí, neboť Petržala zapsal další úspěšný zákrok a zajímá mne jeho procentuální úspěšnost! (14:21)
    59
    Filip Bartůněk byl na Křístka o dvě hlavy vyššího sám a nemohl s ním moc dělat. Tak ho pustil vstříc 21. gólu Dukly! (14:21)
    59
    Dodica se sympaticky protlačil přes obránce na levé spojce a snižuje na šestigólový rozdíl ve skóre. 110 sekund před koncem druhý oddechový čas bere i hostující lavička. (14:20)

58
    Dodica šel do zakončení napůl a Patzel ho včas jednoduše dostoupil. ten samý hráč ale pak dostává dvě minuty za další faul a jestli to má za tohoto stavu Patzel zapotřebí... (13:20)
    57
    Kastner sedmičku proměňuje zkušeně a nyní už to je jenom otázka skóre... (13:20)

57
    Blechu při zakončení zahákl za střeleckou ruku Veselý, Dukla dostává sedmičku, Veselí dvě minuty. Dostane je ale i Režnický za zbytečnou dohru po faulu v podobě nutnosti si něco vyříkávat. (13:19)

56
    Kezič už nějakým způsobem protlačil míč do pivota, kde byl Krčál, jenže ten branku přestřeluje a tohle dneska rozhodlo celý zápas! (13:19)
    56
    Hosté si už závěr zápasu vyloženě užívají! Další ubráněný útok od Dukly, Kezič se sice dostal k zakončení, ale nevystřelil. Na druhou stranu se odmítal trochu vracet a situace 4 na 2 využil přesným zakončením z pravého křídla Denis Harabiš. A proto přichází v čase 55:12 poslední oddechový čas na straně Veselí. (13:19)