Carolina – Montreal 2:1 (po pr.) | Chicago – Colorado 2:1 (po pr.) | Vancouver – Columbus 0:5 (kon.)
Chicago Blackhawks
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Colorado Avalanche
Pondělí 25.03.2019, 01:00 • United Center, Chicago • NHL

To je z tohoto utkání již vše. Mějte se fajn! (04:01:00)

Česká stopa

David Kämpf (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:13

1. Duncan Keith (CHI) 1+0
    2. Philipp Grubauer (COL) 40 zák., 2 góly, 95,2 %
    3. Arťom Anisimov (CHI) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 42:20 (14:7, 11:10, 15:3 – 2:0)
    Zblokované střely – 23:24
    Vyhraná vhazování – 38:27
    Trestné minuty – 6:4
    Hity – 28:35

Hokejisté Chicaga vítězí nad Coloradem v prodloužení, což znamená, že své manko na Laviny stáhli na rozdíl pěti bodů a jejich naděje na postup do play-off stále žije.

Domácí samozřejmě chtěli zvítězit už v základní hrací době, to by pro ně bylo ještě výhodnější, ovšem v tom jim zabránil brankář Grubauer, který odolal jejich velkému náporu ve třetí třetině. Utkání tak rozhodl až v prodloužení Duncan Keith.

61:23 Duncan KEITH - 2:1

61:23
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Domácí hokejisté vítězí alespoň v prodloužení! Naději na play-off pro ně zase lehce přiživil DUNCAN KEITH. Zkušený obránce Blackhawks to udělal skvěle, když se dostal k puku ve vlastním obranném pásmu. Po levé straně pak našlápl směrem dopředu, natlačil se přes vracejícího se MacKinnona až před branku a zakončením po ledě pokořil Grubauera. Asistence: Brandon Saad.

61:05
    Brandon Saad a Alex DeBrincat jeli do přečíslení 2 na 1. Saad střílel, ale Grubauer drží!

60:13
    Kotouč mají na holích hosté, kteří tak mohou v prodloužení poprvé zaútočit.

60:01

Utkání končí po šedesáti minutách remízou 1:1, s čímž budou hosté rozhodně spokojeni. To hráči Blackhawks už asi podstatně méně. Celou třetí třetinu totiž bušili do defenzivy Colorada, ale skvělého Grubauera dokázali překonat jen jednou. Hned na začátku periody to tečí Seabrookovi rány zvládl Arťom Anisimov. O vítězi zápasu tak rozhodne až prodloužení.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:38
    Matt Calvert vyvezl puk po pravém křídle dopředu a dostal ho za branku Chicaga. S tím se hosté spokojili, útočnou akci ještě rozjíždějí domácí.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:42
    Domácí nadále marně buší do defenzivy soupeře. Alex DeBrincat si vyměnil kotouč s Kaneem a pálil z dobré pozice. Wilson puk sráží do ochranné sítě.

57:44
    Philipp Grubauer má na kontě už 40 zákroků! Teď si poradil se střelou Anisimova.

57:32
    Zaútočili i hosté. Brassard nabíjel Tysonovi Jostovi, který střílel z první. Rána mu však nesedla a Crawford nemusel zasahovat.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 42. Anisimov (Seabrook), 62. Keith (Saad) – 36. Kerfoot (Barrie, MacKinnon)

Chicago Blackhawks: Crawford (C. Ward) – Seabrook (A), Keith (A), E. Gustafsson, Koekkoek, C. Murphy, Forsling – P. Kane, J. Toews (C), Sikura – Perlini, D. Strome, DeBrincat – Kahun, Anisimov, Saad – Krüger, Kämpf, Kunitz.
    Colorado Avalanche: Grubauer (Varlamov) – E. Johnson (A), Girard, Barrie (A), Cole, Nemeth, Zadorov, Graves – Compher, MacKinnon (A), Brassard – Agozzino, Söderberg, C. Wilson – Calvert, Jost, Kerfoot – Andrighetto, G. Bourque.

Rozhodčí: O'Halloran, St. Pierre – Nansen, MacPherson

Diváci: 21 410