Mountfield HK – Plzeň 3:1 (kon.) | Kladno – Liberec 3:4 (0:3 po s.n.)
Mountfield HK
3:1 (0:1, 1:0, 2:0) Stav série: 2:0
HC Škoda Plzeň
Úterý 26.03.2019, 16:00 • ČPP Aréna, Hradec Králové • Play-off ELIOD extraligy dorostu sk. "A" • Semifinále

Na ledě probíhají hradecké oslavy, hosté naopak odchází zklamaní do šatny. Ode mě je to nejen pro dnešek, ale pro celou sezónu 2018/19 z královéhradecké ČPP Arény vše. Děkuji za pozornost a zase v dalším ročníku u Onlajnů. Do té doby se mějte krásně! (18:06:56)

Západočeši odehráli lepší duel než v neděli na domácím ledě, ale zradily je zejména přesilové hry ve třetí třetině. Hosté se v utkání sice dostali do vedení 1:0, jenže Lvi ve druhé části srovnali a v té závěrečné se trefili dvakrát ve vlastním oslabení a zvítězili 3:1. Hrdinou zápasu je bezpochyby Matyáš Budina, který vstřelil všechny tři góly svého týmu.

Hradec se raduje, Plzeň smutní! Semifinálová série vyzněla lépe pro Mountfield HK, který zvládl oba úvodní zápasy a díky vítězstvím 5:1 a 3:1 postupuje na mistrovství republiky!

59:50
    Hradec se osvobozuje!

59:18
    Dobrá šance hostů! Kotouč byl ale zblokován a snášel se kolem brány, nakonec padl těsně za ní.

58:40
    Už jsou usazeni v útočné třetině a Mountfield se bude bránit.

58:29
    Důležité buly vyhrála Plzeň a Bočan míří na střídačku, indiáni jsou v šesti!

58:26
    Oddechový čas pro hosty.

58:26
    Bočan už chtěl vyjet z brány, ale bude se muset vrátit kvůli icingu.

58:00
    Dvě minuty do konce a Mountfield vede stále o dvě branky, Plzeň se nemůže dostat to pásma domácích.

56:59
    Na puku jsou sice indiáni, ale jen ve střední třetině. Teď už domácí vrhnou všechny síly do obrany.

55:53
    Hradec právě vstřelil branku!
    Čepice na led, MATYÁŠ BUDINA završuje hattrick! Jestli Plzeň prohraje, budou za to moci nezvládnuté přesilovky. Podruhé v utkání totiž indiáni inkasují při vlastní výhodě. Tentokrát poslal puk na Budinu Juraj Slafkovský a hradecký sniper třetím gólem posílá svůj tým do důležitého dvougólového vedení! Asistence: Juraj Slafkovský.

55:46
    Skvěle to z pohledu domácích udělal Matěj Pinkas. Přechytračil soupeře a vyhodil puk přes všechny čáry.

55:25
    Prudké nahození směrem na Tichého ze středního pásma zblokovali domácí do ochranné sítě, vhazuje se napravo od hradeckého strážce svatyně.

55:04
    Následuje dvojice ofsajdů, tohle domácím vyhovuje.

54:42
    Přesilovka Plzně začíná rychlým vyhozením puku k Bočanovi.

54:35
    Budou se však bránit i nadále a znovu ve čtyřech, tentokrát míří k trestoměřičům za napadení Lukáš Pajer.

53:52
    Jirků je na ledě, tohle domácí i díky několika zblokovaným střelám ustáli bez újmy.

53:20
    Skvělá obětavá hra domácích. Ti perfektně blokují střely, jenže si nepomohli vyhozením puku přes všechny čáry, i když ho měli na holích.

52:52
    A znovu, kotouč je daleko od Tichého.

52:30
    Po zajímavém tlaku se domácí osvobozují a vyhazují puk až k Bočanovi.

51:52
    Přesilovka pro indiány! Adam Jirků se provinil hákováním a musí si odsedět menší trest.

51:37
    Hradečtí nechali za sebou Petra Housera, jenž chtěl rozhýbat Tichého, ale nepovedlo se mu to.

50:59
    Domácí už se soustředí zejména na defenzívu, dopředu pochopitelně zbytečně neriskují.

50:24
    Další téměř půlminutku domácí ustáli, je tady přihrávka rukou v podání Plzně.

50:00
    Deset minut před koncem třetí třetiny je blíže k vítězství a tedy postupu stále domácí tým.

49:30
    Na puku jsou stále hosté a to v útočné třetině. Východočeši ale dobře střeží svou klec a větší šance nepřichází.

48:52
    Táborský je na ledě, hraje se v plném počtu.

48:40
    Jenže za dvacet vteřin nic nevymyslel, naopak se Mountfield osvobodil.

48:20
    Tým Petra Vojana je rozestaven v útočné třetině a kombinuje...

47:48
    Hosté kombinovali v útočné třetině, pak ale jejich rozehrávku vystihl Juraj Slafkovský a díky lehnutí pod nohy soupeře dostal puk do neutrální zóny.

46:52
    Ideální šance pro hosty srovnat na 2:2. Šimon Táborský je vyloučen za podrážení a bude z trestné lavice přihlížet, jak budou jeho spoluhráči v čele s Tichým bránit.

46:18
    Sudí má pravici nahoře, hosty čeká přesilová hra.

45:54
    Hosté však nechali na chvíli volného Lukáše Pajera a ten mohl navýšit vedení svého týmu. Jeho střela zápěstím byla svižná, ale nepřesná.

45:18
    Východočeši ale musí myslet také na defenzívu, Plzeň se tlačí do útoku.

43:58
    Hradečtí mají jednoznačně lepší vstup do třetiny, získané vedení jim na psychice očividně pomohlo.

42:48
    A mohlo to být 3:1! Šimon Marha byl mezi kruhy a nastřelil pravou tyč Bočanovy brány.

42:00
    Slafkovský je navíc na ledě, domácí ustáli oslabení bez újmy a naopak sami udeřili.

41:41
    Plzeňská přesilovka pokračuje, hradecká čtveřice se ale velice dobře brání.

40:29
    Z výhody je nevýhoda! Hradečtí pláchli v oslabení ve dvou na jediného obránce. Budina přihrál Benešovi, jenž byl v těžké pozici a nezakončil. Jenže se neukvapil, vrátil puk zpátky MATYÁŠI BUDINOVI, který svým druhým gólem posílá Lvy do vedení 2:1. Asistence: Matěj Beneš, Matěj Havlíček.

40:01

Závěrečná perioda, do které vstoupí Plzeň s výhodou jednoho muže v poli, začne přibližně v 17:30.

Druhá třetina se zajímavě rozjela, o to opatrnější byl její závěr. Hradečtí ve 27. minutě srovnali zásluhou Matyáše Budiny z trestného střílení a mohli se dostat i do vedení, vždyť chvíli poté hráli 96 vteřin přesilovku 5 na 3. Jenže v té zazvonila jen Bočanova tyč a skóre se neměnilo. Ve druhé desetiminutovce dominovaly zejména obě obrany a stav se zůstal 1:1.

40:00

40:00
    Zdálo se, že se už nic nestane, ale přece jen vybojovala Plzeň zajímavou výhodu. Neužije si ji nyní, ale až na začátku třetí třetiny. Juraj Slafkovský je totiž vyloučen za sekání.

39:41
    Na závěrečných dvacet vteřin se hra po icingu přesunula do třetiny hostů.

39:29
    Po nějakém čase se sice domácí osvobodili, puk letěl od červené čáry zase pouze za bránu.

38:50
    Totéž na druhé straně. Hostí sice kombinují, všichni hráči jsou ale u mantinelu a k bráně se nemohou vůbec dostat.

38:00
    Dvě minuty před koncem se snaží o obléhání hostující klece zase Mountfield, hostující obranná hradba je však velice pevná.

37:09
    V posledních minutách je to hokej o častém nahazování a neudělání chyby v defenzívě. Ale není se co divit, hraje se o hodně.

36:39
    Po vzoru Brandona Maxwella z A-týmu navíc zahrál šikovně holí a dostal puk do střední třetiny.

35:52
    Ve třech bránil Mountfield a stejně musel zasahovat Tichý, před ním puk mírně změnil trajektorii, brankář s číslem 2 na to byl připraven.

35:24
    Až tuhle fázi ukončil plzeňský ofsajd.

34:47
    Útočný výpad Lvů skončil na útočné modré čáře, stejně dopadlo i snažení Plzně. A tak několikrát za sebou...

34:09
    Gólmani teď mohou na chvilku vydychnout, obrany totiž uklidnily hru a k příliš mnoha šancím či střelám nedochází.

33:28
    K jejich realizaci ale nedochází z důvodu dobré obranné hry Plzně, která přes sebe nyní nepustila ani urostlého Juraje Slafkovského.

32:48
    Hradečtí tlak soupeře ustáli a už střádají útočné plány.

32:23
    Stejně tak učinil i nyní. Plzeň se v posledních desítkám vteřin vymanila z tlaku a je nebezpečnějším celkem.

31:40
    Hodně dobrý protiútok a šance Škodovky. Dáňu v samostatném úniku vychytal Tichý pravým betonem, pak se jeho parťáci dostali k dorážkám. Nakonec hradecký brankář schoval puk do lapačky a tím přerušil hru.

30:46
    Hráči Mountfieldu mají nadále územní převahu a rychle přistupují ke svým protihráčům, což Plzni moc nevoní.

30:32
    Teď se hra zase trošku uklidní, oba týmy zformují své pětice a půjdou dál bojovat. To ale až po buly po přihrávce rukou.

29:39
    Trest skončil také Adamu Dvořákovi a pokračuje se v plném počtu. Hradecká přesilovka přinesla šance, gól však nikoliv.

29:15
    Marcel Marcel je na ledě, Plzeň se brání ještě ve čtyřech.

28:39
    Jenže domácí se po dalších šancích vyhnali sami z pásma a musí založit nový útok.

27:58
    Lukáš Pajer napálil puk do tyčky, Hradec byl velice blízko druhému gólu!

27:39
    Velká komplikace pro hosty, ti budou 96 vteřin ve třech! Adam Dvořák fauloval svého soupeře loktem a ještě více oslabuje svůj tým.

27:15
    Indiáni navíc znovu faulují a budou se bránit ve čtyřech. Marcel Marcel je vyloučen za sekání.

26:27
    Mountfield HK srovnává na 1:1! MATYÁŠ BUDINA nejprve využil klopýtnutí hostujícího obránce a jel sám na bránu. Při zakončení byl seknut a mohl si užít reparát bez toho, aniž by ho někdo atakoval, při trestném střílení. To provedl mazácky a po kličce se trefil nad beton Bočana. Bez asistence.

26:17
    Hradečtí byli v obrovské šanci, navíc je čeká trestné střílení!

25:17
    Vyhrané buly, rychlá střela a snaha o dorážku. Tak vypadala zatím poslední útočná akce týmu Petra Luštince. Bez kýženého efektu.

24:58
    Po delší době musel být ve střehu David Bočan, před kterým se objevil Šimon Marha. Ten se však k důraznějšímu zakončení nedostal.

24:33
    Do druhé třetiny vstoupili Plzeňští s aktivním napadáním a svému soupeři tím způsobují nemalé problémy.

23:50
    Až nyní se Východočeši dokázali dostat na delší dobu k Bočanovi. Znovu bez střeleckého efektu.

23:29
    Tichého pozornost vyzkoušel také Martin Jánský. Chtěl ho překvapit střelou z ostrého úhlu, hradecký gólman přikryl puk vyrážečkou.

22:58
    Hradečtí se naopak zatím nemohou dostat do tempa ani útočného pásma.

22:15
    Tam je Plzeň usazena i nadále, střely však nepřichází prakticky žádné.

21:38
    Teď mají úlohu mnohem jednodušší, útočnou zónu získávají díky zakázanému uvolnění Mountfieldu.

21:11
    Po nepovedeném hradeckém protiútoku se hra rychle obrací a do útoku pospíchají indiáni.

20:37
    Navíc se rychle přestěhovali do hradecké třetiny, ale puk mají jen u mantinelu.

20:05
    Úvodní buly na čerstvě užehleném ledě jdou lépe hostům, vyhráli ho i na začátku druhé třetiny.

20:01

Druhá třetina začne zhruba v 16:45.

První třetina nabídla jedinou branku, a to v 18. minutě z hole Jakuba Šilera, jenž se krásně prosadil z bezprostřední blízkosti. V předchozím průběhu hry měly ale šance oba mančafty, třeba Mountfield byl dvakrát v přečíslení, ale ani jednou toho nedokázal využít. Oba týmy si také vyzkoušely hru v početní výhodě, ale tato herní situace se zatím neukázala jako extra důležitá.

20:00

19:46
    Hradec prohrál buly a musí se smířit s tím, že přijde o výhodu útočeného pásma.

19:34
    Po hostujícím icingu se hra stěhuje před Bočana.

19:12
    Hradecký maskovaný muž čelil další střele hostů a opět to bylo z pravé strany. Nyní zafungoval jeho pravý beton.

18:34
    Mountfield se s tímto stavem nehodlá smířit a snaží se na inkasovaný gól rychle zareagovat. Zatím se mu to však nedaří.

17:14
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté jdou do vedení 1:0! Necelé tři minuty před první sirénou zapomněla hradecká obrana na JAKUBA ŠILERA, který byl sám před Tichým a udělal to skvěle. Naznačil kličku doleva, pak se vrátil a zasunul puk do poloprázdné brány. Asistence: Marcel Marcel, Dominik Soukup.

16:26
    Hradecký brankář si nyní neporozuměl se svými obránci a byly z toho menší zmatky u jeho svatyně. Defenzíva Mountfieldu ale všechno zažehnala a pokračuje se v bezbrankovém stavu.

15:51
    Je to tak, Pajer je na ledě a pokračuje se v plném počtu hráčů na obou stranách.

15:19
    Navíc se Hradečtí znovu osvobozují a početní výhoda Západočechů bude pomalu končit.

14:45
    Od té doby ale nic. Hosté museli znovu zakládat útok a teď si hledají ideální postavení v útočné třetině.

14:01
    Podle první akce to vypadá, že početní výhody hostů budou přímočařejší. Jen co indiáni vyhráli buly, vyslali puk směrem na Tichého.

13:51
    Jak jsou na tom Plzeňští s přesilovkou, uvidíme za pár okamžiků. Nabídl jim ji Lukáš Pajer za sekání.

13:37
    Hostující kapitán dostal puk na modrou čáru, odkud vystřelil. Jenže Tichému vůbec nikdo neclonil, takže neměl problém připsat si další zákrok.

12:31
    Několik nedobrých rozhodnutí udělali Lvi a stálo je to pásmo. Další útok budou muset rozjet zpoza vlastní brány.

11:24
    Větší šance přišla paradoxně až po konci přesilovky, z mezikruží pálil Slafkovský. Bočan stihl místo mezi rukou a tělem uzavřít.

11:07
    To už je Václavík zpátky na ledě a hosté hrají v plném počtu.

10:39
    Teď už jsou domácí usazeni v útočném pásmu a zkouší něco vymyslet, k zakončení se zatím nedostali.

09:42
    Jenže výhoda jednoho muže v poli vypadá spíše jako nevýhoda. Domácí chybovali a sám před Tichým se zjevil Adam Dvořák. Ten zkoušel najít mezírku mezi betony a podle jeho gesta to vypadalo, že ji našel. Jenže radost byla předčasná, kotouč zůstal pod betony gólmana.

09:07
    A budou v tom moci pokračovat, čeká je první přesilová hra! Tomáš Václavík podrazil protihráče a je prvním vyloučeným dnešního podvečera.

08:45
    Domácí se z tlaku, který však vůbec nic nepřinesl, poměrně lehce vymanili a už pospíchají dopředu.

08:01
    Po buly se hosté na delší dobu usadili v útočném pásmu, jenže puk je jen u mantinelu, kde se o něj bojuje.

07:36
    Jenže chyboval a Škodovka šla do rychlého kontru. Střelu zprava si Tichý pohlídal, kotouč chytil lapačkou.

07:26
    Mountfield je v pásmu soupeře i nadále.

06:35
    Po úvodních oťukávacích minutách jsou tady konečně šance, zatím jen na hradecké straně.

06:00
    Prakticky obdobnou situaci předvedli o půl minuty později Marha se Slafkovským. Hostující defenzíva to opět ustála bez újmy.

05:31
    Tohle byla hodně velká šance domácích! Giesl s Jirků ujížděli na jediného beka a i když první přihrávka neprošla, byl z toho slušný zmatek u plzeňské brány. Ta nakonec byla posunuta a hra je tím pádem přerušena.

05:06
    Nyní byl kotouč letící přes celé hřiště tečován, takže se stejný prohřešek nepíská. Naopak puk schovává do své výstroje Tichý, čili se bude vhazovat po jeho pravici.

04:51
    Ti zároveň přinutili svého soupeře k přestupku proti pravidlům a po icingu se hra vrací do plzeňské zóny.

04:36
    Prvních několik střídání se povedlo více hostům, nyní jsou zase aktivnější domácí.

03:44
    Bočan je v permanenci i nadále, tentokrát zasahoval proti nahození Peldy od modré čáry. Střelu určenou pro teč nikdo netrefil.

03:33
    Nejmenší hráč na place Gaspar se pustil do menší strkanice poté, co ho chtěli odstavit obránci od Bočana.

02:53
    A čelil hnedka další střele, opět použil svou levou ruku.

02:23
    Z ničeho nic vyletěla dobrá rána na Tichého od pravého mantinelu, hradecký gólman zasáhl puk vyrážečkou.

01:34
    Hned druhá minuta přinesla po šanci na každé straně, blíže ke skórování byli Lvi. Jenže Bočan stihl sklapnout betony a nepustil puk za brankovou čáru.

00:58
    To Tichý si na kotouč už sáhl, premiérová střela v zápase ho ale ohrozit nemohla.

00:49
    Pokusil se o ni na druhé straně Slafkovský, jenže mířil nad.

00:30
    Ti se také nastěhovali před Tichého, jenže střela nepřišla.

00:08
    Úvodní buly druhého semifinále vyšlo lépe hostům.

00:01

Mountfield HK: Tichý (Žalčík) – Táborský, Boukal, Havlíček (C), Řehák, Pelda, Jerman, Pinkas – Giesl, Gaspar, Budina, Pajer, Jirků, Beneš, Novotný, Souček, Slafkovský, Brožek, Marha. Trenér: Petr Luštinec.

HC Škoda Plzeň: Bočan (Vondraš) – Hodinář, Kanta, Jánský, Plecitý, Špaček, Páník (C), Houdek – Hauser, D. Soukup, Korčák, Dvořák, Marcel, Dáňa, M. Soukup, Holý, Václavík, Šiler, Kupčo. Trenér: Petr Vojan.

Rozhodčí: Horáček – Kreuzer, Polonyi.

Jak vypadalo první semifinále?

Do zápasu měli mnohem lepší vstup Lvi, kteří se dostali díky Pajerovi už po 15 vteřinách do vedení 1:0. Stejný hráč se trefil v první třetině ještě jednou, když navázal na gól Havlíčka a upravil už na 3:0. Ve druhém dějství navíc završil hattrick, v tom závěrečném ještě připravil gól pro Slafkovského. Mountfield vedl 5:0 a zbývalo rozluštit poslední hádanku, a sice, zda Tichý udrží nulu. O tu přišel až v 58. minutě po gólu Dominika Soukupa, ale mrzet ho to nemuselo. Východočeši si totiž odvezli z ledu Škodovky pohodlné vítězství 5:1.

HC Škoda Plzeň – Mountfield HK 1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
    Branky a nahrávky: 58. D. Soukup (Korčák, Šiler) – 1. Pajer (Slafkovský, Marha), 4. Havlíček (Marha), 17. Pajer (Marha), 40. Pajer (Slafkovský, Pelda), 44. Slafkovský (Pelda, Pajer).
    Rozhodčí: Kostourek – Dědek, Štěpánek.
    Vyloučení: 6:3, navíc Jiříček (PLZ) 5 min. + OK.
    Využití: 0:1.
    Diváci: 80.
    Střely na branku: 31:24.
    Průběh utkání: 0:5, 1:5.

Postupová matematika je tak jasná: pokud zvítězí Mountfield, kvalifikuje se na vrcholnou akci. V případě úspěchu Plzně se bude hrát třetí rozhodující zápas, a to hned zítra znovu v ČPP Aréně.

Stejnou touhu má kromě Mountfieldu HK také tým HC Škoda Plzeň. Ten ale bude muset odvracet mečbol Východočechů, kteří v prvním semifinálovém utkání zvítězili na ledě indiánů 5:1.

Hradec Králové dnes hostí buď poslední, nebo předposlední mistrovský zápas v této sezóně hraný ve východočeské metropoli. A-tým i junioři už jsou z kola ven, dorostenci ale ještě bojují o vytoužený cíl, kterým je postup na Mistrovství republiky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jan Vavřina

Branky a nahrávky: 27. Budina, 41. Budina (Beneš, Havlíček), 56. Budina (Slafkovský) – 18. Šiler (Marcel, D. Soukup)

Rozhodčí: Horáček – Kreuzer, Polonyi