Mountfield HK – Plzeň 3:1 (kon.) | Kladno – Liberec 3:4 (0:3 po s.n.)
po s.n. (0:3)
Rytíři Kladno
3:4 (0:0, 3:0, 0:3 - 0:0) Stav série: 0:2
Bílí Tygři Liberec
Úterý 26.03.2019, 16:10 • ČEZ stadion, Kladno • Play-off ELIOD extraligy dorostu sk. "A" • Semifinále

Konec zápasu. (18:48:10)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Bílí Tygři Liberec.
    Autorem vítězné branky je JAKUB ŠEDIVÝ.

4. série
    0:3
    Trunda pečetí nájezdy! Liberec postupuje.

3. série
    0:2
    Hrabík se dostal za úhel.

3. série
    0:2
    Hujer si odjel od hole a při pohybu Gabrišky poslal kotouč na levou tyč.

2. série
    0:1
    Šapovaliv nepřehodil betony Vopravila.

2. série
    0:1
    Rossmy to zkusil bekhendem mezi betony, ale marně.

1. série
    0:1
    Sojka brankáře Vopravila nepřekonal.

1. série
    0:1
    Forsbergova klička a Liberec zásluhou Šedivého vede!

Samostatné nájezdy začínají.

70:00
    Prodloužení skončilo.

69:53
    Už jen pár vteřin do konce prodloužení. Franc přes zablokovaný výhled zastavil střelu ze středu modré čáry.

69:27
    Individuálně to zkusil Rossmy, ale v útočné třetině něchal puk za sebou.

69:01
    Skvěle rozjetý útok Liberce zastavil mezi kruhy Ticháček, který si lehl do střely!

67:42
    Alscher mohl srovnat 1:1 na zápasy, ale vysněnou branku zastavila branková konstrukce!

65:50
    Kladno se bránilo ve čtyřech, na pravé straně dostal nabito Šedivý, jehož střelu lapil sebevědomý Gabriška.

65:19
    Špičkou betonu dokázal Gabriška vykopnout střelu Gajdy z vrchu levého kruhu.

64:32
    Ticháček přečetl odraz puku, ale vyhodit se mu nepodařilo. Hosté nadále pokračovali v útočné kombinaci, ale tu zastavil položený Gabriška.

63:45
    Obranná čtyřka Rytířů začíná oslabení dobře. Liberec musí rozjet útok zpoza vlastní branky.

63:39
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Marek Alscher – 2 min.).

62:35
    Šance kterou Sýkora zazdil! Hráči byli staženi kolem branky France, kdežto jeden z domácích hráčů poslal žabičku na osu hřiště. Tam si sjížděl od modré Sýkora, který z první přestřelil branku.

61:22
    Sojka se uvolnil mezi kruhy, ale jeho střela zápěstím byla sražena zcela mimo branku.

60:29
    Putzova střela pouze prolítla kolem vzdálenější levé tyče.

60:01
    Prodloužení čtyři na čtyři začalo. Hrát se bude 10 minut.

60:01

60:00

58:30
    Kladenské přečíslení tři na jednoho zastavil osamocený Hujer! Důležitý okamžik.

56:05
    Kotouč přistál v polovině ochranné sítě, ale rozhodčí nechávají hru dál běžet. Diváci se na sebe jen nevěřícně dívají.

55:06
    Hujer se pokusil natlačit přes Ticháčka, ale puk bleskově sebral do své lapačky Gabriška!

54:36
    O něco aktivněji nyní působí Kladno, které operuje v útočné třetině. Franc si ale lehká nahození dobře hlídá.

53:14
    Hra nabrala opět rychlý spád. Bez přerušení se týmy přetahují ze strany na stranu.

50:27
    Alscher poslal střelu po vhazování pouze do středu branky. Tam byl postavený Franc, který přerušil hru.

49:10
    Liberec právě vstřelil branku!
    No a to co si Kladno nepřálo je skutečností. Liberec během necelých sedmi minut smazal tříbrankovou ztrátu a začíná se od znova! DAVID PUTZ se probojoval přes pravé křídlo a lehčí střelu procedit za Gabriškova záda! Asistence: Petr Gajda a Vojtěch Duschka.

48:37
    A drama je na světě! Kladenští hokejisté propadli při snaze napadat soupeře a Tygři tuto skutečnost trestají. Na konci rychle založeného protiútoku byl TOMÁŠ TRUNDA. který před pravou tyčí sklepl puk za kladenské branky. Asistence: Tadeáš Tůma a Jakub Hujer.

47:53
    Přečíslení dva na jednoho musel řešit Kouba střelou, jelikož Liberečtí dobře obsadili prostor mezi kruhy.

46:50
    Důraz v osobních soubojích silně narůstá. Liberci se nedařilo vyvést puk z obranné třetiny, ale to se Rytířům potrestat nepodařilo.

45:41
    Hra se nyní velmi rychle přelévá ze strany na stranu. Tůma v dobré rychlosti nepřekvapil Gabrišku střelou z ostrého úhlu.

44:12
    Skrytá střela Sýkory přes tři hráče neprošla. Hra se mezitím stěhuje do střední třetiny.

42:54
    Přesilovou hru hosté nakonec využívají! Na modré čáře se napřáhl ke střele JAKUB ŠEDIVÝ, jehož střela byla mezi kruhy přizvednuta domácími nad výstroj zasahujícího Gabrišky. Asistence: Petr Gajda

42:28
    Böhm nahodil puk na levou tyč, ale domácí jej opět dokázali zblokovat. Kotouč je znova za brankou France.

42:09
    Přízemní střelu Masaře vykopl Gabriška pravým betonem. Domácí se osvobozují.

41:42
    Bekhendové zakončení mezi betony Měchurovi příliš nesedlo. Gabriško rychle zareagoval a stav zůstává nezměněn.

Adam Měchura bude mít možnost snížit nepříznivý stav.

41:42
    Po nahození vznikly v brankovišti obrovské zmatky! Po přerušení rozhodčí Kostourek překřížil ruce nad hlavou a Liberec pojede trestné střílení!

41:18
    Tvrdou dělovku z první v podání Gajdy srazil Gabriška.

41:07
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Lukáš Sýkora – 2 min., napadení).

40:44
    Za kladenskou obranu si říkal o přihrávku Masař, ale puk byl na půli cesty zastaven.

40:01

40:00

39:18
    Hujer si obhodil dva hráče Kladna přes levé hrazení, načež při pokusu o získání kotouče podrazil bránícího hráče. Z dalšího setrvání Liberec vykřesal jednu střelu, kterou Gabriška eliminoval.

39:00
    V oslabení přešel do útoku Sojka ,který byl po zakončení tvrdě dohrál za brankou hostí Gajdou.

38:13
    Trunda to zkusil individuálně na bližší levou tyč, ale Gabriška zasahovat nemusel. Kotouč srazil bránící Alscher.

37:52
    Gajda dostával pas mezi kruhy, ale ke střele už neměl vůbec žádný čas.

37:11
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (David Kohlíček – 2 min., sekání).

36:06
    Adam se nejspíše utrhl na pravé straně a v tváří tvář se pokusil roztáhnout France a uklidit puk mezi jeho betony. Důležitý zákrok brankáře Liberce.

35:39
    Oddechový čas pro Bílí Tygři Liberec.

35:39
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Přesilovou hru domácí využívají a zajišťují si slibné vedení tří gólů! ADAM SOJKA byl dobře postavený před levou tyčí, odkud bleskově dorazil vyražený kotouč.

34:46
    Trunda v oslabení ujel přes pravé křídlo, odkud nahodil puk na čepel bráněného Hujera! Ten nedokázal přes těsnou obranu zakončit a následně krosčekoval domácího beka do oblastí žeber.

34:24
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (David Putz – 2 min., sekání).

31:38
    Po vyložených šancích Liberce jsou to právě Tygři, kteří inkasují! Nahození Bareše bylo sraženo do chumlu těl před brankovištěm, kde šťouchl do puku ONDŘEJ HRABÍK. Kotouč následně prošel mezi betony France za brankovou čáru. Asistence: Pavel Bareš a Adam Sojka.

31:30
    Velké až katastrofální chyby domácích při překonávání modré čáry! Rossmy šel do úniku rovněž jako Vodlan, ale s větším klidem. Gabriška opět úspěšný.

31:04
    Vodlan v úniku nedotlačil puk za Gabriškův beton!

30:45
    Ticháček po příklepu od Sojky pálil pouze vedle pravé tyče. Rytíři se až příliš rychle snaží přesilovku využít.

30:10
    Chrenka byl mezi kruhy dobře pohlídán. Tato přihrávka neměla žádný význam a hosté vyhazují.

29:44
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Franc – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

29:44
    Při tlaku do branky Franc podle hlavního rozhodčího úmyslně posunul branku! Rytíři si zahrají 51 sekund přesilovku 5 na 3.

29:44
    Soja mířil na vzdálenější tyč, kde se snažil tečovat puk jeden z domácích.

29:32
    Franc se nenechal překvapit a střelu z ostré pozice srazil na led.

28:58
    Ticháčkovo nahození Franc nemohl vůbec vidět. Druhý pokus hosté už odpálili do bezpečné vzdálenosti.

28:35
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Lukáš Franc – 2 min., podrážení).

28:35
    Z pravé strany si sjel před branku hustí Adam, jehož koncovka zůstala v lapačce France.

27:39
    Obrovská šance Adama Měchury ve vlastním oslabení! Rytíři vůbec nezvládli obrannou hru ve vlastní třetině a přímo před brankou zůstal osamocený Měchura, který z těsné blízkosti branku přestřelil. Puk se následně odrazil od zadního hrazení zpět před téměř odkrytou branku, kde Kladno Měchuru tvrdě dohrálo.

26:34
    Rozjeté pravé křídlo zarylo brusle do ledu ještě před modrou čarou, načež Chrenka vstoupil do útočné třetiny – ofsajd.

25:50
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Tadeáš Tůma – 2 min., nesportovní chování).

25:43
    Přečíslení Rytíři zakončoval Alscher střelou na bližší tyč, ale Franc zasáhl svou vyrážečkou.

25:30
    Plos se skvělou kličkou dostal do samostatného úniku, který mu ale překazil domácí hráč skvělým obranným zákrokem!

24:48
    Dva Böhmovy pokusy dokázal Gabriška srazit mimo tři tyče svým pravém betonem.

24:11
    Velké štěstí domácích, že byli Tygři daleko od branky. Nahození Gajdy Gabriška pouze vyrazil, ale to kladenský brankář vůbec nevěděl a celou dobu si myslel, že má kotouč pod kontrolou ve své výstroji.

22:55
    Nečekaná branka! Do prostoru mezikruží se dostal i s kotoučem kapitán Rytířů JIŘÍ TICHÁČEK, který přesnou střelou zápěstím otevírá stav utkání.

22:10
    Domácí se vší silou snaží dostat do útočné třetiny přes hrazení, ale Liberec je v obraně zatím úspěšný.

21:03
    Vodlan naslepo nastřelil puk na osu hřiště, kde se pokusil tečovat puk Masař.

20:01

20:00

19:28
    Důležitý zákrok Gabrišky. Ten letící puk zastavil pouhou hranou své lapačky.

19:12
    Přečíslení domácích tři na dva zastavil na modré Chrenka, když vstoupil do pásma o něco dříve.

18:25
    Brankář Kladna chvíli nevěděl kde je puk. Nahození od modré bylo kdesi zastaveno a vzápětí pálil do prostorů horní tyče Měchura!

17:23
    Od pravého hrazení si rychle vyjel mezi kruhy Hujer, kterému se do střely postavilo rameno připraveného Gabrišky.

16:44
    Rytíři se snaží tlačit do liberecké branky, ale v rozhodujících momentech jim odskakují kotouče z holí.

16:00
    Rozjetý Alscher poslal velmi rychlý puk do brankového prostoru, ale ten byl dobře pokrytý obránci Liberce.

14:20
    Domácí napadali velmi hluboko v útočném pásmu, což donutilo hosty odevzdat kotouč do střední třetiny.

13:08
    Další střelu zápěstím zkusit tentokrát Koštoval, ale tentokrát zasáhl už Franc.

12:25
    Rychlá střela Ticháčka prosvištěla skrz předbrankový prostor! Ke smůle domácích ale kotouč rozvlnil pouze boční síť.

12:05
    Mezi kruhy si říkal o přihrávku Ullrych, ale ten byl během střely zablokován.

11:31
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Martin Böhm – 2 min., držení).

11:00
    Střela Sýkora byla zastavena soupeřem. Do protiútoku se velmi rychle dostal Gajda, který z ostrého úhlu prověřil Gabrišku.

10:54
    Nepřesnou rozehrávkou Tygrů se hra vrátí před France.

10:13
    Bránící Böhm úspěšně odstavil útočícího Šapovaliva, kterému klopýtl spoluhráč před modrou čarou.

09:40
    Opět úspěšný blok domácích, tentokrát proti projektilu z hole Duschka.

09:10
    Nebezpečně skrytá střela Gajdy, který pálil přes bránícího Rytíře! Gabriška zareagoval na poslední chvíli, načež puk vytěsnil nad brankovou konstrukci.

08:47
    Rychlý tlak domácích ihned po vhazováních zastavil skokem po puku opět Franc.

08:36
    Již při hře pět na pět musel dávat pozor Franc, který zneškodnil střelu Ticháčka.

08:15
    Ani nahození Böhma neprošlo skrz přehuštěný prostor.

08:06
    Střely ze střední vzdálenosti branku Kladna nijak neohrozily.

07:34
    Hujer rozjíždí další útočnou akci. Liberec se po ztrátě pásma rychle znova usazuje před Gabriškou.

07:08
    Nepřesnou přihrávkou se hráči Liberce sami vyhazují z útočné třetiny.

06:30
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jan Havel – 2 min., vysoká hůl).

06:20
    Šikovné ruce Trundy uvolnili mezi kruhy Rosmmyho, který byl na poslední chvíli zablokován. Další hráč Liberce už byl ale faulován a hosté si zahrají přesilovku.

05:21
    Po vhazování to zkusil Alscher, ale jeho střelu srazil Franc vyrážečkou.

04:55
    Franc si svou levou tyč pohlídal. Šapovaliv neměl vůbec žádnou možnost procedit puk za dobře postaveného brankáře.

04:42
    Senzačně to vymyslel Böhm, který poslal prudkou přihrávkou na pravou tyč. Tam hostům nechybělo mnoho, aby se podobně jako v prvním zápase ujali vedení.

04:06
    Rossmy měl dobrou rychlost a podél pravého hrazené se protáhl skrz obranu až před samotnou branku, kde se pokusil zakončit u vzdálenější levé tyče.

03:54
    Vytažený Trunda srazil střelu od modré vysoko do ochranné sítě.

03:41
    Kladenský hráč podklouzl ve středním pásmu, přičemž s sebou smetl jednoho z hráčů Liberce.

03:07
    Šapovaliv se pokusil protečoval puk před pravou tyčí, ale zasažena byla pouze boční síť.

02:48
    Chrenka si už říkal o přihrávku do střední třetiny, ale Tygři dobře zabojovali a otestovali brankáře Kladna dalším nahozením.

02:22
    Během střídání se na pravém křídle otevřel prostor Rossmymu, jenž zvolil svižnou střelu zápěstím. Gabriška zasáhl ramenem.

01:24
    Už se zdálo, že přejdou Rytíři do přečíslení, ale vyrovnaný stav se rozhodl Sojka vyřešit individuální střelou, kterou Franc srazil ramenem nad branku.

01:18
    Duschkovo nahození srazil Gabriška za svou branku.

00:17
    Liberec si s prvotním útokem Kladna poradil a dopředu mohl přejít Gajda. Ten byl ale úspěšně zablokován obranou na hrazení.

00:01

Rytíři Kladno: Gabriška (Suk) – Alscher, Havel, Koštoval, Kohlíček, Sýkora, Ticháček – Kouba, P. Bareš, Procházka, Sojka, Hrabík, Šilhavý, Nedvěd, Adam, Šapovaliv, Ullrych, Chrenka

Bílí Tygři Liberec: Franc (Vopravil) – Böhm, Duschka, Hladík, Šedivý, Meisel, Tůma – Hujer, Putz, Měchura, Vodlan, Trunda, Jenčovský, Plos, Masař, Polák, Rossmy, Gajda

Rozhodčí: Kostourek – Ondráček, Hnát.

První vzájemný zápas vyřazovacích bojů zvládl lépe dnes hostující Liberec, který je na tom po výsledku 8:4. Rytíři budou pod silným tlakem a každá chyba bude moci rozhodnout.

1. SF utkání Liberec – Kladno

Branky: 5. Hujer (Trunda), 14. Hujer (Jenčovský), 16. Hujer (Trunda), 18. Trunda (Böhm, Vodlan), 22. Hujer (Jenčovský, Trunda), 26. Šedivý (Tůma), 51. Vodlan (Putz), 56. Vodlan (Böhm, Masař) – 21. Sýkora (Šapovaliv), 32. A. Bareš, 52. Ticháček (Chrenka, Sojka), 58. Ticháček (Procházka, Hrabík). Třetiny: 4:0, 2:2, 2:2. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Střely na branku: 50:32. Rozhodčí: Battěk – Axman, Ovsík. Diváci: 114.

Série se nám z Liberce přesunula na Kladno, které prohrává 0:1 na zápasy. Zvládnou Středočeši odvrátit konec sezony a probojovat se do hry o titul Mistra ČR v kategorii dorostu? Nebo Liberec s čtyřgólovým Jakubem Hujerem využije hned první příležitost a odmítne třetí zápas? To se dozvíme již dnes!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Lukáš Ureš

Branky a nahrávky: 23. Ticháček, 32. Hrabík (Bareš, Sojka), 36. Sojka – 43. Šedivý (Gajda), 49. Trunda (Tůma, Hujer), 50. Putz (Gajda, Duschka), rozh. náj. Šedivý