Kometa Brno – Havířov 5:2 (kon.)
HC Kometa Brno
5:2 (1:2, 3:0, 1:0) Stav série: 2:1
AZ Havířov
Středa 27.03.2019, 17:00 • DRFG arena • Play-off ELIOD extraligy dorostu sk. "B" • Semifinále

To je pro tuto mládežnickou sezónu z Brna vše. Děkuji za pozornost a v nové sezóně na počtenou. (19:11:59)

Třetí třetina přinesla jedinou branku, která padla do sítě Havířova, když se do prázdné brány na konci utkání trefil Tomáš Vyroubal. Kometa se otřepala z první třetiny a od té doby již na ledě dominovala a právem si došla na finálový turnaj, kde by se měla v sobotu utkat s Hradcem Králové.

59:59
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Svozil – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu AZ RESIDOMO Havířov (Pavlačka – 2 min., hrubost).

59:55
    Puk končí za brankou u Svozila. Hráči se už radují. Pavlačka zkusil ještě vyprovokovat potyčku, ale to se nepovedlo.

59:26
    Dohrává se za potlesku domácích fanoušků. Dorostenci Komety se podívají na finálový turnaj.

59:04
    Havířovu se nepovedl přechod přes modrou čáru, takže je pískán ofsajd.

58:45
    Ulbricht odevzdal puk do středního pásma a odchází střídat.

58:22
    Sedláček je opět na ledě, ale Havířov zůstává v útočném pásmu.

58:00
    Jsou tu poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:26
    Kometa právě vstřelila branku!
    Brnu se povedlo dostat puk do středního pásma. Havířov během přesilové hry odvolal brankáře, čehož využil TOMÁŠ VYROUBAL, který se ze středního pásma nemýlil. Bez asistence.

57:22
    Domácí brankář nejdříve vyrazil střelu od modré čáry a měl i následující dorážku.

56:39
    Fajmonovi se povedlo vybojovat puk za brankou a Svozil osvobozuje Kometu.

56:18
    Němcovi se nepovedlo vyhodit a ke střele se dostal Kubíček, jenž mířil přímo do připraveného Schnattingera.

56:09
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Sedláček – 2 min., sekání).

55:59
    Brno přesilovou hru nevyužilo. Havířov je v plném počtu a sám si zahraje početní výhodu.

55:03
    Kometa sice vyhrála vhazování, ale ke kotouči se dostávají hosté, kteří vyvážejí puk až na druhou stranu hřiště.

54:40
    Šalé se natlačil na levou tyčku, ale Nowaka nepřekonal.

Matouš Vojáček

Branky a nahrávky: 4. Sedláček (Brabenec, Vyroubal), 28. Sedláček (Svozil), 34. Svozil (Fajmon), 38. Sever, 58. Vyroubal – 4. Moškoř (Pavlačka), 7. Urbančík (Vojkůvka, Becher)

HC Kometa Brno: Bizoň (7. Schnattinger) – Řehák, Běhůnek, Ublricht, Fajmon, Němec, Prčík, Svozil – Brabenec, Kos, Otava, Šalé, Sever, Sedláček, Horký, Linka, Harmim, Mišiak, Vyroubal.
    AZ Havířov: Nowak (Zlatnický) – Wlodara, Bílek, Dobeš, Kremnický, Kubíček, Puzoň – Mikula, Žák, Pavlačka, Moškoř, Makovec, Kolat, Becher, Urbančík Vojkůvka, Szturc.

Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír