Poprad – Banská Bystrica 2:1 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:0)
HK Poprad
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0) Stav série: 2:2
HC´ 05 Banská Bystrica
Čtvrtek 28.03.2019, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipsport Liga (SR) play-off • Semifinále

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a u daších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (20:57:14)

Poprad dokázal porazit Banskou Bystricu na domácím ledě i podruhé a srovnává tak stav série na 2:2. Jako první se ale prosadili Berani, to když se v šesté minutě prosadil Marshall, o necelých deset minut později však srovnal Zagrapan. Více gólů už nepadlo, zápas došel až do samostatných nájezdů. Na straně domácích uspěl Abdul a Takáč, zatímco na straně hostí neskóroval ani jeden exekutor, po vítězství Popradu 2:1 se tak vrací série do Banské Bystricy za vyrovnaného stavu.

70:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Poprad.
    Autorem vítězné branky je JINDŘICH ABDUL.

5. série
    2:0
    Je konec! Samuel Takáč pořádně protáhl forhendovou kličku, z úhlu však ještě dokázal poslat puk za záda Williamse!

4. série
    1:0
    Surový sice vymíchal Vošvrdu, poté ale nedokázal ležícího brankáře prostřelit.

4. série
    1:0
    Rovněž Williams se střelci Svitanovi vrhl pod nohy a stejně jako jeho protějšek tak i on byl úspěšný.

3. série
    1:0
    Baránus také nepředvedl žádnou kličku, ani on ale neuspěl.

3. série
    1:0
    Paločko nic nevymýšlel a vypálil zápěstím, Williams ukryl puk v lapačce.

2. série
    1:0
    Éric Faille se rozjel velmi rychle, jeho bekhendový blafák ale Vošvrda výborně přečetl a betonem vyrazil.

2. série
    1:0
    Tentokráte domácí hráč neúspěšný, Bellušovi klička do forhendu nevyšla.

1. série
    1:0
    Vošvrda skočil pod nohy Higgsovi a měl štěstí, jelikož při svém zákroku zasáhl puk.

1. série
    1:0
    Jako první jel Abdul, krásným forhendovým blafákem vymíchal Williamse a posílá Kamzíky v nájezdové loterii do vedení!

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení se nerozhodlo, o vítězi dnešního velmi napínavého semifinálového souboje slovenské Tipsport ligy tak rozhodnou samostatné nájezdy.

70:00
    Prodloužení skončilo.

69:12
    Domácí Kamzíci byli tak razantní, že až povalili v bráně Williamse, dokonce i posunuli branku, rozhodčí pochopitelně přerušují hru.

69:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

68:51
    Asselin sice přebruslil v rychlostním souboji Takáče, tomu však pomohl v bránění Erving, u puku domácí.

68:12
    Marshall přihrávkou přes osu hřiště našel Bartánuse, ten už ovšem zakončoval na dlouhou hůl, úspěšný blok navíc předvedl Erving.

67:29
    Karalahtiho pokus od modré čáry zblokován, hosté se vysvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění.

67:19
    Velmi aktivní Ťavoda se nyní hned dvakrát dostal k zakončení, ani jednou to však neskončilo kýženým gólem.

66:57
    Nepřesná přihrávka Nemčíka vrací puk do držení domácích, Berani se musí rychle vracet dozadu.

66:05
    Zápas se pomalu, ale jistě chýlí k nájezdovému vyvrcholení, aktivnějšími hráči jsou v posledních minutách hostující Berani.

65:31
    Po buly v obranném pásmu vyjel dopředu Salija, jenž za brankou pěkně nahrával před ní spoluhráči, jemuž ovšem nesedla střela ideálně.

65:12
    Vošvrda toho příliš neviděl. Měl ale štěstí, jelikož Ďatelinkovo nahození minulo jeho svatyni.

64:36
    Marshall skvěle servíroval puk Higgsovi, ten však nedokázal usměrnit kotouč za Vošvrdova záda!

64:00
    To jek vidění až nyní, kdy Ervingovo nahození ukryl ve své výstroji Williams. Bude se vhazovat v útočném pásmu Popradu.

63:37
    Sloboda dobruslil za vlastní bránu, kde uklidňuje hru, opět se hraje velmi dlouho bez přerušení.

63:02
    Asselinovi se při cestě do útočného pásma postavil do cesty Erving, puk tak opět mění majitele.

62:45
    Zagrapan se pro dvojici hráčů pokusil obhodit puk jednou rukou, to semu nepodařilo, hostující beci ve dvou získali touš na svou stranu.

62:11
    Bartánus najel do útpčného pásma a vypálil z pravého kruhu přízemní střelu, Vošvrda se překvapit nenechal a zasahuje betony.

61:24
    Na druhé straně vypálil Higgs, Vošvrda předvedl výborný zákrok vyrážečkou.

61:02
    Dávid Bondra se pokusil vsítit branku přes bránícího Slobodu, domácí obránce ale zblokoval pokus do rohu kluziště.

60:05
    Začalo prodloužení, v němž by mohla rozhodnout sebemenší chyba na jedné či druhé straně. Kdo se nakonec bude radovat?

60:01

Ani třetí třetina branku nenabídla. Uvidíme tak desetiminutové prodloužení, v případě, že by se nerozhodlo, šlo by se do samostatných nájezdů.

60:00

59:50
    Zápas půjde do prodloužení, poslední vteřiny se dohrávají za brankou Popradu.

59:20
    V posledních minutě základní hrací doby se hraje nahoru dolů, nejprve nezužitkoval dobrou šanci Buzzeo, následně se do přečíslení dva na jednoho dostali hostující hráči, tentokrát ovšem výborně zasáhl Vošvrda.

58:29
    Přihrávka směřovala na Belluša, avšak výborně se zorientoval Kubka, jenž zachytil přihrávku a vyhodil pryč.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:15
    Mlynarovič vypálil z otočky, trefil ovšem pouze bránícho obránce, jenž odpálil kotouč za Vošvrdovu bránu.

57:12
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Koper – 2 min., hákování).

56:26
    Paukovček je na ledě připraven v posledních minutách bojovat o stržení vítězství na stranu domácích.

56:08
    Na modrou čáru obdržel přihrávku Sloboda, jenže mu utekl puk až za modrou, ani Berani nevyužijí přesilovku.

55:17
    Marshall svým nahozením trefil pouze bránícího hráče, ten následně okamžitě odpálil puk do bezpečí.

55:05
    Failleho střelu tečoval Zigo, nejednalo se však o zásadní změnu směru, Vošvrda zasahuje.

54:26
    Vyloučení v týmu HK Poprad (Paukovček – 2 min., faul kolenem).

54:03
    Abdul nahodil na brankáře s cílem vybojovat vhazování v útočném pásmu, avšak Williams se nerozpakoval a odehrál puk po mantinelu spoluhráči.

53:36
    Faille našel Sellecka, který to měl na bekhend, jinak by z toho byla stoprocentní šance.

53:06
    Mihálikova střela těsně po buly byla naprosto zbytečná, sudí totiž přerušuje hru pro postavení útočího hráče v brankovišti.

52:57
    Erving teď měl být po zákroku na Asselina jednoznačně prvním vyloučeným na straně domácích, rozhodčí však nepochopitelně mlčí.

52:29
    Střela Southorna se odrazila od zadního mantinelu a skoro se odrazila k Asselinovi, jenž by uklízel do prázdné brány.

51:43
    Od levého mantinelu nahodil na branku Kubka, Vošvrda jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

51:12
    Takáč se snažil překvapit Williamsovi z nulového úhlu, neúspěšně.

50:30
    Poprad v dnešním utkání hraje velmi čistě, doposud neusedl na trestnou lavici ani jeden hráč, to se příliš často nevidí.

50:01
    Rozběhla se závěrečná desetiminutovka základní hrací doby. Uvidíme rozhodující gól nebo se půjde do prodloužení?

49:45
    Dva hráči Beranů se nyní téměř srazili, Bartánusova přihrávka tak pouze propadla za branku soupeře.

49:04
    zakázané uvolnění vrátí hru před Vošvrdu. V posledních minutách jsou jednoznačně aktivnějším celkem hráči Banské Bystrice.

48:23
    Těsně před proniknutím do útočného pásma Asselina pozastavil Petran, rozhodčí následně píská postavení mimo hru, své postavení si nepohlídal Higgs.

48:00
    Zagrapan přihrávkou přes osu hřiště našel Buzzea, jenž už však byl příliš blízko gólmanovi, kterého nedokázal prostřelit.

47:14
    Ihned po buly vypálil Lunter, překvapenému Vošvrdovi pouze zazvonilo v uších, rána se totiž odrazila od horní tyčky ven!

47:04
    Nahození hostujícího hráče Tomáš Vošvrda chytil do lapačky, bohužel pro něj puk nestačil dostatečně rychle vyklepat z lapačky, vhazovat se tak bude po jeho levici.

46:25
    Ani třetí přesilovka Popradu nebyla využita, skoro bych řekl, že početní převaha je pro domácí spíše oslabení.

46:03
    Minerova dělovka trefila pouze prvního bránícího hráče, puk je znovu za brankou Vošvrdy.

45:26
    Kamzíkům přesilovky dnes nefungují. Puku se chopil Ďatelinka, který s naprostým přehledem vyhazuje přes všechny čáry do bezpečí.

45:06
    Na druhé straně vypálil ihned po přechodu do pásma Zahrapan, americký gólman předvedl efektní a hlavně afektivní zákrok lapačkou.

44:35
    Obrovskou chybu v defenzivě vyrobili domácí hráči, Eric Selleck ovšem svůj samostatný únik využít nedokázal!

44:25
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Williams – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Asselin.

44:22
    Z levé strany vypálil Paločko, Williams však měl pravý beton u tyčky, změnu stavu nepřipustil.

43:56
    Velmi tvrdý hit nyní předvedl Southorn proti jednomu z domácích útočníků, domácím fanouškům se to pochopitelně nelíbí, o faulu ale nemůže být řeč.

43:26
    Southorn vypálil od modré, jeho rána jen o kousek minula pravou tyč Vošvrdovy brány.

42:57
    Ťavoda se snažil přihrát do jízdy Salijovi, ten ovšem zpracovával na dlouhou hů a to se mu nepodařilo.

42:11
    Pokud srovnáme úvodu všech tří třetin, tak tato je jednoznačně nejopatrnější. Je evidentní, že ani jeden z týmů nechce udělat chybu, jež by ho stála celý zápas.

41:42
    Faille se z těžké pozice dostal rychlým bruslením, přihrávkou naslepo však následně našel pouze hůl soupeře.

41:08
    Od modré nahodil z nouze Ďatelinka, jeho pokus zápěstím ale zblokoval do rohu kluziště Ťavoda.

40:02
    Úvodní buly možná závěrečné třetiny vyhrál Faille, jenž okamžitě zajíždí s pukem do útočného pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:54.

V prostřední části hry jsme gól neviděli. Hraje se stále ve velmi vysokém tempu, jednou má navrch Poprad, podruhé zase Banská Bystrica. Uvidíme, zda o vítězi rozhodne třetí třetina, nebo jestli se snad půjde až do prodloužení.

40:00

39:41
    Vypadá to, že ve druhé třetině žádný gól nepadne. Zřejmě poslední střelecký pokus v prostřední části zblokoval Ďatelinka do ochranné sítě.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:46
    Southorn přihrál Lunterovi do velmi těžké pozice, křídelník si s náročnou akcí neporadil a vyjíždí z pásma.

38:12
    Na intenzitě nyní přidali Berani a je to hned znát, jen za cenu zakázaného uvolnění osvobodil svůj tým Miner.

37:35
    Špatné vyhození div že nevyužil Asselin, toho na poslední chvíli odzbrojil od puku Karalahti.

37:07
    Z rychlého brejku se pokusil na druhé straně udeřit Bartánus, i v tomto případě vyšel vítězné z minisouboje útočník – brankář muž s maskou.

36:47
    Ve velké šanci se ocitl Takáč, ve velké příležitosti ale vůbec netrefil branku, to by mohlo domácího forvarda ještě hodně mrzet.

36:17
    Fabian se pěknou stahovačkou zbavil soupeře, jenže následně pouze vyprášil betony Williamse, Poprad mačká soupeře ve vlastním pásmu.

35:47
    Poslední minuty sledujeme velké množství nepřesností, z nichž ovšem ještě nevznikla žádná vážnejší situace.

35:12
    Za nastřeleným pukem po mantinelu sprintoval Selleck, rychleji u něj však byl Erving.

34:52
    A znovu pouze vyhození, ze kterého však nebude zakázané uvolnění, šikovně to tentokráte zahrál Ivan Ďatelinka.

34:12
    Southorn pod tlakem jemným obloučekm poslal kotouč do středního pásma, čímž umožňuje spoluhráčem vystřídat, u puku ale jsou domácí Kamzíci.

33:29
    Ihned po buly vypálil od modré Marshall, jenž je dnes evidentně při chuti, Vošvrda si ovšem připsuje další úspěšný zákrok.

33:25
    Po zákroku Vošvrdy Selleck zbytečně dohrál Petrana, který si samozřejmě nenechal nic líbit a hned se do soupeře taky opřel. Rozhodčí nakonec obě horké hlavy dokázali zchladit.

32:34
    Přichází hvizd rozhodčího signalizující ofsajd. Faille bez puku byl v pásmu dříve než Selleck s pukem.

32:07
    Skvělý dvojzákrok Williamse! Brankář si nejprve poradil s bekhendovým pokusem Abdula, levým betonem se mu následně podařila pokrýt i dorážka Paukovčeka!

31:31
    Za brankou Beranů došlo k souboji o kotouč, ze kterého nakonec vyšel vítězně tým bránící, jmenovitě Ďatelinka.

31:10
    Neúplně jistý zákrok Williamse proti ráně Bondry, americký brankář ve službách Banské Bystrice ale dokázal včas přikrýt puk před dorážejícím protihráčem.

30:36
    Lunter z velkého úhlu vystřelil a téměř překvapil Vošvrdu, ten však nakonec puk ve výstroji udržel.

30:01
    Zápas se nám překlopil do své druhé poloviny. Stav je stále 1:1, vyrovnaný stav odpovídá předváděné hře obou celků.

29:57
    Popradští se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění. Berani v poslední minutě rozpoutali v pásmu soupeře doslova kolotoč.

29:36
    Po nádherné akci Marshalla se puk dostal k Selleckovi, na něhož zívala odkrytá brána, kanadský útočník ovšem trestuhodně minul!

28:57
    Ben Marshall se nadvakráte pokusil dnes podruhé překonat Vošvrdu, ten ale v obou případech vyšel vítězně!

28:24
    Bondra se úhlu pokusil o zoufalé zakončení, které ani neprošlo k brankáři, úspěšně ho zblokoval Marshall.

27:46
    Ze skvělé práci Buzzea mohl vytěžit Takáč, kotouč mu ale sjel z čepele. Tak nahrál na modrou Kubkovi, ten se však rovněž sám dostal z ideální střelecké pozice.

27:07
    Od pravého mantinelu se pokusil překvait Vošvrdu rychlým švihem Faille. Český gólman ve službách Popradu ovšem ukryl puk ve výstroji.

26:46
    A znovu šarvátka po závaru před brankou, ačkoli pokus Bondry Williams jasně přikryl pod lapačku, rozhodčí však vylučovat nebudou.

26:12
    Přesilovka evidentně nabudila Poprad, ikdyž byla nevyužita, Berani jsou v posledních minutách pod neustálým tlakem.

25:21
    Po skončení přesilovky se do dobré příležistosti dsotal Zagrapan, hostující brankář ale útočníkovi Kamzíků nedovolil skŕovat podruhé v dnešním zápase.

25:15
    Druhá početní převaha Popradu končí rovněž neúspěchem, Zigo se okamžitě zapojuje do hry.

24:28
    Tak až nyní přišla první střela na branku, o níž se od levého mantinelu postaral Svitana, avšak Williams v pozoru.

24:05
    Kamzíkům se druhá přesilovka zatím vůbec nedaří. Nejprve postavení v brankovišti Paukovčeka, nyní si nedokáží domácí pořádně nahrát.

23:15
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Zigo – 2 min., krosček).

23:06
    Surový na modrou nabil Kubkovi, Vošvrda příliš mnoho neviděl, přesto zasáhl, myslím že ani sám pořádně neví jak.

22:22
    Zigo z mezikruží vystřelil přes obránce, v pohotovosti musela být lapačka Vošvrdy. Po zákroku zase vznikla menší mela před brankou, rozhodčí si celou situaci pohlídali.

22:01
    Faille se okamžitě zapojil do hry, po pravém mantineu nabruslil do pásma, pokus o střelu však úspěšně zblokoval Erving.

21:46
    Éric Faille je na ledě, první přesilovka zápasu, kterou měli domácí Kamzíci, zůstala nevyužita.

21:12
    Erving naznačil střelu, následně si nabruslil více na střed, pokus mu však nesedl, šel mimo.

20:34
    Lapačka Williamsa se zdá být v pořádku, střelu Paukovčeka do ní zachytil bez problémů.

20:05
    Úvodní buly v prosřední částí vyhrál Paukovček. Připomínám, že Poprad má ještě více jak minutu přesilovku po vyloučení Failleho.

20:01

Začátek druhé části se odkládá, Williams má totiž nějaké problémy se svou lapačkou.

Další třetina začne přibližně v 18:55.

Skončila první třetina prozatím velmi vyrovnaného střetnutí, v němž jsme viděli po gólu na každé straně. Do vedení se dostali hostující Berani, skvělou práci Sellecka za brankou přetavil v gól Marshall. vyrovnání přišlo v 15. minutě, kdy se po nahrávce Buzzea prosadil Marek Zagrapan. Hraje se ve velkém tempu, ani jeden z týmů si nedaruje milimetr ledu.

20:00

19:46
    Vyloučení v týmu HC 05 iClinic Banská Bystrica (Faille – 2 min., podrážení).

19:21
    Higgs dobře viděl, že Vošvrda nemá kotouč úplně přikrytý a tak do něj mírně píchl. To se nelíbilo domácím obráncům, kteří soupeře okamžitě zpacifikovali.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:43
    V útošném pásmu se v těžké situaci ocitl Brock Higgs, jenž se až příliš dlouho rozmýšlel, co s pukem. Toho nakonec může litovat, o černý nesmysl ho totiž připravil Salija.

18:09
    Abdul se snažil obtočit kolem branky a zasunout kotouč k bližší tyči. V rozhodující moment mu ale touš sjela z čepele, jeho pokus tak šel hodně mimo.

17:46
    Marshall cíleně nahazoval na teč, bohužel pro Banskou Bystricu Faille změnit směr puku nedokázal.

17:12
    Přečíslení hostů dva na jednoho kapitán Surový úplně zazdil, to když se pustil do souboje s jediným obránce Karalahtim, s nímž přišel o puk.

16:17
    Přečíslení Kamzíků tři na dva vyřešil Salija střelou, se kterou si poradil pozorný Williams.

16:01
    Na druhé straně nahodil z levého mantinelu na branku Salija a když už nic, tak vybojoval alespoň vhazování v útočném pásmu.

15:29
    Bondra si nahodil puk do útočného pásma a snažil se ho i jako první dobruslit, v rychlostním souboji byl však rychlejší Ďatelinka.

15:00
    Pět minut do konce úvodní dvacetiminutovky a skóre je vyrovnané. Zatím sledujeme skvělý hokej nahoru dolů.

14:20
    Poprad právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Buzzeo přihrávkou zpoza brány našel najíždějícího MARKA ZAGRAPANA, jenž ránou z voleje prostřeluje bezmocného Williamse! Asistence: Justin Buzzeo, Dávid Bondra.

13:56
    Dobrá souhra domácích nevedla k úspěšnému konci, finální přihrávku Takáč totiž nezachytil, hraje se za brankou Williamse.

13:30
    Kubka se dostal do útočného pásma, po mantinelu pak hledal spoluhráče, jenže k puku nejrychleji přibruslil Zagrapan.

12:49
    Asselin si pěkně banruslil do útočného pásma, následně se nahozením mezi kruhy přes hráče snažil prostřelit Vošvrdu, ten si však našel dobrý výhled a pokus vyrazil.

12:31
    Znovu se hraje už dlouhou dobu bez přerušení, Poprad se postupně dostává do hry a vyrovnává se do nynějška aktivnějším Beranům.

11:44
    Marshall se pokusil vstřelit svůj druhý gól v dnešním zápase, jeho rána ale prolétla vedle levé tyčky.

11:13
    Salija se rozmýšlel, zda vystřelí nebo přihraje a nakonec zvolil snad tu nejhorší možnou variantu, a to nepřesnou přihrávku.

10:54
    A opět paločko, jenž se tentokráte pokusil tečovat za záda gólmana nahození od obránce Ervinga, opět neúspěšně.

10:12
    Paločko se pěkně proháčkoval mezi kruhy a poté střelou zápěstím k levé tyči zkoušel překvapit Williamsa, ten se ale nachytat nenechal.

09:46
    Heizerův cíl byl vybojovat útočné pásmu, což se mu díky jednoduchému nahození na Williamsa podařilo. Hostující brankář již nestihl včas rozehrát.

09:20
    Velké množství nepřesností zatím provází hru Kamzíků, kteří nyní zahráli již několikáté zakázané uvolnění.

08:14
    Paukovček se po výborné přihrávce ocitl zcela sám před Williamsem. Celou situace vyřešil tvrdou střelou a to nebylo to nejšťastnejší řešení, jelikož vysoko přestřelil!

08:01
    Zagrapan dostal pěknou přihrávkou na osu hřiště, jenže Buzzeo byl v útočném pásmu rychleji, než spoluhráč s pukem, rozhodčí tak píská ofsajd.

07:31
    Tlak Beranů neustává, Erving nyní osvobodil svůj celek pouze za cenu zakázaného uvolnění.

07:05
    Velká skrumáž před brankou, po nahození Slobody se o dorážku rvali Bartánus i Higgs, puk však nakonec schoval pod rukavicí gólman.

06:20
    Tomáš Vošvrda tak v semifinálové sérii poprvé inkasuje na domácím ledě. Uvidíme, zda to bude mít na jeho výkon nějaký vliv.

05:38
    Banská Bystrica právě vstřelila branku!
    Berani jdou do vedení! Selleck tvrdým hitem odstavil soupeře, následně přihrávkou před bránu skvěle našel BENA MARSHALLA, který zápěstím dokázal prostřelit Vošvrdu! Asistence: Eric Selleck.

05:04
    Avšak to nemělo příliš dlouhého trvání, jelikož přihrávka Lampera na obránce Slobodu nebyla z kategorie nejpřesnějších, puk je ve středním pásmu.

04:46
    Tomáš Surový se po levém mantinelu prodral do útočného pásma, Karalahtimu se nepovedlo protivníka obrat o touš. Hosté tak jsou usazeni v útočném pásmu.

04:01
    Ihned po buly se do puku opřel Ďatelinka. Vošvrda však na střelu dobře viděl a ukryl ji ve výstroji.

03:46
    Higgs po mantinelu nahrál Bartánusovi, ten nahazoval před branku, ovšem ani jeden z jeho spoluhráčů nedokázal tečovat.

03:12
    Sledujeme dlouho pasáž bez přerušení, hra plyne velmi rychle, avšak na první gólovou šanci stále ještě čekáne.

02:22
    Mihálik u mantinelu skvěle dohrál Luntera, dokonce vybojoval puk, Poprad tak může vydechnout.

02:03
    Do utkání vstoupili jednoznačně aktivněji Berani, Abdul se ale sám vyhnal s pukem z útočného pásma.

01:32
    První zákrok zápasu si připisuje český brankář Tomáš Vošvrda, jenž v poklidu lapil nahození od modré čáry, o něhož se postaral Mihálik.

01:12
    Bartánus nebezpečně vypálil zápěstím, Tomáš Vošvrda měl štěstí, střela proletěla nad jeho brankou.

00:34
    Nepřesná rozehrávka hostujících znamená zakázané uvolnění. Hra se tak stěhuje před bránu Williamse.

00:05
    Úvodní buly vyhrál Higgs, první útok tak může založit Banská Bystrica.

00:01

HK Poprad: Vošvrda (Nechvátal) – Petran, Erving, Karalahti, Miner, Fabian (C), Salija, Ťavoda – Paločko, Mlynarovič, Svitana (A) – Takáč, Zagrapan, Buzzeo – Bondra, Paukovček, Abdul – Kundrík, Heizer (A), Belluš

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Williams (Lisutin) – Ďatelinka (A), Kubka, Southorn, Sloboda, Mihálik, Marshall, Nemčík – Lunter, Faille (A), Selleck – Bartánus, Higgs, Asselin – Zigo, Surový (C), Lamper – Matoušek, Šťastný, Koper – Češík

Rozhodčí: Baluška, Štefik – Synek, Gajan.

Ve všech třech zápasech platilo přísloví "můj dům, můj hrad". Poprad potřebuje zvítězit i dnes, jinak bude mít Banská Bystrica dva mečboly na postup do finále.

3. zápas

Poprad – Banská Bystrica 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Góly a asistence: 32. Bondra (Fabian), 54. Paločko (Svitana), 59. Buzzeo

2. zápas

Banská Bystrica – Poprad 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)

Góly a asistence: 25. Lunter (Mihalik, Faille), 30. Šoltés (Lamper), 49. Selleck (Marshall, Faille), 57. Southorn (Higgs, Bartánus) – 15. Mlynarovič (Paločko, Svitana), 47. Buzzeo (Zagrapan), 51. Paločko (Brejčák).
    Průběh: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.

1. zápas

Banská Bystrica – Poprad 5:4 (3:1, 1:2, 1:1)

Góly a asistence: 6. Faille (Southorn, Sloboda), 8. Higgs (Southorn, Bartánus), 11. Lunter (Selleck, Sloboda), 38. Lunter (Faille, Mihálik), 54. Bartánus (Faille, Marshall) – 17. Svitana (Mlynarovič, Paločko), 25. Abdul (Zagrapan, Salija), 31. Belluš (Buzzeo, Zagrapan), 42. Abdul (Petran, Mlynarovič).
    Průběh: 3:0, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4.

Krásný čtvrteční podvečer! Vítám vás při sledování čtvrtého semifinálového zápasu slovenské Tipsport ligy, ve kterém Poprad přivítá na domácím ledě Banskou Bystricu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 15. Zagrapan (Buzzeo, Bondra), rozh. náj. Abdul – 6. Marshall (Selleck)