Buffalo – Detroit 4:5 (po pr.) | Carolina – Washington 2:3 (kon.) | Columbus – Montreal 6:2 (kon.)
Ottawa – Florida 2:5 (kon.) | Winnipeg – NY Islanders 4:5 (kon.) | Edmonton – Dallas 2:3 (1:2 po s.n.)
Vancouver – Los Angeles 3:2 (1:0 po s.n.) | San Jose – Chicago 4:5 (kon.)
Ottawa Senators
2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Florida Panthers
Pátek 29.03.2019, 00:40 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (03:14:51)

Slovenská stopa v utkání
    Christian Jaroš (OTT) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:27

Tři hvězdy utkání
    1. Jevgenij Dadonov (FLA) 1+2
    2. Brady Tkachuk (OTT) 1+0
    3. Brady Keeper (FLA) 0+0

V souboji dvou týmů, které nemají už naději na postup do play off, vyhrála Florida 5:2. Panthers vstoupili do utkání výtečně a už po 30 vteřinách vedli 1:0. Ottawě se sice podařilo první třetinu vyrovnat, ale od začátku druhé dvacetiminutovky, kdy se Florida dostala znovu do vedení, se domácím nepodařilo s výsledkem nic udělat.

59:46
    Kromě Tkachuka dostal dvě minuty také hostující Ekblad za hrubost, když se mstil Tkachukovi.

59:46
    Ovšem krosček do zad si Brady Tkachuk rozhodně odpustit mohl. Okamžitě se na něho vrhnuli hráči Floridy, kteří si podobné chování nehodlají nechat líbit.
    59:46 Jonathan HUBERDEAU - 2:5

59:46
    Florida právě vstřelila branku!
    Za brankou Ottawy se podařilo hostům vybojovat puk, JONATHAN HUBERDEAU se mezi kruhy dočkal přihrávky a puk poslal do prázdné branky! Asistence: Jevgenij Dadonov.

59:34
    Jenže o útočné pásmo přichází.

59:25
    Domácí vyhráli v útoku buly a snaží se dostat k zakončení.

59:11
    Oddechový čas pro domácí.

59:11
    Za brankou Luonga se hosté sice dostali k puku, ale jen ho posunuli k Luongovi, který raději přerušil hru.

59:01
    Senators pronikají do útoku, Nilsson opět ujíždí na střídačku. Ottawa to tak ještě jednou zkusí.
    58:32 Dryden HUNT - 2:4

58:32
    Je rozhodnuto. Nepřesná přihrávka na střed byla zblokována, k puku se dostal DRYDEN HUNT a tomu se přes celé kluziště podařilo vsítit branku. Bez asistence.

58:20
    Nilsson je na střídačce, Ottawa v útoku!

57:50
    Jenže Panthers se zatím dobře brání. Hoffman u mantinelu vybojoval puk a rozehrál mimo obranné pásmo hostů.

57:11
    Základní hrací doba se blíží ke svému konci. Ottawa by potřebovala získat závěrečnou herní převahu a vytvořit na Luonga souvislý tlak, aby zvýšila své šance na vyrovnání.

56:22
    Po konci přesilovky se hosté dostali ke střele z pravého kruhu. Nilsson chytá. Komerční přestávka.

56:16
    Domácí jsou rovněž v plném počtu.

55:36
    Začíná zkrácená přesilovka Floridy.

55:04
    DeMelo sice zavezl puk do útoku, dobře postavená čtveřice Floridy ovšem soupeři nic nedovolila a domácí sami rozehráli puk do neutrální zóny.

54:16
    Hra je znovu přerušena. Bude se vylučovat na straně Ottawy a hrát se bude ve čtyřech. Ryan dostává dvě minuty za hákování.

54:01
    Tlak domácích do branky hostů. Luongo má puk pod sebou, obrana Floridy se pouští do strkanice se soupeřem. Tkachuk před brankovištěm provokuje.

53:36
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Keith Yandle – 2 min., podrážení).

53:29
    Ottawa bude hrát přesilovku. Zatím však má výhodu. Borowieckiho ránu od modré Luongo vyráží.

52:09
    Delší úsek bez přerušení a bez šancí se snažil ukončit k radosti domácích příznivců Duclair. Jeho útok ale byl zastaven Luongem a najíždějící spoluhráč se už k dorážce nedostal. Komerční pauza.

50:40
    Čas velmi rychle plyne. Florida se snaží bránit vedení, Ottawa rozhodně neháže "flintu do žita".

49:52
    Puk končí na střídačce hostů. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:38
    Veronneau se dnes poprvé dostal ke střele. Jeho pokus od modré čáry ale příliš Luonga neohrozil, hostující brankář bez problémů vyráží puk.

48:42
    Hra se přesunula na druhou stranu kluziště. Hunt se protlačil ke střele od modré čáry, Nilsson puk chytá a přerušuje hru.

48:06
    Zblokován byl i obránce Borowiecki, který neprocpal střelu z prostoru mezi kruhy.

47:25
    Senators se tlačí do zakončení a snaží se vyrovnat. Boedker byl zablokován.

47:00
    Tkachuk zkoušel štěstí v prostoru před brankovištěm, Luongo rozjetého mladíka zastavil.

46:45
    Puk vylétl na střídačky. Komerční přestávka.

45:14
    Kotouč končí za Nilssonem v ochranné síti.

44:30
    Hosté v útoku neuspěli ani tentokrát. Stejně jako před několika desítkami vteřin Hoffman, tak tentokrát byl zablokovaný Weegar.

43:50
    A opět Tkachuk. Tentokrát střílel od modré čáry, Luonga nepřekonal.

43:40
    Hra se přesunula před Nilssona. Hoffman ale byl mezi kruhy zablokován.

43:28
    Tkachuk se znovu dostal do šanci před Luongem, ale puk tentokrát za jeho záda nenasměroval.
    43:01 Brady TKACHUK - 2:3

43:01
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Moc nechybělo, aby Ottawa svůj rychlý útok nevyužila a Gibbons ztratil puk. Po projetí mezi kruhy a při pádu po kličce však dokázal ještě hokejkou posunout puk zpět na střed k najíždějícím u BRADYMU TKACHUKOVI, který klepnutím do puku z bekhendu přehodil Luonga. Asistence: Brian Gibbons, Thomas Chabot.

41:52
    Keeperova střela z pravého kruhu na Nilssona nestačila.

41:27
    Zakázané uvolnění Ottawy.

41:03
    Hoffman si sjel až před brankoviště. Přihrávka zpoza branky si ho našla a hostující útočník pohotově pálil. Pouze však do betonu Nilssona.

40:27
    Tvrdou střelu Yandla vyráží Nilsson až do ochranné sítě za brankou.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Další třetina začne přibližně v 02:28.

Ve druhé třetině se Floridě podařilo dvěma brankami uskočit do vedení 3:1 a vykročit za vítězstvím v tomto utkání. Ve 23. minutě se prosadil před brankovištěm Troy Brouwer, ve 27. minutě zase technickou parádu předvedl Jonathan Huberdeau.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:19
    Brady Tkachuk se napřáhl v pravém kruhu, svou dělovku poslal jen na zadní mantinel za Luongem.

38:23
    Zakázané uvolnění Floridy.

38:10
    Ottawa každopádně nedopadá o mnoho lépe.

37:41
    Florida dvakrát za sebou rychle přichází při snaze o útok o puk.

37:04

36:32
    Luongo si musel poradit s dravě útočícím Balcersem, jehož bekhendové zakončení dokázal vyrazit.

36:09
    Nilsson betonem zastavil letící puk a jeho spoluhráči následně vyhazují ze svého pásma.

35:46
    Hoffman se musel dotknout ležícího puku, pokud nechtěl, aby ubíhal čas. Kvůli předchozímu zahrání vysokou holí rozhodčí přerušuje hru a vykazuje ji do středního pásma.

35:32
    Senators, kteří byli u puku, vyhazují do středního pásma.

35:22
    Začíná přesilovka Floridy.

35:04
    White se v útoku řítil k brankovišti a trefil svým tělem brankáře Luonga. Nedovolené bránění brankáři a dvě minuty.

34:18
    Huberdeau se dostal do přečíslení dvou proti jednomu v oslabení a dostal přesnou přihrávku od Yandla z pravé strany. I když si položil Nilssona na led, obhodit jeho lapačku nedokázal a obrovské šance nevyužil.

34:02
    Hra je přerušena. Senators se dostali do postavení mimo hru.

33:50
    Ottawa se znovu musela vracet až za vlastní branku.

33:32
    Panteři rychle vyhazují puk.

33:22
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., hákování).

33:15
    Bude se vylučovat na straně Floridy. Domácí mají výhodu.

32:27
    Luongo před dotírajícími útočníky soupeře schoval puk do lapačky a přerušil hru. Komerční přestávka.

31:55
    Oba celky se nahání po celé délce kluziště. Hra se přelévá ze strany na stranu.

31:02
    Hra se přesunula před Nilssona. Střela Yandla od modré čáry přeletěla domácí branku.

30:28
    Duclair se protlačil ke střele mezi kruhy, byl ale zblokován.

30:24

30:15
    Přesilovka Ottawy se blíží ke konci, domácí kombinují v útoku.

29:34
    Florida se v oslabení dostala dokonce do útoku, ale Malgin poslal od modré spíš jen pozdrav Nilssonovi.

29:20
    White pronikl do útočné třetiny a po najetí do pravého kruhu zkusil štěstí. Jeho střelu Luongo vytěsnil.

29:05
    Panthers dostali puk do středního pásma.

28:24
    A je tu první vyloučení zápasu. Dvě minuty obdržel hostující Brouwer za hákování.

27:54
    Kotouč vylétl až do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
    26:31 Jonathan HUBERDEAU - 1:3

26:31
    Krásnou akci hostů dokázal ke třetímu gólu Panterů využít JONATHAN HUBERDEAU. Ten dostal přihrávku od levého mantinelu, kam si sjel Barkov a rychlou kličkou na střed objel brankáře Nilssona. Bez problémů poté doklepl puk do prázdné branky. Asistence: Aleksander Barkov, Jevgenij Dadonov.

26:04
    Střelu od modré, kterou vyslal na Nilssona Barkov, brankář domácích chytá a přerušuje hru. Komerční pauza.

25:48
    Tkachuk se protlačil do zakončení, ale z hodně nevýhodné pozice u levého mantinelu. Luongo bez problémů vyráží puk.

25:05
    Hra se teď hodně kouskuje. Další přerušení a vhazovat se bude před Nilssonem.

24:50
    Ottawa se dostala do postavení mimo hru.

24:37
    Nilsson má puk ve své moci a přerušuje hru.

24:17
    Hoffman minul branku, Brown přestřelil. Hosté byli vyhnáni do neutrální zóny.

24:10
    Útočná postavení obou týmů přináší hlavně ztráty puků, bez toho, aby došlo ke střele. Do útoku se nyní řítí Florida.

23:40
    Puk v obranném pásmu Floridy vylétl do hlediště. Bude se vhazovat před Luongem.
    22:35 Troy BROUWER - 1:2

22:35
    TROY BROUWER výtečně clonil před brankářem Nilssonem, a i když přes něho střela spoluhráče neprošla, rychle se útočník Floridy zorientoval, otočil a puk dostal do domácí branky. Asistence: Riley Sheahan, Dryden Hunt.

21:35
    Lindbeg střílel zpoza pravého kruhu, na Luonga recept nenašel.

20:47
    Hra byla přerušena kvůli zahrání Ottawy ve vlastním pásmu vysokou holí. Vhazovat se bude před Nilssonem.

20:01

Další třetina začne přibližně v 01:34.

Úvodní třetinu zahájili výborně hosté, kteří se střelecky prosadili už po 30 vteřinách. Jejich úvodní převahu ale přetavit v navýšení vedení nedokázali a postupně se hra začala nejen vyrovnávat, ale dokonce klonit spíš na stranu Ottawy. Ta se ve 13. minutě dočkala vyrovnání po gólu Whita a další šance následovaly. Ty už využité nebyly.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:30
    Senators přišli za brankou Floridy o puk, jejich akce byla přerušena.

18:35
    Luongo v těžké pozici při pádu dokázal zastavit střelu Ottawy z pravého kruhu.

18:27
    Zakázaného uvolnění se pro změnu dopustili hosté.

18:04

17:53
    Rychlý protiútok Floridy zastavil až Nilsson.

17:44
    Tkachuk se dostal na poslední chvíli až za obranu Floridy, ale Luongo jeho střelu zpoza kruhů vyrazil a poradil si i s bekhendovou dorážkou mladého útočníka.

17:13
    Po vyhraném buly se Panthers dostali k další střele. I tu Nilsson zastavuje a nechává přerušit hru.

17:07
    Hra se přesunula před brankoviště Nilssona. Ten musel zastavit střelu Floridy a přerušit hru.

16:21
    Dělovku Wolanina od modré čáry dokázal Luongo také zlikvidovat. Od vyrovnávací branky se Ottawě daří mnohem víc tlačit na defenzivu soupeře.

15:53
    Další zákrok Luonga. Hostující brankář vyráží střelu Whita.

15:33
    Po střele Gibbonse od modré čáry Luongo přerušil hru. Komerční přestávka.

15:04

14:30
    Další blok. Tentokrát Weegar zastavil střelu Tkachuka.

14:20
    Wolaninovu střelu blokuje bránící Keeper. Ten se zatím ve svém prvním utkání v NHL prezentuje slušným výkonem.

13:35
    Zatím je dnešní zápas plný soubojů u mantinelu. Mnohem víc se o puk bojuje, než by se týmy dostávaly do zajímavých kombinací, či ke střelám. I přesto, že padly dvě branky, o pohledné utkání se zatím nejedná.
    12:59 Colin WHITE - 1:1

12:59
    A je vyrovnáno! Pěknou akcí se COLIN WHITE prosmýkl až za obranu a v souboji jeden na jednoho s Luongem dokázal střelou pod horní tyčku obhodit hostujícího brankáře. Asistence: Brian Gibbons, Anthony Duclair.

11:55
    Ze ztráty Lindbega může těžit Florida, ta se ale k ničemu nedostala.

11:19
    Luongo ukrývá pod lapačku nahozený puk ze středního pásma.

10:55
    Výlet hostů do útoku nakonec vůbec nepřinesl střelecké zakončení.

10:05
    Hra tedy pokračuje vhazováním před Luongem.

Rozhodčí se během pauzy vydali k videu, a prohlíželi si střelu Tkachuka z ostrého úhlu, zdá náhodou nepropadl za záda Luonga. Ale nepropadl.

10:05
    Dál to ale už neplatilo. Senators se po zisku puku vydali k rychlému protiútoku. Dvě střely si připsal na konto Tkachuk, Luongo byl ale připraven a hru přerušuje. Komerční pauza.

09:29
    Boedker blokuje střelu Ekblada od modré, u puku ale zůstávají hosté.

08:35
    Kotouč byl sražen do hlediště. Komerční přestávka.

08:04
    Malginova střela byla tečována, ale brankář Nilsson si i s ní dokázal poradit.

07:16
    Po hodně dlouhé době došlo ke střele, při nít musel brankář zasahovat. Hawryluk z bekhendu příliš Nilssona neohrozil.

06:40
    Šance Floridy přišla prakticky z ničeho! Jayce Hawryluk svou ránu od modré poslal do tyče Nilssonovy klece, od níž se kotouč odrazil zpět do hřiště.

06:10
    Obrázek hry se příliš nemění.

05:10
    Hraje se trochu nudnější úsek hry. Tempo není nijak strhující, je spíš pomalé. Ani jeden z týmů se navíc nedokáže aktuálně usadit v útoku a už vůbec ne ohrozit branku soupeře.

03:41
    Obránce Floridy Brady Keeper, jenž v tomto utkání debutuje v NHL, střelu od modré čáry neprocpal přes bránícího soupeře.

03:34
    Pokus Ottawy o rychlý návrat do útoku končí zakázaným uvolněním.

03:23
    Domácí Ceci svou střelu od modré poslal nad Luongovu klec.

02:30
    Hraje se delší úsek bez přerušení. Florida má na začátku utkání o něco víc ze hry a víc drží puk na hokejkách.

01:35
    Malgin střelou od levého mantinelu trefil pouze brankáře domácích.

01:08
    Na druhé straně ledu Brown přinutil Nilssona k zákroku.

00:40
    Domácí se vydali do svého prvního útoku. Gibbons střelou od modré prověřil připravenost zkušeného Luonga.
    00:30 Jevgenij DADONOV - 0:1

00:30
    To je začátek zápasu jako hrom. Po pouhých 30 sekundách se hosté prosadili střelou zpoza kruhů, která propadla brankáři Nilssonovi pod rukou až do branky a to díky teči JEVGENIJE DADONOVA. Tomu se podařilo zasáhnout střelu vyslanou Barkovem. Asistence: Aleksander Barkov, Keith Yandle.

00:01

Ottawa Senators: A. Nilsson (C. Anderson) – DeMelo, Chabot, Ceci, Wolanin, Jaroš, Borowiecki – Veronneau, Pageau, B. Tkachuk – Bödker, Tierney, Duclair – B. Ryan, White, Balcers – Pääjärvi, O. Lindberg, Gibbons.

Florida Panthers: Luongo (Montembeault) – Ekblad, Yandle, Weegar, Matheson, Pysyk, Keeper – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Hawryluk, Trocheck, Hoffman – Vatrano, Sheahan, Hunt – Brouwer, J. McGinn, Sceviour.

Rozhodčí: Dunning, Joannette – Barton, Nansen.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V posledním vzájemném utkání, které se hrálo na ledě Floridy, se na začátku března radovala z vítězství Ottawa. Předchozí dva duely této sezony vyhráli naopak Panthers.

Senators, kteří jsou v současnosti nejhorším týmem ligy, dokázali vyhrát v posledních dvou utkáních nad Buffalem a Edmontonem a alespoň trochu si vylepšili jinak hodně bídnou bilanci této sezony.

Hostující Florida o možnost postoupit do vyřazovacích bojů přišla v posledních týdnech, kdy její stíhací jízda získala několik trhlin, které se ještě více prohloubily po třech porážkách v řadě, s nimiž půjde do zápasu v Ottawě.

Utkání mezi Ottawou a Floridou přinese souboj dvou týmů, které už nemají šanci postoupit do play off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 13. White (Gibbons, Duclair), 44. B. Tkachuk (Gibbons, Chabot) – 1. Dadonov (Barkov, Yandle), 23. Brouwer (Sheahan, Hunt), 27. Huberdeau (Barkov, Dadonov), 59. Hunt, 60. Huberdeau (Dadonov)

Florida Panthers: Luongo (Montembeault) – Ekblad, Yandle, Weegar, Brown, Keeper, Pysyk – Dadonov, Barkov, Huberdeau – Hawryluk, Trocheck, Hoffman – Vatrano, Sheahan, Hunt – Brouwer, J. McGinn, Borgström.

Rozhodčí: Dunning, Joannette – Barton, Nansen

Diváci: 14230