Buffalo – Detroit 4:5 (po pr.) | Carolina – Washington 2:3 (kon.) | Columbus – Montreal 6:2 (kon.)
Ottawa – Florida 2:5 (kon.) | Winnipeg – NY Islanders 4:5 (kon.) | Edmonton – Dallas 2:3 (1:2 po s.n.)
Vancouver – Los Angeles 3:2 (1:0 po s.n.) | San Jose – Chicago 4:5 (kon.)
HC Sparta Praha
4:3 (0:1, 2:0, 1:2 - 1:0) Stav série: 1:0
HC Škoda Plzeň
Pátek 29.03.2019, 17:00 • Tipsport arena (Praha) • Play-off DHL extraligy juniorů • Semifinále

57:02
    Indiáni se však o svou výhodu připravují. Na pravé straně se neuhlídal Petr Eret (PLZ), který podrazil svého soupeře a dostává menší trest za podrážení.

56:15
    Kotouč nakonec skončil v ochranné síti, kam ho rukou odhodil Jevgenij Pika (SPA) a nabídne soupeři přesilovku pěti proti třem.

55:10
    Útočník hostů si vybojoval alespoň faul, když ho Jan Mičán (SPA) zastavil nedovoleně a inkasuje menší trest za podrážení. Trest odpyká Vojtěch Kropáček.

48:32
    Tlak Sparty končí plzeňským vyloučením. Adam Rohla (PLZ) u mantinelu podrazil svého soupeře a dostává menší trest.

44:48
    Dobrou práci odvedl v rohu kluziště Josef Roubal, který si v souboji s Danielem Poizlem (SPA) vybojoval faul. Dvě minuty za podrážení pro sparťanského obránce.

40:18
    Začátek třetí třetiny nezačíná pro indiány ideálně. Svěřenci Petra Kořínka se budou opět bránit ve čtyřech, protože Vladimír Kremláček (PLZ) míří na trestnou lavici za podrážení.

37:04
    Rozhodčí dává Spartě další přesilovou hru. Na dvě minuty za držení míří na trestnou lavici Vladimír Kremláček (PLZ).

33:19
    Sparta krátkou hru bez brankáře nevyužila a Martin Lokajíček (PLZ) míří na trestnou lavici, kde odsedí dvě minuty za podrážení.

16:24
    Zhruba minutu se hrálo převážně v neutrální třetině, když v tom sudí zvedl pravici a signalizoval vyloučení. Na trestnou lavici míří Vojtěch Kropáček (SPA) za nedovolené bránění brankáři. Zdá se, že mu sudí sečetli předchozí dvě dohrání Kristiána Koláře.

12:24
    Domácí útočník Vojtěch Kropáček (SPA) neuhlídal svou hůl na obranné modré čáře a dostává menší trest. Plzeň si tak zahraje první přesilovou hru.

08:26
    Máme tu první vyloučení zápasu! V rohu obranného pásma to s obrannou aktivitou přehnal Daniel Malák (PLZ) a dostává menší trest za hákování.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 26. Pšenička (Schwamberger), 28. Schwamberger (O. Pšenička, Prymula), 48. Prymula (Bláha, O. Pšenička), 63. Gajdoš (Havlín, O. Pšenička) – 14. Roubal, 43. Adamec (Princl), 54. Eret (Roubal)

HC Sparta Praha: Mičán – Klodner, Poizl, Bláha, Pika, Havlín, Prchal,Gajdoš – Prymula, Klimo, Schwamberger, Rousek, Slavíček, Rubeš, O. Pšenička, Kropáček, Gluzman, Čech, D. Vitouch.
    HC Škoda Plzeň: K. Kolář – Houdek, Lokajíček, Šilhán, Kremláček, Šiller, Malák – Roubal, F. Kolář, Kolda, Slanina, Matiášek, Adamec, Rohla, Malát, J. Procházka, Eret, Ženíšek, Princl.

Rozhodčí: Pilný, Úlehla – Ganger, Špringl